:: Pogledaj teme - MAJSTORI, MAJSTORI I OPET MAJSTORI
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

MAJSTORI, MAJSTORI I OPET MAJSTORI
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
shomi

Pridružio: 20 Apr 2007

PorukaPoslao: Sre, 09 Apr 2008 13:32:31    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vlada iz Futoga zasluzuje sve moguce pohvale i toplu preporuku.
Iskusno, brzo, kvalitetno.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
COKI

Pridružio: 11 Nov 2006

PorukaPoslao: Sre, 09 Apr 2008 20:36:50    Naslov: Odgovoriti sa citatom

espresso ::
Postovani clanovi foruma,
u potpunosti se slazem sa "sovinim" mudrim misljenjem o moralnoj osnovi komentarisanja rada majstora i stavljanja istih na stub srama. Vec je unapred jasno da svetlih primera na ovoj temi nece biti mnogo.
Takodje se zalazem za striktnu primenu pravila o koriscenju foruma. snage haosa i bezumlja nikad ne spavaju....

Osecam se prozvanim zbog ovog komentara, te cu stoga i da repliciram.
Da li je moralno, da svi koji hoce da se bave nautikom ( i to iz ljubavi ) budu visestruko nasamareni od tih istih koje mi ( za ime boga ) ne treba da stavljamo na stub srama. Pa ako oni nemaju trunke morala u ophodjenju sa nama, sto bi ga mi imali. Ipak su se ti nazovi-majstori pojavili mnogo pre ikakvih foruma, sto bi rekla deca: oni su prvi poceli.
Ponasaju se kao plasticni hirurzi ( kad naplacuju ), a pri tome im je stopa smrtnosti pacijenata 90%. A kako vreme odmice sve su bezobrazniji i drskiji.
Sto se tice snaga haosa i bezumlja, sklon sam da pomislim da Espresso ima licne interese da se ova tema prekine. Uostalom zar nije taj isti Espresso u okviru druge teme, hvalio "imenom i prezimenom" jednu marinu? Gde su tada bila striktna pravila o koriscenju foruma?

Ali da se ja vratim prvobitnoj temi.
Sto se tice elektrike na brodu, nikako ( ali doslovce nikako ) ne dozvoliti da brodu pridje onaj debeli elektricar, sto se mota oko Ade Ciganlije. U stanju je da sve instalacije sprzi ( ako ih ne sprzi, onda ih bar zamrsi ).
Kad smo vec kod struje, cuo sam da u gornjem Zemunu postoji neka radionica za camce ( od mehanike do elektrike ), u kojoj rade mladi ali dobri momci. Ako neko nesto zna o njima, neka ih malo bolje locira.

I za kraj ovog pisanija, citirao bih Mesu Selimovica:
"...boj se ovna, boj se govna...A kas ziveti?..."
Nazad na vrh
espresso

Pridružio: 28 Feb 2008

PorukaPoslao: Čet, 10 Apr 2008 11:16:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

obrisano

Poslednji izmenio espresso dana Čet, 14 Maj 2009 12:28:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Vlada.R

Pridružio: 18 Apr 2007

PorukaPoslao: Čet, 10 Apr 2008 11:25:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U cemu je onda poenta ovog foruma ako cemo sve na pp?Drugo kada gledate emisiju na vodi pogledajte odjavnu spicu ,kome se zahvaljuju na saradnji,sve ce vam biti jasno,zato ovim nazovi administratorima neodgovara da se spomene bagra koja sebe naziva majstorima
Nazad na vrh
Giganova

Pridružio: 24 Nov 2007

PorukaPoslao: Čet, 10 Apr 2008 14:27:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Espresso daj malo pojasni kako zamisljas to na PP.Kako da posaljem PP svim 370clanova sa nekim pitanjem u vezi majstora.Ja licno znam samo par clanova,i kojom selekcijom kome da uputim moju konstataciju o nekom majstoru.Ja sam prost covek kad nesto valja ono valja a kada nevalja onda to treba razglasiti ne samo na ovom forumu nego i na drugim slicnim.Sto i drugi da najebu ako ne moraju.A mozda kod nekog vazi i ona "neka i komsiji crkne krava"Ja i vidim vecina nismo za tu poslovicu.Zato javno pljujtei hvalite u granicama javne kulture.
Giganova
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Čet, 10 Apr 2008 16:27:56    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vlada.R ::
U cemu je onda poenta ovog foruma ako cemo sve na pp?Drugo kada gledate emisiju na vodi pogledajte odjavnu spicu ,kome se zahvaljuju na saradnji,sve ce vam biti jasno,zato ovim nazovi administratorima neodgovara da se spomene bagra koja sebe naziva majstorima

BRAVO VLADO SVAKA TI JE ZLATNA, I SVE SI U PRAVU.
POZDRAV Very Happy
Danilo

Pridružio: 06 Jan 2008

PorukaPoslao: Čet, 10 Apr 2008 16:40:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

gusenje slobode misljenja ubija forume, npr bila je velika tema na elitesecurity gde se pricalo o skuterima a i liberty gde su admini skidali sva imena, adrese i telefone, pa su se clanovi lepo pokupili i otisli na novi forum.

ovo oko majstora i neotvaranje podforuma moze da ostavi velike posledice, a to mislim da nikome nije interes - ni adminu ni clanovima.
vlada.c

Pridružio: 18 Feb 2008

PorukaPoslao: Čet, 10 Apr 2008 20:36:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ovaj iz ostruznice saranio pola SAVE,nisam cuo nikog da ga hvali,mom drugaru radio enterijer 2 god. i isfusario ga maximum
pa opet radi,ima posla prava SRBIJA sto si gori majstor i veci prevarant imas vise posla...
Nazad na vrh
TATANGA

Pridružio: 29 Maj 2006

PorukaPoslao: Čet, 10 Apr 2008 23:03:54    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vlada.R ::

Za pocetak da se predstavim: ja sam Ljubo Lazic, jedan od dva vlasnika sajta i foruma www.navodi.com. Ujedno sam i suvlasnik i koautor tv emisije "NA VODI".
Prokomentarisao bih ovaj citat i jos neke komentare sa ove teme.
Sto se tice odjavne spice, tamo se nalaze zahvalnice ljudima, institucijama i privatnim preduzecima, koji su nam pomogli kad niko drugi nije hteo ili nije mogao (a mozda i nije smeo). Ovom prilikom cu se samo fokusirati na zahvalnicama marini Nautec i prodavnici Galija nautica, predpostavljam da su one u pitanju. Kao prvo vlasnici tih preduzeca su Cale (spomenut u pozitivnom kontekstu) i Ratko (kod koga je zaposlen Ceja, koji je takodje spomenut u pozitivnom kontekstu). Ti ljudi su nam svako na svoj nacin pomogli u momentima kad nam je pomoc i trebala. Tako da ce zahvalnica njima ostati, svidelo se to nekome ili ne.
Dalje, sto rece mudri Sova, svi vi se krijete iza nadimaka na ovom forumu, a mi vlasnici ovog sajta, foruma i tv emisije se svuda pojavljujemo imenom i prezimenom (sto rece Coki). Da nebude zabune: oko 90% clanova je u prijavi za clanstvo kao e-mail adresu dalo mail sa nekog od slobodnog-mail servera, mi ni to nismo ogranicavali, a verovatno vam je poznato da na drugim forumima morate da ukucate stvarne adrese sa mail servera svojih provajdera za internet prikljucak.
Dakle u nekoj blizoj ili daljoj buducnosti, nama moze neko da prigovori za komentare sa ovog foruma, a ne vama.
Dakle imajte razumevanja, vidite i sami da nijedan komentara sa ove teme nije izbrisan, cak ni oni koji nedvosmisleno ukazuju na odredjene licnosti i dela tih istih licnosti.
Za opis lika i dela na ovoj temi su dozvoljene sve literarne stilske figure.Wink

I za kraj, i ja bih da se pozalim na kvazi-majstore:
Za posledenje tri godine ja cu morati ovog proleca da farbam korito broda po treci put, i jedan i drugi kvazi majstor su vec spomenuti u ovoj temi.
Treci put cu biti sam svoj majstor, naravno uz pomoc mog partnera i prijatelja Dime.

Poslednji put izmenio TATANGA dana Pon, 25 Avg 2008 00:02:54, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
aleksiades

Pridružio: 02 Sep 2007

PorukaPoslao: Sub, 12 Apr 2008 09:17:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

TATANGA ::
.... I za kraj, i ja bih da se pozalim na kvazi-majstore:
Za posledenje tri godine ja cu morati ovog proleca da farbam korito broda po treci put, i jedan i drugi kvazi majstor su vec spomenuti u ovoj temi.
Treci put cu biti sam svoj majstor, naravno uz pomoc mog partnera i prijatelja Dime.

Zgodno mi je da se nadovezem na ovo, iako je mozda za drugi topic...

Naime, raspitujuci se za farbanje camca kod 'profesionalaca' (iako takvih ovde zaista nema mnogo) Citaj: pravi profesionalac zivi od svog rada i placa neki porez, ima neku firmicu i neki prostor u kome radi, a svi ostali su amateri, koji uspeju da unovce svoje malo bolje poznavanje nekih zanata... (Da se razumemo, cast svakome!)

Elem, uporedjujuci cene koje sam dobio od 'profesionalnih amatera' (a koje su bile vrlo slicne) resio sam da je bolje da se za te pare sam poigram po njihovim instrukcijama, jer ni za pare koje su trazili nisu bas bili srecni da se zavlace u neke delove kabine ispod kokpita.

Ono sto me je sokiralo je da su mi svi preporucivali "dobro odmascivanje povrsina, a najbolje nekim sredstvom za pranje sudova, jer ono dobro skida masnoce i cisti povrsinu..."

Srecom, na internetu sam pronasao uputstva za farbanje u kojima se kaze da se NIKAKO ne koriste slicna sredstva za pranje, osim smirgle, vode i eventualno POSEBNIH deterdzenata koje nude proizvodjaci boja za plovila. Objasnjenje je da deterdzenti za sudove sadrze materije koje formiraju zastitni film na povrsini (da posle pranja odbija prljavstinu), sto sprecava boju da se hemijski veze.... I onda, zna se sta je rezultat Confused
Nazad na vrh
Gremlin
Gost

PorukaPoslao: Sub, 10 Maj 2008 22:58:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NEMA PORUKE

Poslednji izmenio Gremlin dana Pon, 09 Feb 2009 19:50:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
dima
Site Admin

Pridružio: 19 Jun 2006

PorukaPoslao: Ned, 11 Maj 2008 10:49:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dima ::
Molim Vas samo bez linih imena, adresa i kontakta. Svoja iskustva slobodno moete izneti ne tedei nikog.
Piite i o dobrim i o loim, ali bez vreanja. Opiite iskustva, a ne ljude.

Nije OK da citiram samog sebe, ali kako je ovo pisno na predhodnoj strani, samo prenosim na ovu da razjasnim o emu se radi.
Obrisane su poruke ili delovi poruka u kojima se pojedini "majstori" navode po imenima, lokacijama i sa brojevima telefona. Neke su ak napisali sami kako bi se reklamirali u najboljem svetlu. Da se i dalje nebi drugi posetioci foruma pecali na njihove majstorluke - logino su obrisani.
Nazad na vrh
kapetan

Pridružio: 05 Maj 2008

PorukaPoslao: Ned, 11 Maj 2008 16:06:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav napaenim ljubiteljima vode,
Taman sam zaboravio moje muke, kad se neko setio da ih osvei.
Pravio sam i ja broi kod tamo nekog sa Dunava kod iroke staze. Ugovor ne pomae. Zamrzeo sam sebe, svoju naivnost, vodu i sve to je ezano za to. A sada mu na ovom sajtu vidim i lepi brodi koji izradjuje po narudbini, pravi ozbiljan brodograditelj. P avidim na formu i pitanje jedog od nas ta mislimo o plovnosti tog broda, a jadnik i ne zna da e do togtrenutka ad ga bude sputao vodu to biti NEBITNA STVAR. Samo da pobegne.
Ovlaena firma, moda i plaa porez...
N na dalje nisam nita bolje prolazio, ugradnja motor, elektrika, eterijer...
Ispalo je da valja samo ono to sam sam popravio ili ugradio.
Razoarenju nigde kraja.
Toliko mi je bilo muka da godinu dana nisam siao na reku.
U neki zemljama prodavci, zanatlije,aukcijse kue i mnogi drugi se ocenjuju glasanjem potroaa.Daju im se glasovi ,pozitivni i negativni, tako da onaj ko sakupi jedne ili druge ( a informacje su dostupne svima, ) takvu reputaciju nosi i tako i posluje .
To to mi volimo nautiku, nije razlog da nas neko vidi kao ovce za ianje.
To ak nije ve ni pitanje novca, ve razna ponienja ,uvrede i nemo.
To to se mi krijemo iza email adrese, ne znai da nismo u pravu.
Ako mi urednik dozvoli da navedem imena prevaranata ,ako objavim svoje puno pravo ime, PRISTAJEM.
Usput, pohvala tamo nekom D...( prezime i ne pamtim) koji mi je estito ispeskirao moju nesreu i propino je odmah i ofarbao, ne ekajui kiu.
Nazad na vrh
BRP

Pridružio: 09 Avg 2007

PorukaPoslao: Pon, 12 Maj 2008 08:14:00    Naslov: Pozdrav Svima:)) Odgovoriti sa citatom

Da kazem i ja neku iz svog iskustva!!
Sa MAJSTORIMA,DOKTORIMA I GROBARIMA NE TREBA IMATI NIKAKVA POSLA!!!
Znate onu zlatnu recenicu sa televizuje Plama u svoje vreme koja je glasila...
U OVOJ ZEMLJI SU SVI MAJSTORI-Bili su u pravu ljudi skroz,sto bih ja rekao u redu je!!
Ja radim slucajno u tom servisu u gornjem gradu u Zemunu i hvala za lepe reci i jos jednom Hvala za mladi ljudi Smile

Ako nesto mogu da pomognem bilo kome u vezi nautike i struje na brodovima,neka se javi nije problem.

Placanje se vrsi iskljucivo na ruke i SAMO U VARALICAMA,moze i neki dobar savet u vezi lova Smudja povrsinskim priborom,da prodje Smile

POZDRAV I
ZIVELA SRBIJA!!!
Nazad na vrh
Gremlin
Gost

PorukaPoslao: Uto, 13 Maj 2008 22:24:08    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NEMA PORUKE

Poslednji izmenio Gremlin dana Pon, 09 Feb 2009 19:50:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 2 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016