:: Pogledaj teme - Promena zakona o registraciji plovila
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Promena zakona o registraciji plovila
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
krpiguz

Pridružio: 21 Nov 2008

PorukaPoslao: Sub, 29 Nov 2008 19:54:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Colonelo ::
krpiguz ::
Ја одвезем чамац у заказано време за регистрацију и тамо сазнам да нема ко да га прегледа "....јер су морали да оду на нешто,негде..." и да дођем следеће недеље.Дођем опет следеће недеље-опет нису ту."Дођите следеће на Стенку биће тамо" .Ја следеће недеље у заказано време на Стенку,опет су негде отишли.И сад ће да ми кажу да је прошло више од тридесет дана од истека регистрације и да не могу више никад да региструјем чамац!!!?Како је то могуће? Рачун о куповини и атест су остали у капетанији приликом прве регистрације и ја више немам никакав доказ да сам власник осим пловидбене дозволе.Генерално нисам против регистрације и прегледа али да то буде нека једноставна процедура а не да се цело лето јурим са неким по Сави и Дунаву.

U pravu si i ja mislim da nije u redu i da ne trebamo nikoga da jurimo da bi registrovali svoj camac, ali druze prvo se najavi telefonom i dogovori se, to nije tesko. Pa ako i nisu u Kapetaniji reci ce ti gde se nalaze i tamo ih nadjes.
Javi sta si uradio.

Слажем се, али горе пише: "......У ЗАКАЗАНО ВРЕМЕ..." значи нисам ишао насумице већ сам се јавио и питао кад је преглед.После нисам имао времена да идем четврти пут а и лето је било при крају па сам дигао руке и извукао га на суво.Сад на форуму читам да по новом закону нећу моћи да га региструјем више никад јер је прошло више од 30 дана од истека регистрације!!!! Да ли је то тачно?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
budens72

Pridružio: 26 Sep 2008

PorukaPoslao: Sub, 29 Nov 2008 20:56:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ok! Prihvatam kritiku...Ali ja sam mislio da ivimo u istoj dravi Exclamation Question Exclamation
ivim u Novom Sadu i situacija je takva kakvom sam je predstavio.Naravno da postoji rena policija,ali oigledno da ih ne zanima ta se dogaa na vodi...Ja JESAM za legalnost i slaem se da je registracija obavezna,ali pod kojim uslovima???

pozdrav!
Nazad na vrh
tangabravo

Pridružio: 21 Mar 2008

PorukaPoslao: Uto, 09 Dec 2008 00:14:02    Naslov: registracija Odgovoriti sa citatom

Epa da i cika protaberi koju
kao prvo totalno je ludilo svake godine registrovati camac(plovilo do 15m i 150 tona br) a traktor samo jednom. Druga stvar : i ako treba platiti dazbine sta ima da pregleda registrovanoplovilo- pa ko je lud da plovi sa rupom na trupu , a sto se tice Holandije e tamo nema papira psto sam ja kupio tamo pre sedam dana, a da je kod nas ludnica ludnica je . Dobro more
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Uto, 09 Dec 2008 17:57:40    Naslov: Re: registracija Odgovoriti sa citatom

tangabravo ::
Epa da i cika protaberi koju
kao prvo totalno je ludilo svake godine registrovati camac(plovilo do 15m i 150 tona br) a traktor samo jednom. Druga stvar : i ako treba platiti dazbine sta ima da pregleda registrovanoplovilo- pa ko je lud da plovi sa rupom na trupu , a sto se tice Holandije e tamo nema papira psto sam ja kupio tamo pre sedam dana, a da je kod nas ludnica ludnica je . Dobro more

Tako je Tangabravo u pravu si, ali mi smo u zemlji Srbiji gde mozes da dozivis "tristo cuda". Daj molim te ako moze malo detalja oko kupovine broda u Holandiji i ja to planiram ali neznam kako. Hvala ti unapred.
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Pon, 15 Dec 2008 09:02:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vidite svi koliko je to jednostavno:
Sva plovila koje se NE koriste u privredne svrhe a kraca su od 13 metara se imaju smatrati sportskim plovilima i kao takva NE podlezu porezu niti obaveznom tehnickom pregledu prilikom registracije
Uostalom ,kada se promeni ZAKON imacemo svi vise vremena za curenje-tako jedan moj poznanik naziva bazanje po vodi.
Nazad na vrh
krpiguz

PorukaPoslao: Uto, 16 Dec 2008 16:25:10    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Sva plovila koje se NE koriste u privredne svrhe a kraca su od 13 metara se imaju smatrati sportskim plovilima i kao takva NE podlezu porezu niti obaveznom tehnickom pregledu prilikom registracije"

Ја се слажем да је постојећи закон сулуд али ипак не бих ишао у другу крајност.Замислите да тражимо да возила краћа од неког шлепера имају се сматрати... и не подлежу обавезном техничком прегледу.Па и овако пуно аутомобила иде друмовима а нису били на техничком већ преко везе или уз малу част мајстору,добију папире .После читамо у црној хроници како је ауто из непознатих разлога скренуо на леву страну пута.Исто је и са пловилима.Нешто од 12,5 метара може да буде велика и моћна машина,која у случају квара може да направи чуда на води.Препустити бригу о техничкој исправности само власницима и њиховој савести,знајући ниво свести и одговорности наших људи,не изгледами као добра идеја.И зато,да не би у црним хроникама читали како је брод из непознатих разлога изненада скренуо и ударио у сплав ресторан препун деце која су дошла на прославу рођендана......
Можда треба размишљати о начину на који у Немачкој региструју аута.Нов ауто иде на преглед сваке треће или пете године (нисам сигуран за интервал), а након десет мора да иде сваке, јер се сматра да је после толико година улошијем стању па га треба чешће контролисати.Ако те полиција заустави и утврди да си у међувремену ставио шире спојлере ( чак и спојлере !) или шире гуме од оних које пишу у техничкој књижици,а ниси ишао поново на технички да то неко стручан благосиља,онда те тако одвале по џепу да ти одма крену сузе на очи.То би могло бити решење и за нас.Ако ти је пловило ново нема потребе да иде сваке године на преглед,само сваке године платиш таксе и возиш. Ако између прегледа нешто буџиш на њему а то није накнадно прегледано од стручних лица или ти је на њему други мотор а не онај уписан приликом прегледа , е онда код судије за прекршаје па по џепу.Заиста не видим потребу да се сваке године иде на преглед, поготово са обзир да је код нас сезона за коришћење релативно кратка па нема ни прилике да се битније истроше.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Čet, 18 Dec 2008 11:58:49    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I najbolji brod na svetu moze da se pokvari.Nije problem u tome sto neka budala ako misli da ima sigurno plovilo isplovi i napravi neko s...e
njega niko ne moze da spreci,problem je u tome sto se u ovoj birokratizovanoj drzavi i na vodi dogadja ono sto se dogadja svuda.Javasluk,korupcija,privatizovanje javnih dobara preko radnih mesta,neznanje itd....
svako ko ima imalo zelju da se stvari koliko toliko poprave u ovoj jadnoj drzavi bi trebao da razmisli sta bi mogao da ucini koliko je u njegovoj moci da bar nasim unucima bude bolje a ne da juri neke potvrde za motor za camac koji je star 35 godina i ostale budalastine koje
samo ovde mogu da klijaju jer imaju plodno tle.nisam ja nikakva uspaljena mlada budala,vec sam preso' doosta godina i video sam i ucestvovao u mnogim dogadjajima.jos mi niko na ovu temu nije odgovorio argumentovano zasto se protivi ovom predlogu za izmenu zakona.ljude koji su pogodjeni time prirodom posla kojim se bave ce se pronaci i dalje samo ce morati da izmene ponasanje i odnos prema drzavi i onome od koga zive.Sve ce biti transparentno i jednostavno i sam taj pristup ce onemoguciti mahinacije bilo kog tipa,ili ih bar smanjiti.
Nazad na vrh
krpiguz

PorukaPoslao: Pet, 19 Dec 2008 12:14:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Тачно,и најбољи брод на свету може да се поквари,али то је онда виша сила и не регулише се законом.
Када би сви људи били савесни,не би нам ни требали закони.Они постоје због оне мањине,оних који су несавесни.Добар закон треба да буде репресиван само према њима.На пример,мени је чамац негде на везу на 70-ом километру од капетаније.Од кад је купљен није ништа мењано на њему,ни коморе ни било шта друго.Сваке године га извучем на суво,очистим рђу где је има и тд.Значи чамац је сасвим ок.Ипак ја сад морам да седнем у њега и да га са 4-орком возим 70 км до капетаније на преглед и онда назад.Ем малтретирам себе,ем оне људе у капетанији који морају да изиђу и прегледају га а имају хиљаде и хиљаде таквих пловила,а све без разлога јер је чамац исти као што је био кад је купљен и имао атест.
Мислим да би било добро да само платимо таксу држави сваке године па у случају да ме заустави речна полиција и утврди да сам мењао нешто на њему,ставио јачи мотор или слично, тада треба да делује закон и прописи,значи ТЕК АКО НАПРАВИМ ПРЕКРШАЈ а не пре тога.
Уопште не мислим да си како ти кажеш "млада успаљена будала" ,напротив, ја се у највећем делу слажем са тобом,закони су застарели,неефикасни,превазиђени и треба их мењати.Значи ја те у томе ПОТПУНО ПОДРЖАВАМ !
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Pon, 22 Dec 2008 09:19:36    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tako je nekad bilo za registraciju auta u Francuskoj,nisam siguran.Metod je bio sledeci.kupis maltene u trafici markicu-nalepnicu za tekucu godinu za dati tip vozila i zalepis je na sofer sajbnu iznutra.I samim tim garantujes da je auto tehnicki ispravan.Jao tebi ako te policija zaustavi i otkriju da je auto truo ili nesto slicno.Ovde u ovoj drzavi moras da dokazujes da si nevin.A pogledajte najvece prevare i organizovani kriminal je iz redova policije i vlasti.A ovamo od nas ciketana traze poreklo za pentu staru 30godina.ludilo.Bilo bi smesno da nije zalosno.a mi kao narod koji je ponosan na nasu borbu za slobodu i postenje to gledamo,trpimo ko ovce da se neki izivljavaju na nama.Dokle bre.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Čet, 15 Jan 2009 10:41:33    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dok se mi patimo sa pronalazenjem raznih laznih svedoka,krivotvorenih izjava,potvrda i cega sve jos ne,pojedinci iz drzavnih organa zahvaljujuci losim zakonima seire, da ne kazem vesele se...
Znaci i u novoj godini MORAMO da ozbiljno razgovarami sa zakonodavcem na razne teme a prva je:

Sva plovila koje se NE koriste u privredne svrhe a kraca su od 13 metara se imaju smatrati sportskim plovilima i kao takva NE podlezu porezu niti obaveznom tehnickom pregledu prilikom registracije
Nazad na vrh
Dunav1315

Pridružio: 02 Jan 2009

PorukaPoslao: Pet, 16 Jan 2009 00:38:32    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav drugari vidim da ima jako lepih predloga oko registracije plovila,ali mislim da se prave greske u konstatacijama da policija treba da kontrolise plovila po Dunavu i Savi .Meni se sve vrti po glavi da su oni to uzurpirali ili im je dao neko olako ovlastenje za kontrolu a u stvari ja mislim da jedini ko ima pravo kontrole plovila je INSPEKCIJA PLOVIDBE .Mozda ja gresim sobzirom na veci broj godina ali Vas molim da cujem i Vasa misljenja o ovom pitanju .
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Pet, 16 Jan 2009 08:05:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda sam nacin na koji vodna policija vrsi svoj posao-bar u regionu gde sam ja,bahatost,bezrazlozno jurcanje sa camcem i pravljenje velikih talasa.Ajd da negde zure ,ljudi moraju mozda na neku hitnu intrvencijuali da sede na splavu dva sata a posle gas....Nisu oni toliko krivi.Ako zakon omogucuje i dozvoljava da se vrse zloupotrebe tipa (tesko ce to da prodje na registraciji camca al videcemo,nemas papire za taj motor od 30 godina al za tebe.. itdd) Mi smo sami krivi za sve to.preko lokalne samouprave MORA da se napravi pritisak da se zakon promeni.E sad kako ujediniti sve nas i formulisati pravno nas zahtev i to predati nekom poslaniku na dopunu u skupstinu...Mi nemozemo da se dogovorimo oko jasnijih stvari.Iz prethodne prepiske na ovoj temi mozes da vidis sve.Cak isada ne znamo dal se u toj Holandiji rade tehnicki pregledi svake godine za sportska plovila a kamoli u nemackoj.nismo mi najpametniji na svetu al' smo sigurno prvi u jevropi.Al po cemu?
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 09:15:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Braco Srbi i ostali!!! Pa gde vam je onaj boracki duh,bre.nedajte se rukama birokrata koji spremaju jos nove smicalice.Zar nije ovo lepo sroceno:
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

Pridružio: 21 Maj 2008

PorukaPoslao: Čet, 26 Feb 2009 18:00:31    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kako ove nase birokrat uglavnom prepisuju zakone iz bivsih republika moze se desiti da nas zakaci Bosanski: sva plovila koja su za razonodu i hoby matraju se luksuzom i dodatno se oporezuju svake godine. Plovila koja su na firmu placaju poreze kroz delatnost. Drzava nasa je u propadanju i ove din-evre treba odbraniti parama iz budzeta,pa ocekujte samo vece takse za sva vozila i plovila, a ne ukidanja.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Sre, 08 Apr 2009 06:44:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zar smo smetnuli sa uma zakonsku regulativu koja je najvaznija i treba se boriti a ne cekati da nam birokratija odere kozu:
Uostalom ,kada se promeni ZAKON imacemo svi vise vremena za curenje-tako jedan moj poznanik naziva bazanje po vodi.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016