forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Promena zakona o registraciji plovila
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Sre, 16 Apr 2008 08:03:26    Naslov: Promena zakona o registraciji plovila Odgovoriti sa citatom

Na vodi sam dugo tako da mogu odgovorno da postavim ovu temu da bi svi zajedno trazili promenu zakona.Podrazumeva se da kroz razgovore pronadjemo najbolju varijantu.
... Korekcija urednika ...
Primer 1. Da bi se registrovalo plovilo mora da se ide u kapetaniju koja je nadlezna za tu teritoriju.Kada se prodaje plovilo opstina vrsi procenu vrednosti i uzima porez koji je vec pre toga cak neki put i vise puta placen.Znaci ja iz opstine Grocka moram da idem u Pancevo da bi izvrsio produzenje registracije,izgubim ceo dan ako sam sretan.Zasto opstina ne omoguci da se kod nje moze vrsiti produzenje registracije.
primer 2.Imam jedan camac vec dvadeset godina i na njega je registrovan motor T4.8. i Honda B7.5.camcu je svega par puta produzavana registracija.Sada bih hteo da tu hondu prebacim na kabinas
ali nemam nikakve papire o motoru koji je star 30 godina,jer ko jos cuva to i ja sad trebam da taj motor iznesem preko granice i da ga uvezem da bi mogao da ga registujem.
Ako ja prijavim broj motora koji je na njemu i potvrdim da taj motor nije ukraden,zar to ne bi bilo dovoljno za registraciju.A ako se utvrdi da je drukcije rigoroznim kaznama kazniti prekrsioce.
primer3:Posle smrti moga komsije ja sam kupio T4.8,nov koji je stajao u podrumu 25 godina.nikakvih papira nema.sta sad?
Toliko toga ima nesredjeno u zakonima a toliko "strucnih" ljudi se bavi tom tematikom.stice se utisak da sto su strucniji to su zakoni gluplji.
Dajte ljudi javite se pa da napravimo pritisak na vlast da promene ovako idiotske zakone koji samo podsticu korupciju i haos.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nidza

Pridružio: 29 Avg 2007

PorukaPoslao: Sre, 16 Apr 2008 09:37:08    Naslov: Odgovoriti sa citatom

e moj druze,da vidis tek kakav je haos u Beogradu za registraciju camaca.u kapetaniji ti samo kazu "sve pise na tabli" a tamo nista.najbolja varijanta je preko veze...a sto se tice motora mozes u opstini da napravis potvrdu sa dva svedoka,to je prolazilo ovde...
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Čet, 17 Apr 2008 07:34:46    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo rekao mi drugar da se u Holandiji NE REGISTRUJU do 15 metara,prosto covek da ne poveruja.Ne znam dal' je to tacno.Ovde su svi koji imaju neku vlast pokusavaju da budu pametni,ministri kroje po svom nahodjenju.
... Korekcija urednika ...
Ja sam platio kaznu na vodi jer mi je istekla registracija camca a odmah tu sverceri skidaju sa broda naftu.pre 4 godine.Ja im skrenem paznju na to a oni meni da gledam svoj posao i jos me terao da skinem pentu da bi video broj i zamalo da dobijem i batine.Potrebana je jedna sira akcija nas sa vode da napravimo pritisak preko medija pa da te zakone malo prilagodimo vremenu u kojem zivimo a ne da se svko izivljava kako mu dodje.Dajte kolege,pisite kako je u drugim drzavama pa ce mozda nesto da ispadne...
Nazad na vrh
eravg
Gost

PorukaPoslao: Čet, 17 Apr 2008 21:00:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa majstore ti si bre neki veliki strunjak, Shocked za zakone i zakonitost. Treba ti da ide u Holandiju pa da tamo ivi i vidi kako tamo prvo graani potuju zakone.
Nazad na vrh
Miljan

Pridružio: 07 Feb 2008

PorukaPoslao: Čet, 17 Apr 2008 22:13:17    Naslov: Odgovoriti sa citatom

To dali neko treba da ide u Holandiju ili ne je potpuno bespotrebno polemisati.Cinjenica je da je kod nas klasicna kaubojstina i da je registracija camca totalno ludilo.To pod hitno treba liberalizovati i omoguciti ljuduma koji vole vodu i nautiku da lakse dodju do registracije.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
eravg
Gost

PorukaPoslao: Čet, 17 Apr 2008 22:24:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A kazi ti meni, dali u Nemackoj moze da izadjes na vodu sa neregistrovanim plovilom, bez opreme i kolike su kazne za to. E pa posle treba voditi ostalu polemiku.
Nazad na vrh
galiot

Pridružio: 13 Nov 2006

PorukaPoslao: Čet, 17 Apr 2008 23:34:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Potovani Dunavko,
Ne sumnjam da si dugo na vodi, ali nisi previe odgovoran za sve ovo to pie. Ne znam ni zato urednici dozvoljavaju ovakvu neodgovornu i ispolitizovanu priu na ovom mestu.
1. Bilo gde u svetu mora da ide u kapetaniju da bi registrovao brod ili brodski motor. Nigde to ne radi ni optina ni policija ni mesna zajednica. Odakle ti ideja da optina ima evidenciju plovila?
2. Kako si uspeo da amac star dvadeset godina registruje par puta? Motor koji nema nikakvih papira nemoe nigde registrovati bez obzira to ima 30 godina. Moe li bez papira registrovati kola, traktor ili moto kultivator, pa koliko god dao izjava da su tvoji? Kako optina da zna da nije motor pre 25 godina ukraden u Stalau?
3. Posle smrti komije mogao si da kupi i njegovu kuu i njivu, ali bez papira nikada nee dokazati da je to tvoje. Uzgred budi reeno pre 25 godina se nije proizvodio T4.8.
Zakoni su u ovom sreeni, ali se tebi to ne svia jer nema papira ni za svoje stvari, a kamo li one koje "povoljno" kupuje od pokojnog komije, a onda sve to proglaava za "haos".

Za onaj drugi post odma da ti kaem: Drugar za Holandiju te strano lae - Nemoj da se iseljava, ne vredi registracije motora T4.8, ne moe ni tamo.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Pet, 18 Apr 2008 09:04:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pod1; Ja nisam ni rekao da opstina mora da ima evidenciju plovila ali na ovom nivou informatike i to uopste ne bi bio nikakav problem i to bi trebalo generalno da se resi kroz sveobuhvatni program promene poreske politike.Ja sam samo predlozio da ,na primer, pojedinac koji ima camac ciju registraciju treba da produzi ode lepo u prodavnicu kupi mleko,novine i svrati u opstinu i kupi neku vrstu nalepnice za tekucu godinu i za kategoriju plovila koju poseduje i zalepi je u obrazac dozvole.Ne treba nikakve pijane komisije,monopoli atesta,uzimanje para i privatizovanje drzave.DOLE BIROKRATIJA!!!Kapetanije treba da rade one stvari za sto su i prvobitno stvorene.ako se neko uopste seti sta je bila prvobitna namena.
pod2.Kada mi je trebao camac ja sam ga registrovao,nemoj da me terate da vam kazem kako.Samo u ovoj drzavi pojedinac mora da dokazuje da je posten,a toliko silnih stucnjaka za bezbednost,sigurnost,inspektora,Generala u i van penzije,Db-ovaca,bivsih i sadasnjih,kapetana dugih plovidbi bez broda,predsednika komisije sa dva i po clana,upravnika marina koji se prodaju za dva piva,savetnika za neznam tija sta i koji brinu tudju brigu a onde pokradose drzavu skroz na skroz.
Znaci ja upisem u tu nalepnicu koju sam kupio broj motora ,a i ne moram a policajac kod kontrole na vodi procita taj broj sa motora i proveri dal' je taj motor ukraden ili nije.Ako je ukraden postupak sledi.A ako nije pozeli mi sretan put.To je ludilo da moram da cuvam racun za motor koji sam kupio pre 30 godina.Ja poznaje dosta ljudi koji su u policiji i koji su zaista posteni i zao mi je sto oni drugi koji su zalutali u te redove pokvare sliku o njima.Ali to sistem zakona i propisa mora da promeni i da svede intervencije na minimum.Zakon treba da bude za sve ISTI.
pod3.Za informaciju, drugi svetski rat je odavno zavrsen,daske se vise ne tesu sekirom,motori su potrosna dobra,industrija radi ,radnici primaju plate,birokratija mala,radnici kupuju motore,,motori se bacaju i sve funkcionise.Sto se tice tih sumnji pod znakom navoda, to je bilo pod komunistima,zalepis mu etiketu bez da cujes sta "okrivljeni" ima sta da kaze i odma ga osudis,nego sta.Na vesala ili ga bar streljajte.To samo govori o ustrojstvu jedne osobe,njenim civilizacijskim dostignucima,stepenu razvoja drustva i moglo bi se jos mnogo toga napisati o tome ali to nije predmet ovog foruma .
A sto se tice Holandije neka se javi neki poznavaoc materije pa nek donese svetlo u ove mracne balkanske gudure,pa kolko sija da sija.Postovacu odluku. I nisam imao nameru da nikoga prozovem,zao mi je ako se neko prepoznao,ajmo da budemo konstruktivni da nesto uradimo ako mozemo.
Nazad na vrh
Miljan

PorukaPoslao: Pet, 18 Apr 2008 21:06:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U Nemackoj stoje ovakos stvari,mozes izaci na vodu sa neregistrovanim plovilom ukoliko ti nije proslo vise od 3 meseca od isteka registracije,sto se tice same registracije ukoliko se radi o ploviku koje se koristi u privatne svrhe nema nikakvih pregleda i zajebancija kao kod nas vec se nakon uplate od 27 eura dobija plovidbena dozvola u trajanju od 24 meseca (ADAC).
A obavezna oprema se odredjuje na osnovu akvatorijuma kroz koje ce doticno plovilo ploviti.Sve u svemu dragi prijatelju mi smo ga totalno zagulili kada su u pitanju registracije.Toliko i veliki pozdrav.a ti umesto da saljes ljude u Holandiju gledaj malo sta se kod nas desava i potrudi se da se to izmani i malo liberalizuje,dosta je bre vise tiranije od strane dupeglavaca koji nisu guzicu makli sto iz kancelarija sto iz kojekakvih kafana gde trose drzavne pare.Pa ovde bre registracija plovila se obavlja E-Mailom i traje oko 3 minuta.Nikome pametnom ne pada na pamet da vodi ovakve diskusije,zato sto svako radi svoj posao.Nisam mogao a da ne odgovorim na ovakve komentare.Umesto sto se gubi vreme na deljenje lekcija bolje bi bilo da se nesto konkretno uradi na planu da se siledzije urazume i zakone prilagode svetskim zakonima.
Toliko od mene i veliki pozdrav.
Milic Miljan

Poslednji izmenio Miljan dana Pet, 18 Apr 2008 21:14:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Miljan

PorukaPoslao: Pet, 18 Apr 2008 21:13:31    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Galiot samo da te informisem,u evropi se motor smatra POTROSNIM materijalom pa ga je kao takvog veoma lako uneti u plovidbenu dozvolu.u saobracajnim dozvolama na primwer nema broja motora,svaki dan ako hoces mozes da stavljas drugi motor,a racun ti apsolutno niko ne trazi.
Nazad na vrh
Miljan

PorukaPoslao: Pet, 18 Apr 2008 21:47:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I jos samo kratko,sta vi mislite koliko privatnih jahti krstari po svetskim morima.Sta bi se desilo kada bi sve te jahte morale da se iz tih dalekih mora vrate u maticnu luku da bi se produzila registracija ili pak da placaju preskupe ateste kod nadleznih tehnickih sluzbi pa da iste salju u svoje zemlje .Moja su oba broda registrovana kod ADAC organizacije i vec godinama svake dve godine produzavam registraciju putem maila i uplate na racun.Jedan mi je brod u Francuskoj Polineziji a drugi (motorni) u Crnoj Gori.Prema tome treba probati da se i kod nas konacno usvoje zakoni koji ce olaksati zivot nama malim nauticarima.
Milic Miljan
Nazad na vrh
strumfina

Pridružio: 08 Apr 2007

PorukaPoslao: Ned, 20 Apr 2008 23:06:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Covek zbori istinu!!!
U nemackoj pored ADAC(medjunarodna) postoji i "kapetanija"gde se registracija vrsi za Nemacke potrebe.Ista traje dozivotno ili do promene vlasnika!Kosta nesto smesno 10-15.Poreza je oslobodjeno sve,cak i prikolica koja se vodi kao "transporter sportskog rekvizita"Ne postoji cak ni obaveza osiguranja....Alo Srbine brate SVE ZA 10

----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Pon, 21 Apr 2008 06:58:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ljudi,fala vam mnogo.Ja mislio da sam prolupo nacisto.Znaci ima jos ljudi koji misle kao ja.A taman sam zakazo seansu kod psihijatra.
Nazad na vrh
Miljan

PorukaPoslao: Pon, 21 Apr 2008 17:15:40    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma bre drugari to sve funkcionise dok na pravim mestima sede pravi ljudi.
Nazad na vrh
dunavko

PorukaPoslao: Uto, 22 Apr 2008 07:17:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ajmo da nesto konkretizujemo.Treba da se u okvirima udruzenja ili marina zajedno sa svim koji su zainteresovani napravi peticija pa da se trazi od skupstine da se zakon promeni.Ali pre toga bi trebalo tacno definisati kroz ovaj forum kako bi taj zakon ili propis izgledao.Jer mi sami valjda to najbolje znamo a ne da dopustimo da nam neke birokrate kroje zakone.Zato dajte predloge i ako neko zna kako to funkcionise, sa promenama propisa, neka se javi.Valjda ima pravnika na vodi da nas upute sta bi trebalo da radimo.Ako treba i da angazujemo nekoga evo ja prilazem deset evra, pa nas stotinak i eto honorara.Shvatite da ako sami nesto ne uradimo ti "strucnjaci" ce na kraju da donesu uredbe,odredbe,propise,zakone i njihova tumacenja takva kakvu svet nije video,eto da se pokazu kako su pametni.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016