forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Kupovina novog broda-manje jahte
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
misha

Pridružio: 19 Maj 2008

PorukaPoslao: Pon, 19 Maj 2008 12:27:04    Naslov: Kupovina novog broda-manje jahte Odgovoriti sa citatom

Pocetnik sam i hteo bih da kupim plasticni ili metalni brod do 9-10m.
Interesantan mi je Aquarius 320 (Tri princeze-Novi Sad) ili nesto slicno.
Da li neko ima iskustva sa ovim modelom ili gde mogu naci neki test ili opis, osim kod proizvodjaca?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
vlada.c

Pridružio: 18 Feb 2008

PorukaPoslao: Pon, 19 Maj 2008 12:35:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam u istoj dilemi,cuo sam da AQVARIUS "dosta ljulja.Frencic pravi DASAMARINE lep je,ne znam kakav je na vodi i mislim da bi mene ipak zdovoljilo nesto malo duze 9 m je prava duzina!!!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
misha

PorukaPoslao: Pon, 19 Maj 2008 20:14:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sto rekao nas narod:"bolje da ljulja nego da zulja".
Ja nesto mislim: ako se brod vise koristi u mirnom stanju, nego stalno u pokretu, onda je izgled i oprema kabine jedan od bitnijih elemenata.
Da li je neko vec boravio nekoliko dana u Aquariusu 320 i njegov utisak?
Nazad na vrh
misha

PorukaPoslao: Uto, 20 Maj 2008 12:55:54    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li ima jos nekoga ko mi moze dati iskustveno misljenje o
Aquarius 320 i o Lombardini diessel motorima?
Unapred hvala
Nazad na vrh
kapetan

Pridružio: 05 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto, 20 Maj 2008 17:15:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav iz Beograda,
Pre neki dan sam bio u samoj radionici u NS i imao sam prilike da se malo detaljnije upoznam sa svim to se tu pravi.
Koliko sam razumeo vlasnika , taj model se nee u skorije vreme praviti, jer je akcenat baen na novi model sa kabinama u potpalublju.
Sam amac je ui nego to bi trebalo da bude za svoju duinu, to mu daje veu brzinu , ali i ljuljanje( sam proizvodja to kae). Ostao mu je jo samo jedan komad ( koji je sebi namenio , ali ga ipak prodaje)u skoro finalnoj fazi i mogu rei da enterijer nije lo, da ne kaem bolji je od mnogih komercijalnih modela svetskih proizvodjaa( nema zalepljen itisno po plafonu i bokovima i sline jeftine fore).
To to s e vie ljulja nije tako strano na rekama. Za more bi bilo.Akcenat je mali motor i velika brzina.
Mislim da je ovek dosta fleksibilan i da bi se o ceni mogle razgovarati.

Za pravu informaciju o ponaanju na vodi ( a ne moje predpostavke) moe se obratiti vlasniku jednog komada koji stoji u marini kluba Crvene zvezde u rukavcu u BG. Brodi se zove LUKA a znam da je prvi vlasnik bio glumac Koja , koji je sada ne znam. To je mala marina od petnaestak amaca i lako e nai ili vlasnika ili nekog ko ga poznaje.
Pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
misha

PorukaPoslao: Uto, 20 Maj 2008 17:52:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kapetane, hvala puno na pojasnjenjima. Da li ti je vlasnik spominjao cenu
bez i sa diessel motorom? Verovatno cu i ja otici da ga pogledam, ali nije mi bas najjasnije gde ce da ubaci tu novu kabinu, osim ako taj novi model
nije planirano da bude veci od ovog.
Nazad na vrh
misha

PorukaPoslao: Uto, 20 Maj 2008 20:38:04    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li je neko uspeo da kupi nov brod-camac od domacih proizvodjaca po sistemu COD=>cash on dellivery (plati tek pri isporuci)?
Znam da je ovo trziste u skladu sa nasim mentalitetom i zakonima, ali da li je moguce od doamcih proizvodjaca kupiti plovilo kao i vozilo: vidis, platis, vozis sa svim regitrovanim papiirima? Naivno, a????
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Uto, 20 Maj 2008 23:09:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Misho,
koliko znam kod naih proizvaa nema "plati i vozi", pre ima "plati pa se klati" Smile

Niko od njih ne lageruje gotova nova plovila ili korita u razliitim fazama izrade. Svi rade po porudbini to ih ustvari odvaja od serijske proizvodnje.

Barem koliko ja znam...

to se tie Aquariusa, Dunjina prva kominica u marini je Elpida, a od skora je tu i Kole sa svojim Aquariusom. Mlaa (Tri Princeze) vie ne radi taj brod, kalup je kod Frencia koji je preradio korito dodavi "suknjicu" kojom moe postii "glisersku" plovidbu sa 50-60KS (bar se meni tako ini).

Iako "uzan za svoju duinu", nudi obilje komfora, odlian izgled, funkcionalnost... da imam vie vremena za plovidbu, rado bi ga provodio na nekom Aquariusu... Elpida svoje vlasnike ve nekoliko godina redovno odvodi na vienedeljne izlede po srpskim i okolnim rekama, na njihovo veliko zadovoljstvo. Po meni je to odlian brod, ali nemoj mi verovati, ja sam prilino neiskusan!

Mislim da kod Aquariusa vei problem predstavlja cena i rok isporuke nego "nestabilnost" ili irina...

p.s. sad e neki da kau "e ovaj Pera misli da sve zna", ali ovo je bilo jae od mene...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
misha

PorukaPoslao: Sre, 21 Maj 2008 06:23:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pero hvala, a ja sam i ocekivao takav odgovor samo ,eto, ja sam pocetnik pa mi iskustvo zamenjuje ova recenica dole ispod teksta.
Isto mu dodje: ako verujes rokovima i pricama nasih proizvodjaca kajacu se, a ako ne verujem opet cu se kajati, jer nema drugog izbora ako zelim da kupim novo plovilo.
Pisacu na forumu kako sam prosao u celoj prici.
kapetan

PorukaPoslao: Sre, 21 Maj 2008 10:25:21    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zdravo Misho,
Novi model je dashamarine i nema veze sa Aquariusom.
Cena koju mi je pominjao vlasnik za aquarius je 24000 ili 25 000 E u finalnom stanjusa enterijerom, bez motora.
Ako se ba ne uri sa kupovinom, moda je bolje da saeka novu verziju dashamarine sa kabinom i natkabinom, koja je po meni mnogo prihvatljivije reenje za nau klimu. Samo korito je vie nego dobro( bio sam u njemu) ali kabina u potpalublju i otvoreni kokpit je samo vie modni trend koji ba zahteva lepu morsku klimu. Nae prolee, jesen a pogotovu zimu zaboravi.
Otvoreni model se ve due pravi u Italiji i u punoj verziji jeveoma skup. Oko 90.000E.Mislim da se zove Futura.
Korito je deplasmansko , stabilno, jako ukrueno i vrsto i nisam mu naao zamerke.Ostavilo je zaista pouzdan utisak na mene.Naravno u Italiji su mu ugradili dva motora od 250 ks i t.d.Valjda da bi mogao da povue i obalu.Stvar prestia.
Savet , idi u radionicu i pogledaj.
Da ga ne reklamiram, pa da me ne cenzuriu,vlasnik mi izgleda normalan ovek, a ne kao neki prevaranti na koje sam obino nailazio.I mom prijatelju nije traio nikakav avans za vario 19.
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

Pridružio: 21 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre, 21 Maj 2008 11:28:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala kapetane,
Spremam se da odem do Novog Sada i vidim sve to uzivo jer na sajtu Tri priceze taj novi model izleda lepo. Naravno dolazi u obzir samo sa kabinom (kao kod Aquariusa i sl.) Jedino me brine cena jer bi Aquarius 320 sa disel motorom trebao da nude nesto preko 30.000, a ovaj novi izgleda da ce bitimnogo skuplji. Ali videcu sta kaze, pa javljam.

p.s. Misha=Misha DIPLOMAT
Nazad na vrh
kapetan

PorukaPoslao: Sre, 21 Maj 2008 16:19:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zdravo Mio,
Cena tog novog modela sa kabinom bi trebala da bude oko 13.500E to za takvo korito nije mnogo( ako ga uradi dobro kao i ovo koje je bilo izloeno i na sajmu ove godine). U njega bi po mojoj proceni trebalo ugraditi motor do 60 konja , jer je to deplasmanac i mislim da bi bio savren. Na slikama ne izgleda ni priblino dobro kakav utisak ostavlja uivo.Sjajna osnova za ozbiljno sredjivanje i svaka investicija na takvom plovilu nije baena para. Na dereglije i plovee skalamerije , svaki dinar je uzaludan.
Voleo bih da ujem i tvoje utiske ,moda sam ja previe subjektivan.
Na ovogodinjem sajmu bila je hrpa glisera koji se razlikuju po lajsnama i boji. Jako ih puno vidjam tu gde je moj amac i svaki noviji je gori od predhodnog. Na kraju e biti kao ae od jogurta .
Izgled ovog korita je subjektivan ( meni se jako svideo)ali kad sam se popeo na samo korito , prvi utisak da mi se nita ne uvija i ne krcka pod nogama je bio presudan.
Nazad na vrh
Radislav

Pridružio: 26 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto, 27 Maj 2008 14:09:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hteo bih da kupim manji amac za Tisu. Gledao sam po nekim sajtovima i zainteresovao se za Titel 9. Voleo bih da mi neko kae svoje miljenje o ovom amcu ukoliko ga ima ili ga je koristio.
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

Pridružio: 21 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto, 27 Maj 2008 17:52:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kapetane,
Bio sam kod Mladje-Tri princeze i video taj novi model koji je bio u fazi izrade. Tacno je da je mnogo cvrsci nego A320, ali jos uvek nije definisao izgled kabine i unutrasnji raspored. Ako ga bude radio kao za sebe bice to mnogo bolji model nego A320 koji ga je i proslavio. Inace, Mladja ostavlja utisak pouzdanog majstora, ali se preopteretio porudzbinama
(svako bi od nas voleo jednom rukom da obuhvati celu sumu, ali ipak mora se drvo po drvo) pa ce biti interesantno kako ce ispostovati rokove.
Nazad na vrh
ctpaba

Pridružio: 19 Nov 2008

PorukaPoslao: Pon, 01 Dec 2008 16:45:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li mi moze neko reci koje su cene novih camaca Titel 9 ili Tiger Shark?

Hvala

Poslednji izmenio ctpaba dana Pon, 01 Dec 2008 16:47:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016