forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

PRICE SA REKE
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 35, 36, 37  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mika

Pridružio: 03 Feb 2009

PorukaPoslao: Pon, 23 Feb 2009 08:25:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Занимљив и поучан доживљај. Одајем признање правом рекопловцу Моми С.

Додао сам у горе испричану причу о А и Б податке неопходне за схватање ситуације јер се изгледа такве невоље догађају чешће него што мислимо.

Постоји узао "мајмунска песница" који се везује на крај узице (дебљине око 5мм, дужине око 30м) за добацивање на обалу или друго пловило. На крају узице је почетак дебљег конопа за везивање.
Има га овде
http://www.igkt.net/beginners/monkeys-fist.php

а овде других занимљивих узлова, о чему би можда требало отворити посебну тему.
http://www.layhands.com/Knots/Knots_Decorative.htm
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Pon, 23 Feb 2009 11:15:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Miko,
kada dođeš na sajt navodi.com, sa leve strane u punudi su ''linkovi'' tu te čeka jedan na kojem jednostavno piše ''čvorovi''. )poslednji je u ponudi.
Pozdrav. B.

PS:(moram ti priznati da sam najsigurniji kada vežem pasnjak. To je moj ''čvor izbora'' - možda i zato što sam dugo godina planinario, a potom opet dobar niz godina plovio).

#
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre, 25 Feb 2009 21:04:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovo je proba. izvinjivama se ako ne funkcionie. Prvi put na ovom forumu saljem fotku. Zalazak sunca iznad Gorikog brda kod Rama.
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pet, 27 Feb 2009 10:59:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepo mesto sa mikro klimom i pejzazom kao sa umetnicke fotografije, moze se kao pridev slobodno reci za Stari Slankamen. Priroda se postarala da reku Tisu sretne Dunav podpomognut sa visokom desnom obalom i ulepsanim sa ostrvima: Jandom, Lockom Adom, Velikom Adom i Adom oko koje se provlaci Karas kanal.

I na takvom prelepom mestu, priroda je poklonila i izvor termalne vode, pa jos i sa lekovitim dejstvima. Pametnim ljudima nista drugo nije preostalo no da sagrade naselje. Naravno zbog skucenog prostora, nije moglo da se razvije u grad, ali za prirodu te okoline je verovatno sreca sto je tamo samo selo.

Pogled sa placa na usce Tise

Jedan od pametnih ljudi je i moj prijatelj Bidzovski koji je kupio kucu sa ogromnim placem koji je na prirodnoj platformi na desnoj obali, uzvodno na perifariji Starog Slankamena. Kuca na sprat, struja, voda, plac pun sa deblima: oraha, krusaka, jabuka, kajsija i vinograda u spaliru. A Dunav kao na dlanu. Sedi Bidza u hladu oraha i masta da kupi i jednog kabinasa, da i plovidbom ucini sebi kompletno zadovoljstvo.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Pet, 15 Jun 2012 14:47:16, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh
radicera

Pridružio: 27 Feb 2009

PorukaPoslao: Pet, 27 Feb 2009 22:39:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Dobro veče FORUMASI javljam Vam se sa Dunava ,tačnije iz Donjeg Milanovca prvi put sada pisem na ovom forumu pa ne zamerite ako negde omanem . U svakom slučaju svi Vi koji ste išli ka Kladovu i Porečkoj reci prošli ste pored moje kuće za odmor na reci ,to je mz.Poreca,997 km plovnog puta cim se prodje Greben i ukaze se Milanovacka kotlina .Na tom mest se prvi put nalazio Donji Milanovac ili Porec kako mu je bilo prvo ime ,mesto po mnogo cemu specificno sto se klime tice ,a i mogucnosti da pored dobrog odmora(pravog daleko od buke i galame ) upecate i dobru ribu ,slike ću naknadno da postavim kada malo udjem u stos .Poziv stoji otvoren sezona je blizu čim prodjete Greben gledajte desno videćete je jedina je bela kućica na obali .Pozdrav svima pa ko voli nek izvoli da svrati i preporuči drugima .

#
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Sub, 28 Feb 2009 16:49:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

radicera ::
Dobro veče FORUMASI javljam Vam se sa Dunava ,tačnije iz Donjeg Milanovca prvi put sada pisem na ovom forumu pa ne zamerite ako negde omanem . U svakom slučaju svi Vi koji ste išli ka Kladovu i Porečkoj reci prošli ste pored moje kuće za odmor na reci ,to je mz.Poreca,997 km plovnog puta cim se prodje Greben i ukaze se Milanovacka kotlina .Na tom mest se prvi put nalazio Donji Milanovac ili Porec kako mu je bilo prvo ime ,mesto po mnogo cemu specificno sto se klime tice ,a i mogucnosti da pored dobrog odmora(pravog daleko od buke i galame ) upecate i dobru ribu ,slike ću naknadno da postavim kada malo udjem u stos .Poziv stoji otvoren sezona je blizu čim prodjete Greben gledajte desno videćete je jedina je bela kućica na obali .Pozdrav svima pa ko voli nek izvoli da svrati i preporuči drugima .

Dobro dosao na forum. Da li izdajes kucu na duze?

#
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 28 Feb 2009 19:04:54    Naslov: Odgovoriti sa citatom

*

Jedne godine ja i Ljila rešimo da godišnji odmor provedemo na relaciji: Beograd - Veliko Gradište - Sremski Karlovci - Beograd. Pošto je Regata Ilustrovane Politike polazila u isto vreme, krenuli smo sa Regatom, niz Dunav pa u kanal do Kajtasova. Sutradan smo se od regataša rastali sa uključenim sirenama i krenuli put Velikog Gradista a Regata put Botoša.

Dan je bio prelep i ja donesem odlkuku da ostanemo u kanalu i kupamo se u toploj kanalskoj vodi iz Tise. Mesto smo izabrali u proširenju kanala kod Stare Palanke. Na obali trava ispašena kravama, kao da je neko pažljivo nivelisao i pokosio. Na desnoj obali bila su dva raznobojna šatora od pecaroša verovatno.

Mesto je predivno i prosto smo uživali u njemu. Ljilja je nešto čitala u hladu terase, Mališa zvrndao po obali, a ja sam pecao na meni omiljeni plovak u limanu kanala. Uveče sam uključio agregat "Honda 350" i Ljilja je pratila serijal na TV-u, a ja sam sedeo u naslonjači pijuckajući hladnu koktu i posmatrajući zvezde na nebu. Koliko ih je ... samo?. Pitao sam se a noć je bila predivna. Veoma kasno, negde pred zoru smo legli.

Ujutru me je probudio čudan osećaj ! Izašao sam napolje i video kako vetar počinje u talasima sve jače i jače da duva. Po smeru sam se uverio da je to bila Košava. Brzo sam pojačao vezove ometan snagom vetra i kada sam završio primetio sam ona dva šatora na obali preko, oba su bila obavijena oko dve topole.

Naš plan je bio drugačiji, te iz tog razloga nismo obezbedili veće količine provijanata i hrane. A vetar nas je "zakovao" za obalu i nismo imali šanse da se odvežemo i zaplovimo nekoliko dana. Ljilja mi dade trećeg dana ideju da zabacim štap i pecam jer je zadnji deo broda bio kabinom zaštićen od Košave. Predlog mi se sviđeo i ispod kamena u priobalju sam našao pijavice i na udicama zabacio ih u vodu. Kroz desetak minuta na štapu je visila riba koja se snažno otimala. Pozvao sam Ljilju da mi "pomogne" i ona je iz trećeg cuga meredovom zahvatila soma teškog 3,5 kg. koga sam odmah spremio u tiganj. Ručak je bio bogovski. Pamtimo ga i dan-danas.

Vetar je i dalje duvao takvim intenzitetom, da prosto pešice nije moglo normalno da se hoda ispred Ševe. Sunce je polako odlazilo na počinak. Pala je noć. A mi kao i poslednja dva dana sedeli smo u Ševi i odjedanput neki opet čudan osećaj. Pogledali smo se neznajući o čemu se radi. To je trajalo tri-četri sekunde kada smo shvatili da se više nečuje huk Košave. Izašli smo napolje a vreme je bilo potpuno tiho i voda se smirila. Neverovatno ... Košava kako je došla tako je i prošla.

Ujutro smo rano po bonaci isplovili iz Vlajkovačkog kanala, obogaćeni još jednim novim iskustvom. A to je: hrane i pijaće vode na čamcu uvek mora biti u rezervi.

Toga dana po lepom i sunčanom danu uplovili smo u zaliv do brane Srebrnog Jezera.

POZDRAV MOMA S.

#

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 02 Apr 2013 11:06:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
radicera

Pridružio: 27 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 28 Feb 2009 23:06:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala colonelo na dobrodoslici, izdaje se toliko dugo koliko ima interesovanja gostiju ,
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 04 Mar 2009 15:35:39    Naslov: Druzenje Odgovoriti sa citatom

Druzenje na vodi, to je vise od drugarstva. Svako ima svoj camac i druzenje je potpuno neobavezno, ali je zato mozda bas iz tog razloga i najkvalitetnije.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Pet, 15 Jun 2012 14:53:16, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Čet, 05 Mar 2009 22:17:21    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gospodo Forumasi, postovanje.

Moja ljubav prema reci i zivotu na vodi je toliko jaka da ja sve u zivotu cinim, da budem na vodi ili pored vode.

Ovde u Kijevu, gde ja i Ljiljana sada zivimo, naravno postarali smo se da i stan imamo pored Dnjepra. Ovo je pogled sa nase terase.

Ovo je pogled u levo sa nase terase. Tu je i pescana plaza koja je preko leta veoma posecena !

Pogled desno i citava pesacka staza je prebogata restoranima i kaficima pored

Novo naselje u nasem komsiluku. Ovaj kej je dugacak oko 6 km. Prolazim ga svake veceri dva puta "simano" biciklom.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 02 Apr 2013 11:12:31, izmenio ukupno 8 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Čet, 05 Mar 2009 22:54:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dnjepar je lepa reka. Voda nema tinje u sebi, pa je stalno providna. Dno je sitni pesak, od cega su i ade odnosno ostrva, kojih na Dnjepru ima mnogo. Inace, Dnjepar je pretezno ravnicarska reka sa mnogo razliva i plicaka u priobalju.

Na samom ulazu Dnjepra u Kijev, sagradjena je velika ustava iliti brana koja obrazuje veliko jezero, sa takodje ogromnim povrsinama plitke vode. Tako da za pecanje bez camca je neugodno.

Ja sam se za moju omiljenu zabavu obezbedio sa camcem "na naduvavanje" 3,10 m sa 1,60 i Merkuri dvotaktni od 5ks. Marina ( prical ), kako se kaze na ruskom, mi je nedaleko od stana.

Pecanje na Dnjepru je interesantno. Pecarosi "valjak" za sarana prave od brasna od pasulja. Medjutim, posto voda Dnjepra zbog prevodnice i brane stalno menja nivo, ja idem na "dubinjaka" na reku Desnu, koja se u Dnjepar uliva od moje marine na pola sata voznje camcem, glisiranjem.

Inace ja sam zaljubljenik u razlive, iliti bare, kojih ima mnogo i veoma su lepe. Mada bara na Zilavoj adi je bujnija rastinjem.

Na pescanim adama obicno subotom ili nedeljom sa Ljiljom izlazimo na rostilj, gde sam ja glavni majstor.

Sergej ( stiji ), Ljosa i Ljilja sede, na jednom od gradu blizih ostrva na Dnjepru.

Od kolega Ukrainaca, dobio sam priznanje, da sam od njih bolji rostilj majstor ... !

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Ned, 09 Feb 2014 00:35:34, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh
zeljoni

Pridružio: 22 Avg 2008

PorukaPoslao: Čet, 05 Mar 2009 23:06:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Nemojte zameriti "odkud Vi u Kijevu" Very Happy koja sudbina odluči to

#
Nazad na vrh
zeljoni

Pridružio: 22 Avg 2008

PorukaPoslao: Čet, 05 Mar 2009 23:08:11    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

I nemojte se ljutiti molim Vas jako mi ličite na Renea Very Happy Smile Very Happy Smile

#
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Čet, 05 Mar 2009 23:22:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kijevljani obozavaju nomadski zivot na obali. Koriste svaku preliku da ispeku "saslik". Imaju na obalama odmaralista koja su uredjena u obliku sojenica.
.

Letnje odmaraliste, ili SANATORIJUM kako ga Kijevljani zovu, je planski popunjeno citave letnje sezone !

Bave se takodje samogradnjom, samo njihovi ukusi se malo razlikuju od nasih. Ovaj kabinas, nije ispod 12 metara.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 02 Apr 2013 11:21:43, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Čet, 05 Mar 2009 23:35:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gospodine zeljoni

Meni je Rene takodje simpatican. Ali ovaj "Rene" na fotografiji se zove Sergej, a mene na ovim fotografijama nema.

Pozdrav

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Pet, 15 Maj 2009 17:17:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 35, 36, 37  Sledeci
Strana 2 od 37

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016