forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Sezona 2017
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Ned, 01 Jan 2017 19:57:08    Naslov: Sezona 2017 Odgovoriti sa citatom

Dobri ljudi sa vode i foruma "Na Vodi", želim vam sve najbolje u novoj 2017-oj godini, da budete zdravi, uspešni i da imate dovoljno vremena za plovidbu i boravak na vodi!
Nisam nažalot sezonu otvorio pecanjem, ali sam stigao da napravim par prvo-januarskih fotografija sa Zemunskog keja Smile

Bistro!

legacy

Pridružio: 11 Avg 2008

PorukaPoslao: Uto, 03 Jan 2017 23:27:40    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo i moj prilog, slika od juce sa Ade Medjice, divan dan, voda mirna, nema vetra...
Kad ce prolece?

Pozdrav svima
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Uto, 03 Jan 2017 23:42:36    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prelepa slika, pa još sa plovidbe...
Ako nam je za utehu, dani već polako postaju duži, a okrnjili smo i nekoliko dana od januara tako da nam je proleće sve bliže !
Sve najbolje legacy, drago mi je da ste se javili Wink
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Čet, 05 Jan 2017 19:23:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Zdravo Uroše. Čestitam ti Novu 2017-tu, uz želju da uživaš u plovidbi i životu na čamcu.

Takođe ... svim Forumašima čestitam Novu Godinu i Božićne Prazike !

Pozdrav od Mome Stošića

#
legacy

PorukaPoslao: Ned, 05 Feb 2017 21:38:10    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi forumasi,

Danas kao da je nagovestaj proleca, tako da sam napravio prvi rostilj u ovoj godini. Jako mi je zao kolega koji su na Dunavu i led im stvara probleme, ali se nadam da ce to uskoro proci.
Pozdrav svima

Nazad na vrh
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Pon, 06 Feb 2017 10:46:11    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slika vrlo dobra, a rostilj nadam se jos bolji? Very Happy 

Legacy, ovaj camac pored vaseg izgleda mnogo lepo. Cini mi se da ni vasa ladja ne odstupa mnogo od ove druge?
Ako stignete, okacite i neku sliku vaseg camca, ili neku informaciju o samom plovilu, da sutra ne prodjemo jedan pored drugog na vodi, a "znamo se" Wink

Pozdrav!
legacy

PorukaPoslao: Pon, 06 Feb 2017 16:14:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zdravo Urose,

Bas je juce bio lep dan posle onih ledenih dana. Krajem prosle godine sam kupio ovaj holandski brodic 9m sa brodskim motorom 42ks jer sam zakljcio da je primerenije za moje godine ovako nesto nego gliser koji sam imao godinama.
Tek sa ovim cu moci da se otisnem na visednevno putovanje. Nadam se da cemo se sresti na vodi.

Pozdrav

Vojkan

image url
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Pon, 06 Feb 2017 18:06:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Gospodine Vojkane, čestitam vam "Lađu" i da znate da ste napravili pun pogodak za Beogradski akvatorij. Koliko se budete potrudili, toliko ćete uživati ne samo u plovidbi, nego i u okruženju.

Sve najbolje i veliki pozdrav od Mome "Ševe"

#
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Uto, 07 Feb 2017 10:13:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Stvarno prelep brodić! Za razliku od glisera, vi sad imate mobilnu vikendicu na vodi i ne zavisite mnogo od vremenskih uslova, pa ćete verovatno i provoditi više vremena na vodi i u prirodi.

Neka je sa srećom nova lađa, i hvala što ste podelili ove lepe slike sa nama.
Pozdrav!
legacy

PorukaPoslao: Uto, 07 Feb 2017 21:22:40    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gosp.Momo,

Hvala na cestitkama i trudicu se da sto vise vremena provedem na vodi u plovidbi i druzenju sa ljudima koji dele ljubav prema reci.

Pozdrav
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Pet, 03 Mar 2017 11:04:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gledam ovih dana forume i primecujem da je smanjena aktivnost, kako je otoplilo vreme pretpostavljam da su ljudi krenuli sa pripremama za sezonu. Oni koji su na vodi to verovatno koriste da izadju na vodu, ovi koji nisu, spremaju camce za sezonu.
Kako drugi tako i ja, posto sam na suvom, ovaj mesec cu da iskoristim da uradim sta sam planirao i da 1.aprila, nadam se, zaplovim !
Dobra stvar je i sto je 1.april subota, a jutros sam se dogovorio sa sidrasem na marini da mi baci sidro i bovu vikend pre.

Preko zime me je drzala ideja da uradim rukohvate za moj camac od drveta. S obzirom da su mi i vrata na camcu od drveta, mislim da ce to lepo da se uklopi a i svaki put kad se uhvatim za njih, podsetice me da sam ja to napravio i zadovoljstvo ce biti vece...! Smile

Dasku sam vec uzeo, i za vikend treba da je isecem. Krajnji rezultat bi po obliku trebao da bude slican ovome:

U medjuvremenu sam nabavio volan i sajlu za upravljanje, i dalje sam u potrazi za povoljnim i dobrim dvotaktnim motorom od 15 - 20 konja, pa cu onda da nabavim i sajle za gas i menjac, posto vec imam dvorucnu komandu.
Ako znate nekoga na vasoj marini da ima dobar motor na prodaju, javite mi!
Pozdrav svima i srecni radovi Wink
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Ned, 05 Mar 2017 00:59:15    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pošto više nisam u potrazi za motorom i komandama, malopre sam završio nacrt za rukohvate jer jedino ovako kasno mogu na miru da radim Smile
Ujutru sečenje, pa ću da vidim liči li to na nešto ili ne...
Ovako to za sad izgleda:

A jutros kad smo Mileta i ja bili na Adi, rešismo da prošetamo po marini da vidimo njegovu Vodeničanku koju je skoro prodao. Kad je vidim na jednom pontonu, poznat mi čamac i zastanem, kad ono Ševa!
Još je živa, a korito uopšte ne izgleda loše ! Nažalost, kabina je dosta propala :/

Ne da se ona tako lako Wink
seva-2

PorukaPoslao: Ned, 05 Mar 2017 08:48:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Dobar dan Uroše,

Čestitam ti kupovinu "Džonsona" i želim ti mnogo prođenih na vodi kilometara.

Ja sam kupio svojevremeno novog "Džonsona" 9,9 ks i izuzetvo sam zadovoljan sa njim. I ti ćeš biti zadovoljan sa svojim ... dobri su to motori.

Hvala ti za fotke "Ševe"! U takvom sam je stanju i ja kupio, ali sam je sa velikom ljubavlju renovirao i unutra uredio. Njen sadašnji vlasnik, verovatno nema vremena da joj pokloni, ali nadam se da će i njoj sunce svanuti. Njeno korito je od Ruskog dekapiranog lima od 5 mm. debljine.

Kako sam je sada video, bi mi žao što ovako izgleda i pade mi ideja da je kupim, odvezem u selo i tamo preuredim. Da imam gde da popijem kafu, kada sam u selu.

Hvala ti Uroše za fotke i veliki pozdrav od Mome ... !

#
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Pon, 06 Mar 2017 10:22:54    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Momo, hvala na lepim zeljama, nadam se da će me Johnson lepo služiti dok se ne steknu uslovi za veće plovilo.

Znam da ovi motori znaju biti bučni, i dosta njih koje sam čuo na vodi, imaju neki metalni zvuk kao da imaju lufta u motoru za šta sam pomislio da je čak normalno za njih... Very Happy
Srećom, na ovom motoru koji sam uzeo nema tog ružnog zvuka, a i uopšte nije delovao bučno kad smo ga probali nekoliko puta u servisu. Ipak, to ću videti tek na vodi.
Samo treba izdržati skoro mesec dana... Smile

Inače, nema na čemu za slike Ševe, prvo sam se iznenadio što je vidim uživo(prvi put) pa sam iskoristio sam priliku da je slikam, jer sam imao sa kim da uđem na pontone taj dan.

Pozdrav!
seva-2

PorukaPoslao: Pon, 06 Mar 2017 12:50:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Pozdrav Uroše i samo napred ... ! Sećam se tog "nagona" i kod mene kada sam sređivao Ševu početkom '80 - tih. Zadovoljstvo je u tome ... !

#

Na Krčedinskim adama u toku povratka sa Regate

A ovo sam "buksirao" Ševu-2 na ugradnju motora i osovinskog voda ... !

#
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016