forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

MAJSTORI, MAJSTORI I OPET MAJSTORI
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
dushann

Pridružio: 12 Jun 2007

PorukaPoslao: Sre, 14 Maj 2008 16:43:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

E ovako , imao bih jedno pitanje poshto vidim da u ovoj temi ima dosta poznavaoca majstora za opravku vanbrodskih motora - shto mi trenutno i treba !!!
Crkao mi lezaj na radilici na Tomos 18 ks , pa me zanima kog biste mi majstora preporuchili da prodaje te delove i vrshi ufradnju na vetj pomenuti motor , da kao shto vi rekoste nebi bio navuchen i prevaren poshto vidim da imate i pozitivnih i negativnih iskustava za pojedine majstore .
Ja sam iz Apatina pa ako znate u vojvodini ili eventualno do beograda .
Unapred zahvalan - dushann - !!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
shomi

Pridružio: 20 Apr 2007

PorukaPoslao: Sre, 14 Maj 2008 18:30:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja bih na tvom mestu otishao do Futoga i video se sa Vladom iz Motonautike.
Bio kod njega vise puta za razlicite motore, i uvek bio prezadovoljan.

Ako hoces telefon i adresu, vici na PP.
Nazad na vrh
dushann

Pridružio: 12 Jun 2007

PorukaPoslao: Čet, 15 Maj 2008 22:12:39    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Aj poshaljite mi na pp adresu i br. tel. Vlade iz futoga
poshto ja neznam !!!
Nazad na vrh
TATANGA

Pridružio: 29 Maj 2006

PorukaPoslao: Čet, 15 Maj 2008 23:23:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ponovo cu spomenuti Caleta iz marine "NAUTEC", i to sa razlogom.
Prosle godine sam kupio novu Yamahu FT25, i do sada sam uradio nekoliko redovnih servisa, ali ni jednom nisu stelovani ventili na motoru. To proizvodjac upravo propisuje da se radi na svakih sto sati.
Od ove akcije su me odvracali neki "dobronamerni" majstori recima: "...to niko do sada nije radio, i sve je opet u redu..."
Upravo zahvaljujuci Caletu, koji je insistirao na vaznosti tog zahvata, moja Yamaha sada radi kao nova. Mnogo je tisa i ima elasticniji i mirniji rad.

Moja licna preporuka je, da svako ko ima cetvorotaktni motor uradi isto.
Zahvat kratko traje, jedini zez je u tome sto motor mora da bude van vode.

Jos jednom se zahvaljujem Caletu i Ugljesi koji je poslao svog coveka (majstor Marka) da odradi stelovanje ventila.
NAUTEC

Pridružio: 02 Mar 2008

PorukaPoslao: Čet, 15 Maj 2008 23:43:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zahvaljujemo se i mi tebi na poslusnosti Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
aquaman

Pridružio: 18 Maj 2008

PorukaPoslao: Pon, 19 Maj 2008 09:55:30    Naslov: Koliko para toliko muzike Odgovoriti sa citatom

Majstori su definitivno neiskusni i slabo opremljeni u nas.Jos uvek popravke kostaju relativno malo s obzirom koliko kostaju u drugim drzavama.Kod nas se svodi sve na dovijanje uz pomoc stapa i kanapa.Proslog leta sam u Atini tacnije u Pireju u marini Micro Limano prisustvovao remontu motora na brodu Allalunga ,rec je o twin Catepilarima i zameni dizel indzektora.To je kostalo 15.000 eura za nekih 2 sata posla i delova koji ne kostaju vise od 8-10.000.
Rolling Eyes Sta drugo reci osim koliko para toliko muzike a dovitljivi majstori samo napred....
Nazad na vrh
IvanJ

Pridružio: 07 Jun 2008

PorukaPoslao: Sre, 25 Jun 2008 11:21:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel su MJ i Ugljesa dobri i za Honde? Voleo bih sledece godine da se odradi rutinski pregled i stelovanje svega znacajnog.
Toliko ih ima na nasim rekama, a na ovom forumu uopste nisam mogao da nadjem ko ih dobro servisira?! Confused Obratio sam se i Nautecu, ali oni su rekli da ih ne rade...
Gorio

Pridružio: 23 Mar 2008

PorukaPoslao: Sre, 25 Jun 2008 12:14:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A cujte ovu pricu.Prosle godine jedan moj prijatelj ribar kupi novu yamahu 4ks,naravno 4 takta.Prezadovoljan motorom.Isao uvek na redovan servis.I pre mesec dana,kaze on meni nesto mu zvoni u motoru i neprima gas.Ja cu na to ma gorivo lose,sta tu ima da crkne to je novi motor.I tako mi sutradan odnesemo motor u galiju na adi,da prijavimo kvar jer je motor jos pod garancijom.Upalili ga oni,i kaze menio majstor.Dodji da vidis,ja dodjem,a on otvori rezervoar i kaze pomirisi,nasta ti se oseti.Ja mu kazem pa na benzin.A on ce ne nego smrdi na vodu.E onda sam mu objasnio da je voda bez boje ukusa i MIRISA.I naravno dodao dsam sa se ipak drzi tomosa.Sve u svemu izgoreli se ventili,ostecena bregsta i neki plasticni zupcanik.Mesec i nesto je covek cekao da se popravi motor kod mileta johnsona.Mazu ljudi da im je mana sot imaju 1 cilinder.
alexxxandar82

Pridružio: 22 Jun 2008

PorukaPoslao: Pon, 30 Jun 2008 19:34:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel ima neko broj od Mileta Johnsona Question
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
yamato

Pridružio: 10 Sep 2008

PorukaPoslao: Pon, 15 Sep 2008 23:42:53    Naslov: anatomija srbijanstine Odgovoriti sa citatom

steta, bas sam se ponadao da cu kao nov na reci imati koristi iz ove teme tako sto cu nauciti gde je koji/kakav/zasta majstor u beogradu na rekama gradu.

velik je beograd, mislim se, ima 20 'iljada plovila, obale vise nego CG, rekoh, mora da ima mnogo majstora za motore i pente, elektricara za brodske instalacije, limara, plastricara, itd... bilo bi dobro nekako probrati tj, znati kod koga i gde valja otici, a gde nikako ne, gde to nauciti ako ne ovde na ovom sjajnom forumu od novih "navodi" prijatelja.

kad ono ne lezi vraze...kao i drugde cesto u srbiji, dobra ideja, a onda zamazi i zamuti, prevari i ojadi, pa oni najnaivniji i najneiskusniji van kruga probranih satro iskusnih uvek nagrabuse.

steta sto sam procardao sat vremena na citanje teme tj. bezveznog kvazimoralisanja na temu oglasavanja.

znaci, po nekima koji su pisali na the temu, situacija je kao nekad u JNA...moras bato da budes cebovan, red je, tako i ovde, moras bato i ti da budes odran od loseg majsotra, posto znanci iliti dzombe i treba jedini da znaju mapu minskog polja majstora po beogradskoj palanci. i tako gde god se okrenes. malo jezivo.

sta cu, voleo bih da umem sam sa neta da skidam sheme i sve da sam da popravljam. no neumem Sad

tako da hvala moderatorima za nista, sto se ove teme tice, a hvala za mnogo sto se ostatka foruma tice, a one drugare koji su prilozili ono sto trazim a moderatori puritasnki izbrisali molim da mi isto posalju na PP.

hvala!

zdravo!
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
M.Twain
Nazad na vrh
GatkaBGD

Pridružio: 24 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto, 16 Sep 2008 05:21:32    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mnogo si bre yamato tuzan i destruktivan na ovu temu jer nije bas sve tako crno kao sto mislis da jeste jer majstorisanje nema veze bas mnogo ili nimalo sa beogradom i srbijom. Naprosto kod svih zanatlija, ma gde god oni bili je jos u to ku izucavanja zanata, kod ogromne vecine je ugradjen taj kod da musterije treba zajebavati i ako je moguce odrati.
Treba da iskusis kako izgleda raditi sa italijanskim a pogotovo sa grckim majstorima svih pofila pa bi onda znao kako su nasi malja deca, na hleb da ih mazes.
Jedino pozitivno iskustvo koje istinski imam sa majstoima jeste u Turskim marinama. Kvalitet servisa, znanje i cene na evropskom nivou.
Nazad na vrh
Gremlin
Gost

PorukaPoslao: Uto, 16 Sep 2008 12:47:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NEMA PORUKE

Poslednji izmenio Gremlin dana Pon, 09 Feb 2009 19:51:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
outboard master
Gost

PorukaPoslao: Uto, 16 Sep 2008 13:26:42    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mene samo jedno interesuje,pa GDE i KAKO moze neko da bude majstor brodskih motora ? GDE to da nauci kako se sta radi? Od KOGA da nauci?
Zato sto nema od koga da nauci.
Onda se netreba ni zaliti vise jel nevredi..

Mnogo ih je DO-IT-Yourself i learning by dooing Majstora u srbiji ako ne samo takvih.Jer nemaju gde da nauce zanat. A na to i mislim auto mehanicare ili novi naziv auto mehatronicar.
A naziv MAJSTOR dobija onaj ko je zavrsio posle zanata i majstorsku skolu.

outboard master mi je samo nick .... Laughing Laughing a zanimanje mesar Wink
Nazad na vrh
sova

Pridružio: 08 Apr 2008

PorukaPoslao: Uto, 16 Sep 2008 21:24:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
[quote="outboard master"]Mene samo jedno interesuje,pa GDE i KAKO moze neko da bude majstor brodskih motora ? GDE to da nauci kako se sta radi? Od KOGA da nauci?
Zato sto nema od koga da nauci.
Onda se netreba ni zaliti vise jel nevredi..

Majstor burekdzija,poslastiar,kova ..... se postaje (verovatno) tako sto segrt ode kod nekog vec iskusnog majstora pa mu u pocetku cisti radnju ,donosi pivo i kroz 5-6 god. nauci i sam majstoriju.
Sa teh.uredjajima je stvar malo drugacija.
U ceni teh.uredjaja odredjeni procenat pretstavlja deo koji je namenjen servisnoj sluzbi i reklamacijama u garantnom roku.Glavni distributer DUZAN je da organizuje servisnu sluzbu (te nedostatak ili manjkavost servisa je primedba distributeru a ne majstorima,oni na "tarabi mogu da pisu sta hoce").
Ozbiljne firme, mnoge nove proizvode nece da plasiraju u odredjeni region ako servis nije primereno organizovan.
Vreme majstor "pere,mike,laze.."prolazi ,od njih nema sta da se nauci jer ih je vreme pregazilo.Svaka ozbiljna firma ima svoje regionalne skolske centre za obuku servisera. Postoji: procedura,originalni delovi i "nema budzenja i fantaziranja",time firma potvrdjuje kvalitet proizvoda i ostvaruje prihod od prodaje rez.delova.
.........za koju godinu vecina motora(i marine) ce imati "kompjutere" koje periodicno treba "resetovati" ....
....tako da "scena" : radionice sa razbacanim alatom,gomilom krsa, ........ulazis na vrata :"Dobar dan majstore!!" ......a on 10min ni da te pogleda, .......kao zadubljen u posao, a krajickom oka te merka kako da te "opii"......."Gde bas sada dodje kada imam posla preko glave??!!"......bice proslost.

NOVAC- CENE ? ........pa, "deru" i pojedini popovi kada naplacuju 5000 din seljaku za 1/2h opela,pojedini profesori koji djacima "podele" po 20 jedinica u mesto da ih nauce,pojedini opstinari,pojedini lekari u drz.sluzbi , .....a tek MESARI !!
POZDRAV!!!!!
Nazad na vrh
outboard master
Gost

PorukaPoslao: Sre, 17 Sep 2008 08:13:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

daj boze da ta vremena dodju uskoro Laughing Laughing
a mesari u sr : absolutna katastrofa , neznanje veliko

rucno obaranje svinceta i klanje takoreci u svesnom stanju Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad to se neradi nigde vise u svetu, samo kod nas to mora tako da se radi kad sam ja upitao komsiju sto to tako i cuti ti sta ti znas mi rece !! Shocked Shocked
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016