forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Promena zakona o registraciji plovila
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
yoone

Pridružio: 09 Maj 2009

PorukaPoslao: Ned, 10 Maj 2009 22:42:11    Naslov: Odgovoriti sa citatom

a sta bi trebalo ja da uradim posto sam vec u radu sa camcom , kako da ga registrujem hvala e da dunavko ja sam uz tebe pozdrav Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Pet, 11 Dec 2009 19:01:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ajmo malo da aktuelizujemo:

Sva plovila koje se NE koriste u privredne svrhe a kraca su od 13 metara se imaju smatrati sportskim plovilima i kao takva NE podlezu porezu niti obaveznom tehnickom pregledu prilikom registracije
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Pet, 11 Dec 2009 22:18:08    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gos-in dunavko, ovo mi lici na nesto lepo receno. Pojasnite molim Vas.

Pozdrav Moma S.
dunavko

PorukaPoslao: Sub, 12 Dec 2009 16:52:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo nekih karakteristicnih delova ove polemike:

Miljan
Nema tu sta puno da se nagadja,potpuno je jasno kako ta zakonska uredba reaba da glasi.
Sva plovila koje se NE koriste u privredne svrhe a kraca su od 13 metara se imaju smatrati sportskim plovilima i kao takva NE podlezu porezu niti obaveznom tehnickom pregledu prilikom registracije.
A to dali ce vlasnik broda hteti da osigura plovilo i kako zavisi od osiguravajuceg drustva i pravilnika u tom osiguravajucem drustvu.
Prilikom osiguranja se trazi da vlasnik plovila dokaze da mu je plovilo vredno koliko je naveo prilokom podnosenja zahteva za osiguranje i trazi od vlasnika da im dokaze da je plovilo ispravno i propiosnoi opremljeno.
Veoma jednostavno i prosto.

pa tangabravo:
Epa da i cika protaberi koju
kao prvo totalno je ludilo svake godine registrovati camac(plovilo do 15m i 150 tona br) a traktor samo jednom. Druga stvar : i ako treba platiti dazbine sta ima da pregleda registrovanoplovilo- pa ko je lud da plovi sa rupom na trupu , a sto se tice Holandije e tamo nema papira psto sam ja kupio tamo pre sedam dana, a da je kod nas ludnica ludnica je . Dobro more

pa dunavko:
Evo opet da aktuelizujemo stvar:
Sva plovila koje se NE koriste u privredne svrhe a kraca su od 13 metara se imaju smatrati sportskim plovilima i kao takva NE podlezu porezu niti obaveznom tehnickom pregledu prilikom registracije
Ovako bi trebao da izleda clan zakona koji se bavi ovom tematikom.Jedan jedini clan,toliko jasan,jednostavan i ubojit za sve one sa ove i one strane crte,odnosno plutace.Na ovaj nacin se eliminisu sve prevare,mahinacije,ucene,korupcijei sva ostala zla koja su uobicajen dekor prilikom izvodjenja jedne jedine radnje a koja se sastoji u tome da prvobitno sretan vlasnik plovila zeli da ispuni svoju gradjansku duznost i registruje plovilo.Prilikom izvodjenja te sado-mazohisticke radnje u igru se uvlace svi,od rudara u rudnicima pirita u J.Americi koji mora da pokaze potvrdu da je zavrsio kurs za
babice pa do elektricara koji mora da pokaze diplomu Oksforda,odeljenje za virtuelnu simulaciju post traumatskih stanja svesti...
Znaci svi mi slobodni gradjani Slobodne Srbije moramo da napravimo pritisak da se zakon o registraciji plovila promeni,
pa makar uradili kao ovi penzioneri,sa ovim gore napisanim clanom.

Treba pronaci pravu meru prilikom donosenja novih zakona koji regulisu tu oblast.ja sam se nadao da cemo uci u jevropu i samim tim bi prihvatili njihove zakone,al ko zna,tudja ruka svrab ne cese.Da treba menjati,treba,samo moramo pronaci pravu meru.Ja sam sam sebi postao dosadan,te mi smetaju ovi sto jure na crveno sa besnim kolima,pa te silne mafije pohapsene pa posle pusteni ljudi ili im se ne sudi po pet godina dok slucaj ne zastari...danas bio na zemunsku donju pijacu,kecigice,sitne,dvadeset u kilo,700 dinara,ljudi!!!pa onda pogledas u prodavca,vidis kako je obucen,sirotinja,iza truo kec parkiran,sta da radis..
I on bi bolje da zivi i da radi posteno ,ali gde i kako.Prica je dugacka i kratka,istovremeno.onaj koji ima mogucnosti ce da plati i registraciju svaka 3 meseca a objasni ti sirotinji, a tu i ja spadam,zasto ona mora da plati to sto placa,sta dobija za to ,ko je doneo onaj zakon o nemogucnosti produzenja registracije posle isteka 30 dana,zasto mora da dokazuje da je postena onima za koje znamo da su sasvim sigurno neposteni i slicno...
prici nikad kraja...
Nazad na vrh
ctpaba

Pridružio: 19 Nov 2008

PorukaPoslao: Pon, 28 Dec 2009 11:54:24    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani forumasi,
Evo ja sam spremio kratak prevod novog francuskog zakona o plovilima.
Ne smatram da ovakav treba da se primeni kod nas ali moze posluziti kao polazna tacka.
Drugo ne placa se nikakav porez za camce i brodove, osim naravno veza u marini ili drugih troskova odrzavanja.

REGISTRACIJA plovila

Brodovi i camci koji nisu obavezni na registraciju:

* Camac ija je snaga motora manja od ili jednaka 3 kilovata (4 KS) i duina trupa je manje od 12,50 metara.
* Brodovi koji se krecu iskljuivo ljudskom snagom (veslanje) i ispunjavanju bilo koje od sljedeeg:
amci za naduvavanje
Plovila na vesla, irine manje od 1 metra i kraci od 10 metara.

Brodovi koji moraju biti registrovani

Svi luksuzni brodovi, ukljuujui vodene skutere i jedrilice na moru moraju biti registrovani za plovidbu.

Strani drzavljani koji borave duze od 6 meseci na nasoj teroitoriji, za plovila duine vee od 7 metara ili administrativnih snaga jednaka ili vea od 22 KS, mora biti uvezen i ocarinjen . U ovom sluaju, oni su predmet carinske deklaracije.

Popis potrebnih dokumenata za registraciju izletnikog amca

Za novi amac

* Atest proizvoaa ili uvoznika
* Ukoliko je plovilo unikat ili samogradnja onda potvrda o atestu nadlezne sluzbe
* Raun o kupovini (osim u slucaju samogradnje)

Za polovan amac
U svim sluajevima:

Za novi amac

* kupoprodajni ugovor sa obaveznim datumom, adresim i potpisima ove strane u 3 primerka
* Kopija legitimacije kupca

Ako plovilo je manje od 7 metara ili 22 KS upravne

* Plovidbena dozvola (ovo je nesto kao saobracajna za kola)
* eventualno, zahtev za promenu imena broda na obinom papiru u predlog tri imena

Plovila preko 7,00 m ili motor 22 KS i vise

* kupoprodajni ugovor sa obaveznim datumom, adresim i potpisima ove strane u 4 primerka
* 2 fotografije
* Dokaz o adresi (struja raun, telefon)
* Na kraju, zahtev za promjenu imena broda na obian papir (dostaviti 3 imena)

U sluaju smrti vlasnika pravnih

* Potvrda o nasledstvu sa certifikatom o odricanju od drugih pravnih nasljednika (ukoliko ih je vise).

U sluaju promene motora

* prinesite fakturu ili pisani ugovor o prodaji, ako motor je kupljen od pojedinca.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Uto, 29 Dec 2009 18:30:15    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala,ctpaba,iz ovoga moze mnogo da se nauci i sasvim sigurno ce svima nama pomoci u trazenju prave formulacije za promenu zakona o registraciji plovila.Da vidimo da li ce da dodje jos neki tako kompletan materijal koji obuhvata tu materiju iz jos nekih drugih zemalja.sto vise to bolje jer smo mi ovde nacisto zaostali i ovo je jedini nacin da vidimo kako to druge drzave resavaju.
Nazad na vrh
budens72

Pridružio: 26 Sep 2008

PorukaPoslao: Sre, 30 Dec 2009 14:22:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

itao sam esto oglase po stranim sajtovima,pa vidim da esto kod nekih plovila pie "trajno registrovan"... koliko znam mi ni nemamo takvu kategoriju... Crying or Very sad

ja ne znam na koji nain moemo uticati da se zakon o registraciji preispita i izvri nova kategorizacija plovila i naravno ukine ovaj krajnje bezobrazni i pljakaki porez

nije mi jasno ko su ljudi koji piu i donose ovakve nakaradne zakone...
oigledno pojma sa pojmom nemaju po pitanju nautike
Nazad na vrh
ctpaba

Pridružio: 19 Nov 2008

PorukaPoslao: Sre, 30 Dec 2009 20:48:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sad sam proverio ovo je stari zakon od pre 2000te godine, po novom zakonu bez dozvole je moguce voziti sledeca plovila (ovo je zakon samo za reke) :
- Plovila kraca od 6 metara duzine, koja ne prelaze brzinu od 20km/h i motorom slabijim ili identicnim 1hp po metru duzine.
- Plovila koja se krecu pomocu snage vetra kraca od 15 metara
- Plovila koja se krecu pomocu snage vetra kraca od 15 metara, sa pomocnim motorom koji ne sme preci snagu od 0.5hp po metru duzine camca i maksimalnu brzinu od 20km/h

plovila koja su registrovana kao jedrilica ne moraju imati obavezno imati jedro i jarbol.

postoji taksa za koristenje vodenih tokova a tabelu mozete videti ovde

Registracija plovila je obavezna za plovila sa stvarnom snagom vecom od od 10 KS ili 7,36 kilovata. Period valjanosti je neogranien, osim u sluajevima promena karakteristika(motor ...) ili valuti (ime broda).
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Čet, 31 Dec 2009 10:31:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Eto po onom prvom clanu za plovila kraca od 6 metara i motorom manjim od 6HP bar polovina camaca bi usla u te odredbe- voznja bez dozvole.Kod nas je taj zakon pisan 1948 kada su svi bili nepismeni,valjda i bio je pojam
da neko vozi camac sa motorom,ej brate vidi onaj vozi motor!!!!
Jos samo da vidimo ima li jos neko da se javi iz Jevrope sa informacijama kako je tamo pa da probamo da taj zakon uoblicimo a ne da pustimo nesposobnim birokratama da nam kroje kapu.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Pon, 23 Avg 2010 08:42:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo ovu temu da aktuelizujemo ponovo:
a i evosta je predlozio stpaba:
Postovani forumasi,
Evo ja sam spremio kratak prevod novog francuskog zakona o plovilima.
Ne smatram da ovakav treba da se primeni kod nas ali moze posluziti kao polazna tacka.
Drugo ne placa se nikakav porez za camce i brodove, osim naravno veza u marini ili drugih troskova odrzavanja.

REGISTRACIJA plovila

Brodovi i camci koji nisu obavezni na registraciju:

* Camac ija je snaga motora manja od ili jednaka 3 kilovata (4 KS) i duina trupa je manje od 12,50 metara.
* Brodovi koji se krecu iskljuivo ljudskom snagom (veslanje) i ispunjavanju bilo koje od sljedeeg:
amci za naduvavanje
Plovila na vesla, irine manje od 1 metra i kraci od 10 metara.

Brodovi koji moraju biti registrovani

Svi luksuzni brodovi, ukljuujui vodene skutere i jedrilice na moru moraju biti registrovani za plovidbu.

Strani drzavljani koji borave duze od 6 meseci na nasoj teroitoriji, za plovila duine vee od 7 metara ili administrativnih snaga jednaka ili vea od 22 KS, mora biti uvezen i ocarinjen . U ovom sluaju, oni su predmet carinske deklaracije.

Popis potrebnih dokumenata za registraciju izletnikog amca

Za novi amac

* Atest proizvoaa ili uvoznika
* Ukoliko je plovilo unikat ili samogradnja onda potvrda o atestu nadlezne sluzbe
* Raun o kupovini (osim u slucaju samogradnje)

Za polovan amac
U svim sluajevima:

Za novi amac

* kupoprodajni ugovor sa obaveznim datumom, adresim i potpisima ove strane u 3 primerka
* Kopija legitimacije kupca

Ako plovilo je manje od 7 metara ili 22 KS upravne

* Plovidbena dozvola (ovo je nesto kao saobracajna za kola)
* eventualno, zahtev za promenu imena broda na obinom papiru u predlog tri imena

Plovila preko 7,00 m ili motor 22 KS i vise

* kupoprodajni ugovor sa obaveznim datumom, adresim i potpisima ove strane u 4 primerka
* 2 fotografije
* Dokaz o adresi (struja raun, telefon)
* Na kraju, zahtev za promjenu imena broda na obian papir (dostaviti 3 imena)

U sluaju smrti vlasnika pravnih

* Potvrda o nasledstvu sa certifikatom o odricanju od drugih pravnih nasljednika (ukoliko ih je vise).

U sluaju promene motora

* prinesite fakturu ili pisani ugovor o prodaji, ako motor je kupljen od pojedinca.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Pet, 25 Feb 2011 20:56:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo opet da aktuelizujemo stvar:

Sva plovila koje se NE koriste u privredne svrhe a kraca su od 13 metara se imaju smatrati sportskim plovilima i kao takva NE podlezu porezu niti obaveznom tehnickom pregledu prilikom registracije.

E Miljane,svaka ti se pozlatila.Nit'
kraceg nit' jasnijeg zakona.
Nazad na vrh
Dunav1315

Pridružio: 02 Jan 2009

PorukaPoslao: Sub, 26 Feb 2011 20:29:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@dunavko, apsolutno si u pravu, ali
" mi nismo ko sav normalan svet " , tesko to da dopire i do ovih forumasa, a kamoli tamo gde treba. Inertnost, inertnost, inertnost. Cast izuzecima, retki su, ozlojedjeni, ali i nemocni. Rolling Eyes
salemarkovic

Pridružio: 05 Jan 2010

PorukaPoslao: Ned, 27 Feb 2011 11:14:35    Naslov: DUNAVE 1315 Odgovoriti sa citatom

Pa sta ces ti da uradis po ovom pitanju de da cujem
pa da podjem s tobom da zatvorimo dunav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email AIM Adresa
dunavko

PorukaPoslao: Pon, 28 Feb 2011 19:50:33    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam u razgovorima u par marina u Bgd i znam da veliki broj clanova NECE da registruje plovila.Bilo bi dobro kada bi velika vecina to uradila.Nego ja imam konkretan predlog:Sve dok Srbija ne udje u euniju ovaj teror ce da traje i to na svim frontovima naseg zivota, jer je ova vlada nesposobna sa upravlja drzavom a i veliki je trosadzjija.bilo bi dobro kada bi svi mi dali po recimo 3 eura i za te pare angazovali nekog dobrog pravnika koji bi tuzio nasu milu drzavu Srbiju,odnosno one ljude koji su dobili od nas mandat da nam deru kozu sa ledja,na primer za nestrucno upravljanje javnim dobrima i za privatizaciju istih (nelegalan zakup vodenih resursa,neodrzavanje priobalja,plovnih puteva i slicno) a i da nam poloze racune sta rade sa nasim parama koje nam uzimaju na ime registracija,poreza i samodoprinosa.Verujte da bi tu moglo nesto da ispadne.Ili bar da probamo.
Nazad na vrh
salemarkovic

Pridružio: 05 Jan 2010

PorukaPoslao: Pon, 28 Feb 2011 21:00:19    Naslov: DUNAVKO Odgovoriti sa citatom

USKORO CES IMATI PRILIKU DA GLASAS PA
PROMENI
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email AIM Adresa
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 7 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016