:: Pogledaj teme - Menjam propeler, pomoc oko izbora
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Menjam propeler, pomoc oko izbora

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
mrmrva

Pridružio: 01 Jul 2009

PorukaPoslao: Sub, 20 Avg 2011 12:08:50    Naslov: Menjam propeler, pomoc oko izbora Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima, imam ostecen propeler (jedan krak je krnjav), a i ispostavilo se da je neodgovarajuci pa bi ga trebalo zameniti. Camac je aliminijumski 6.5mx1.5m tabanas sa podignutom krmom. Motor vanbrodski, Yamaha F9.9A 4-taktni 1985. god. Trenutna elisa je 3-kraka 11 3/4x12 1/4. Camac je na Tamiu i pre neki dan sam merio obrtaje, na punom gasu uzvodno je oko 3500 a optimum je 4500. E sad, isitah ja dosta oko izbora propelera (promena koraka za 1 in menja obrtaje za otprilike 200, 1 in prenika je otprilike kao 2,5 ina koraka, promena sa 3 na 4 kraka obrtaji padaju za ~150 i sl) i dooh do raunice da bi idealno bilo 9 1/4 x 13 3/4 3 kraka ili 9 1/4 x 12 3/4 ali takav propeler nisam nasao za ovaj motor. Gledao sam po Americi poto e mi prijatelj doneti odande i najpriblinije to sam naao je 9 1/4 x 11 4 kraka, evo i linka http://boatpropellers.iboats.com/Yamaha/9.9_HP_%282000-2007%29_11.00-Pitch_Amita_3113-093-11_Propeller/809/8527/
Ima li neko misljenje i eventualno neku preporuku.

pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016