forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

FARBANJE I LAKIRANJE - IZBOR MATERIJALA

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
galileo5

Pridružio: 07 Dec 2008

PorukaPoslao: Sub, 30 Okt 2010 11:08:29    Naslov: FARBANJE I LAKIRANJE - IZBOR MATERIJALA Odgovoriti sa citatom

Evo kako stoje stvarti,
Napravio sam par kajaka stitch & glue metodom od 4mm sper ploce, armirao 300gr/m2 platnom i koristio sam poliester smolu umesto epoxy-a.
U pitanju je Chesapeake 16, koji je u donjem delu do decka bele boje, a deck providan i vidi se drvo ispod.
Pitanje glasi,
Sta od prajmera, boje i laka koristiti ?
planiram recimo Zorkin PUR prajmer, pa onda neku belu boju, ali neznam koji ili mogu koristiti sam prajmer kao boju, pa onda lak preko svega, i preko boje i preko providnog dela.

Siguran sam da je neko to vec radio i nadam se da mi neko moze pomoci u izboru materijala i tehnike zavrsne obrade...

Pozzz
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gordi

Pridružio: 24 Feb 2007

PorukaPoslao: Uto, 02 Nov 2010 23:19:00    Naslov: premaz Odgovoriti sa citatom

Da sam na tvom mestu uradio bi nesto kvalitetno posto si se sigurno namucio da sve to napravis.
A da ne bi mackao pa ponovo radio ili svake godine popravljao staro sto veruje ne bi zeleo.
Ne znam sa koliko novca raspolazes ali ja bi uradio iz palete International koji ima bogatu ponudu boja i prajmera za razne podloge i uslove farbanja.
Ako zelis najkvalitetnije neka ti neko nabavi AWL Grip boju.
U prevodu to je najkvalitetnija boja za nautiku i sa njom ako uradis dugo godina neces imati problema.
Cena nije za pohvalu ali ako pogledas odnos cene i kvaliteta tu joj nema premca.

Pozdrav
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016