forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

KAMPOVANJE - Zilava ada
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Pon, 16 Feb 2009 22:02:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Pozdrav za tebe Momo, prijatelju stari

Baš si lepo počeo priču o adi Žilavi, ali bre prebrzo ploviš. Od Velikog sela čas posla do Kostolca, a ostale ade između, pa rukavac kod smederevske ade, pa Žarkovica, pa...
Ti bar znaš da se na reci ne žuri - a kada se čita tek treba da se polako uživa i što bi rekli Bosanci ''merači''. Priznajem da sa zadovoljstvom čitam tvoje beleške, jer sam na kratko pristao uz obalu kampa Ševa. (Alauda Arvensis - ptica ''poljska ševa'') Samo nastavi, Pozdrav B.

#
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Pon, 16 Feb 2009 22:05:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

COKI-Tako je, znas coveka. Pitaj ga za 2002 , a i za taj opisani slucaj. Neka ti kaze kako spremam ribe u talandari.

Puno pozdrava Moma S.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 14 Apr 2009 17:00:50, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Pon, 16 Feb 2009 22:20:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi prijatelju DorcoLAC,

Ja se nadam da cemo uskoro ploviti i veruj mi da sada dok pisem ova pisma u nosu mi je miris Dunava. Ja leti ovde svake subote i nedelje plovim po Dnjepru, lepa reka ali Dunav je svetsko blago.A vrbaci na obalama Morave,EH.....

Ziveli Moma S.

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Pon, 13 Apr 2009 17:21:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 00:10:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

LJilja Radmanovic ::
Postovanje KOLONELO.
Sve imam zabelezeno na traci.Uskoro cu odredjene fotografije da prebacim sa kasete na kompjuter pa cemo svi zajedno da gledamo.

Sve najbolje MOMA S.

Hvala Momo vrlo sam nestrpljiv da vidim fotografije.
Pozdrav
blacky1704

Pridružio: 20 Dec 2008

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 00:20:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dali ste znali da su strukovi,bubnjevi i ostala skalamerija zabranjeni zakonom gospodine
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 08:19:04    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobar dan.
G-din blacky1704---ako su te "skalamerije" zabranjene, tu informaciju nemam, a mozda je i bilo vreme da se zabrani. Poslednjih godina se naglo uvelicao broj ribo-kradica a samim tim iribolov bez kontrole.

Ja hocu da Vam kazem, da tim "skalamerijama", ja sam se zanimao poslednji put 2002 godina i dozvolu "za sve alate" sam uplatio "SRBIJA SUMAMA" 1200 DM u dinarskoj protiv vrednosti. Broj moje dozvole je bio 354.

Podrzavam zabranu, ako postoji .

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Pon, 19 Apr 2010 21:36:44, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh
DorcolAC

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 12:13:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Momo,

bilo bi dobro da opišeš i kako se ponašalo pile koje sam ja zvao PAS- čuvar. A ima i jedna mala dilema oko imena ade. Čini mi se da je Miša Đonić i prvom srpskom vodiču za nautičare tu adu označio kao Žilova ada (verovatno nekog Žila ili Žileta ili Žike). Asocijacija je i ona mala uzvodna ada na 1196,5 km koja se zove STOJKOVA ada. Imaš li ti ili neko od čamdžija više podataka o nastanku imena Žilave ili Žilove ade, i šta je tačno.

Pozdrav, Bora

#
seva-2

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 15:57:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Razgovarao sam sa mestanima sela Dubovac i to starijeg uzrasta, otkud naziv ZILOVA. Njihovo objasnjenje se vezuje za : ADA kao ostrvo je veoma staro. Nastalo je nagomilavanjem, pre svega drveca--balvana i tinje. Gusta suma na ostrvu je dala cvrstinu i postojanost tla. Realno na ostrvu mnogo ima zila i mestani su je nazvali ZILAVA ada. U prepisivanju naziva, a to su obicno ljudi koji ne poznaju materiju o cemu pisu, verovatno su i greskom napisali umesto ZILAVA --ZILOVA, a zatim RESAVCI prepisuju i to je to.

Primer takve greske je ocigledan a nalazi se nekoliko kilometara uzvodno. Radi se o ZARKOVACKOJ adi koja je analogno dobila ime po naselju ZARKOVAC. Resavci u mnogim oficijalnim kartama pisu ARKOVACKA ada. Ljudski faktor je cudo.

DorcoLAC hvala na zapazanju.Ti znas da ja posebno cenim tvoje intelektualne sposobnosti.

Pozdrav Moma S.

Poslednji izmenio seva-2 dana Pon, 13 Apr 2009 09:49:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
DorcolAC

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 18:01:57    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Bre Moco,

hvala na objašnjenju. Stvarno nisam znao odakle naziv Žilava, nego šta bi na kraju sa piletom zvanom PAS. Znaš da mi nije dalo na čamac.

Pozdrav B

#
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 20:11:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, jedno pile nam je nesrecnim slucajem poginulo, nazalost sviju nas koji smo ga znali. Drugo pile svetle braon boje je raslo spavajuci na Malisinim ledjima ili sapi. Ja kada zaspim i probudim se, a meni na grudima spava pile. Zvali smo ga COKA.

Raslo je i druzilo se sa Malisom, a patke je stalno jurilo sa prednje platforme camca. Komsiske pse je prosto proganjalo. To sam zabelezio na kameri. Kad god gledamo, smejemo se.

Ja ujutru, kada povadim mreze, umijem se i sednem da doruckujem, evo njega, popne mi se na rame i doruckujemo zajedno. Malisa ljubomoran, on sa druge strane. Imamo na kameri zabelezeno, kako su mi pile i Malisa pojeli sendvic.

Inace znalo je da kokodakanjem razgovara.
Po zavrsetku sezone odneli smo ga sa patkama u selo. Majka je razdavala jaja seljanima, tako da danas ima mnogo potomaka i Coke i pataka.

Nikada se nismo pokajali sto smo odgajili i Coku i patke u najboljim uslovima na obali Zilave Ade.

Razmisjite o ljubimcima. Jelda bi bilo lepo da na Vasem splavu ili camcu imate ljubimca, koji Vas uvek sacekuje sa ljubavlju. Ucinite zadovoljstvo i ljubimcima i sebi.

Sve Vam Najbolje zelim Moma S.

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Pon, 13 Apr 2009 17:27:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
blacky1704

Pridružio: 20 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 01:06:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

te "skalamerije" su zabranjene vec duzi niz godina ( strukova,bubnjeva,samica,crpaca,vriski ) gospodine.
inace sam iz kostolca i upoznat sam s tim nedozvoljenim sredstvima preko ribolovacke sluzbe iz kostolca koja je u mnogome doprinela da se spreci krivolov na terenima srbija centar
nisam mislio da vas uvredim ili slicno
s postovanjem blacky
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 08:49:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobar dan gospodine blacky 1704.

Ja takodje vasu primedbu nisam shvatio kao uvredu. Malo mi se nije svidjao izraz SKALAMERIJE. Posto sam bio ostao bez posla. deo ustedjevine sam odvojio i kupio alat za ribolov. Uredno platio dozvolu itd. Sef ribo kontrole iz Kostolca sa jos dvojicom njegovih kolega, bili su mi u kontrolu. Razgovarali smo o problemima vezanim za masovno i bez kontrole unistavanje ribnog fonda, jer su se pojavili STRUJASI, DINAMITASI itd. Primedbe na moj alat i kvalitet ulova nisu negativno ocenili.

Vi ste sracan covek sto imate lep gradic, a pre svega kanal, Dunav, Mlavu itd. Mnogo puta sam nocio u kanalu kod plaze ili preko puta. Dolazio u grad po namirnice i naravno vruc burek.

Sve najbolje Moma S.

Poslednji izmenio seva-2 dana Pon, 13 Apr 2009 09:53:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Bata

Pridružio: 09 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 10:41:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

blacky1704 ::
te "skalamerije" su zabranjene vec duzi niz godina ( strukova,bubnjeva,samica,crpaca,vriski ) gospodine.
inace sam iz kostolca i upoznat sam s tim nedozvoljenim sredstvima preko ribolovacke sluzbe iz kostolca koja je u mnogome doprinela da se spreci krivolov na terenima srbija centar
nisam mislio da vas uvredim ili slicno
s postovanjem blacky
Izvinjavam se,mali off-
Zasto kvarite jednu lepu pricu.Otvorite novu temu o zabranama...... Wink
Ja u tu pricu neverujem,zato sto se dozvole za SVE alate kupuju.Placaju se od prilike oko 1000 evra.Postoje neke zabrane.Ali nije to tako kao sto ste vi napisali.Raspitajte se malo bolje,pa ako zelite,prenesite to i nama.
A ne rekla-kazala. Wink
seva-2

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 14:09:46    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Postovani Forumasi
Dozvolite da Vam ispricam par interesantnih dogodovstina sa kampovanja.

1) Na coveka priroda utice blagotvorno, pa ljudi sebi po nekad dozvole da se uz neku kapljicu raslabe. Po nekad neko i pretera. Moj novosteceni prijatelj je jedan iz te fele. Strastveni je sarandzija i kada ulovi on sebi nazdravi. Sve je to simpaticno, nikoga oko sebe ne ugrozava ali po nekad sedne na svoj mali gliser i izduva se po mirnoj vodi dunavca.

Obicno kada se sprema za pojesti, pasulj u kotlicu, riba na talandari itd. pozovu se komsije--kamperi da se pridruze obedu. Tako i ovog puta ja pozvao komsiluk, a komsija resio sa gliserom da dodje u posetu. Zaleteo se ( i prica kasnije da je hteo naglo da se zaustavi, da bude atraktivan ) i doziran nije video bocni uzvodni konopac kojim je Seva bila vezana za vrbu, on u visini grudi udara u konopac,ispada u vodu, a gliser uz dobro primetan udarac o Sevu i zaustavlja se zaglavljen u obalu. Malisa laje, ja istrcavam iz camca i naravno pomazem plivacu, gasim motor na gliseru i cujem izvinjenje: komsiji je zao jedino cveca koje je ubrao na obali i poneo mojoj supruzi a ono odplovilo.

Na vodi i na obali, cak i ono sto nije lepo, tamo se dozivljava kao lepo i rado prepricava kao anegdota.

S postovanjem Moma S.

#

Poslednji put izmenio seva-2 dana Uto, 02 Jan 2018 15:52:11, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 14:35:12    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dalje: 2) Podizem jednu od mreza koja se nalazila blizu Seve, Malisa trckara pored same vode sledeci moje lagano kretanje sa cunom. Ja razgovaram sa njim opusten i odjednom u mrezi, koja je inace bila tanka, vidim veliku deveriku, kakvu do tada nikada nisam video. Na trenutak sam zastao, a ona je mahnula repom i izasla iz mreze. Kojom sam ja brzinom reagovao, ne znam, ali sam je zgrabio rukama i ubacio u cun. U tom momentu vidim Ljilju i zaustim da joj ispricam nesvakidasnji dogadjaj, a ona meni:" sve sam videla".

Kasnije sam je izmerio i bila je teska 3,8 kg. I poklonio sam je roditeljima.

Sve je to snimljeno kamerom na kaseti. U toku je proces prebacivanja na disk i na kompjuter, pa cemo uskoro moci i da pogledamo fotografije. Nadam se da ce biti interesantne.

Pozdrav Moma S.

Poslednji izmenio seva-2 dana Pon, 13 Apr 2009 10:08:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Sledeci
Strana 2 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016