forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Male vode
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dule

Pridružio: 23 Dec 2008

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 03:33:59    Naslov: Male vode Odgovoriti sa citatom

Evo jo jedne dobre destinacije.
Na 1158. km plovnog puta, ispod naselja Vinjica nalaze se dve ade (ada akljanac i Veliki veb, neki ga zovu i Forkotumac) koje Dunav dele na tri dela: Veliki ili plovni Dunav, Srednje vode i Male vode ili Turski dunavac.
Turski dunavac se nalazi izmedju desne obale i ade akljanac, dugaak je oko 7 km i irok oko 60m. Dubina varira i pri srednjem vodostaju je izmedju 4 i 6m tako da je plovan i za manje brodove. Od pre dve godine su na izlazu kopali i ja sam izmerio dubinu od 21 m na sredini a uz samu obalu na picu ade 12m. U samom dunavcu ima puno panjeva pa treba biti oprezan.
Ada akljanac je pravi rezervat prirode. Na njoj se nalaze stalne bare koje su dostupne manjim amcima samo pri visokim vodostajima. Obale pored Srednjih i Malih voda su prohodne a dalje... malo sam lutao i mogu rei da je vegetacija gusta, duboke izme su neophodne i ono najgore, ima puno komaraca pa se za takav izlet stvarno treba pripremiti.
Najlepe je ipak vezati se za obalu ili panj u Malim vodama i okuati ribolovaku sreu. Da je tako dokaz je to to u bilo koje doba godine da prodjete ovuda zateiete usidrene brodie, a ako je sunan vikend teko da e biti slobodnog mesta za one koji okasne.
Preporuujem da mesta koja je neko sredio i obelezio izbegavate ako je to mogue da vam lep vikend ne bi zapoeo svadjom sa drnim uzurpatorima obala.

Ovako to izgleda na google map

A evo i par slika sa malih voda

Obala na ostrvu je dobrim delom sredjena od strane pecaroa koji ovde kampuju i po mesec dana. ista je i pristupana.

Sad ste vi na redu.

Poslednji izmenio Dule dana Pon, 05 Jan 2009 05:30:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger
Dule

Pridružio: 23 Dec 2008

PorukaPoslao: Pon, 05 Jan 2009 02:10:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zima je, hladno...
Svako od nas sedne uvee i pretura po slikama seajui se plovidbi i dogodovtina sa istih. Potrebno je pola sata da se odvoji par sliica i da se mesto Vama drago predstavi ostalima, pre svega novajlijama. Da vide ljudi ta to imamo, u emu uivamo i da nije ovaj forum jedina naa destinacija.
Pokrenuo sam dve teme, pokrenuu jo par slinog sadraja da bi novi nautiari i oni koji to tek treba da postanu videli Dunav, Savu, Tisu, Tami onako kako je mi vidimo sa paluba.
O Malim vodama verovatno mnogi znaju vie od mene, hajde da ih predstavimo onako kako i zasluuju.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger
sloba

Pridružio: 23 Avg 2007

PorukaPoslao: Pon, 05 Jan 2009 09:34:42    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kontumac je vapsko ime za karantin. Forkontumac je pred-karantin. Pretpostavljam da je ostrvo ranije korieno kao pred-karantin za putnike koji su preko Dunava dolazili iz Turske, kao brana od irenja bolesti od kojih druge zatite nije bilo.
Istorija je svuda oko nas, makar je mi ne videli.

SY Argo
H350#148
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
outboard-master

Pridružio: 09 Nov 2008

PorukaPoslao: Pon, 05 Jan 2009 11:31:36    Naslov: Odgovoriti sa citatom

jeli ima neko da predstavi skadarsko jezero slucajno??
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Uto, 06 Jan 2009 00:03:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Probaj search pre nego to pita Smile

http://www.navodi.com/forum/viewtopic.php?t=410&highlight=skadar
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
outboard-master

Pridružio: 09 Nov 2008

PorukaPoslao: Uto, 06 Jan 2009 13:13:59    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pera GARMIN ::
Probaj search pre nego to pita Smile

http://www.navodi.com/forum/viewtopic.php?t=410&highlight=skadar

ok Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazad na vrh
ljubac

Pridružio: 15 Sep 2008

PorukaPoslao: Sre, 14 Jan 2009 01:53:33    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sloba ::
Kontumac je vapsko ime za karantin. Forkontumac je pred-karantin. Pretpostavljam da je ostrvo ranije korieno kao pred-karantin za putnike koji su preko Dunava dolazili iz Turske, kao brana od irenja bolesti od kojih druge zatite nije bilo.
Istorija je svuda oko nas, makar je mi ne videli.

Video sam letos vrljajui ,malo po ostrvu beke betonske stubove.Zna li ko sta je to i emu slui ili sluilo

Poz
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 04 Feb 2009 14:23:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Male vode su moja omiljena destinacija . Na izlazu iz Malih voda , nekih 50 metara na levoj obali postoji jedna stara vrba i posle nje jedan mali liman .Tu na tom mestu sam mnogo puta boravio sa svojim camcem. Sa krmene terase puca pogled niz Dunav na Vincu .Cak i Kosava kada duva , tu je zavetrina.Uzivanjima nikad kraja . Na istoj obali nizvodno je ulaz u baru iz koje vire stara debla vrba bez grana i lisca koja su inace platforme za stajanje caplji . Provesti noc u toj bari je prica za sebe . Neznam sada , ali svojevremeno na samom izlazu Malih voda u Dunav , na dnu je bila duboka jama gde smo uspesno pecali somove .
Pozdrav svim obozavaocima MALIH VODA .
Ljubivoje

Pridružio: 28 Feb 2008

PorukaPoslao: Sre, 04 Feb 2009 16:07:57    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I sada je rupetina, tamo gde su one panjine i vire iz vode.
Ali, vie nije Turski to je nekad bio. Upropastie ga dinamitom ribokradice.
Nazad na vrh
autarh
Gost

PorukaPoslao: Sre, 04 Feb 2009 18:16:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

organizujemo ove nedelje izlet do malih voda sa rostiljem pa ako je neko zainteresovan neka se javi
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 05 Feb 2009 12:50:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ponekad kada vidim ili cujem za neka ljudska nedela pomislim da je covek "GRESKA PRIRODE".Na radost svih nas ljubitelja prirode i sveta zivotinja , jos uvek je mali procenat pogresno orjentisanih ljudi , a i PRIRODA ima svoje zakone , a i dobar je borac za opstanak.
Prilike na MALIM VODAMA dobro poznajem . Dinamitasi su pretezno NOVOSELCI , a ne zaostaju mnogo i PANCEVCI.
Steta je pre svega za ljubitelje procesa pecanja , a MALE VODE su bile RAJSKO mesto pre svega za pecanje .
Da ce se opametiti , nisam siguran , ali se nadam da ce doci vreme bar postovanja zakona .
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 05 Feb 2009 13:18:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gos-in AUTARH , vrlo rado bih Vam se pridruzio , a i rado bih ucestvovao za rostiljem [znam dobro da rostiljam]. Problem je u tome sto sam 1500 km udaljen od Beograda .
Ja svima vama zelim : lepo vreme , lep provod i mnogo lepih utisaka
Sve najbolje .
autarh
Gost

PorukaPoslao: Čet, 05 Feb 2009 13:47:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

seva-2 ::
Gos-in AUTARH , vrlo rado bih Vam se pridruzio , a i rado bih ucestvovao za rostiljem [znam dobro da rostiljam]. Problem je u tome sto sam 1500 km udaljen od Beograda .
Ja svima vama zelim : lepo vreme , lep provod i mnogo lepih utisaka
Sve najbolje .

nije to daleko ako se na vreme krene Smile salim se naravno

cim buidete u tom delu dunava javite se obavezno
Nazad na vrh
peca

Pridružio: 26 Nov 2007

PorukaPoslao: Pet, 06 Feb 2009 16:56:10    Naslov: Odgovoriti sa citatom

male vode.predivno mesto,kao i mnoga na dunavu.prednost je sto je relativno blizu.sto se tice pecanja,generalno gledano,sve losije i losije.ako se dobro secam od letos pocela je izgradnja kolektora za otpadne vode ispod velikog sela.nadam se da gresim ali nesto se gradi.ako je nedajboze kolektor cao sa turskim dunavom
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Pet, 06 Feb 2009 22:09:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
ako se dobro secam od letos pocela je izgradnja kolektora za otpadne vode ispod velikog sela.nadam se da gresim ali nesto se gradi.ako je nedajboze kolektor cao

Peco,
na obali malih voda se zaista gradi, ali ne kolektor otpadnih voda kakav postoji kod panevakog mosta, koji taloi go*na, a prljavu vodu preliva u reku, nego "fabrika za preradu" otpadnih voda, koja e navodno u Dunav isputati preienu i potpuno "istu" otpadnu vodu. Zbog te fabrike je produbljen ulaz u male vode, a to kopanje je napravilo sprud na poetku srednjih voda. Probija se tunel kroz brdo koji bi trebalo da pokupi svu vodu sa Mirijeva (Mirijsevski potok), Karaburme, i Vinjike Banje i da je odvede u tu "fabirku"... Voleo bih da bude ba tako kako su nam opisali kada su kod nas kupovali opremu za snimanje dna u Malim vodama.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016