forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pravim camac - MOLIM za savete
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
salemarkovic

Pridružio: 05 Jan 2010

PorukaPoslao: Sre, 13 Jan 2010 15:48:53    Naslov: Pravim camac - MOLIM za savete Odgovoriti sa citatom

Resio sam da napravim METALNI camac za Dunav. Orijentaciona velicina je 11 m X 3.5m , i ugradio bih Brodski motor. Ako neko ima iskustva , planove ili ideje kako da mi pomogne , JAVITE SEEEEE....

srdacan pozdrav

SASA Markovic Cool [/b]
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email AIM Adresa
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Čet, 14 Jan 2010 09:12:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gos-in salemarkovic.

Vi nama svima postavljate pitanje da Vam pomognemo u pravljenju camca. Dobro je sto ste izabrali Forum "NA VODI", ali Vas stav neznamo. Pravljenje camca je kompleksno pitanje. Mozda Vam lici, kao cas cu ja to. Medjutim velika istina je da je napraviti camac od 11x3,5 metara sa stabilnim motorom, komplikovanije, nego napraviti kucu.

Da bi smo Vam pomogli sa savetima iz nasih iskustava, morate da nam kazete : Zasta Vam treba camac, za lov ili ribolov, za izlazak na vodu, samostalno ili sa drustvom, za duzi boravak na camcu i duza putovanja ili za boravak i zimi. Znaci NAMENA. Prema nameni biras oblik camca, a pre svega oblik korita koji je u vodi. Materijal za gradnju i koje farbe i koliko puta se nanose na povrsinu koja se farba, materijal za hidro izolaciju, materijal za zvucnu izolaciju, materijal za enterier, Kakav motor i kakav prenos sa proracunima za elisu itd. Verujte, ako bih Vam sve pisao, trebalo bi Vam dosta vremena da procitate. Predlazem Vam da procitate na ovom Forumu, temu : ZIVOT NA CAMCU, lepsi deo zivota. Pa nam onda napisite Vase zelje i stavove, a ja cu se postarati da Vam pomognem, a ubedjen sam i ostali sa Foruma.

Pozdrav Moma S.
salemarkovic

PorukaPoslao: Čet, 14 Jan 2010 22:19:07    Naslov: Postovani Gosn. Momo Odgovoriti sa citatom

Odusevljen sam sto ste se bas Vi javili jer sam pratio Vase price po forumima , narocito o SEVI2. Imao sam zelju da se Vama licno javim i nadam se da ovo nije pocetnicka sreca jer sam ja trenutno diletatnt kad prica o brodovima. Ja to mnogo volim ali neznam nista.
Brod mi treba za nesto slicno kao Vama , stim sto imam zelju kad postanem Dunavski Kapetan sa iskustvom da obidjem sve njegove plovne pritoke kao i CEO Dunav do Crnog mora. Krupan je to zalogaj , ali hocu da ucim.
Sobzirom da ne znam o brodovimaa nista , razmisljam da posle Vasih saveta angazujem i strucno lice za projekat broda. Misljenje Vas i Vama slicnih sa ogromnim Dunavskim iskustvom , pomocice mi mnogo da se odlucim. Imam zelju da brod ima kabinee u normalnoj visini i terasu nad celim prostorom. Takodje , uz savet za gradjenje broda , potreban mi je savet i za odabir motora koji bi ga opsluzivao.

Unapred zahvalan

Sale Markovic
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Pet, 15 Jan 2010 19:15:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gos-in Sale

Pozdravljam Vas i drago mi je da volite camce i zivot na vodi. Citajuci tekst koji ste napisali, prepoznajem sebe negde pre 35 godina, kada sam setao Adom Ciganlijom i posmatrajuci camce, mastao kako cu i ja jednom imati tako nesto, a zeleo sam da imam odmah. Ako procitate na ovom Forumu na temi "Price sa reke" pod naslovom: "Moj prvi odlazak na Djerdap", pocevsi od 7-og do 10-og lista, a ima 31 nastavak, prepoznacete mene sa otprilike vasim iskustvom i prilikama koje su me brzo ucile. E, to je prava skola iskustva, kada licno dozivis i onda sledeci put, kada Vam se nesto slicno desi, znate kako cete postupiti, ali i kada krenete u smeru gde moze da Vam se desi opet tako nesto, onda pouceni prvim iskustvom, spremite se za docek bez iznenadjenja. I sami cete procitati, da sam rekao, da mi se sve to sto mi se desilo prvi put, nikada vise nije ponovilo. Ponovile se i salauke i razno-razne neprijatnosti, ali sam ih doziveo spreman da ih podnesem, tako da nisu ostavile utisak na mene.

Hteo sam jos da Vam kazem, da su tudja iskustva interesantna, ali tragovi secanja u vasem mozgu, ostaju samo pri vasim licnim dozivljajima. Kada slusate savete drugih, narocito mladjih ljudi, sposobni su da preuvelicavaju, jer se oni bore za visi status u drustvu u kome zive. Zato o iskustvima poslusaj starije generacije ljudi, ali napravite svoj licni izbor odluka o tome kako cete Vi da sebi napravite ili uradite. Morate da izgradite sebe, da bi ste imali uspeha u tome i da bi Vam bilo lepo u zivotu.

Vi ste rekli da volite da plovite i zivite na vodi. Voleti je 50% od uspeha u tom pravcu. Ne znanje ili nepoznavanje, ako imate sklonosti da ISTRAJETE ( kako kazu nasi ljudi:"on je tvrdoglav" ), je jos 25% blize uspehu i ostvarenju zelja. I na kraju da bi ste zatvorili pricu 25% je NOVAC. Neko ce reci "Ma novac je glavna stvar". Razmislite. Nisu u pravu. Koliko poznajete ljudi koji imaju novac, a nemaju camac. Samo 25% je novac. Ali i jos zapamtite, zdravlje je glavna stvar u zivotu, a novac je varijabilan. Nikad se ne zna kada cete ga imati i kada cete ostati bez njega. Ulaganje je neka druga prica.

Zivot je u stvari jedna velika obmana. Dok ste mladi, nemate dovoljno novca, a sa tim i stvari za koje zudite. Kada omatorite, zivot Vam pokloni i novac i stvari. Ali ste stari? Zar nije obmana ?!!

Razmislite o svemu, procitajte i poslusajte sta i drugi kazu, ali uradite po svom resenju. I sve u zivotu tako radite, da Vas ljudi prepoznaju po delima, a ne da kopirate druge.

Tu sam ja na sajtu, a u Julu mesecu dolazim na odmor u Beograd, pa mozemo da se vidimo na Sevi-2. Mozda ce Vam se neka resenja sa Seve-2 svideti, pa ih mozete primeniti na svojoj ladji kada je budete gradili.

Pozdrav Moma S.
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Pet, 15 Jan 2010 21:29:14    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Momino iskustvo je vredno velikog potovanja. Njegova ljibav prema reci je takođe velika, a saveti pravo bogatstvo, jer sve to to je napisao on je proiveo. Ali ne pod moranjem nego iz elje da se oktrije jo neto novo to priroda i reka ljubomorno čuvaju od onih koji hoće sve na brzinu odnosno odmah.
Prethodnih decenija literatura o rekama, kanalima i gradnji čamaca bila je oskudna. Dok smo se ''lomatali'' po Đerdapi tek neka retka knjiga ili broura je opisivala ta se sve moe videti. I to uglavnom na Đerdapu pre izgradnje brane. Karte plovnih puteva su imali samo oni koji su ih dobili od lađara ili su ih kopirali i označavali promene (svake sezone).
O gradnji čamaca moglo se u prvo vreme pronaći savet u Turnekovoj knjizi ili (ko je imao vie para i prijetelje preko granice) literaturi iz inostranstva.
Sada se mnogo toga moe naći na internetu. Čak sa dobrim i potenim savetima o čemu sve treba misliti pre nego to se krene u ''posao'' realizacije matarija. Malo surfovanja po netu će vas iznenaditi sa puno podataka, pa kada pročitate, doneće jo vie posla oko analiza. Međutim i mnogo manje muka i utedu nerviranja.
Momčilo je (siguran sam nenamerno) propustio da naglasi jo jedan bitan element a to su prijatelji. Bez njihove podrke i manje ili veće pomoći sve ide tee. Tu mislim i na podrku u vidu razumevanja najblie okoline (devojka, supruga, porodica, kumovi, čamđije....) Ako oni nemaju razumevanja i izostane njihova podrka posao postaje jo tei i tada samo na dobro poznati srpski inat pomogne da se izgura sve do kraja.
Kada sam pravio reportau sa poznatim čamcograditeljem iz Novog sada Apićem, zabeleio sam i rečenicu: Kada potencijalni vlasnik čamca dođe kod mene sa suprugom koja aktivno učestvuje u razgovoru i interesuje se za neke detalje, znam da će biti zaključen posao. Vredi misliti i o tome.
Naravno, najpre postaviti ''projektni zadatak'': Za ta mi treba, koliko vremena elim da provodim na plovilu i (trenutno najbitnije) gde ću ga drati na vezu da bude bezbedan, lako dostupan i da mi ne oderu kou cenom priveza. Porezi, doprinosi, osiguranja i ostale globe se sigurno neće smanjivati, pa je to takođe jedan od elemenata (nazovimo je) fizibiliti studije. Iskustva drugih su besplatna a veoma korisna. Uostalom postoji izreka o tome kako je najpametnije učiti i ne činiti greke.
Onda idu projekti, materijali, sastavljanje trupa, zatite, farbanja, izolacije, instalacije, zavrni radovi, oprema i ....
elim vam uspeha u realizaciji, a o iskustvima prve plovidve i kasnijih razmiljanja i analiza kako je tekla gradnja, sa nstrpljenjem očekujemo vau temu na forumu.
Pozdrav, Bora.
salemarkovic

PorukaPoslao: Pet, 15 Jan 2010 23:52:49    Naslov: Postovani Gosn. Momo Odgovoriti sa citatom

Moje interesovanje je na vrhuncu. Nadam se da vas vse necu ovako oslovljavati sticem utisak da nailazim na prijatelje na vodi. Imam ih dosta na obali naime kamper sam dugi niz godina i mnogo kampova sam obisao i iz svakog otisao bogatiji za jos po nekog prijatelja sa kjima se jos uvek druzim.
I Nauticari su slicna fela i ubedjen sam da cu se sa Vama Borom I ostalim ljubiteljima vode i prirode provesti dugi niz godina ako mi to zdravlje dozvoli
Ja sebe dobro poznajem iznam da cu uvek uraditi po svome ali isto tako znam da iskustvo ljudi koji su proveli dugi niz gdina na vodi u svakakvim prilikama uticati na moje odluke u resenjima kako cu urediti camac koji motor cu odabrati kako cu srediti kupatilo grejanje isve sto treba uraditi da bi mi dugi niz godina doneli zadovoljstvo i uzivanje na vodi a ne
nerviranje.
poziv na sevu2 nizasta necu propustiti i nadam se da ce moj camac poceti da se gradi do tada pozdrav uz ocekivanje skorog javljanja.
Nazad na vrh
salemarkovic

PorukaPoslao: Sub, 16 Jan 2010 00:17:14    Naslov: Postovani Gosin.boro Odgovoriti sa citatom

Zahvaljujem na odgovoru mog zahteva za pomoc.
Iskustvo drugin ljudi je uvek dragoceno i puno kosta .
Ja sve sto u zivotu znam dugujem svojim uciteljim a jeden od njih postajete i Vi. trenutno su mi potrebna svakakakv saznanja za pravilno odluciuanje da bih pre projekta mogao da postavim prave zahteve koji ce mi pri koriscenju olaksati zivot na brodu.
pozdrav buduci nauticar sale
Nazad na vrh
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 16 Jan 2010 10:05:56    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Samo napred Sale.
Kao to sam i napisao, mudriji od mene odavno zakljuie da pametan ovek ui na grekama (i naravno iskustvu) drugih. Setih se prvih sezona na mom amcu (pasara) gde sam stalno neto majstorisao, dodavao i pravio da boravak na reci bude pre svega bezbedan pa onda udoban.
Nije bilo onih koji bi me korektno savetovali, pa sam proao ''kibicersku kolu'' i naravno u prvo vreme plaao cek potenom verovanju. Uvek je bilo onih koji kritikuju uraeno i objanjavaju kako je to ''trebalo ili treba da izgleda''. Ja stalno u dilemi da li sam dobro uradio pa radi jo vie i bolje a ne primeujem da postajem glumac u komadu koji reiraju kibiceri. Meu njima je bilo i amdija - dodue onih koji uglavnom ''plove u mestu'' i ne odvezuju plovilo. Ali kada si neiskusan plaa ceh.
Sreom ubrzo mi je pala dobra misao da pitam kritiare kako su oni to na svom amcu uradili. Obino je odgovor bio, pa zna ja MISLIM da to treba ovako, te VIDEO sam to negde i slino...
Od onih oji su mi na svom plovilu pokazali kako su oni to ili neto slino realizovali dobijao sam izuzetno korisne savete, a esto dobijao i odline ideje.
Moma je jedan od zaljubljenika u vodu koji je ba proao celi put: od ljubitelja plovidbe, iklje, prelepog mahagoni amca koji sam ja zvao ''allauda arvensis - ptica poljska eva'' (obzirom da je proizveden u Poljskoj a imao ime eva), kabinaa sa istim imeno, a i sada amca za koji ja obino kaem ''Ladja'' Smile). Njegovo iskustvo je ono pravo, a i elja da potenim savetom pomogne.
Sada ima i korisnih stranica na internetu. Jedno od dobro opisanih iskustava u gradnji plovila specifinog tipa naao sam na www.jenal.co.uk. Upravo u objanjenju kako su radili i u opisu detalja na velikom amcu. Naravno sve terba prihvatiti kao ideju jer i oni sami piu kojiko vremena su planirali, skupljali planove, traili brodograditelje i..... naravno imali su mnogo, mnogo vie para na raspolaganju nego mi. Ipak, ideje se mogu videti za d.
Pozdrav B.
salemarkovic

PorukaPoslao: Sub, 16 Jan 2010 18:27:28    Naslov: hvala na odgovoru Boro Odgovoriti sa citatom

Pregledao sam sajt puno toga moze da se vidi i garaza me baci na razmisljanje naime ja koristim skuter iako imam 55godina dobar je za nabavku i lak za parkiranje pa mi svasta pada na pamet.
No da se ja vratim na moju ladju prihvatio sam terminologiju.Ja znam tacno sta hcu ali mi trebaju razna resenja kad je kupatilo u pitanju pumpe grejaci vode kanalizacija grejanje isve sto nebih trebao da pogresim u startu.
Da vas vise ne davim dovoljno je.
pozdrav sale
Nazad na vrh
Mika

Pridružio: 03 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 16 Jan 2010 21:56:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Пошто си лепо замолио ево савета:
пре прављења изнајми на пар недеља бродић сличан планираном и отплови са њим (са или без газде) до, например, Поречке реке или Рама.
Понеси свеску и записуј све што приметиш у вези са бродом и околином.
Ако то урадиш бићеш на добитку у сваком случају, чак и ако резултат буде да дигнеш руке од прављења и наставиш са изнајмљивањем, као у старом вицу "if it flies, floats of f***s lease it"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
salemarkovic

PorukaPoslao: Ned, 17 Jan 2010 12:06:44    Naslov: dobar savet miko Odgovoriti sa citatom

prihvatam momentalno sto se mene tice mozei sutra samo koga da nadjem da to izvedem od gradnje ne odustajem tosanjam vise od 30 godina
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Ned, 17 Jan 2010 12:37:56    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gos-in Markovic.

Gos-in Mika je u pravu. Treba da vidite i sami probate, to sto zatim hocete da uradite i ulozite novac, koji nije mali. Mnogi prave takticke greske i ulozu novac u velike jedrilice, namenjene za plovidbu na moru. U neke od njih sam ulazio i mogu Vam reci da su kapitalno napravljene i osposobljene za duzi boravak na njima. Ali da li vredi da ulozite veliki novac i koristite taj plovni objekat samo onoliko koliki Vam je godisnji odmor i iskoristite ga na moru "jedreci sa "svojom" jedrilicom. A ako predpostavimo da ste sa stalnim boravkom u Beogradu. Imam poznanike, koji imaju velike jedrilice, sa dubokim gazom i zbog novonastalih finansijsko politickih situacija, koriste svoje jedrilice samo na Dunavu. Skinuli su jarbole, zbog mostova i krecu se samo plovnim putem, a godisnje odmore provode na "Hajduckim Vodenicama" ili "Poreckoj Reci" na sidru, bez kontakta sa obalom.

Ja bih Vam predlozio iz svog iskustva i ubedjenja da camac napravite sa oblikom korita za koriscenje na reci. Korito mora da ima odnos: sirina prema duzini 1 : 3. Korito u pramcu mora imati blago "V" koje se proteze do polovine duzine korita, a zatim se ravna u "tabanas", jer time dobija horizontalnu stabilnost. Napred paluba, preko koje se izlazi na obalu reke. Nogostupi okolo kabina komotniji i sa ogradom do 80 sm. visine, a ne kako inace prave niske ograde, koje samo smetaju, a ne sprecavaju pad coveka u vodu, za sta su namenjene. U zadnjem delu, kokpita ili terasa sa obaveznim mestom za pecanje. Motor stabilni, jacine prema velicini, tezini i dubini gaza korita. Jaci bar za 30% od potrebe, da biste imali rezervu snage, kada Vas spopadne SALAUKA.

Predlazem da ne inprovizirate gradnju sa jeftinim majstorima. To Vam dodje na kraju: "ne platite na mostu, platite na cupriji". Pre nego sto krenete u gradnju camca, otidjite u Selo Lacarak, kod D...... V...... Njegova radionica je opremljena najboljim alatima i kad zavrsi metalno korito u njegovoj radionici, ono izgleda kao da je od plastike uradjeno. Cak i bez tragova zavarivanja. Majstore ima vrhunske, a sam je diplomirao fakultet brodogradnje. Dobre majstore i korita radi i radionica "Dj..." iz Macvanske Mitrovice. Camce koje oni prave su pravi za duzi boravak na Vodi. ( Nisam naveo puna imena, zato sto je na ovom forumu to zabranjeno. Smatra se reklamom. ) A nece Vam biti tesko da odete i pogledate u vidu informacija. Ima sada majstora za camce i u Ostruznici, Smederevu, Titelu, Zemunu, Novom sadu, Apatinu, Kladovu. Pretezno su to "kovacki" nivoi radova. Uostalom prvo se dobro informisite, a onda stupite u izgradnju.

Ovo je camac bivsi "Gruja". Njegove plovne performanse odlicno poznajem, jer je sa mnom plovio mnogo godina. Korito 10x3 metara. Plovnost : vlasnik ga je stalno gurao sa tomos-4. a ja sam ga kacio za Sevu i nisam ga osecao i do Madjarske uz Tisu, kako je prosto klizio po vodi. Stabilan je izuzetno, a za pogon ima mogucnost i vanbrodskim motorom i stabilnim motorom Prave ga i u dimenzijama 10x3 metara i 12x4 metara. Ja da nisam napravio Sevu-2, kupio bih takav.

Ja sam u izgradnji Seve-2 platio poverenje u majstore, iz razloga sto sam u vreme gradnje camca, ziveo preko granice i nisam mogao na vreme da ih kontrolisem. Predlazem Vam da na sva "slatkoreciva" majstorska obecanja, iskontrolisite proces rada, svakog detalja, a posebno vitalnih delova camca, da i sami budete ubedjeni u kvalitet izrade.

Lepo je napraviti sebi camac i od toga dobijate veliko zadovoljstvo. Ali, bez obzira na novac, kada bi mi neko sada predlozio da pravim novi camac i prodjem jos jednom kroz sve sto sam prosao u toku gradnje Seve-2, nema tog novca za koji bih pristao, da mi se sve to ponovi u zivotu. Zato, kada me prijatelji pitaju: koliko kosta Seva-2? Moj odgovor je: Ne prodaje se.

Gos-in Markovic, Vi ste mladji covek i u vasim venama je entuzijazam i lako cete sve to podneti sta Vas ceke. Ja sam na sajtu, pa za sitnice pitajte, a naravno, vidimo se na Sevi-2 u Julu.

Pozdrav Moma S.
salemarkovic

PorukaPoslao: Ned, 17 Jan 2010 17:43:53    Naslov: Postovani Gosn. Momo Odgovoriti sa citatom

Shvatio sam sugestije moja definitivna odluka kad je korito u pitanju je blagi v. E sad kad je nadgradnja u pitanju zelim da lici na dominator zeljeeee.
kad je rec o unutrasnjosti imam potrebu za spavacom sobom 3m stajaca visina dnevni boravak,salon,ili kako se vec zove sa kupatilom 3m zadnja paluba 2,5m i platforma 1,5m sa zadnje palube voleo bih stepenice za krov ,palubu za suncanje. video sam slicna resenja isvidelo mi se.
Uzgred na zavrsetku sam radne karijere imam 55 godina a planiram da brod zaplovi na jesen 2011. Ako ga zavrsim . Kad su unutrasnji radovi u pitanju ja imam veliki izbor majstora tako da me to malo brine.
za ostale probleme jos ima vremena.
pozdrav i hvala na javljanju sale.
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Ned, 17 Jan 2010 18:36:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gos-in Markovic, sto vise informacija, konacni izbor ce biti bolji. Samo uporno i napred.

Pozdrav Moma S.
Dunav1315

Pridružio: 02 Jan 2009

PorukaPoslao: Ned, 17 Jan 2010 21:36:50    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dali na toj berzi nema ni jedan koji ti se svidja ,pa onda bi ti lakse dali savete,da nebi nagadjali zalepi neku sliku ili reci neku cifru.Danas je toliki izbor camaca i jahti gotovih da se sve manje pravi a sve vise kupuje gotovo,jel je to daleko isplativije.Oko majstora,svi koji su govorili" imamo majstore to nije problem" ispostavilo da je gotovo u 99% slucajeva bas to bio problem i da se brod nikada nije zavrsio na vreme i pogubile se po dve tri sezone plovidbe i uzivanja na vodi .Pravih brodskih majstora je veoma malo,i veoma su skupi .Kada su me prijatelji ranije pitali za savet i ja im govorio isto ovo kao sto sada pisem rekli su secam se dobro"ipak je odluka da pravim sam,to ce mi biti jeftinije ,majstori mi nisu problem",retki su od njih zaplovili ,camci stoje po dvoristima u crvenoj boji "oksidirajucoj original" ,ovi drugi koji su poslusali savet plove .Na kraju krajeva odluka je tvoja,nekima je uzitak da godinama rade brod svojih snova i to im pricinjava zadovoljstvo kao mom prijatelju u Novom Sadu i to je za postovanje ,medjutim ako me licno pitas vise volim da plovim i pecam nego da se zahebavam sa majstorima.Izgubljenu sezonu na vodi nemozes povratiti retroaktivno ,
to je otislo zauvek i kraj, sve ostalo je samo masta.Jos jedan savet vrlo bitan i najbitniji pre gradnje ili kupovine "bez dobrog barutnog punjenja ne ulazi u tu avanturu" ,etapno propala stvar unapred i svakim danom sve gore i gore .Bolje ti je skupljati pare i duzi period nego krenuti u posao polovicno sa nadom "da ce biti priliva " bice ali za druge potebnije stvari u zivotu a skadar na bojani ,ma tuga me vata kada gledam gomilu brodova ne zavrseni ,a velika odricanja prosla kroz cele porodice .Neke kada i sretnem sve mi neprijatno kako su nasamareni sa raznim majstorima i kaju se sto me nisu poslusali ,sad je kasno.
Ovo su ne popularni saveti ,ali to je samo jedno od misljenja koje nikada nisam promenio. Pozdrav Exclamation
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeci
Strana 1 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016