forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

EKOLOGIJA
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
eravg
Gost

PorukaPoslao: Pon, 21 Jan 2008 23:47:21    Naslov: EKOLOGIJA Odgovoriti sa citatom

Sta kazete ljudi da se malo dotaknemo ove teme!
Nazad na vrh
eravg
Gost

PorukaPoslao: Pon, 21 Jan 2008 23:53:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poisti smee koje si zatekao, mnogo je lepe pecati na istoj obali. Sve smee spremi u kesu i baci u kontejner kada se bude vraao kui.

Obalu ostavi uvek istu. Ne ostavljaj iza sebe smee, papire i druge otpatke, bie ti krivo kada doe sledei put na to mesto i zatekne prljavu obalu.

izvor: www.pecaros.com
Nazad na vrh
eravg
Gost

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 00:10:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NO COMMENT
Nazad na vrh
galiot

Pridružio: 13 Nov 2006

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 01:44:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poistiti obalu posle pecanja i ubre poneti sa sobom je neto najnormalnije i mislim da veina svesnih ljudi to i radi. Primetio sam i da neki u blizini zakopaju ubre...
Ipak gledajui Savu kod blokova i Ade smatram da reku najvie prljaju splavovi (i kafane i privatni). Kako drukije objasniti onoliko friidera i stolica, stolova i bojlera koji plivaju rekom.
Katastrofu je napravila industrija voda, piva i drugih kabeza sa plastinim flaama.
Ipak sve to je nita spram industrije koja isputa najstranije otrove u reku. Mi to nebi postigli, pa sve da ubre donosimo od kue.

PREDLAEM da na ovom mestu postavimo sve fotografije koje imamo sa gomilama ubreta na reci i oko nje.
ERAVG sjajno si poeo.
Tovarite ubre - napravimo kolekciju.
Za najbolju sliku meseca predloite nagradu ili posebno priznanje foruma.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
GatkaBGD

Pridružio: 24 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 07:28:23    Naslov: Odgovoriti sa citatom

PRIJATELJ ERAVG JE APSOLUTNO U PRAVU I KAMO SRECE DA SE SVI ZAJEDNO OZBILJNO POZABAVIMO OVOM TEMOM JER SVAKE GODINE JE SVE GORE I GORE. ZABLUDE I PRICE KAKO SU SVI DRUGI KRIVI ZAISTA VISE NE PIJU VODU. DAKLE, PODJIMO PRVO OD SEBE I SEBI NAJBLIZIH. KAKAV JE ODNOS PREMA REKAMA NAJBOLJE JE OGLEDALO SOPSTVENO PLOVILO VLASNIKA. TU MISLIM I NA SPLAVOVE I NA CAMCE I BRODOVE. TOLIKO PLASTICNE AMBALAZE NA SAVI I DUNAVU SVET JOS NIJE VIDEO. TREBA DA VIDITE NASTA LICI DUNAV ISPRED DJERDAPA I KAD NADODJE. MILIONI KOMADA KNJAZA MILOSA, VRNJCI I KOJE CEGA SVE NE. ONI LJUDI TAMO SE UBISE OD CISCENJA. O NASIM OBALAMA JE TUZNO PRICATI A SVI SE KUNEMO U NJIH.
NE MORAMO DA ODEMO DALJE OD BEOGRADA I ZEMUNA.
DZABA INSPEKCIJA , DZABA EKOLOGIJA I PROPISI.
JA RESENJE VIDIM JEDINO NA DVA NACINA.
1. DA SE UVEDU DRASTICNE KAZNE KAO SVUDA U SVETU ZA SVE KORISNIKE VODENIH POVRSINA KOJI JE PRLJAJU I ZAGADJUJU.
2. DA SA INDIGNACIJOM SA SOPSTVENOG PLOVILA ODSTRANJUJEMO POJEDINECE SKOLONE SILOVANJU VODE PA MAKAR TO BILI I STRASNI DRUGARI.
3. BEZ REZERVE SIRITI ANTIPROPAGANDU O SVIM KAFANAMA-RESTORANIMA-SPLAVOVIMA NA VODI OKO KOJIH SE SIRI SMRAD I PRLJAVSTINA A OVAMO KAO IZIGRAVAJU BOEME PAR EXSELENCE.
I ONO STO MNOGI TREBA DA ZNAJU, A NE ZNAJU. NAS DEO DUNAVA JE NAJLEPSI NA NJEGOVOM CITAVOM TOKU ALI TAKODJE NAS DEO DUNAVA OD BEZDANA DO PRAHOVA JE UBEDLJIVO NAJPRLJAVIJI NA CELOM TOKU DA TO BOLI. SRAMOTA ZA SVE NAS, BEZ OSTATKA.
Nazad na vrh
bozza

Pridružio: 09 Mar 2007

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 09:03:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posto smo ocito svesni problematike, za pocetak, dok se zakonodavac ne trgne, dovoljno je da svako od nas na svom plovilu kao OBAVEZAN DEO OPREME poseduje i vrecice za djubre, one koje se vezuju i koje se mogu kupiti u bas svakoj radnji.
Neka iznosenje te vrecice do kontejnera u marini ili do gepeka auta, pa do prvog kontejnera na putu do kuce, postane obavezan deo procedure...Ponosan korak!
I zaista mi nikada nije bilo zao sto sam svo ono djubre sa splava, a bilo ga je, odneo na pravo mesto.
I nije mi zao ni komsija sa kojima sam se godinama "kacio" zbog svega onoga sto su pustali "niz reku"...
Pogotovu je neverovatna (ne)svest splavara tokom renoviranja istih a pogotovu prilikom prolecnog spremanja, kada svesno cekaju mrak kako bi kabasti otpad spustili u reku.
Da li i u svojoj kuci gase svetlo i bacaju djubre na sve strane?
Posebnu problematiku koje ljudi nisu svesni cini i "period poluraspada" pojedinih materijala: PVC-a. nelomljenog stakla, metala.
Sa druge strane, otpaci hrane, kore od lubenica, be obzira sto mogu biti necija ishrana - svakako nisu nauticka slika grada na dve reke!
Trece, zadesite se u vrele letnje dane na "urbana parkiralist na vodi", iznad Medjice, na Lidu, pa da vidite koliko automobilskih akumulatora zavrsava u vodi simulirajuci alat za vez!
Koliko je tucanih kada baceno na dno Ssave nebi li splavovi bili na svom mestu! Makar privremeno
Reke-opste dobro kome pojedinci nanose sveobuhvatno zlo!
GatkaBGD

Pridružio: 24 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 10:27:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

MOZEMO MI DA TUPIMO I FILOZOFIRAMO NA OVU TEMU LETNJI DAN DO PODNE ALI OVDE SU POTREBNE KONKRETNE AKCIJE A NE FINI SAVETI KAKO SE TREBA FINO PONASATI NA VODI. TO JEDNOSTAVNO NE DOPIRE DO SVESTI PRIMITIVNOG I BAHATOG SVETA KOGA IMA KO G.... MEDJU SVIMA NAMA I MEDJU NAMA SAMIMA, DA SE NE LAZEMO.
PROPISI POSTOJE, ZAKONI POSTOJE I U OVOJ ZEMLJI SE TO BAS NIKOG NE TICE JER JE U PITANJU ISTA FELA.
ZAR TREBA DA NAM STRANE AMBASADE ORGANIZUJU CISCENJE SAVSKE OBALE???
ZAMISLIMO SE MALO LJUDI. TREBA OSTAVITI NESTO U AMANET KAKO VALJA I GENERACIJAMA POSLE NAS.
PREDLAZEM MAJSTORIMA IZ EMISIJE "NA VODI" DA BUDU HRABRI I DA U SVAKOJ SVOJOJ EMISIJI ODVOJE NA KRAJU JEDAN JEDINI MINUT ZA FOTOGRAFIJE SAVSKOG I DUNAVSKOG DJUBRETA SA SNIMKOM KONKRETNE ADRESE MA KO GOD TO BIO. NEKA ZAZIVI NEKA VRSTA VIRTUELNOG STUBA SRAMA. MOZDA SE NECIJI STID PROBUDI.
ZIVELI OD MENE.
Nazad na vrh
eravg
Gost

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 13:54:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bravo PRIJATELJI!

Vredi fotografisati i prikazivati fotografije. Ja sam kod mene u mestu to radio i slao mejlom na sajt SO, a inspektori sa radnicima JKP izlazili i cistili a meni se kao zahvaljivali.

Treba i objavljivati fotografije, a kako da uticemo na ljude iz emisije ,, NA VODI ,, da prikazuju po malo i ovu nasu neKULTURU.
Pozdrav!

Nazad na vrh
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Čet, 24 Jan 2008 21:45:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Potpuno se slaem da treba krenuti od sebe.
Svakome na amcu / brodu / splavu osnovni alat treba da bude kesa za ubre. Kad bi svako od nas za sobom poistio ve bi pola posla uradili.

Odlina ideja je da na kraju emisije "Na Vodi" posle priloga "Vreme na vodi" ide prilog "ubre na vodi"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
blackzmajic

Pridružio: 19 Dec 2007

PorukaPoslao: Čet, 24 Jan 2008 22:11:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

apsolutno se slazem sa vama....
u nase reke se baca svasta
znam da je u bg tako ali verujte malo je bolje u novom sadu samo zato sto nemamo toliko splavova.
da li ste priometili koliko ljudi svoje smece zapali malo dalje od obale sto je opet pogdesno kao i da ga zakopa.
ako mi necemo da cuvamo ko ce ...
gledam klinci dodju pecaju baci praznu flasu od piva ili soka u vodu!
da ga udavis na mestu!
to sve potice od kuce!
a kada sam mu rekao da ne baca on kaze pa sta hoce odnela je voda?!
strasno!
ima tako mnogo primera...
slikacu pa cu postaviti
poz od zmaja
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
eravg
Gost

PorukaPoslao: Čet, 24 Jan 2008 23:13:32    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bravo ljudi !

Pero svaka cast!

Desetak godina sam radio sa strancima na Dunavu i znate li kako nazivaju nasu obalu Dunava. ,, Carstvo Bele Tehnike ,,

Nazad na vrh
eravg
Gost

PorukaPoslao: Pet, 25 Jan 2008 00:22:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ima li jos neko neki photo!
Nazad na vrh
bozza

PorukaPoslao: Pet, 25 Jan 2008 09:41:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dovoljno je samo da Sava malo "krene" na gore sa vodostajem, pa ces ovo moci da uslikas na skoro svakom splavu...

bozza

PorukaPoslao: Pet, 25 Jan 2008 11:05:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zagadjenje reka zasigurno stvaraju i ovakvi prizori, bez obzira da li je rec o incidentu, nemilom dogadjaju ili ljudskoj nepaznji...
Tada reka mora da "pojede" sve i metal i rasuto gorivo a i onaj Erin kukuruz...

eravg
Gost

PorukaPoslao: Pet, 25 Jan 2008 16:37:18    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svaka cast ljudi! Kukuruz nije strasan, sve ovo je mnogo srasnije!

Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016