:: Pogledaj teme - Kafane, arde, bircuzi, krme i sl.
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Kafane, arde, bircuzi, krme i sl.
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
sloba

Pridružio: 23 Avg 2007

PorukaPoslao: Pet, 07 Mar 2008 18:28:45    Naslov: Kafane, arde, bircuzi, krme i sl. Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima.
Imam ideju da otvorimo jednu temu sa iskustviam iz mnogobrojnih kafana (ardi, bircuza, krmi itd...) koje potovani posetioci foruma poseuju u potrazi za gastronomskim uivanjima, a sve na obalama naih lepih reka.
Ja sam ljubitelj tih istraivanja i mogao bih da dam nekoliko priloga na tu temu.
Svidela mi se ona pria oko kafane u Zabranu kod Obrenovca.
Recimo neto slino, ali da se ogranii na reportau sa utiscima i par slika, da ne ide mnogo u irinu i diskusiju.
Pa kada neko planira plovidbu Dunavom ili Savom da ima podloge za gastronomsku navigaciju.
A moemo (ali kao posebnu temu!!!) da organizujemo i glasanje za najbolju kafanu ili orbu ili paprika...

Nita komercijala i reklame, samo iskreno i meu nama...

Pozdrav,
Sloba
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
aleksiades

Pridružio: 02 Sep 2007

PorukaPoslao: Pet, 07 Mar 2008 19:53:23    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja momentalno postajem pasionirani citalac ove rubrike Very Happy

Na zalost, nemam saznanja koja mogu da podelim; ali
imam pitanja: kopka me neka carda na Dunavu koja sprema pecene
somovske glave po nekom prastarom alaskom receptu..

Bila neka reportaza, na nekoj televiziji, a ja videh samo tepsiju
sa cetiri izbecene brkate glave...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Pet, 07 Mar 2008 20:48:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdravljam inicijativu za diskusiju o cardama, kafanama i raznim bircuzima na obalama nasih reka. Evo ja otvaram prvi sa kafanom koja se nalazi u Grockoj zove se "Afrika" ( ili kod Radeta Afrike). Nazalost trenutno nemam ni jednu njenu fotografiju ali mogu da pohvalim lep ambijent sa mnostvom suvenira iz Afrike, odlicnu corbu i jos boljeg przenog smudja. Parkiras ispod kafane i popnes se 10 metara i uzivanje moze da pocne.
sloba

PorukaPoslao: Pet, 07 Mar 2008 21:42:54    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dakle, evo mojih favorita:

aran u Apatinu: perfektan paprika. Nemojte traiti orbu, dobiete supu. Spremite se za ekanje, svaki gost odnosno grupa gostiju dobija svoj kotli koji se pristavlja kada se narui paprika. Traje oko 40-45 minuta, za to vreme probajte dimljenu ribu.
Posle smu ili somovina.
Nalazi se na obali, iza pivare, a ispod nsipa, ne vidi se sa vode. Veite se iproetajte, vredi.

Tikvara u B. Palanci: nisam dugo bio, ali pamtim orbu: mmmmmmmmmmmmmm.... ambijent je veoma lep, Tikvara je jezero povezano sa Dunavom. I ostala klopa je za pohvalu.

Braa u Begeu: Veliki suncobran od drveta i trske na obali Dunava, orba za 5+.
U sred bela dana moete da fasujete i tamburae.
Ja sam vodio neke poslovne prijatelje, Nemce, pa smo pre toga bili u Bgd u kafani gde je bila muzika. Kod Brae su me pitali, kada se pojavila banda i poela da svira, da li kod nas u svakoj kafani svira muzika.
Obavezno neka vam pokau dokle je doao Dunav pre dve godine kada su bile one poplave.

Vlada Sapun i Sidro u Bekoj: perfektna ljuta orba, prene keige, sitne pa krckaju. Moete da se veete. Isto ima tamburae i za ruak, a za veeru obavezno. Ako dolazite kolima, svratite na drugi kraj Beke, kod Bate u mesaru: on rotilj kobasicama snabdeva i neke NIKE kafane, a varci su izenje!!!

U Beogradu neto nisam bio oduevljen, ali sa orbama odskau (lini ukus!!!) Radecki i Paa. aran je bio ali vie nije, mada kau da se popravlja "u poslednji kraj".

Ispod Panevakog mosta kod Renata ima paprika. Samo, meni vie lii na paradajz-orbu od ribe, ne na pravi paprika (opet stvar navike i linog ukusa). bez obzora, ukusno je prste da polie, a pre nekog vremena je imao i manie, re peene i vitaminska salata, brrrr. Pogled je veoma lep, retko gledamo Beograd iz tog ugla.

Vodili su me u neku kafanu na obali kod Vine, jeli smo prenu somovinu, a sve neki ogromni parii, mekano, topi su u ustima, pa ne zna koliko ti je dosta.

Dole, dalje, jo i "Dragulje", tj Dunavski Dragulj na obali kod Kostolca. mada su oni jaki i sa rotiljem, ima toga i previe.

Eto, ja toliko, dooh neto da alabrcnem, ogladneo sam od ovih lepih uspomena.

Sloba
Nazad na vrh
sloba

PorukaPoslao: Pet, 07 Mar 2008 21:45:39    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A, da, moe Pera da posle ove stvari ubaci u sledee izdanje SCG karte?

Sloba
Nazad na vrh
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Ned, 09 Mar 2008 20:09:23    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slobo,
vrlo rado ali pod uslovom da postavite koordinate, ili da usaglasimo preciznu poziciju na karti.

Od pomenutih kafana sledee sam obiao:
aran u Apatinu, pre dve-tri godine tokom sajma - male porcije, nita posebno... ali sutradan, Hara (ili bee Harka?) arda, fenomenalno! I ambijent i klopa i domaini!

Pored Tikvare smo bili pre neki vikend, ali nam domain predloi da odemo kod Brae u Bege... svaka preporuka. Unet je kao POI, bie u nekom od updateova!

Sidro u Bekoj je bila redovna destinacija u povratku iz Nova Sada, ali smo se onda prebacili na AquaDoriu u Petrovaradinu, sjajna somovina na talandari, a orba za priu!

Dakle, ko god ima neku koordinatu neka alje!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Bokovac Nenad

Pridružio: 07 Mar 2008

PorukaPoslao: Ned, 09 Mar 2008 21:12:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pero mozete mi reci da nemate GPS sa radarom
Nazad na vrh
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Ned, 09 Mar 2008 23:26:42    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nenade,
ne mogu vam to rei....
...zato to imamo GPS sa radarom, ako mislite na ponudu GARMIN ureaja.
Nazad na vrh
dushann

Pridružio: 12 Jun 2007

PorukaPoslao: Pon, 10 Mar 2008 01:27:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

-------------------------------------------------------------------------------------
sloba

aran u Apatinu: perfektan paprika. Nemojte traiti orbu, dobiete supu. Spremite se za ekanje, svaki gost odnosno grupa gostiju dobija svoj kotli koji se pristavlja kada se narui paprika. Traje oko 40-45 minuta, za to vreme probajte dimljenu ribu.
-------------------------------------------------------------------------------------

Pera GARMIN

Od pomenutih kafana sledee sam obiao:
aran u Apatinu, pre dve-tri godine tokom sajma - male porcije, nita posebno... ali sutradan, Hara (ili bee Harka?) arda, fenomenalno! I ambijent i klopa i domaini!
E poshto sam ja iz Apatina i poshto mi je strina bila shef dugi niz godina ( do privatizacije pre 4 god.) mogu da pojasnim ovu polemiku oko kvaliteta !!! (a i tamo mi bila svadba)
Nekadashnji sharan i sadashnji nije isto ni od osoblja ni ambijenta , zato verovatno i sigurno postoji razlika ponudjenih specijaliteta naravno , nekadashnji sharan sa duhom i ambijentom starih alaskih specijaliteta shirom poznatih po celij bivshoj SFRJ vishe nepostoji zbog privatizacije i nema nishta od nekadashnjih kvaliteta , chak ni cigani -tamburashi vishe ne dolaze tamo da sviraju jer nemaju kome !!!
To je od pochetka ove godine iznamio neki apatinski biznismen (od "sadashnjeg gazde" (koji je sjebo dugogodishnju tradiciju restorana)) i pocheo da vratja malo u zivot , pa videtjemo , nadamo se da tje sve uskoro dotji na svoje mesto .
Nazad na vrh
sloba

PorukaPoslao: Pon, 10 Mar 2008 08:02:18    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne znam kako je bilo nekada ranije, ali u aranu sam bio pre mesec dana i paprika je bio perfektan.
Vidi se da je kafana restaurirana i da vode rauna kako izgleda i ta slue.
Moda je bilo i bolje, alim to tada nisam probao.

Ja bih moda rekao da Sidro u Bekoj nije kao to je bilo.

Pero, hvala za nove POI, testiraemo.

Sloba
Nazad na vrh
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Pon, 10 Mar 2008 20:25:18    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slobo,
za sidro se slaem, mada nisam bio ima bar dve godine iz istog razloga.
Ima li neko sveija isustva?
Nazad na vrh
milja

Pridružio: 19 Mar 2008

PorukaPoslao: Sre, 19 Mar 2008 13:07:33    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa evo i ja se prijavim na ovu temu koja mi je naprisnija!

U zabranu toplo preporuujem Srpsku kuu, a ako vas voda nanese do Kupinova, ima i tu par kafana u koje valja svratiti. Ako ba niste namerili tako daleko da plovite, onda ete biti zadovoljni kod Miela- Ada Ciganlija- gleda na Adu Meicu, jede se ako ima dnevno kuvano, ali ambijent- supica! Kod Jee je super kafana- ona prava, malo pre ostrunikog mosta... Javljam se kada otvorim kafanu, da dam tanu lokaciju! Wink
Nazad na vrh
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Sre, 19 Mar 2008 18:32:39    Naslov: Odgovoriti sa citatom

milja ::
Pa evo i ja se prijavim na ovu temu koja mi je naprisnija!

U zabranu toplo preporuujem Srpsku kuu, a ako vas voda nanese do Kupinova, ima i tu par kafana u koje valja svratiti. Ako ba niste namerili tako daleko da plovite, onda ete biti zadovoljni kod Miela- Ada Ciganlija- gleda na Adu Meicu, jede se ako ima dnevno kuvano, ali ambijent- supica! Kod Jee je super kafana- ona prava, malo pre ostrunikog mosta... Javljam se kada otvorim kafanu, da dam tanu lokaciju! Wink

Miljo ako mozes malo detaljnije da das lokacioje kafana koje si navela. Ja cesto plovim ka ostruznickom mostu ali ne znam gde je kafana kod Jese.
Hvala unapred
GatkaBGD

Pridružio: 24 Dec 2007

PorukaPoslao: Sre, 19 Mar 2008 19:07:31    Naslov: Odgovoriti sa citatom

MANJE-VISE NAMA KOJI SMO CESCE NA VODI SU UGLAVNOM POZNATE MNOGE LOKACIJE ALI BIH SE PRIDRUZIO APELU DRUGARA COLONELA ZA PRECIZNIJE DEFINISANJE, JER IPAK SMO MI NAUTICARI :). DAKLE BARAM , NAVESTI KILOMETRAZU I OBALU ZARAD DRUGIH KONZUMENATA KOJIH, KOLIKO VIDIM, IMA ONOLIKO !!! STO ME RADUJE.
Nazad na vrh
sloba

PorukaPoslao: Sre, 19 Mar 2008 22:00:32    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izgleda da moram da se rtvujem i da sve ove lokacije ponovo obiem kako bih zabeleio koordinate iz Garmina. Cool

ta u, kada se mora, a i toliki ljudi ekaju na red... Wink

Sloba
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016