forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Problem sa antialginom

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
mima

Pridružio: 29 Jul 2008

PorukaPoslao: Ned, 31 Okt 2010 18:57:08    Naslov: Problem sa antialginom Odgovoriti sa citatom

Pozdrav forumasi

U aprilu ove godine naneo sam na korito camca od stakloplastike primer i antialgin Hempel po uputstvu iz njihovog kataloga.Dva nanosa primera i tri nanosa antialgina.Isti sam kupio u prodavnici Ocean color. Danas kad sam camac izvadio iz vode ,antialgin je izgledao odlicno a na camcu nije bilo algi.Nakon pola sata antialgin je poceo da puca,zatim da se ljusti i otpada.Skoro sa citavog korita otpao je antialgin.Primer je ostao bez ikakve promene.

Da li je neko imao ovakvo iskustvo?Sta je razlog ovakvog ponasanja antialgina?

[img][/img]

Poslednji izmenio mima dana Sub, 06 Nov 2010 22:05:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATANGA

Pridružio: 29 Maj 2006

PorukaPoslao: Uto, 02 Nov 2010 08:20:07    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja godinama koristim Hempel primer i antialgin, ali na moju srecu takvo iskustvo nisam imao. Prosle sedmice sam vadio brod radi redovnog servisa motora i pranja korita. Korito smo prali vodom pod velikim pritiskom i antilagin se drzao kao da ga nismo dotakli. Pri pranju nije pozeljno koristiti kiseline i deterdzente, oni hoce da speru antialgin.

Moguce je da je antialgin "istekao iz roka", da si koristio pogresni razredjivac za antialgin (cesto se desava da ljudi koriste Zorkine razredjivace, sto je teorijski moguce, ali ... ili da si za antialgin koristio razredjivac koji se koristi za primer), ili da si ipak negde pogresio u proceduri nanosenja antialgina na primer.

Ja praktikujem da ( pre nanosenja antialgina) celu povrsinu gde se nanosi antialgin ocistim sa nitro razredjivacem. I kao sto rekoh, do sada nije bilo problema.
galiot

Pridružio: 13 Nov 2006

PorukaPoslao: Uto, 02 Nov 2010 09:24:39    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako ti amac stoji u marini na Adi Ciganliji dobro je da si sauvao i staklo plastiku. U onoj tenosti ima boja, kiselina, rastvaraa, fekalija i samo malo vode. Ako dobro ne zatite most i on e da se rastvori vrlo brzo...
Nije nita bolje ni na vinjikim marinama.
Nazad na vrh
mima

PorukaPoslao: Uto, 02 Nov 2010 20:23:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I razreiva je bio Hempel,ma sve po katalogu -skolski.Nisam mogao da verujem sta se desava.Cim smo izvukli camac jos dok je bio na prikolici antialgin je poceo da sam otpada.
Camac mi je stajao u marini na Adi ali mislim da to ne bi trebalo da utice na postojanost antialgin.

Evo kako izgleda korito nakon vadjenja iz vode

[img][/img]
Nazad na vrh
mima

PorukaPoslao: Uto, 09 Nov 2010 19:34:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Problem sa antialginom sam dostavio i Hempel-u pa cu da vidim sta ce da bude njihov odgovor.

Pozdrav
Nazad na vrh
TATANGA

Pridružio: 29 Maj 2006

PorukaPoslao: Sre, 10 Nov 2010 09:20:21    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@ mima:

Po ovome sto vidim na fotografiji, bice da je Galiot bio na zalost u pravu.
Izgleda da nauticka industrija nije smislila dovoljno jak antialgin za Cukaricki rukavac. Na kraju krajeva, antialgin je napravljen da se bori sa florom i faunom vode, a ne i sa (ko zna kakvom) hemijom koja se izdasno ispusta u vodu.

Pre par godina sam sa drustvom bio u jednoj marini u rukavcu, i kaze jedan od prisutnih: " Vidi kakva je voda! Cak i kad bi dete upalo u vodu, da ne skocis za njim. "
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Sre, 10 Nov 2010 23:19:42    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slina pojava je normalna na amcima koji stoje u Vinjikom rukavcu. im ih izvadite prvi sloj antialgina se "oljuska" jako brzo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
mima

PorukaPoslao: Čet, 11 Nov 2010 16:45:42    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Danas su me kontaktirali iz Hempel-a Umag (Hrvatska).Njihovo objasnjenje je da sam napravio veliki vremenski razmak izmedju nanosenja primer-a i antialgina te da je vlaga na primer-u kriva za otpadanje antialgina .Da bi se dobro pripremilo korito za sledecu sezonu potrebno je naneti prvo Underwater primer 2603 pa onda antialgin.

Izgleda da je najbolje ostaviti korito bez zatite Smile

Pozdrav
Nazad na vrh
galiot

Pridružio: 13 Nov 2006

PorukaPoslao: Sub, 13 Nov 2010 22:52:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislim da su morali neto da ti odgovore pa su okrivili vremenski razmak u nanoenju slojeva i vlagu. Nisu mogli da zamisle u emu dri amac.
Danas svi mediji donose izvetaje analiza vode na Adi Huji. Kau: "... u vodi i na obali je velika koncentracija naftnog ugljovodonika, pa se ne moe koristiti u sportske i rekreativne svrhe."
Ada Huja je, do otvaranja deponije u Vini, bila glavna beogradska deponija smea i slojevi ubreta su toliki da nema naina da se raspadanje u narednih 100 godina. Pored toga "postoji velika koncentracija naftnog uglovodonika u nanosima, i to 30 grama po kilogramu, a glavni zagaivai Dunava i Ade Huje su divlje deponije i voda iz Mirjevskog potoka."
To nije problem za amce, mnogo je vei za ljude koji tu borave, makar i na kratko. U normalnom svetu bi vam vlasti oduzeli dete kad bi vas neko prijavio da ga vodite u takva zagaenja.
Situacija sa Adom Ciganlijom i Topiderskom rekom je znatno gora: "Voda Topiderske reke u katastrofalnom je stanju i po kvalitetu jednaka je - kanalizaciji! Ovo su potvrdile analize uzoraka vode uzetih prole srede poto je tok ove reke dobio neprirodnu plavu boju. Strunjaci Hidrometeorlokog zavoda utvrdili su visoku koncentraciju naftnih ugljovodonika i fenola, dok su miris i boja dobili najgore mogue ocene."
Ta "voda" u kojoj po "marinama" (deponijama), u ovim rukavcima, drimo amce sa lakoom rastvara i mnogo jae materijale od antialgina i elkota.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016