forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Samogradnja
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kepica

Pridružio: 16 Jul 2006

PorukaPoslao: Ned, 16 Jul 2006 06:50:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Opet ja! Dakle moj sajt sa 75 strana o jedrenju preko 5 mora i kroz jedna vrata je

www.beotel.yu/~kepica
Maroko
Gost

PorukaPoslao: Uto, 08 Avg 2006 14:42:56    Naslov: odgovor Odgovoriti sa citatom

Instalirajte neki od torrent programa (najpoznatiji www.bittorrent.com) i nacicete sigurno projekte za samoizgradjnu u pdf-u
Nazad na vrh
Krzalic

Pridružio: 21 Jun 2006

PorukaPoslao: Pon, 28 Avg 2006 22:17:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kepica ::
Opet ja! Dakle moj sajt sa 75 strana o jedrenju preko 5 mora i kroz jedna vrata je

www.beotel.yu/~kepica

Fenomenalan opis putovanja... svaka cast!! To je ono o cemu mastam i nadam se sa cu jednog dana moci da prodjem isto rutom svojom jedrilicom.
Imam sve... opremu..jarbol..jedra.. samo mi pare fale Smile
dima
Site Admin

Pridružio: 19 Jun 2006

PorukaPoslao: Sub, 11 Nov 2006 15:28:16    Naslov: Isplativost Odgovoriti sa citatom

Jeste li ikad razmiljali o isplativosti samogradnje?

Neki kau da je samogradnja zanimanje. Uzme da radi ko crv i za 5 do 10 godina moe da zaplovi. Vredno radi, a sve pare troi na materijal, pa na opremu, pa na doradu i nepredviene poslove, pa na ureenje, pa na majstore koje kad tad mora da zove u pomo, pa na...

Drugi imaju stav da za iste pare moe da se napravi duplo vei brod koji poznaje do u detalje. Onakav kakav ti odgovara i kakav si sanjao.

Ko je blii istini?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
stojanac

Pridružio: 02 Jan 2007

PorukaPoslao: Sre, 03 Jan 2007 23:07:20    Naslov: Stadtline 38 Odgovoriti sa citatom

Da li neko u Srbiji gradi ili namerava da gradi motornjak
Van de Stadta Stadtline 38.takoe me zanima i mali motornjak "Pilotina" istog konstruktora ali o kojoj na oficijelnom sajtu nema nita.
Interesujeme kakava su iskustva samograditelja "Pilotine" i kakva je upotrebna vrednost te brodice u slatkim vodama.

Poslednji izmenio stojanac dana Ned, 14 Jan 2007 12:46:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dima
Site Admin

Pridružio: 19 Jun 2006

PorukaPoslao: Sre, 03 Jan 2007 23:40:56    Naslov: Stadtline 38 Odgovoriti sa citatom

Stvarno lep brod. Nisam odavno listao Van de Stadt-ove modele pa sam na ovaj moda i zaboravio.
Rado bi u emisiji razgovarali o njemu sa ovekom koji ga pravi ili ga je ve napravio, ali nisam siguran da smo ga ikad videli na naim vodama.
Ako neko neto blie zna nek pie.
Pogledajte ga na adresi http://www.stadtdesign.com/products/vds431.htm
Nazad na vrh
maliv

Pridružio: 31 Dec 2006

PorukaPoslao: Sre, 24 Jan 2007 11:39:53    Naslov: misljenje jednog samograditelja Odgovoriti sa citatom

cela ova rasprava se vodi bez neke osnovane teme covek je jednostavno pitao gde moze da nadje proekat. Proekat se tesko nalazi a i kada nadjes proekat tesko da ce nasi majstori hteti da se pridrzajaju proekta ovo nekazem bezveze. Ja sam 2002 napravio camac 10x3metra koji je realan i plovi od proekta koji sam sam nacrtao sto takodje nije naj jednostavnija stvar. proekat koji je koriscen bio je izplotovan na a1 formatu papira u proporciji 1:0.5 znaci da je bilo 48 takvih papira sa svakom tablom lima i svakom rezom lima. pa ni tada nisam mogao da izadjem na kraj sa majstorom koji je bio vise ego korektan ali jednostavno je mislio da je on pametniji od kompijuterskog modela koji je crtan u Rinu a dovrsen u Katiji (programi za 3d modelovanje i konstrujisanje za one koji neznaju) ja sada radim novi model u slobodno vreme pa ako nekog intresuje neka se javi mkopitovic@gmali.com ja ovo neradim komercialno nego iz hobia (negadim se para) ali osnova za izradu camca je sta neko hoce i sta mu treba na Savi i Dunavu ima toliko lepih i toliko lose uradjenih i osmisljeni pa ljudi birajte
Laughing
Nazad na vrh
MiaF

Pridružio: 01 Feb 2007

PorukaPoslao: Pet, 02 Feb 2007 14:41:29    Naslov: ta se radi? Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svim forumaima! Ljudi, malo je zamrla ova tema... Dali neko nesto radi, dali je ve radio ili namerava da radi? Hajde da malo razmenimo ideje, iskustva i dr. ili vas jo dri zimska obamrlost.
Nazad na vrh
Avram

Pridružio: 16 Maj 2007

PorukaPoslao: Pet, 25 Maj 2007 22:14:09    Naslov: samograditelj Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima! Evo resih i ja da vam napisem koju. Na placu nedaleko od bgd-a pravim jedrilicu po nacrtu van de stada "spanker". Ako ima jos neko da nesto radi ili zeli da pocne sa samogradnjom neka se javi. Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
svetozar

Pridružio: 20 Jul 2006

PorukaPoslao: Ned, 27 Maj 2007 12:35:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Intereuje me, da li neko zna nekog majstora za izradu drvenih camaca?
Nazad na vrh
MiaF

PorukaPoslao: Pon, 28 Maj 2007 13:35:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo moje jedrilice u nastajanju.
Slika je skoranja. Sada je u fazi bruenja trupa pre plastificiranja.
Nazad na vrh
bozza

Pridružio: 09 Mar 2007

PorukaPoslao: Uto, 29 Maj 2007 08:18:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovo odlicno izgleda, daj neki podatak o brodu, planovima, troskovima, jos neku sliku...
Ili kao Pera Garmin, "nacni" temu o svom brodu...
Ta su iskustva uvek zanimljiva za pratiti.
Pozdrav i srecan rad.
MiaF

PorukaPoslao: Sre, 30 Maj 2007 12:47:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bozzo hvala na oceni. Evo osnovnih podataka: Jedrilica je tipa krsta savremene koncepcije i konstrukcije. Osnovne dimenzije su: duina 8m, irina 2,5m, du. vodene linije 6,7m, gaz od 0,3-1,5m. Imae 4+1 leaj u dve kabine, salon za 5 osoba, zaseban wc, mini kuhinju i navigaciski sto(oba irine 80 cm), max stajaa visina je 175cm, duina kokpita 2m. Visina jarbola 10,3m, boom 3,6m, povrina glavnog jedra 17m2, floka 13m2, genove 18-20m2. Predvien motorni pogon je brodski dvocilindrini dizel od 10 ks sa osovinskim vodom i sklopivim propelerom 13x9. Tezina trupa 1000kg, balast, tj. balastna kobilica sa olovnim torpedom i hidraulinim podizanjem 600kg. Za dodatno ispavljanje trupa uprojektovana su i dva balastna tanka od po ~200lit. 2 polietilenska tanka za vodu od 45lit. I tank za dizel prohromski od 50lit. Upravljanje e biti kormilom sa rudom.
Projekat sam se odvazio da uradim kao i da uem u izgradnju posle otprilike petnaestogodinjeg ozbiljnog izuavanja projektovanja i izgradnje plovila (dok sam na fakultetu studirao arhitekturu, paralelno sam, neformalno, studirao malu brodogradnju), poevi od knjiga za srednju brodograevinsku skolu, preko domaih i stranih asopisa i knjiga do interneta i kibicovanja po sajmovima. Veliku podrku i pomo sam imao od svog druga, vrlo sposobnog i iskusnog brodograevinskog inenjera Sinie Borojevia, koji mi je bio u velikoj meri instruktor, snabdeva literaturom i mentor pri projektovanju i sada pri izgradnji, a koji je ve bio proao inenjerski put od Pulskog Uljanika do ovdanjih firmi, majstora, priuenih majstora i potpunih amatera i koji je svoj brod ve radio u STRIPE PLANKING tehnologiji, koju sam i ja izabrao za svoj brod.
Projekat je izbalansiran posle mnogo anliza i uporednih analiza savremenih jedrilica slinih dimenzija i namene. Projekat trupa je raen prvo klasino runo sa tradicionalnim alatima (splajnerima i tegovima) i posle je iscrtan u cad programu u 3D gde je nastavljeno dalje projektovanje (konstrukcije, enterijera, i dr.). Posle su iz njega izvuene linije rebara, tj. ablona na ploteru u razmeri 1:1 i izgradnja je mogla da pone. O tome u sledei put.
Neu moi ba kao Pera da ispratim priu, jer je moj brod jo uvek u nastajanju i to e potrajati jo najmanje dve godine, pa bi se pria malo otegljila. Ne znam ko bi imao strpljenja. Moda kad zavrim brod i otisnem se, pa u dokolici na moru, da uobliim jednu komplet priu.

Evo slike iz jo jednog ugla. Gledau da izbacim na forum neku sliku projekta.
Nazad na vrh
bozza

Pridružio: 09 Mar 2007

PorukaPoslao: Sre, 30 Maj 2007 13:24:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zanimljivo kako su nova vremena i elektronske komunikacije, iza obicnih "nick name-ova" sakrili godine, interesovanja i znanja ljudi!
Tvojim kratkim opisom sam ostao pomalo zatecen, a utesio me je onaj deo o petnestogodisnjem izucavanju teme.
Odlicno, samo napred.
Dve godine i nije neko vreme da se saceka za takav projekat...
U medjuvremenu okaci jos neku sliku i posalji jos neki komentar.
Pozdrav Bozza.
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Sre, 30 Maj 2007 21:09:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gutam ovu priu o samogradnji jedrilice i divim se viziji, trudu i potrebnoj energiji da se ovakav projekat izvede.

Imam utisak da ak i iz ove perspektive mogu osetiti razliku u leanju na palubi broda koji ste naruili da vam urade u manje-vie serijskoj proizvodnji, i "istom" takvom leanju na palubi broda izraenog na ovaj nain... daj Boe da nekada doivim i ovo drugo...

Verujem da se o ovom brodu moe isplesti pria mnogo dua, interesantnija i potsticajnija od prie o Dunji...

Mio, da li je brod moda dobio ime? Pa da se otvori tema po imenu broda, i da na njoj itamo o problemima, dilemama i reenjima. Dajte nam jo informacija, skica, nacrta. Tua iskustva mogu biti dobar podsticaj.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeci
Strana 2 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016