forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Price sa Velikog Ratnog Ostrva
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Čet, 19 Feb 2009 14:28:52    Naslov: Price sa Velikog Ratnog Ostrva Odgovoriti sa citatom

Gospodo Forumasi, dobar Vam dan

Na ostrvu blize plazi Lido, svakog leta kampuju mnoge porodice na svojim camcima. Tu se dume skare, vesaju se kotlici sa ribljom corbom (kada ima ribe), ili pasuljem sto je cesce moguce. Ljudi se kupaju i odmaraju u hladovinama ispod visokih vrba. I sve je to na par stotina metara od grada, a imas osecaj da si daleko od grada. Uvece sa okupljaju oko vatre, kuva se kacamak i pripovedaju razne price o dogodovstinama na vodi i u zivotu.

Ne retko se desava da obicno subotom i nedeljom neki Pancevci sa svojim camcima krenu na vikend i dodju u kamp i svojim prisustvom obogate dogadjaj veceri. Druzenja su bez interesa i taj razlog podize druzenje jos na visi nivo. Svako je hteo da onim sto bolje zna od drugih, da ucini uslugu drugima. Svi smo se znali medjusobno. Znate ono jutarnje "komsija 'ajte na kafu", mnogo godi. Dan startujes sa viskom pozitivne energije i celog dana si raspolozen. Necu ni da Vam kazem koliko sa to odrazava na zdravlje coveka.

I opet preko dana neko sa obale nekog dovikuje da ga preveze na ostrvo, zamor na plazi se pojacava, skela pristaje i daca sa loptama trce u susret plitkoj vodi na Lidu. I cini se da je svaki dan miran i spokojan, ali i dasavaju se razni dogadjaji. O njima kasnije.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Uto, 12 Maj 2015 10:15:28, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Čet, 19 Feb 2009 14:44:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Ševo,
ajde budi drug i napiši ono šta je u kratkoj reportaži bilo o VRO. Znam da ne mogu na forim da uđu tonovi (šum talasa i poj ptica) ali pošto si zaljubljenik u prirodu znam da će priča biti dobra i bez tonova.
Pozdrav, Bora.

#
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 19 Feb 2009 15:42:04    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovanje dragi prijatelju.

Hvala sto si se javio i ne mogu a da te ne zamolim da u ovim zimskim danima, meni i svim ljubiteljima zivota na vodi, da nam poklonis nakoliko prica o Ratnom ostrvu o Tisi i o kanalima DDT-a.

Ja i ti smo za proteklih 30 godina oplovili, zajedno, a svako na svom camcu na hiljade kilometara vodenih puteva. Mozda ce nasim prepricavanjem odredjenih dogadjaja, mladi ljubitelji zivota na vodi da prihvate kao iskustva, ako se nadju u takvim prilikama, a ljudi naseg godista da se sa setom sete uspomena kada im je bilo mozda lepse u zivotu.

Ja znajuci tebe, siguran sam da nas neces razocarati.

Hvala unapred i sve najbolje. Moma S.

Poslednji izmenio seva-2 dana Sre, 15 Apr 2009 13:37:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Čet, 19 Feb 2009 22:44:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

E, Momo, Momo...
teraš me da kopiram sam sebe. Ali evo (kako se to moderno kaže) transkripta mini reportaže o VRO snimljene i emitovane na radio Beogradu pred početak letnje sezone 2008.

''Dunav je reka putovanja ali i izvor života ne samo za preko 80 miliona stanovnika 13 evropskih podunavskih zemalja. On je još uvek i oaza za ptice i ribe. Jedno od takvih mesta nalazi se samo na oko kilometar udaljeno od centra Beograda. Veliko Ratno Ostrvo. (sada već ispod teksta ide zvuk motora brodića i šum talasa sa pramca) Do njega se stiže čamcem ili brodićem uz šum talasa i zvuk brodskog motora. (kratko izađe zvuk broda i talasa) Iskrcavanje je na Lidu, zemunskoj plaži na gornjem špicu ove ade nekako trouglastog oblika. Početak sezone podrazumeva i nedovoljno uređenu plažu, ali lepša slika je odmah tu u susedstvu - stotinak i nešto više metara putem kroz šumarak iz čijih krošnji se oglašavaju neki od povlašćenih stanovnika od 2005. godine kada je Skupština grada Veliko ratno ostrvo proglasila zaštićenom prirodnom zonom. (sada se već u drugom planu čuju ptice, uglavnom vrane, čavke i ostale). A od stručnog vodiča udruženja Urbana ekologija možete čuti i zanimljivu priču o sojenicama. ''Sada ih ima 64 a svojevremeno su dobijali po pola jutra do jutar zemlje kako bi obrađivali bašte. Zemunci su oduvek voleli da kupuju paradajz grašak i boraniju koja je na pijacu stizala sa Ratnog ostrva.''
A na ostrvu ili adi (manje je karaktera za pisanje - uostalom pod ...vodoravno: rečno ostrvo ADA), možete saznati i nešto korisno. kako na primer funkcioniše frižider bez struje. Kako reče jedan ljubazni vlasnik: To su frižideri - samo da nešto ne bi ulazilo unutra, zatvore se i tako.... a da ima struje radili bi jer su ispravni!?!?!
Zemunac sa Lida, Deda Vule kaže da je poznat ni po čemu! A objašnjava i kako izgleda turizam na adadžijski način, pritom gledajući na transparent kod komšije na kojem piše SLUžIMO DONEŠENO! Kaže: Dolaze ljudi i sve kažu daj mi ovo daj mi ono... Pa sad, ajde donesi nešto.
Momčilo Tomć iz Zelenila Beograd ima zanimljivu priču o Draletu.
Drale je orao mišar koji je bio na oporavku 4 meseca i onda je pušten u prirodu. Stalno se vraća do kućice kod amfiteatra u prirodi.
Kada se krene upravo prosečenom stazom kroz gustiš kod mnogih posetilaca proradi mašta, pa neki ''iskusniji'' iznose teoriju da tu ima i divljih krmača a i jedan vepar!!!!!!!!
Uz 136 biljnih vrsta na ostrvu se gnezdi i 196 vrsta ptica. Mali gnjurac, Veliki vranac, Mali vranac, Siva čaplja....
A ako za trenutak zastanete.... I umirite se... čućete poj slavuja. Na kilometar od centra Beograda. (ispod ovog dela teksta ide snimak slavuja sa ratnog ostrva)
Veliko ratno ostrvo. Ime dobilo 1717. godine. Zakonom označeno i zaštićeno kao predeo izuzetnih odlika 2005. godine. Treba ga živeti i brinuti se, ne samo o njemu nego i o Dunavu i drugim vodotokovima koji su oduvek bili i deo i izvor života.''

Toliko od mene. Pozdrav svima. Bora.

#
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 21 Feb 2009 10:13:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

*

Boki, veliko hvala za lepu i poucnu pricu o Ratnom Ostrvu. Ja imam snimak te emisiije, koji cesto slusam. Tonovi cvrkuta ptica, sum vode i autenticni glasovi sagovornika, daju dojam tako snazan, da se svaki put, kada slusam tu emisiju, osecam da sam na Ratnom Ostrvu. Hvala ti jos jednom.

Veliki pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Ned, 07 Apr 2013 15:23:26, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Sub, 21 Feb 2009 11:08:20    Naslov: Tosrolobik 7,6 kg. Odgovoriti sa citatom

*

Dobar Vam vikend, gospodo Forumasi !

Ja bih da ispricam, jedan od mnogih dogadjaja, ciji je svedok Ratno Ostrvo.

Naime, na gornjem spicu Konjskog ostrva ili kako ga neki zovu Malo Ostrvo, u Dunavcu ispod hotela Jugoslavija, kampovali smo sa svojim camcima nas nekoliko porodica. Platforma ili prostor kampa je bio izuzetno lepo prilagodjen za prijatan boravak. Sve smo imali sto nam je trebalo, a starali smo se da prirodu ne narusavamo. Prve komsije na nekih 5-10 metara, su nam bile na tlu Divlje Patke, a na granama Male i Velike Bele Caplje sa svojim gnezdima i potomstvom u komsiluku Kormorana i sve ih je zajedno bilo na stotine parova. Interesantno da ih ni Malisa nije jurio. Vrapci su nam sa stola ubirali troske, koje smo inace namerno ostavljali posla obroka. I u takvom ambijentu neprekidno smo ziveli i po dva meseca, kao jedna porodica i niko nokome nije pokusavao da smeta, naprotiv starali smo se da cinimo samo dobro. Znao sam da vlakom za kedere ulovim po punu kofu kedera i sa njima sam mnogo puta hranio i plovke i caplje.

Jedne veceri kao i skoro svake, sedeli smo pored lepo organizovane vatre i smejali se pricama i raznim dogodovstinama nas samih, a kroz zivot na vodi. Kad odjednom vecernju idilu narusio je pravi letnji pljusak. Svi su potrcali da se sakriju u camce, a meni sine ideja da provezem jednu rinu, povrsinskom mrezom. Gruja i Marko, LJilja i ostali povikase:
-" Pa nisi normalan kud' ces po ovom pljusku ?". Medjutim pracen povecanim adrenalinom, uskocio sam u cun i vec sam ga odvezivao od Seve, kad na prednjoj palubi Malisa je vec zauzeo mesto.

Pljusak nije bio jak, a nije bilo ni hladno, tako da sam se osecao prijatno, dok sam vozio cun uz obalu Ratnog Ostrva. U momentu kada sam smanjio gas, Malisa je zauzeo mesto u sredini cuna i ja sam poceo da "izbacujem povrsinku". Lagano sam zavrsio izbacivanje, izgasio sam motor i spustio sam zavozno veslo u vodu i njime nategao mrezu. Intezitet kise nije se smanjivao. Mlaka i lepo je sumila u dodiru sa vodom Dunavca. U daljini se cula skripa kocnica gradskog autobusa, na obliznjoj autobuskoj stanici gradskog prevoza i opet sum dodira kise sa vodom Dunavca, koji je mocno tekao, kao mal magistrala.

Tostolobik 7,6 kilograma - radost po kisi !

Voda je curila niz mene, a ja sam se osecao predivno. Prosto sam uzivao u ambijentu kise. Uskoro sam poceo da izvlacim mrezu iz vode. Malisa sav mokar, dremljivo me je gledao. U mrezi je bilo ne mnogo riba, ali krajnje prijatan rezultat rine po kisi, bio je tostolobik 7,6 kg. Kada smo u logoru pokazali ulov, Gruja i Marko bez obzira na kisu, istrcali su iz svojih skrovista da blize pogledaju lovinu. Ja sam smestio ribu u cuvarku, zadovoljan usao na terasu Seve i prvo peskirom prosusio svog druga Malisu, a zatim i sebe. I seo sam sa drustvom koje je sada podrzavalo predhodnu moju akciju....

Nastavice se

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Ned, 07 Apr 2013 16:00:15, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Sub, 21 Feb 2009 18:28:07    Naslov: Nasukavanje na podvodnom naperu iznad Konjskog Ostrva Odgovoriti sa citatom

Postovanje, gospodo Forumasi

Gornji spic Konjskog ostrva je zasticenj sa naperom od krupnog Kostolackog kamenja i time se stiti Ostrvo, da ga ne bi jaka voda odnela. Bila bi to steta jer na samom Ostrvu obituju mnoge vrste ptica, koje se na ostrvu i gnezde i izvode mladi narastaj.

Preko tog napera, kada se protera povrsinska mreza, vise puta bude dobrog ulova ( brotfisa - kilasa ). Ali se pri tom i po nekada pocepa mreza koju posle toga treba krpiti. A onda sam ja "sam svoj majstor"!

Bas u jednoj takvoj prilici dok sam krpio mrezu na platformi Ostrva, paznju mi skrenuo camac ( spasilacko korito ), prepravljeno u camac sa motornim pogonom, ali se ovog puta taj camac kretao tacno u pravcu napera. Mnogi znaju za taj naper, posebno kada je mali vodostaj i izbegavaju ga zasigurno. Ja doviknem kapetanu tog camca i upozorim ga na naper. A on mi odmahnu rukom i nastavi da se udvara svojoj saputnici. Nista, stojim ja i posmatram kako ce razbiti svoj camac o kamen, a da ga promasi, cisto sumnjam. I malo zatim uz tresak, camac se propeo i ostao naslonivsi se na desni bok. Njih dvoje su bili zateceni i neznajuci sta da rade, vrteli su se po camcu. U to vreme iz pravca hotela "Jugoslavija" naisao je zuti - marsutni camac, koji je pristao da im pomogne sa gornje strane napera, umesto sa nizvodne strane, tako da se i on nasukao. Desetak putnika videvsi sta se desilo, neki od njih sidjose u plicak posrcuci i klizajuci se na kamenju koje je obraslo zelenim algama i jako je klizavo.

Ja sve to gledam i ne mogu da verujem svojim ocima. Greska do greske u kratko vreme i pretilo je
da ako se jos jedan camac zaustavi, moze biti i neko povredjen.

Nista, odvezao sam Sevu, Malisi rekao da ostane i cuva kamp, a ja krenuo da im pomognem. Prvo sam izvukao marsutni camac, a zatim spasilacki. Posada i jednog i drugog camca se zahvaljivala, a ja im rekoh da iz ovog slucaja nauce da se sa uzvodne strane ne prilazi naperu, a drugom da ako neko na vodi daje neke znake ili vice da obrati paznju, mozda od toga bude imao nekada neke koristi. I otisli su. Marsutni je pozdravio sirenom i posle toga, svaki put kada je prolazio pored naseg kampa, pozdravljao nas je sirenom. A kapetan spasilackog je mahnuo, ovog puta u znak pozdrava.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Čet, 10 Okt 2013 17:37:25, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Ned, 22 Feb 2009 09:19:30    Naslov: Malisa pametnica Odgovoriti sa citatom

*

Gospodo Forumasi i ovo se dogodilo na Ratnom Ostrvu

Svi sedimo uvece pored vatre. Obicno kuvamo kacamak ili pecemo krompir. Ustvari, pored vatre se prepricavaju razni dogadjaji, do kasno u noc. Malisa sedi sa nama, ili po sluhu juri pacove, nedaleko u vrbaku i kada mu se dosadi, obicno stane ispred mene i to je znak da hoce da ide da spava. Odlazimo zajedno na zadnju platformu, gde mu operem sape, a zatim ih prosusim frotirom i zatim on ide u spavacu sobu na svoj lezaj i tamo spava.

Jednom prilikom naseg odsustva ( isli smo do sela ), nasi prijatelji su bili radi da nekoliko dana borave na nasem camcu, ali sa obavezom da brinu o Malisi.

Sve isto, kasno uvece Malisa trazi da spava, Nasa prijateljica mu pere sape i on odlazi na spavanje. U toku noci do kasno u noc, drustvo se nije razislo, a galamili su i Malisa je ustao i legao pored vatre. On u stvari voli da je u drustvu. Prijateljica nezadovoljna "ponasanjem" Malise, nije htela da mu ponovo opere sape, vec donosi odluku da ga ne pusti u Sevu, da ne prlja. I kada su oni posli na spavanje ona je zatvorila vrata Seve ne pustivsi Malisu unutra. Malisa je cvileo tj. molio da ga puste u camac, peo se i na krov i kroz lufter spavace sobe cvileo i molio da ga puste da i on spava na svoje mesto. Ali prijateljica i njen suprug na to nisu obracali paznju i zaspali su.

Malisa je pokusavao na sve moguce nacine da udje u sevu, ali zatvorena vrata su bila jaca od njega. I na kraju pametni Malisa je otisao kod naseg komsije Mirka Potrana, dobrog coveka koji ga je primio na svoj camac. Cak ga je i pokrio.

Malisa - Pametnica !

Sutradan sve je islo svojim tokom, ali Malisa trazi ranije da ode na spavanje. Prijateljica mu pere sape i kaze ostalom drustvu pored vatre, kako bi ona njega brzo "prevaspitala", jer kao, mi mu malo vise dopustamo.

I tako, Malisa je legao na svoje mesto u spavacoj sobi u Sevi i te noci mije izlazio do prijatelja pored vatre. Nocu kasno kada su prijatelji krenuli na spavanje, imali su susret sa Malisom, koji je pokazao zube i uvereno ih nije pustio u spavacu sobu. Ovog puta su oni sve pokusali da udju u spavacu sobu, ali Malisa je ostao dosledan svojoj odluci. Morali su da noc provedu sa komarcima na terasi , a bilo im je i hladno jer su svi frotiri i cebad bili u spavacoj sobi, pod Malisinom kontrolom ovog puta. Ujutru Malisa naspavan ustao i izasao kroz terasu pored njih na obalu, a prijatelji koji inace nisu spavali svu noc, pohrlili su u spavacu sobu da bar malo odspavaju. Tog dana smo i mi dosli i slusali zalbe svojih prijatelja. A cika Mirko Potran je bio srecan sto mu je Malisa bio u goste, izrazivsi zelju i spremnost da njemu drugi put poverimo Malisu, a ne da ga mucimo. Mada se Malisa ipak dobro snasao. Pametnica.

Prijatan vikend i volite svoje ljubimce.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Ned, 07 Apr 2013 16:45:15, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Pon, 23 Feb 2009 08:46:01    Naslov: Spasavanje male bebe Odgovoriti sa citatom

Postovani Forumasi i ljubitelji zivota na vodi, dobar dan

Hocu da Vam ispricam jedan dogadjaj sa Ratnog ostrva, koji je na mene ostavio traga i koji cu pamtiti do kraja zivota.

Naime, jednog leta u punoj sezoni na Ratnom ostrvu, kada je Lido bilo prebukirano ljudima i decom, mi kamperi uzivali smo u miru i spokojstvu samo rano ujutru i kasno popodne i nocu ! Narod navali na Lido, koristeci prevoz raznih kvaliteta camaca. Tog leta most nisu montirali, a o koriscenju pojaseva za spasavanje pri prevozu i da ne pricamo. Taj vid kulture kao da je neko zabranio. Niko se njima nije koristio, a narocito u javnom prevozu !

U kampu je bilo dvadesetak camaca i svako se zanimao svojim delima. Ja sam sedeo na zadnjoj platformi ( imao sam udobnu klupu i stocic ) i kafenisao, posmatrajuci prepodnevnu najezdu ljudi na Lido. Meteo prognoza je obecavala lep i suncan dan.

--nastavak sledi--

Poslednji put izmenio seva-2 dana Ned, 07 Apr 2013 13:33:41, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Pon, 23 Feb 2009 09:31:55    Naslov: Spasavanje male bebe Odgovoriti sa citatom

( nastavak )

U jednom momentu cujem ciku i zapomaganje, pogledam a ono na pedeset metara od nas prevrnuti camac i ljudi, zene i deca u vodi. Istog momenta sam skocio u cun kresnuo motor i za par sekundi bio sam kod prvih ljudi u vodi. Prvo sam neke klince pokupio, a zatim jednu mladu zenu i jednu devojcicu. Par sekundi zatim sa svojim camcima su nam se pridruzili Buca i Mirka Potrana zet. Oni su takodje sakupljali ljude iz vode, a mlada zena u mom camcu je stalno plakala i zapomagala:
-" ... Gde mi je dete ... !?". Ja pitam devojcicu cija je, a devijcica mi odgovara da joj je zena koja place majka.
Ja kazem zeni da ne place jer joj je dete tu pored nas. A ona ce:
-"... Dete mi je u pelenama ... ! U camcu koji se prevrnuo, bilo je u kolicima ... !" A mene prodjose neki trnci kroz telo. Poceo sam brzo da razmisljam i pade mi logicna ideja. Camac u kome su bili svi ovi ljudi plutao je prevrnut. A beba je u pelenama, a to je isto kao i da je sa pojasom za spasavanje ! Pampersi su puni vazduha ! Deteta nema na vodi i jedino moze biti pod prevrnutim camcem ?! Doviknuo sam i prosto naredio Buci i Mirkovom zetu da okrenu prevrnuti camac, sto su oni to odmah i uradili. Kada se camac okrenuo beba je isplivala na povrsinu vode, ali na stomak tj. glava mu je bila u vodi. Buca ga je zgrabio iz vode i drzeci ga jednom rukom za stomak sa glavom nadole, drugom rukom ga je lupkao po ledjima, pokusavajuci da mu istrese vodu iz pluca. Uz to Buca je i plakao drzeci bebu koja nije davala znakove zivota. Bebu je predao meni rekavsi u suzama:
-" ... Momo pokusaj nesto sa njim, ja vise ne mogu ... nemam snage ..." Ja sam uzbudjen uzeo bebu, a ona je bila plave boje u licu. Sakom sam joj obrisao sa nosa i usta bale i svojim ustima joj napumpao pluca i tako cetiri-pet puta ! Svaki put joj je voda izlazila na usta iz pluca. U to neko doviknu:
-" Momo daj bebu imamo doktora !" A mene kao da me je sunce ogrejalo, radostan predao sam bebu u ruka doktoru ... bio je to muskarac pedesetih godina, ridje kose i srednjeg rasta ... !

Bebe su najsladja stvorenja na svetu !

--nastavak sledi--

Poslednji put izmenio seva-2 dana Ned, 07 Apr 2013 14:03:44, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Pon, 23 Feb 2009 09:56:41    Naslov: Spasavanje male bebe Odgovoriti sa citatom

( nastavak )

Sa bebom su krenuli prema obali Lida i ja za njima teseci mladu zenu da ce sve biti u redu. Ja sam prosto to osecao u dusi. Dok sam na obali istovarao ove koje sam pokupio na vodi, neko sa obale rece:
-" Dete je zaplakalo ... !" Verujte i ja sam zaplakao. Bio sam opusten i osecao sam se kao da mi je veliki teret sa ledja pao.

Otisao sam na Sevu, Malisa je od radosti skakao uz mene i cini mi se kao da je on sve to osecao i znao. Ljilja je bila na poslu, a ja sam skuvao kafu, seo na klupu na zadnjoj platformi, pijuckao kafu i gledao narod... koji je hrlio na plazu, i kao da se malopre nista na vodi nije dogodilo ?

Posle dva dana od tog dogadjaja, dosla je zena ( predstavila se da je tetka od bebe ) i u ime te porodice zahvalila mi se rekavsi da je beba muskarac i da mu je sve bolje i da nema vise opasnosti po zivot... Lepo sam se osecao, cak bio sam srecan za njega, uz opet suzu radosnicu ! I pade mi napamer osecaj da sam mu ja ipak "napumpavanjem" pluca, pomogao da se oslobodi vode i prosto da udahne novi zivot ... !

Nazalost vise kontakta nismo imali sa njima, jer smo otisli u inostranstvo, ali znam u dusi da je to zatim bio deran koji je trcao za loptom, a onda je i porastao i bio svoj covek !

Ljudi uzivajte na vodi, ali ne podcenjujte vodu i ne budite lenji kada su u pitanju pojasevi, koristite ih makar kada sa Vama plove deca i ljudi koji ne znaju da plivaju.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Pon, 08 Apr 2013 11:14:56, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 26 Feb 2009 13:35:32    Naslov: Kradja camca Odgovoriti sa citatom

Gospodo Forumasi, dobar Vam dan.

Na Ratnom ostrvu tj. na Lidu, kako padne vece ljudi koji se bave prevozom odlaze na zasluzeni odmor. Medjutim Ratno Ostrvo je veliko i posetilaca u toku dana mnogo. I mi kamperi imamo precutni dogovor, da vodimo racuna kako o svojoj opremi, tako i o opremi svih kampera-komsija. Jer iz prakse znamo, da nisu svi posetioci Ratnog Ostrva dobro nakloni ljudi.

Jedne veceri, kao i skoro svake, sedimo pored vatre nas desetak i pricamo dogodovstine. Iza nas stazom prolaze dva mladica i ne javljaju se. To jest ne kazu nam ni "dobro vece", kako se inace u kampu radi. Niko na to nije obratio paznju, ali su svakako pogledali za mladicima, a meni je proradio crv sumnje, ali sam cutao ... !?

Malo zatim ... ti isti mladici prolaze vodom sa camcem-sikljom veslajuci sa nekim daskama. Aleksa, cuvar na marini, odmah je prepoznao camac vlasnistvo nekog clana marine. Ja necekajuci ni trena, uskocim u svoj cun i pozovem Aleksu za mnom, kresnem motor i krenemo za mladicima. Svi ostali sedeci oko vatre su podrzavali moju i Aleksinu inicijativu, ali niko nije izrazio zelju da krene za mladicima, koji su imali po dvadesetak godina. Brzo smo ih dostigli. Punim gasom sam oko njih napravio dva kruga i pitao ih ciji je camac. Poceli su da lazu ali puni sebe ponasali su se nonsalantno. Ja sam uzeo pistolj koji mi je bio pri ruci i opalio u vazduh dva metka. Momci su iskocili iz camca i uzurbano plivali ka obali. U tom momentu smo culi jos dva pucnja iz pravca kampa. Momci su preplaseni iz vode utrcali u kupinjar sa koprivama i nestali u noci.

Sa Aleksom smo pokupili siklju i polako krenuli put kampa. A kada smo stigli, ispricali su nam sta se desilo ! A desilo se da se Ljilja uplasila od pucnjave i sakrila se iza jedne krive vrbe, koju smo zatim nazvali "Ljiljina vrba".

Krem na svo ovo nestandardno desavanje dodaje Dragisa Pancevac koji je dosao da provede vikend na Lidu i cuvsi pucnjavu, uplasio se i doplovio sa svojim camcem do nas i pita:
-" Momo, mogu li da se usidrim ovde pored vas ? Jer bojim se da zanocim sam ! Pa ovde se puca covece !". Naravno da sam mu potvrdno odgovorio. Mi se inace znamo sa regata Ilustrovane Politike i dobar je covek, ali sam mu tek sutradan rekao da smo ustvari mi bili ti koji su pucali. Zavrsilo se sve uz smeh.

A Ljiljina vrba !? Ostala je Ljiljinom vrbom na svagda.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Ned, 07 Apr 2013 15:18:01, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
peca

Pridružio: 26 Nov 2007

PorukaPoslao: Čet, 26 Feb 2009 21:05:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

aj i ja nesto da napisem.jedne godine,bese to oko 2 hiljadite,kampovasmo na lidu kao sto smo tih godina radili.inace kamp je bio sa plovne strane 100-200m ispod plaze.ma uzivancija.jedno jutro krenuse sa buldozerima da raskrcuju kao neki put kroz ostrvo.tad je bila zamisao da naprave pesacku stazu kroz ostrvo do galijasa.ne znam sta je sa tim bilo do kraja,al prica tece dalje.naime jedan od cvaraka iz jakova(inzinjerija)dodje na ideju da balvan koji mu je smetao umesto da skrajne i nastavi dalje,gurne bagerom u dunav.avaj letnje vreme,dunav pada,sunce greje.pao je bio sigurno 1m za 3-4dana,a pesak koji je bio odozgo suv ko barut i daje laznu sliku obale.inace mozete misliti koji je mulj bio ipod.tako gosn cvarak natera bager prema obali te krene da tone .nije odmah primetio i ne bese mu jasno zasto ne ide dalje.kad je shvatio sta se dogadja u panici krene u nazad i doda gas do daske.e to je bilo kobno.tako je dodavo gas dok nije naseo skroz.
peca

PorukaPoslao: Čet, 26 Feb 2009 21:26:14    Naslov: Odgovoriti sa citatom

tako kad je gosn cvarak zaglavio bager,seti se da bi mogo da postavi nesto ispod sto bi mu dalo oslonac .tako nagurase neko granje pa ispocetka.gas,gas,al ni makac.onda se sete da bi mogli da probaju sa asovima,ali avaj,imaju samo one male vojnicke.da stvar bude jos gora u inzinjeriji (jakovo) samo cvarci a redovna vojska iz zemuna.posto nisu isti ves ovaj zemunac ne da vojsku nego samo dvojicu nekih nesretnika.da vidis nesrece kad cvarci koji navikose samo na dzabalebarenje shvatise da ce morati sami.muljaju se oni tako po glibu.kopaju mulj a mulj ko mulj samo se sliva natrag,pride im dodatne muke zadaje ono granje sto su nagurali pa sve otislo ispod.muljali se tako pola dana,a kad su na kraju shvatili da ne moze dovezu kamion da probaju da izcupaju dozer.inace,kakav sam baksuz,a sad shvatam da i nije bas bilo lepo s moje strane(nisam mogo da odolim da ih malo karam)kruzim oko njih i dajem im bespotrebne savete.te ne ide to tako,pa ne vadi se tako buldozer,pa probaj sa druge strane i sve u tom smislu(kog inace nema)za malo da dobijem po.... cvarci lude i ne mogu da shvate kako ja neko dete debil mogu tako sa njima.pokusavaju da me oteraju ali sator mi je samo nekoliko metara dalje tako da nema svrhe.nastavljam podjebavanje iz kampa.

Poslednji izmenio peca dana Čet, 26 Feb 2009 21:48:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
peca

PorukaPoslao: Čet, 26 Feb 2009 21:46:17    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dovezose i kamion.zakacise sajlu pa vuci.vuci,vuci sajla puce.sva sreca niko nije stradao.uzeli drugu,poduplali,pa ispocetka.vukose tako dok nisu na kamionu sjebali lamelu.jaoj bedaka.lude a nemaju gustere da se na njima iskale i prebace krivicu.buldozer ostaje u mulju.a oni skrhani odlaze.kao sto to biva,pada noc a dozer ostaje na milost i nemilost alasa koji iz istog vade naftu do poslednje kapi.moji drugari iz zemuna im kace po masini vence od cveca i crtaju hipi znakove.da ne smaram dalje onaj panj sto je bio namenjen da u vodi zavrsi,premestamo u kamp i od njega pravimo odlicnu klupu,buldozer stoji,i na krajuposle 2 dana cvarci moraju da priznaju poraz i zovu komandu da im pomogne.stize drugi bager sa nekog gradilista i uz malo muke obavlja posao.na obali ostaje rupa grandioznih razmera koja predstavlja ozbiljnu pretnju nocu jer je na sred puta.dal je neko upao ne secam sa al sigurno jeste.kao sto u svakom zlu ima nesto dobro.eto ih klinci preko dana koji skacu naglavacke u rupu sa muljem i iz nje izlaze totalno blatnjavi,samo im se oci bele.njihovoj sreci nikad kraja.koja je to zanimacija bila dolazili su svakog dana da se muljaju.ne mogu vam opisati koji je to prizor.nazvao sam ih blatovci.eto bar nesto lepo da se iz ljudske gluposti izrodi
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Sledeci
Strana 1 od 21

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016