:: Pogledaj teme - Brodske radio stanice
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Brodske radio stanice
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Marke

Pridružio: 05 Sep 2008

PorukaPoslao: Ned, 25 Jan 2009 18:53:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala savet za antenu je OK ali pitanje je ima li svrhe uopste postavljati takvu stanicu ako nema nikoga na etru?

Raspitao sam se i ne moze da se preradi na VHF.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Pon, 26 Jan 2009 21:45:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ako ljudi imaju CB i ako je koriste i ako znas koji kanali se najcesce koriste,zasto ne.u svakom mestu uz reku imas ljude koji imaju CB i na taj nacin mozes da dodjes do neke informacije.pojedine grupe imaju svoje kanale i tako se dogovaraju.Nije jos za bacanje a lepo izgleda jos ako je displej u boji pa onaj kabl uvijen,znas kako je to kod nas u Srbiji,uvek smo bili zeljni nekih stvari do kojih je bilo tesko doci zbog ne znam kojih ti razloga a koje su u jevropi bile normalne.i cim se do njih teze dolazi one su i mnogo skuplje i to pogoduje jednom sloju ljudi.....i sve je jasno.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
flipper

Pridružio: 01 Dec 2008

PorukaPoslao: Sub, 07 Feb 2009 21:40:51    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prvo da pozdravim sve forumase.Dosta davno citam ovaj forum i cini mi veliko zadovoljstvo.Samo kratko o mom plovilu, ja se druzim sa dalmatinkom i jamahom 9,9.Super sam zadovoljan.Imam jedno pitanje.Iz Nemacke sam dobio radio stanicu Dantronok 5000s i nista vise. Stanica je navodno ispravna,molio bih da ako neko nesto zna o toj stanici da napise a interesuje me ito dal je ikako moguce registrovati tu stanicu i kako. unapred hvala.
Nazad na vrh
Sran

Pridružio: 02 Feb 2008

PorukaPoslao: Pon, 09 Feb 2009 21:24:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

flipper ::
Iz Nemacke sam dobio radio stanicu Dantronok 5000s i nista vise. Stanica je navodno ispravna,molio bih da ako neko nesto zna o toj stanici da napise a interesuje me ito dal je ikako moguce registrovati tu stanicu i kako. unapred hvala.

flipper,

da nije to moda "Dantronik RT 5000S"!? To je starija stanica vie nego dobrih karkateristika "dansko-njemake" proizvodnje. Mislim da je postojala i ATIS izvedba. To je pomorski VHF, te ako radi ne vidim zato je ne bi mogao registrirati. O tome kako je registrirati i kakve eventualne zapreke moe oekivati pri registraciji morat ete uputiti netko drugi na forumu jer ja to ne znam.

Pozdrav
Nazad na vrh
flipper

PorukaPoslao: Pon, 09 Feb 2009 22:04:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Srdjane u pravu si to je dantronik RT 5000 S iz 84.godine.Kako mi se cini sve radi mada nema antenu i ne mogu je probati.Nemam za nju nikakve papire kupljen je na ebay aukciji za 50 eura.Sad ne znam kako dalje moze li sa dva svedoka Rolling Eyes ? Da li znas kakvu antenu da kupim? Pozdrav i hvala na javljanju.
Nazad na vrh
Sran

PorukaPoslao: Pon, 09 Feb 2009 22:26:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

flipper ::
Srdjane u pravu si to je dantronik RT 5000 S iz 84.godine.Kako mi se cini sve radi mada nema antenu i ne mogu je probati.Nemam za nju nikakve papire kupljen je na ebay aukciji za 50 eura.Sad ne znam kako dalje moze li sa dva svedoka Rolling Eyes ? Da li znas kakvu antenu da kupim? Pozdrav i hvala na javljanju.

Pa obinu VHF antenu kao za sve fiksne pomorske VHF stanice. Ovisno o tome kako je eli montirati u mnogim sluajevima treba uzeti i nosa. ini se da je najpopularniji "Glomex" gdje ti dolaze u obzir ovakve antene:

http://www.glomex.it/search.asp?cod_cat=0700

odnosno nosai

http://www.glomex.it/search.asp?cod_cat=1600

koliko sam uspio vidjeti ima i ovdje u ponudi antena i pribora

http://prodavnica.navodi.com/index.php?kat=12

nije Glomex, ali to ti isto, mislim da ti vie nee trebati.

Za motorne brodove ti je navedena ova antena MFV5, a ova MV158 je za jarbole na jedrilicama (u principu). Uglavnom nazovi ljude pa pitaj za VHF antenu. Na koji nain je montirati moe i pogledati brodove sline tvome koji VHF antenu imaju ve montiranu.

Pozdrav i sretno pri kupnji i odabiru.
Nazad na vrh
flipper

PorukaPoslao: Uto, 10 Feb 2009 19:19:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala na iscrpnom odgovoru i savetima.Nj verovatnije cu se obratiti prodavnici NA VODI naj jednostavnije a kako vidim nisu ni naj skuplji.Preostaje mi jos samo da ocarinim aparat posto traze prilikim registracije carinu ,racun i porez.Bez toga ne ide.Pozdrav Svima.
Nazad na vrh
pingvin44

Pridružio: 29 Jan 2009

PorukaPoslao: Sre, 31 Mar 2010 12:08:57    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Valja li moja MOTOROLA gp340 za potrebe plovidbe Dunavom i slicnim rekama? I koji se kanali koriste kod nas na Dunavu?
Nazad na vrh
COKI

Pridružio: 11 Nov 2006

PorukaPoslao: Sre, 31 Mar 2010 16:04:59    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@ pingvin44:

Radio stanice koje se koriste u nautici rade samo na VHF. Tvoja sprava radi na VHF i UHF. Teoretski ta Motorola bi bila upotrebljiva. Kanal za komunikaciju je 16-i, kako kod nas tako i u EU.
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

Pridružio: 21 Maj 2008

PorukaPoslao: Čet, 01 Apr 2010 10:54:10    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kanal 16 je za zvanicnu komunikaciju sa kapetanijama i plovilima
kanal 88 ja za neobaveznu komunikaciju sa marinama
Nazad na vrh
pingvin44

PorukaPoslao: Čet, 01 Apr 2010 17:19:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na sajtu moja ladja sam nasao neki medjudrzavni dogovor o koriscenju radio frekvencija u nautici u Evropi i u njemu listu frekvencija sa dodeljenim im kanalima. I tu kaze da je taj 16-i kanal Tx Freq:156.800Mhz i isto tako i za Rx. A za taj 88-i 157.425Mhz takodje isti Tx i Rx. Jel se na te freq tj. kanale misli? I koristi li se kod nas 14-i kanal?
Nazad na vrh
Sran

PorukaPoslao: Čet, 08 Apr 2010 22:55:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, na te frekvencije odnosno kanale se mislilo.
Zato se ne bi koristio kanal 14?
Nazad na vrh
pingvin44

PorukaPoslao: Čet, 08 Apr 2010 23:32:59    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislio sam imaju li nasi ljudi obicaj da ga koriste cisto da znam ako naletim na neku barzu na kom kanalu da urlam, zbog toga Wink
Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

Pridružio: 21 Maj 2008

PorukaPoslao: Pet, 09 Apr 2010 11:27:57    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kanal 16 naravno
Nazad na vrh
perkins

Pridružio: 02 Feb 2009

PorukaPoslao: Ned, 02 Maj 2010 19:26:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

mozete li mi pomoci,imam motorolinu stanicu:
ovu:

Uploaded with ImageShack.us

,nije mi radio zvucnik na njoj,ali sam ga sredio,ali sad nikako ne cujem dolazne pozive,a ne znam da li mene cuju u bazi, pa me interesuje gde je mogu odneti na testiranje u Beogradu....i da li je neko imao sl problema.

Hvala unapred.. Crying or Very sad
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 5 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016