forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Slike sa vode...
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Sre, 07 Sep 2016 10:41:00    Naslov: Slike sa vode... Odgovoriti sa citatom

Otvaram ovu temu da bi se i ostali clanovi malo vise aktivirali. Svako od nas s vremena na vreme, napravi neku dobru sliku iz prirode ili sa vode, pa bi bilo lepo da to svi zajedno podelimo ovde. Mozda i oni koji jos uvek nisu nauticari a vole nautiku, prevagnu da sebi nabave camac i da se jos vise priblize prirodi nakon nasih slika Smile

Evo par svezih slika, od rano jutros - pre posla...!

#

Poslednji put izmenio UrosP dana Sre, 07 Sep 2016 13:00:49, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 07 Sep 2016 12:18:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Dobar dan uroše.

Zamolio bih te da fotke koje stavljaš ne budu veće od 800x600. Radi balansa tekstova zatim. Hvala i pozdrav ... !

UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Sre, 07 Sep 2016 12:41:16    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno, nema problema.
Hvala vam sto se ponovo uploadovali umanjene slike, pozdrav!
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre, 07 Sep 2016 19:26:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Kako su lepe jutarnje fotke. Predpostavljam da je jedna sa čamca pored Zemunske obale ( tamo gde je Šacina kućica ), a druga sa plovne strane Lida. Oduševila me je džezva, koja zna da ispriča priču dugu ... !? Pozdrav ...

#
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Čet, 08 Sep 2016 10:16:10    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, izlazak sunca na vodi mi je oduvek bio najlepsi dozivljaj. Secam se i kad sam imao 8-9 godina, nije mi bilo tesko da ustajem i u 3 ujutru da bih isao sa starijima na pecanje. Jednostavno, i u tom uzrastu, volja za tim mi je bila mnogo jaca nego za spavanjem Smile

Inace, obadve slike su napravljene sa plovne strane Dunava, jedno 600m nizvodno od gornjeg spica Velikog ratnog ostrva. A dzezva? Dzeva je bakarna, proizvedena u Ohridu i kupljena davno. Kafa iz nje je posebna, a svidja mi se jer ne moze da bude velika, nego taman - mala, kao sto se nekad i pilo. U skladu sa njom su i male soljice, za tu meru Smile

Svezinu tog jutra nisam mogao ovim putem da vam prenesem, ali dise se punim plucima!
U zdravlje!
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Čet, 08 Sep 2016 16:24:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prosle nedelje smo malo posetili i Drinu. Bio sam u zavicaju, pa smo otisli na vikendicu gde moj stari provodi dosta vremena, jer je i on zaljubljenik u prirodu i reku. To je iskljucivo vikend naselje, tako da nema ni struje ni vode i sasvim je prirodno !
Naravno, na meniju je bila riblja corba i riba koje smo se, iskreno, uzeleli.

Poslednji izmenio UrosP dana Pet, 11 Maj 2018 12:01:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Pet, 09 Sep 2016 06:49:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Dobar dan Uroše,

I otac ti je iz naše "fele"! Gledam fotke i ne mogu da se nadivim simpatično napravljenom roštilju i prigodi za gusani tiganj. Svaka njemu čast. A za tebe Uroše imam jedan savet : kupi ćaletu jednu šiklju ( plastičnu ) da se ne muči sa održavanjem drvene.

Pozdrav tebi i pozdravi ćaleta od mene ... !

UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Pet, 09 Sep 2016 08:09:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala Momo, preneću mu pozdrav pogotovu što baš danas dolazi u Zemun da bismo ujutru poranili zajedno na vodu. A i prepričavao sam mu već neka vaša iskustva, znaće o kome se radi Smile
Da, i on je iz te fele i sreća je da ima tu opciju i da može da provodi vreme tamo.

Bubanj od veš mašine ima bar 15 godina, i stvarno se dobro pokazao za tiganj ali i za kotlić ! Ima odličan protok vazduha, i stabilan je a onaj otvor je idealnog prečnika, kao da su znali Very Happy

Mislim da je našoj šiklji ovo svakako poslednja sezona, jer su neki delovi već prilično otrulili. Nažalost, izbor plastičnih čamaca i nije veliki, ili su preskupi, tako da gledamo metalne šiklje za sledeću sezonu.

Ova sa slike je komšijina, i u boljem je stanju od ćaletove a eto i ona dosta pušta vodu. Rekao bih da je to do preciznosti majstora, jer tamo niko ne plehuje čamce i ne stavlja trake ili mahovinu... Problem nastaje zbog česte varijacije vododstaja, jer se čamac rasuši kad ostane oslonjen na obalu zbog niskog vodostaja, i onda kad krene voda, voda nađe put da uđe kroz rasušene delove.

Pozdrav!
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Čet, 15 Sep 2016 09:45:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jutro, Veliko ratno ostrvo

Poslednji put izmenio UrosP dana Pon, 16 Apr 2018 10:17:55, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Sub, 17 Sep 2016 14:34:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jutros poranim u zoru sa drugom, na nekoliko sati da probamo da dobijemo nekog bucova. Za neka tri sata, dobih tri bucova. Svaki je bio manji od predhodnog pa sam resio da stanem...ne svidja mi se takav razvoj situacije ! Laughing
Dobio sam ih na ovu varalicu:

Onda smo resili da ipak isprzimo svezu ribu, i nismo se pokajali, bila je jako ukusna! Smile

Poslednji put izmenio UrosP dana Pon, 16 Apr 2018 10:18:19, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Ned, 25 Sep 2016 11:47:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Subota ujutru, temperatura vazduha 8'C,ali je Dunav dosta topliji pa isparava i pravi jedinstven ambijent:

Poslednji izmenio UrosP dana Pon, 16 Apr 2018 10:18:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre, 28 Sep 2016 18:26:08    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Poštovanje gospodo Forumaši i poseban pozdrav autoru ovih fotografija ... Urošu, koji je odrastao na Drini.

Uroše, inspirisale su me ove tvoje fotke, koje gledaju preko spruda, sa plovne strane VRO-a. Kampovao sam na Konjskom Ostrvu i terao površinske mreže Dunavcem svu noć. I kada je vodostaj Dunava "viši", negde pred zoru, čunom sam plovio Dunavcem sve do Lida. Onda bih od Ostrva izbacio 200 metara površinske mreže i dole kod napera, bliže Savi, zora bi izgledala kao ova prva slika sa labudovima. Uživao sam "na sva četiri vetra" i došavši brzinom vode do Save, povadio bih mreže i lagano Savom do kampa na Konjskom Ostrvu ..... !

Pozdrav svima od Mome Stošića

#
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Čet, 29 Sep 2016 11:39:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala vam Momo,
mada moram priznati da to sto ste opisali zvuci mnogo lepse od ovih slika.

Kad vec pomenuste Drinu, evo jedne slike sa "mog" terena.

Drina, 27. septembar 2016:

Poslednji izmenio UrosP dana Pet, 11 Maj 2018 12:01:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 29 Sep 2016 14:57:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Ja reku Drinu pamtim kao prozračno čistu reku. I uvek sam samo prolazio putem pored nje i nikada nisam pecao na Drini. A sa svojim obalama je izmišljena za plaže.

Pozdrav Moma

#
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Pon, 24 Okt 2016 10:00:24    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nedelja ujutru, planiram da poranim da odem na vodu ali...magla na Dunavu je bila toliko gusta da sam sa obale jedva video svoj camac !

Nisam ni razmisljao o plovidbi, verovatno ni onaj cuvar koji prevozi ljude od marine do camca, ali sam ipak otisao na camac da izbacim vodu, proverim vez i ako nista, provedem malo vremena na camcu uz soljicu tople kafe.

Magla na vodi je opasna, ali ako se covek nalazi u kontrolisanim uslovima(ne plovi, ne planira plovidbu), ceo taj ambijent deluje nestvarno i lepo.

Mozda mi se cini, ali u tako gustoj magli i gradska buka deluje tise...?

Zemunski kej, 23. oktobar 2016:

Poslednji izmenio UrosP dana Pon, 16 Apr 2018 10:18:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016