forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Kineski brodski motori i kope.......

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
scipko

Pridružio: 22 Jan 2010

PorukaPoslao: Pet, 03 Sep 2010 19:22:01    Naslov: Kineski brodski motori i kope....... Odgovoriti sa citatom

Bilo bi lepo da podelite svoja iskustva o kineskim brodskim motorima i kopama......
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gordi

Pridružio: 24 Feb 2007

PorukaPoslao: Sub, 11 Sep 2010 22:14:51    Naslov: kinezi Odgovoriti sa citatom

Vidim da niko ne pise nista pa odlucih da nesto pamentno kazem.

Evo ja nemam iskustva sa njima pa da ti kazem sta bi ja radio da sam recimo na tvom mestu.

Svaki motor koji je nov on je dobar, mada ti svi motori su u vecini slucajeva koriste za generatore ili traktore.
Sta to znaci da su predvidjeni za ne prekidan rad u prevodu znaci da mogu dugo da traju i da su pouzdani.

Kinezi se koriste i izvan granica Srbije.
Mada ja gajim neku sumnju u kineze i koreance.

Posto si to pitanje postavio predpostavljam da nemas nesto love i da zelis nesto jeftino i pouzdano.
Ako vec nemas para za recimo Yanmara ili vec neki poznatiji dobar motor ja bi krenuo ovim redom.
Mada ne znam o kojoj velicini je rec, ali pricam u globalu.

Uzeo bi recimo Mercedes-ov motor dizel i na njemu bi uradio genralku kompletnu. Znaci ne samo sto bi odradio mehaniku nego bi zamenio svaki kabl i svako crevo i gumice za dihtovanje i mozda pretegao svaki sraf i na njega stavio lock tite.

Sve ovo moras da odradis u samom starti kako treba i nece glava da te boli.
Mecku mozes da nadjes na svakom koraku u zavisnosti od modela delove ces platiti po razumnoj ceni. Sto se tice marinizacije tu jedino mozes skuplje da prodjes jer mozes da kupis delove koji su vec predvidjeni prema snazi motora koje zelis da sredis.
Sama kopca ima adapter u zavisnosti od modela.
Kada smo kod kopce mozes uzeti neke od poznatijih marki i bez greske su.
Hurt, Tehno drive, Rikard Bencic, smesno zvuci ali Yanmar koristi Kawasaki kopcuitd. Jedino ako ti je motor bas veliki uzmes hidrulicnu i laganica.

Sve u svemu je daleko bar po meni pouzdanije i bolje, zbog finansija i zbog toga sto taj motor pravi manje vibracija i tisi je.
Mada tisinu postizes adekvatnim loncima za auspuh. I u kabini raznim sundjerima za oblaganje masinskog prostora.

Pa sad vidi za ovo sve imas delove svuda a za kineza mozda i ima ali gde? I kada?
I ako ti nesto zapne u sezoni moras da juris deo a sa Meckom imas delova svuda, pa sta ti je volja.

Pozdrav
salemarkovic

Pridružio: 05 Jan 2010

PorukaPoslao: Uto, 09 Nov 2010 08:52:21    Naslov: G GORDI Odgovoriti sa citatom

Zelim da kazem moje misljenje o motoru mercedes.Kao prvo mnogo bajat
Za par godina bice zbranjena upotreba takvih motora. Koliko znam mnogo
voli naftu a jos kad ga prebacis na kombaj rezim snaga mala.
Postavljam pitanje dali kinezi jos veslaju,i sta u Srbiji i okolnim Zemljama
nije Kinesko osim hrane.
Uzgred i ja jurim motor i pitam vas koju manu ima ISUZU
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email AIM Adresa
TATANGA

Pridružio: 29 Maj 2006

PorukaPoslao: Uto, 09 Nov 2010 12:01:32    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@ salemarkovic:

ISUZU motori su poznati po dugovecnosti i izdrzljivosti. Firma je inace Japanska, i prvobitno je bila vojni liferant. Prave motore za sve namene i sto se samih motora tice mislim da su u samom vrhu po kvalitetu.
Kod nas se Isuzu vezuje za motor u Opel Kadetu, i ljudi su imali svakakva iskustva sa tim motorom. Ali ko bi Srbina naterao da ugradi originalan zamenski deo? Shocked
salemarkovic

PorukaPoslao: Uto, 09 Nov 2010 17:43:57    Naslov: BRAVO Odgovoriti sa citatom

Bravo TATANGA a sta kazes za osnovu ISUZU Kinesko pakovane.MARINIZACIJA 2godine garancija sa kopcom
vise modela a kosta ko polovna kopca i generalna za 240
pa odluci. Pa nece valda taj motor da drzi liniju Nemacka
turska i da se ne gasi novo je novo pozdrav salemarkovic
Nazad na vrh
TATANGA

Pridružio: 29 Maj 2006

PorukaPoslao: Sre, 10 Nov 2010 09:08:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@ salemarkovic:

Pojasni molim te sta znaci: "...osnova ISUZU Kinesko pakovane..."

Predpostavljam da je u pitanju ISUZU sa kineskom marinizacijom.
scipko

PorukaPoslao: Sub, 13 Nov 2010 20:31:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Odosmo od teme.

Very Happy

I moje je misljenje da je stari mercedes bolji od novog kineza, al opet, mozda vodeci se tom politikom ostajemo ovde gde smo, a svet odeeeeeeee, a mi pametni a svi ostali ludiiiiii Laughing
Nazad na vrh
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Sub, 13 Nov 2010 21:26:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ima kinezi odavno rade motorne agregate u svim varijantama-jedan cilindar,dva,tri ,sa hladnjakom za vodu,bez itd...ima ljudi uvoze ih iz turske i preprodaju uz ogromnu zaradu.evo linka za neke motore,ima u kini preko 500 fabrika za te male motore,to je njima nacionalni interes.na internetu sam gledao snimak kao neki nemac prica kako mu neki kineski motor od desetak konja radi bez prestanka dve godine,izbacuje neku vodu iz neke luke,sta li,on samo vezao bure od nafte umesto rezervoara.a motor se i ne vidi od blata ni koja je marka..a platio ga 200 eura.Ovde kod nas malo ko ima iskustvo sa kineskim markama a malo nas zna da janmar i kumings i druge cuvene firme rade motore u kini.znaci ja ne tvrdim da ce Shandong Shifeng motori biti bolji od nekih drugih ali i ne mogu da kazem i suprotno.samo znam da se neki bezobrazno bogate na astronomskim marzama jer smo mi jedina zemlja u evropi koja ima propis za carinu na ,valjda preko 20 eura,cini mi se.Idi na sajtove u turskoj i tamo ima gomila dizel motora iz kine i videces koje su cene,pa kupi,stavi navoz,plati carinu i pdv i proci ces jeftinije mnogo.Na 100 eura drzava ce da ti rebne 40 % gore.zivela evropa i nesposobna drzava.pozdrav.evo linka
http://www.machinery.globalsources.com/gsol/I/Diesel-engine-manufacturers/b/2000000024305/3000000194380/19579/20.htm
Nazad na vrh
salemarkovic

PorukaPoslao: Ned, 14 Nov 2010 09:19:42    Naslov: scipko Odgovoriti sa citatom

Izjasni se kakav motr ti treba.Ja sam prevrnuo pola sveta,pa ako Holandjanima valja koji ga ne gase valjace i tebi.
Cena ko generalna.SAMO PITAJ.I jos 2 god garancije.I jos jedno pitanje
gde se i ko pravi rezervne delove za te bajate motore za bagatelu.Dal nije
Kina Turska Pa onda marza puta 3 a ti srecan.Proso jevtino a traje ti dva
petka pa i onako se ne vozis vise.A rzmisli za duze vreme koliko ce da ti ostane na gorivu .A za par godina zabrana za te motore.Vidi posto su polovni
oko Bodenskog jezera,za soma kupis dva.Odose u istoriju.
POZDRAV SALE
Nazad na vrh
scipko

PorukaPoslao: Pon, 15 Nov 2010 21:53:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sale,

nije u pitanju motor, vec kopa.
Vec duze vreme trazim neku pristojnu kopcu, al sve sto sam nasao prodaju neki "pametolozi", em sto je skupo, al i to cu nekako da premostim, nego me muci sto je sve staro brat bratu 30-40 godina i svi znaju da je mnogo dobro, a vecina ne zna ni od cega se sastoji a kamoli u kakvom je stanju.

I tako se ja odlucih da malo "riziknem" Question , pa narucih neku kopu od "singapurani" Very Happy , jel za bracu svabe(ZF) nemam dovoljno novca.

E sad cemo da vidimo sta ce da posalju i kako ce to da sluzi.

Kad budem imao neke detaljnije informacije rado cu ih podeliti sa drugovima forumasima, pa mozda se jos neko odluci da kupi novu stvarcicu, da 40 % od cijene polovne, Question naravno u izuzetno dobrom stanju, malo radilo, a Drug Tito bio uveliko ziv, kad je proizvedena.

Pozdrav, svima.

A tebi sretna gradnja, i da bude kvalitetna.
Nazad na vrh
salemarkovic

PorukaPoslao: Pon, 15 Nov 2010 23:04:26    Naslov: scipko Odgovoriti sa citatom

Prijatelju hvala na lepim zeljama.Da ti ispricam moje iskustvo.Pocnem da trazim motor i nadjem u Ivanovu kod nekog kapetana. volvo penta.Bez
kopce .4000 evra plus kopca i neki detalji jos dve,Upalimo malo pusi vise duva al on ce to da sredi.Prepisem ja tip motora a on 49 godiste.krenem
ja u potragu,i osnova isuzu 58kw sa hidraulicnom kopcom i sve za montazu 5000e plus 2 godine garancija.Pa nisam ja pao sa tavana sto bi rekli Azanjci
A holandjani ga ne gase i hvale se. Pa odluci novo je novo plus radi na evro
dizel,svi certifikati za Evropu.
Pozdrav SALE
Nazad na vrh
KING

Pridružio: 28 Jan 2009

PorukaPoslao: Sub, 21 Jan 2012 19:37:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sale proslo je duze vreme, dali si dobio taj motor, dali ga koristis, kakvo je
iskustvo, nebi bilo lose da podelis iskustvo.
scipko

PorukaPoslao: Uto, 18 Sep 2012 16:08:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nakon duzeg vremena ja se odlucih da kupim kopcu, korejske proizvodnje.

Nije bila skupa, radi punu godinu, cca 2500 sati, i nemam nikakvih problema, samo mjenjam ulje na 1000 sati i stvarno sam zadovoljan.

Kupio sam vie komda, pa ako nekom treba ozbiljnija kopa, 500+ ks, neka se javi, povoljno.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016