:: Pogledaj teme - Samogradnja
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Samogradnja
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giganova

Pridružio: 24 Nov 2007

PorukaPoslao: Ned, 20 Jan 2008 22:39:15    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zmajicu ako dobijas motokultivator sa cetiri tocka to je onda 'TOMA VINKOVIC"zglobni mali traktor za brdske krajeve.Mislim da on ima oko 32ks mozda i malo manje nisam siguran.Odlican je za marinizaciju,samo ti preporucujem da nadjes i odgovarajucu kopcu.Mana mu je da se prilicno trese,bucan je i poprilicno tezak.Cist primerak radne masine sa velikom obrtnom silom.Kompletan traktor u dobrom stanju moze da se nadje za oko 1200e.Ja sam razmisljao prvobitno o ovoj soluciji.
Pozdrav Giganova
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
blackzmajic

Pridružio: 19 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 17:57:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

odlicno hvala
to znaci da imam motor:)))
nije mi problem kako elisu da povezem ali jedino ne znam kako da to hladjenje odradim... Rolling Eyes
a polako moj brodic dobija stvari ...
vecina ih je na compu i jako mali deo u garazi (stigao mi je hrast)
ej koliko debeo vod.sper se koristi?
i da pitam za cene epoksi smole?
jos jedno pitanje dosadnog zmaja:)
da li preko spera i epoksi smole moze da dodje plastifikacija tj poliester?ili je dovoljno ssamo smola ?
hmm
verujem da poliester dosta otezava pa ne znam koliko je to pametno..
ja bih to radio samo radi jaceg ojacanja jer su nase reke pune koje cega.
hvala
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Avram

Pridružio: 16 Maj 2007

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 22:50:31    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zmajicu koristi samo epoksid i staklenu matu kao zastitu oplate. Mozes i dva sloja da stavis ako zelis jos da povecas cvrstocu konstrukcije. Mislim da izbor motora za onu jedrilicu sto hoces da pravis nije bas najbolji. Po meni bolja varijanta ti je neki vanbrotski motor snage do 10 ks. To je ipak mala i lagana jedrilica da u nju stavljas motor od motokultivatora od 35 ks . Sto se tice epoksida vidi cene u valteamu a zadnji put kad sam kupovao tigrov epoksid kostao je 1650 din. ( 750 gr. +750 gr.) Za jedrilicu te duzine i takve konstrukcije oplatu mozes raditi sperom od 8mm - 10 mm . Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
blackzmajic

Pridružio: 19 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto, 22 Jan 2008 23:25:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

da gatka umesto tockova stavim (nabudzim)one tockove sa strane kao kod parobroda pa mi elise ni ne trebaju HAHAHAHAHA Smile))) bice jedinstven u evropi:D
hvala za informacije
da i meni je avrame palo na pamet da je mozda prejak i pretezak motor za moju barku(nece biti jedrilica bice kao onaj eurosloep 770-imaju slicno korito osim sto je kod jedrilice malo ''kockastija'' pa mogu da napravim lepsu kabinu) ali ako ga stavim na sredinu broda po nekoj mojoj logici(mozda neispravnoj) brod bi trebalo da bude malo stabilniji zar ne?
nemam pojma znate kako kazu sto je dzabe i bogu je drago Smile mogu da biram veliki motokultivarov motor(onaj sa 4 tocka) ili onaj mali sa dva.za onaj mali ne znam koliko je jak i da li bi mogao za tu primenu da se napravi...
nije problem kupiti motor to je oko 2000e ali ja cu dobiti ovo za jedan sajt koji cu da napravim pa sam pitao da li moze tako nesto....
koji se obicno akumulatori stavljaju na brod?znam da se povezu na alternator koji ih stalno dopunjuje ...
u principu ta elektricna instalacija verujem da je na principu kao kod automobila zar ne?
ja sam malo dosadan izvinjavam se verovatno mislite ovaj jos nije ni poceo da pravi brod a pita stvari koje mnogo kasnije dolaze ali sta cu takav sam volem :)da znam i da budem spreman, da se isplaniram
poz svima
ps:verovatno cu ja imati jos pitanja sutra Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
djole

Pridružio: 29 Maj 2007

PorukaPoslao: Sre, 23 Jan 2008 09:37:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na sajtu www.fao.org se nalazi dosta stvari u vezi brodogradnje, ak i neki planovi za samogradnju ribarskih amaca ini mi se duine od 5.2 do 8.5, ono to bi moglo biti zanimljivo za blackzmajica su planovi marinizacije jednocilindrinog dizel motora upravo sa motokultivatora. Strunjaci FAO su reili problem hlaenja na takvim motorima. Pored ovih informacija moe se nai u pdf formatu nekoliko fajlova uopteno o tipovima gradnje tj. upotreba materijala za gradnju staklo-plastikom ferocementom i sline stvari ne seam se tano gde se to nalazi na sajtu treba malo pregledati ali sigurno postoji iako je sajt ogroman ali na svu sreu ima i svoj pretraiva.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Avram

Pridružio: 16 Maj 2007

PorukaPoslao: Uto, 01 Jul 2008 22:26:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav drugari! Evo nekih slicica iz mog brodogradilista pod sljivom. Inace blizu sam kraja gradnje , ostalo je jos par sitnica. Very Happy

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
dushann

Pridružio: 12 Jun 2007

PorukaPoslao: Pon, 28 Jul 2008 22:42:16    Naslov: Odgovoriti sa citatom

MORAM I JA DA SE POHVALIM SA SVOJOM PRINOVOM CHAMAC ALU 600X180X58 cm , u tabanu 127cm argonski varen od mg3 aluminijuma 2mm , sad kabina samo fali ali to tju da pravim na jesen kad prodje sezona ribolova Laughing

Poslednji put izmenio dushann dana Uto, 12 Avg 2008 21:35:48, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
slalic

Pridružio: 24 Apr 2007

PorukaPoslao: Uto, 29 Jul 2008 09:44:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepo izgleda. Je li ovo samogradnja u pitanju? I molim za dodatne info...
Gde je kupljen aluminijum, i gde je radjen?
Nazad na vrh
peconi

Pridružio: 28 Jun 2006

PorukaPoslao: Uto, 29 Jul 2008 09:52:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dushanne imam par pitanja za teb,odlican ti camac nego: koja je debljina zcala i de si radio ovo bocno profilisanje i kako... ?
Unapred Hvala,
pozz

dushann ::
MORAM I JA DA SE POHVALIM SA SVOJOM PRINOVOM CHAMAC ALU 600X180X58 cm , u tabanu 127cm argonski varen od mg3 aluminijuma 2mm , sad kabina samo fali ali to tju da pravim na jesen kad prodje sezona ribolova Laughing

stojanac

Pridružio: 02 Jan 2007

PorukaPoslao: Uto, 29 Jul 2008 17:19:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lep rad
Nazad na vrh
dushann

PorukaPoslao: Uto, 29 Jul 2008 20:37:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

HVALA NARODE !!!

----------------------------------------------------------------------

Poslao: Uto Jul 29, 2008 8:44 am Naslov:

Lepo izgleda. Je li ovo samogradnja u pitanju? I molim za dodatne info...
Gde je kupljen aluminijum, i gde je radjen?

DA, SAMOGRADNJA JE U PITANJU,
ALUMINIJUM KUPLJEN U VALJAONICI U SEVOJNU PREKO VEZE POSHTO SE JAKO TESHKO TA VRSTA LEGURE ALUMINIJUMA PRODAJE NA MALO PRETEZNO IDE ZA IZVOZ ,
RADJEN JE U PRIVATNOJ RADIONICI ARGONOM VAREN !!!

----------------------------------------------------------------------

Poslao: Uto Jul 29, 2008 8:52 am Naslov:

dushanne imam par pitanja za teb,odlican ti camac nego: koja je debljina zcala i de si radio ovo bocno profilisanje i kako... ?
Unapred Hvala,

DEBLJINA KRMENOG ZRCALA JE 3 MM , AL JE POJACHANO SA OBE STRANE CEVIMA ALUMINIJSKIM 80x20mm i 40x20mm debljina zida 2mm- I SA SPOLJNE I UNUTRASHNJE STRANE CHAMCA, TAKO DA KLOMPLETNO IZNOSI 43mm ZRCALO !!!
PROFILISANJE SAM RADIO U FIRMI KOD NAS U APATINU - "METAL APATIN" RADE USLUZNO NA SAT TAKO DA IZADJE NESHTO SITNO !!!

Poslednji izmenio dushann dana Sre, 13 Avg 2008 01:11:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Giganova

Pridružio: 24 Nov 2007

PorukaPoslao: Sre, 30 Jul 2008 06:39:04    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Avrame vidim da si dosledan drvetu i rucnom radu,svaka cast.Obavezno okaci slike gotovog Spankera.

Dushann Hoce li i kabina biti alu,i jeli velika razlika u ceni izmedju alu i metalnog.
Giganova
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
dushann

PorukaPoslao: Sre, 30 Jul 2008 10:57:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kabina ide aluminijska , a razlika izmedju alu mg3 i gvozdenog je veeeelika !!!
Nazad na vrh
NESA012

Pridružio: 27 Avg 2008

PorukaPoslao: Ned, 23 Nov 2008 12:24:31    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dushane mogu li te Zamoliti ako si u mogucnosti da mi posaljes blize podatke o ovom tvom camcu . Unapred ti hvala !
Nazad na vrh
dushann

PorukaPoslao: Ned, 23 Nov 2008 21:39:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NESA012 ::
Dushane mogu li te Zamoliti ako si u mogucnosti da mi posaljes blize podatke o ovom tvom camcu . Unapred ti hvala !

Dimenzije vetj imash budi malo precizniji shta te zanima?!
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 9 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016