forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

MAJSTORI, MAJSTORI I OPET MAJSTORI
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
COKI

Pridružio: 11 Nov 2006

PorukaPoslao: Sub, 05 Apr 2008 21:13:35    Naslov: MAJSTORI, MAJSTORI I OPET MAJSTORI Odgovoriti sa citatom

Majstor ( po Vujaklijinom leksikonu stranih reci i izraza ) - nemacki Meister, latinski magister; zanatlija, narocito onaj koji je polozio majstorski ispit i stekao majstorsko pravo; ucitelj, onaj koji je u cemu dostigao savrsenstvo, umetnik, vestak.

Otvaram ovu temu sa zeljom da novopridosli clanovi u porodicu malih nauticara, ne dozivljavaju ono sto smo mi koji smo malo duze u nautici doziveli od strane ljudi koji sebe nazivaju majstorima za camce i sve u vezi camaca. Iz prostog razloga da im ne propadne prva sezona, a mozda i jos nekoliko narednih zbog neukosti i gramzivosti tih ljudi koji sebe nazivaju majstorima. I naravno, da ne ostanu bez motiva za dolaskom na vodu.
Znam da je ova tema neiscrpna, i da smo svi mi sa njima "parali pauka".
Spreman sam, ako mi to dozvole administratori, da u okviru ove teme spomenem i imena nekih od njih, odnosno svih onih s kojima sam ja imao kontakta na bilo koji nacin, a koji su bili strasno neuki, nadmeni, bezobrazni i gramzivi. A pri tome vaze za "imena" u nautici, bar ovde u beogradskoj varosi.
Naravno isto tako sam spreman, da javno spomenem i imena pravih majstora, sa kojima je bilo milina saradjivati.
Sto ne znaci da je svako drugi sa istim tim ljudima ima ista iskustva. Majstor koji je mene zavrnuo, mozda je bio bolji prema drugima i obratno.
Na moju veliku zalost, ovi prvi za sada preovladjuju u velikom broju.

Ako administratori budu imali primedbe na javno iznosenje imena majstora, rado cu svakome ko mi se javi putem PP izneti svoja iskustva.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dima
Site Admin

Pridružio: 19 Jun 2006

PorukaPoslao: Sub, 05 Apr 2008 21:35:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Molim Vas samo bez linih imena, adresa i kontakta. Svoja iskustva slobodno moete izneti ne tedei nikog.
Piite i o dobrim i o loim, ali bez vreanja. Opiite iskustva, a ne ljude.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Danilo

Pridružio: 06 Jan 2008

PorukaPoslao: Sub, 05 Apr 2008 21:51:37    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dima ::
Molim Vas samo bez linih imena, adresa i kontakta. Svoja iskustva slobodno moete izneti ne tedei nikog.
Piite i o dobrim i o loim, ali bez vreanja. Opiite iskustva, a ne ljude.

a koja je onda poenta ovog topica, ako necemo spominjati sa kojim majstorima smo zadovoljni a sa kojima nismo????????????????
dima
Site Admin

Pridružio: 19 Jun 2006

PorukaPoslao: Sub, 05 Apr 2008 21:58:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poenta je u iskustvu koje ste doiveli i koje imate. Prenesite ga drugima da ne lupaju glavom u isti zid. U zid iskustva, a ne u majstore.
Nazad na vrh
Danilo

PorukaPoslao: Ned, 06 Apr 2008 17:34:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

bilo bi lepo da das objasnjenje zasto ne smemo pominjati imena majstora. imajuci u vidu da je ovo grana u kojoj je ponuda servisnih usluga mala, cak na ivici oligopola, namece se zakljucak da ti kao Admin imas direktan interes u komentarisanju i razmeni iskustava sa majstorima.
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Ned, 06 Apr 2008 18:22:56    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa Danilom i mislim da bi trebalo pominjati imena majstora i firmi i u negativnom i u pozitivnom iskustvu. Pa na kraju to moze da sluzi samo nama malim nauticarima i ljubiteljima vode da sami sebi pomognemo u resavanju nasih problema sa camcima, motorima, tendama itd.
Nije svrha pominjanja majstora njihova reklama nego da znamo kako je sa kime isti majstor postupao.
Administratore budi malo fleksibilniji. Very Happy
Danilo

PorukaPoslao: Uto, 08 Apr 2008 14:08:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

...nema argumenata pa nema ni odgovora...

samo mi nije jasno zasto clanovi sa vecim brojem postova ne kazu nesto u prilog kako bi tema dobila na znacaju.
vlada.c

Pridružio: 18 Feb 2008

PorukaPoslao: Uto, 08 Apr 2008 14:31:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

tuga je sto se mali nauticari bore sa vetrenjacama,a veliki vetrovi(admin Surprised ) ili vetovi nam ne pomazu
????????????
da li onda ovakav forum gubi smisao?
ili pomozi ili da pravimo nesto novo
---------------------------------------------------
ja sam jako lose ,prosao sa "SIDROM",tamo me nece biti,taman potonuo
Nazad na vrh
vasilije14

Pridružio: 04 Feb 2008

PorukaPoslao: Uto, 08 Apr 2008 15:28:53    Naslov: MAJSTORI, MAJSTORI I OPET MAJSTORI Odgovoriti sa citatom

Slazem se da treba objaviti imena , ja sam ovlasteni serviser za jet ski skutere za HIDROSPECE - HSR BENELLI i za SEA DOO a trebao bih da dobijem uskoro i KAWASAKI i JAMAHA licence nudjen sam za vanbrodske motore od nekoliko firmi ali za to ja nemam vremena pa sam odbio radim samo HONDU jer mi prijatelj drzi prodaju pa je morao imati i servis i samo zato sam prihvatio. A ako vec adin. ne prihvata da se imenuju prevaranti daj onda da imenujemo one koji su stvarno majstori ja to mogu uraditi za CG.
Nazad na vrh
Giganova

Pridružio: 24 Nov 2007

PorukaPoslao: Uto, 08 Apr 2008 19:37:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja bih se rado ukljucio u ovu raspravu i podrzao sve gore koji su za javno iznosenje stvari kave jesu.Licno u Sapcu nemam neko iskustvo sa majstorima,ono sto sam upoznao su susteri i dundjeri u nautici.Kvalitetan serviser ne postoji cak ni za tomosov program.
Glasam za javno imenovanje majstora i servisa,i dobre i lose.Evo od mene pozitivan glas za majstora iz Futoga. Laughing
Giganova
Nazad na vrh
vuk_klek

Pridružio: 11 Maj 2007

PorukaPoslao: Uto, 08 Apr 2008 19:57:10    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zakon postoji da bi se krsio. Zivela motonautika!
Nazad na vrh
COKI

Pridružio: 11 Nov 2006

PorukaPoslao: Uto, 08 Apr 2008 21:14:56    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postujem administratora, ali sta se mora mora se.

Ja cu poceti od nule, dakle od pravljenja broda. U okviru te delatnosti, moj savet svim pocetnicima je da dobro otvore oci i usi, ako budu imali bilo kakve kontakte sa sledecim likovima: onaj iz Lacarka ( zna da ukrade, u materijalu, i ceo brod, ali je dobar i pedantan brodograditelj ), onaj iz Ostruznice ( teski dundjer prevarant, pri tome uopste nezna sta su rokovi ) i na kraju jedan lik iz okoline Zemuna ( nalazi se u blizini Novosadskog puta) koji ovom iz Ostruznice nije ni do kolena, a umislio je da je i on neki kobejagi brodograditelj. Poslednju dvojicu zaobilaziti u velikom luku, sa prvim se i da razgovarati; ali uz cvrsto pisani ugovor i uz stalno kontrolisanje i mera i kilaze materijala, inace moze se desiti da jos neko plati vas materijal.

Sto se tice nazovi majstora za motore, tu je situacija jos mracnija. Sve se svelo na cistu trgovinu. Svi hoce da uvale mu.. za bubrege. Doduse neki prvo ofarbaju mu.. (i to polovna kineska ) u zelenu boju, pa ih onda prodaju kao nove bubrege ali bez garancije. Da budem konkretan, ovo se odnosi na onog iz Novog Sada. Kod tog lika nikad ne znate sta kupujete, on uglavnom tvrdi da je su svi motori novi, a zapravo su samo gumena creva, selne i farba novi. A od skora se samoprozvao i zastupnikom jedne japanske firme vanbrodkih motora i jedne talijanske firme za nauticku opremu, a da pri tome ne znaju ni cestito da instalirajum motor na zrcalo i za sta sluzi sva ta oprema koju prodaju.
Majstori, velike firme iz Novog Sada koja je diler jedne druge japanske firme vanbrodskih motora, su takodje zesci dundjeri-prevaranti.
Imao sam kontakte sa jos nekima iz ove branse, ali se sve srecom zavrsilo na preliminarnim dogovorima, tako da ih ovom prilikom ne bih spominjao.
Interesantno je da su svi oni, valjda usled svog neznanja, strasno sujetni. I ovo kako sam ih ja okarakterisao nije nista, u poredjenju sa onim sta oni pricaju jedni o drugima. Valjda blacenjem drugih, hoce da pokazu kako oni sve snaju, ili da prikriju da nista ne znaju.

Odlicni majstori su ( svako u svom domenu ): Cale ( ili Sale, nikad nisam siguran u njegov nadimak), Ceja, Ugljesa i Vlada iz Futoga.

Jos jednom moram da se ogradim: sve ovo gore napisano je plod: mog licnog iskustva ( ucio sam se na svojim greskama ), neizmernog nerviranja i silnog izgubljenog vremena. O novcu necu ni da pricam.
Nazad na vrh
Bokovac Nenad

Pridružio: 07 Mar 2008

PorukaPoslao: Uto, 08 Apr 2008 23:09:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

djela nas cine ljudima zar ne
Nazad na vrh
sova

Pridružio: 08 Apr 2008

PorukaPoslao: Sre, 09 Apr 2008 00:08:15    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Drugari,svi mi koji smo pravili svoj prvi camac,mislim da smo imali slicna (losa) iskustva sa "majstorima" i koja treba podeliti sa ljudima koji su danas u slicnoj situaciji,da ih ne ponavljaju ako ne zele.
Svoj camac sam "radio" 5god. ,pre 3god.zavrsio(npr.na neodmascen lim su naneli osnovnu boju,pa slepuj na peskiranje .....pa zavrse peskiranje u petak popodne i odu kuci!!!(normalno farbanje je bilo dogovoreno)..... onda brzo zovi drugare da ga prefarbamo osnovnom, ...itd,itd.
Stanje neopisive srdzbe i sazaljenja.
Sta je i koja je to masa u takvim glavama?
Ali sve ovo gore opisano nije nista novo i neobicno ,znam jos njih sa istim "iskustvom".
Pitam se samo koliko je moralno da mi "sakriveni" iza korisnickih imena(osim pere garmina) navodimo tudja imena .
Generalno mislim da treba raditi sa registrovanim firmama ili radnjama.(mozes da se zalis ,tuzis a i placaju porez).
Nazad na vrh
espresso

Pridružio: 28 Feb 2008

PorukaPoslao: Sre, 09 Apr 2008 08:57:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

obrisano

Poslednji izmenio espresso dana Čet, 14 Maj 2009 12:27:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016