forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Kupovina novog broda-manje jahte
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Misha DIPLOMAT

Pridružio: 21 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre, 04 Mar 2009 06:58:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vlado C, ako je to njegova kopija Dasamarin tu pricu slusam i gledam vec godinu-dve. Ako je to neki novi model, kod nasih majstora Septembar 2009 znaci u prevodu "iduca godina neodredjeno".
Odisej je dobro to sracunao, a ja se uverio licno protekle dve godine odlazeci kod Vasica u Lacarak, Mladje u Novi Sad, Danubius Zemun.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dule HY

Pridružio: 26 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre, 04 Mar 2009 10:34:50    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Misho svaka ast na izboru lepa je i cifra ali se nadam da si izborio dobran popust i dobrom logikom si se vodio.
Svako kupuje ono to voli i zata ima para, ja bih se za toliko novca odluio za neto drugo ali to je opet napominjem stvar ukusa.
to se tie opaske Odiseja, sa tim se ne bih sloio pogotovo kada se radi o pojedinim proizvoaima amaca u naoj zemlji, mislim da i u tom poslu postoje asni ljudi koji ispotuju rokove, cenu, a pritom i ulau u dalji razvoj i prate trendove. Inae 1:3 u korist stranog pogotovo polovnog plovila je malo diskutabilno, pa iako vec ne preferiram domau proizvodnju pre bih otiao u Hrvatsku i tamo pazario novo plovilo Hrvatske proizvodnje (CEFTA - bez carine + 18% PDV). Ko je iole upuen u Hravtsku brodogradnju znae o emu priam.
Nazad na vrh
vlada.c

Pridružio: 18 Feb 2008

PorukaPoslao: Sre, 04 Mar 2009 13:59:15    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Misho dipl.,
nije kopija DASAMARINE vec NIMBUSA 365
trebalo bi da bude 10 m + platforma 0.9m sa 3.4 m
dole kapetanova kabina + kabina za goste + wc,tus i gore kokpit,kuhinja sa salonom klizna vrata levo i desno da sa dobije sto veci prostor i naravno terasa...
stavicu Z nogu,nego jos razmisljam o tipu motora (sevis...)
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

PorukaPoslao: Sub, 07 Mar 2009 07:16:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vlado S, ako bude bas dobra kopija Nimbusa 365 bice to jedan od najlepsih plasticnih brodova iz domacih radionica. Da li ti Mladja radi i kompletnu unutrasnjost, kakav motor je predvidjen, koji su mu rokovi i orjentaciona cena za brod u vodi?
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

PorukaPoslao: Sub, 07 Mar 2009 07:38:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kris 123, vidim da intezivno pratis forum i da ti je sazrelo da kupis nesto kao Antares 8 ili Nimbus 365. Nimbusa starih oko 18-20 god ima nekoliko polovnih da se kupe u Beogradu za 40-50.000E. Ako potrosis jos 7-8.000 na njihovo sredjivanje imaces lep brod jer su dobro gradjeni i pametno dizajnirani. Ali ako nisi vrhunski strucnjak za procenu kvaliteta, stanja i ocuvanosti brodova moze se desiti da si bacio pare. Za te pare imas nov Anatres 8 sa dizel Toyotom od 200ks, naravno ako ga uzmes na svoju firmu i dobijes povracaj PDV-a.
BAS 747 je lepo plovilo, video sam ga 2006g na Sajmu ali je proizvodjac imao neresene probleme ventilacije i fiksne sofersajbe koju je radila Jugoplastika, pa su se pojavili problemi, ali je on to video i rece da ce resiti problem. Na prvim njegovim prospektima i u casopisu Nautika od pre 3 god pise da je cena za isti brod i opremu 24.000E, pa kako ju je nazidao na 34.000e ne znam i ne vidim. Mladja mu je bio prvi komsija u radionickom delu Kineske cetvrti Novog Sada, pa video njegove cene, pa onda udri u kopiranje, a po dzepovima kupaca. Proizvodnja mu je mnogo manja nego Mladjina, pa uradi 1-2 broda godisnje, mozda ga zato nece biti na Sajmu
Nazad na vrh
kris123

Pridružio: 12 Sep 2008

PorukaPoslao: Sub, 07 Mar 2009 10:37:49    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Miso sazreo sam da prodam moj stari brod i da kupim novi.Svidja mi se BAS 747 i mislim da je i cena pristojna,ovaj Vas predlog mi je skup za sada.Idem na sajam da malo pogledam sta ima pa cu otici i do vaseg broda da ga vidim.
Sto se tice ventilacije kada bih uzeo brodic napravio bi siber i prednji prozor.Mislim da i bilo dovoljno za ventilaciju.
Vas brod je daleko lepsi i funkcionalniji ali mu je i cena veca.
Za sada BAS 747
Pozdrav
Nazad na vrh
Dunav1315

Pridružio: 02 Jan 2009

PorukaPoslao: Sub, 07 Mar 2009 11:43:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Antares 8 je lep brod ,ali sa bilo kojim Nimbusom nije za usporedbu. Cak i oni Nimbusi stariji po tridesetak godina sa recimo Janmarom ili Volvom bolji su od bilo kojeg Antaresa sa sve Tojotom.Tako da je moje misljenje izmedju Antaresa i Nimbusa uvek Nimbus,i da je u odnosu na nimbusa antares bacena para .

Norveski brodovi imaju rigoroznu kontrolu bas zbog okruzenja severnim morem i prave se iskljucivo prema tim ekstremnim uslovima .

Sto se tice usporedbe sa domacim proizvodjacima plasticnih brodoba naravno da je Antares samo nijansu bolji cak po dizajnu i nije stvar je ukusa ali naprimer brod LUKA kojeg je neko pominjao na ovom forumu je za jedno koplje jaci .I za kraj samo da napomenem da sam Antaresa posedovao sest godina i nisam bio zadovoljan zatim punih pet godina u vlasnistvu imao Nimbusa koji mi se pokazao mnogo bolji i pouzdaniji nazalost zbog nekih drugih razloga morao sam ga prodati.

Ijos nesto Antares je prodan veoma tesko i uz znatno nizu cenu za razliku od 10 godina starijeg Nimbusa koji je prodan po istoj ceni po kojoj je i kupljen.To je stvarnost a ovo oko PDV te povracaj na firmu te povoljno ovo te povoljno ono najbitnije je pri kupovini broda videti dali mozes priblizno prilikom prodaje povratiti cenu bez obzira na razlog prodaje ,dali jeto kupovina veceg broda ili pak neki drugi razlog.
Od kupovine do prodaje broda tanka je nit razloga ima sto,zato uvek dobro razmisliti dali Francuski ili Norveski .

Ijos nesto koliko god se to nesvidelo domacim proizvodjacima u N.Sadu
cene su im prejake u odnosu na fabricki proizvedene brodove u Norveskoj ili Svedskoj ,pri tom nisu ni izbliza po kvalitetu plastike ao rokovima i poslovnosti da i ne govorim tu tek nastaju nocne more i tu sam skolu prosao .

Pozdrav svim camdjijama !!!
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

PorukaPoslao: Sub, 07 Mar 2009 13:43:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bez obzira sto sam ja novi vlasnik Antaresa i ovo moze zvucati licno, ali reci da je polovan brod od 20-30 leta bolji nego jedna od najpoznatijih i napouzdanijih marki u Evropi, zvuci dosta plitko. I to za brodove koji su pravljeni, pre svega, za slanu vodu.
Vecina proizvodjaca daje za osmozu garanciju oko 5 godina, pa Nimbus od 20-30 godina i jos u morskoj vodi, moze biti veliki rizik. Da ne govorim o motoru i dizajnu, stanju instalacija i opreme.
Naravno da nasi proizvodjaci ne zasluzuju cene koje traze, ali kako ovde nema ozbiljnije proizvodnje onda jedan Vasic ( kao ,verovatno, najbolji i najposlovniji majstor za metalne brodove) moze trraziti za brod od 8m 30.000 i to samo ustakljen i prosecno ofarban. Jos toliko ode na dobar motor, komande, el.instalacije, tapacirung, stolariju, a on to sve nece da radi, pa se kupac mora snalaziti jos 2-3 godine da ga kompletira, a onda mu se sve smuci, sem ako nije mazohista.
Nazad na vrh
odisej

Pridružio: 29 Jan 2008

PorukaPoslao: Sub, 07 Mar 2009 13:54:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da se i ja ukljucim u ovu raspravu.Verujem da je vecini clanova ovog foruma poznato pravilo: Ako hoces najbolji brod od "plastike" onda kupi skandinavski (Norveski pa Svedski), a ako hoces najbolji celicni, onda kupi Holandski.
Antares 8 je bez sumnje kvalitetan brod.BTW. Miso, u poslednjem casopisu More(martovski broj) izasao je test Antaresa 8 kog su radili Hrvati(test,a ne brod).Prteporucujem da ga procitate.
Medjutim, navedeni brod se ne moze porediti sa Nimbusom.Te dve firme su prosto razlicite klase.Shodno tome i njihove cene su drasticno razlicite.Dobro ocuvani Nimbus duzine oko 8 m,starosti 20-25 god.je 80% vrednosti novog Antaresa.To samo po sebi dovoljno govori.
O kvalitetu domacih brodova nemam mnogo reci hvale,nazalost.Uzgred,kakav je to brod koji je preko svega dug 9 m,a sirok samo 2,5 m!
Nazad na vrh
zubersid

Pridružio: 23 Sep 2009

PorukaPoslao: Pon, 03 Maj 2010 20:00:12    Naslov: aquarius 320 Odgovoriti sa citatom

postovanje gospodo ljubitelji vode i prirode.
evo sa kraja proslegodine i sam seprikljucujem dunavu sa svojim zutim aquariusu 320.
to mi je drugo plovilo i trenutno sam odusevljen.
polako odvajam vreme za sve duze boravke na vodi , a uskoro mozda i
regate,pa bi mi dobro dosla iskustva i preporuke.
unapred svima hvala.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pet, 12 Jan 2018 21:13:57    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

I bilo je i trajalo je ... ! I sve bi da se ponovi ... a ono traje i bez da se desi ... !
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016