forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Preporuite mesto na kome vredi baciti sidro.
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dule

Pridružio: 23 Dec 2008

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 03:21:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zato sam ja kupio gliser Smile
Pogledao sam vas sajt i super je.
elim da zaivi, ali za to je potrebno dosta tema da se ubaci, ne mislim na forum. Moda kontaktirati nae nautiare da daju svoje prie. Mislim da ih ima puno koji imaju ta da kazu. Ili samo jedan dobar i potpun nautiki vodi... nisam pametan ali siguran sam da bi sami posetioci dali najbolje ideje.
elim vam uspeh, mada je uspeh i to to jedan brod ima svoj sajt.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger
ALBATROS

Pridružio: 08 Nov 2008

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 20:30:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dule BRAVO za pokretanje ovakve teme.
Ti si sad postavio standarde kako treba slikovito opisati i sve to tekstualno potkrepiti SVAKA CAST.

Jos nesto na forumu ima jedna tema PLOVILA CLANOVA pa bi mogao nesto reci o tvom gliseru.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
autarh
Gost

PorukaPoslao: Pon, 05 Jan 2009 00:29:32    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ma sajt je krenuo iz 10te price ali sad smo resili malo da poradimo na njemu Smile polako ne zurimo Smile
Nazad na vrh
outboard-master

Pridružio: 09 Nov 2008

PorukaPoslao: Pon, 05 Jan 2009 11:29:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

autarh ::
ma sajt je krenuo iz 10te price ali sad smo resili malo da poradimo na njemu Smile polako ne zurimo Smile

forum je odlican Wink
Nazad na vrh
espresso

Pridružio: 28 Feb 2008

PorukaPoslao: Pon, 12 Jan 2009 15:54:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

obrisano

Poslednji izmenio espresso dana Čet, 14 Maj 2009 12:39:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 14 Feb 2009 10:12:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovanje svim ljubiteljima zivota na vodi i svima onima koji su oplovili DONJI DUNAV.

Ovom prilikom, ja bih se obratio svima koji su culi za Porecku Reku i Hajducke Vodenice i planiraju da iduce leto plove do tih destinacija.
Obratite paznju, navratite, zadrzite se i pogledajte okolinu. Meni se desavalo da krenem za Kladovo, svratim i ostanem i vise dana neplanirano. I bilo je predivno.
PRVA: Male Vode-zavetrina. Rajsko mesto za pecanje. Na visokoj obali baste sa svezim povrcem za salate. Lepa mesta za rostilj. Nabavka provijanata u obliznjem Velikom Selu.
DRUGA; Tamis. Mali Amazon. Reka sa lepom vegetacijom. Mir narusavaju ptice iz obliznjih vrbaka.
TRECA: popularno Ljubavno Ostrvo. Lokacija izmedju Ljubavnog i Ivanovog Ostrva. Rajsko mesto za pecanje, sa lepim terenima za rostilj.
Snabdevanje u Ritopeku.
CETVRTO; Kanal Ivanovo. Mirna voda. Pecanje je moguce na plovak. Zavetrina. Boravak moze i na sidro i u obalu. Lokvanji su ukras kanala.Mir tisina, a obskrba u Ivanovu ili u Grockoj.

--nastavak sledi--

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Sub, 18 Apr 2009 18:31:00, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Sub, 14 Feb 2009 11:18:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

--nastavak--

PETA: Brestovacka Ada ima svoje cari. Plaza je prelepa. Mesto za pristajanje duboka voda dozvoljava u obalu. Zasticeni od talasa i vetra, a imate i izbor od jos dve ada sa razlicitim uslovima boravka, pa birajte. Snabdevanje u Grockoj, a i pecanje je popularno.
SESTA: u rukavcu iza Smederevske Ade ima mnogo lepih mesta. Naravno, mirna tiha, za pecanje i za kampovanje predivno. Nabavka u Vecnom Gradu Smederevu.
SEDMA: Velika Morava ima svoje cari. Uplovite, uverite se sam. Ja sam tamo i upoznao ljude bastovane, sa kojima se poznanstvo razvilo u prijateljstvo. Morava je bogata ribom. Krivuda i time je interesantna za plovidbu. Jedino preporucujem da se nocu vezete za obalu, jer barze sa soderom i peskom su ceste, a njihovi kapetani se ponasaju razlicito.
OSMA: Stojkova Ada kod Kostolca je takodje interesantna po pecanju. Ovde vazi: koliko kedera imas, toliko smudjeva budes upecao. Ako nocite na Stojkovoj Adi, izaberite stranu neplovnog puta. Za nocenje predlazem, a i kao DEVETU destinaciju Kostolacki kanal. Voda je izdrenirana sa mnogim podvodnim izvorima, pa je zato bistra i cista. Dubina je oko osam metara, pa je idealna za podvodno plivanje. Koliko sam informisan podvodni ribolov je zabranjen, ali bar mozete da uzivate u podvodnom svetu. Pored mnogo riba, ima i vodenih kornjaca.
Hladna i dobrog kvaliteta pijaca voda je na samoj obali, pored tuseva, a i pored uredjene baste kafane. Do pijace i pekare sa dobrim burekom, ne treba dugo hodati. Boce plina takodje mozete zameniti.

--nastavak sledi--

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Sub, 18 Apr 2009 18:42:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Sub, 14 Feb 2009 12:02:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

--nastavak--

DESETA: Zilava Ada i to sa strane Dunavca. Preporucujem vezivanje za obalu jer Gornjak zna da iznenadi svojom brzinom i snagom. Kosava moze da uznemiri Dunavac ali ostrvo stiti i pravi zavetrinu.Dubina dunavca je i do 12 m i samim tim mesta za pecanje somova, smudjeva i sarana, u kilazi od 8 do 18 kilograma, nije retkost. Za ljubitelje pecanja babuski na plovak je leva obala dunavca i donji deo same Ade.
Snabdevanje provijantima u Dubovcu. Na samoj Adi odlicna mesta za rostilj i kampovanje. Po sredini Ade postoji bara u kojoj ima u izobilju pijavica, skoljki itd.
Za gliserase informacija: ostrvo na kome se nalazi dalekovod, to je Ada Zilava. Svratite, mozda ce Vam se zasvidjati. Mozda ce te ostati na njoj.
JEDANESTA: Dunavac Zavojske Ade. Odlicna zavetrina, mesta cista i prelepa za rostilj, kotlic i kampovanje. Dubina 6 do 8 metara sa panjevima i potonulim stablima. Za pecanje raj bozji. Jedono ne preporucujem obaranje sidra. Najbolje je vezati se za obalu.
Snabdevanje u Ramu.
DVANAESTA: preko puta Rama, nalazi se Stara Palanka i usce Vlajkovackog kanala, koji donosi tople vode iz Tise, Par stotina metara od usca nalazi se prosirenje kanala u kome preporucujem da se vezete za obalu. Pecanje na plovak, a na samom usci, na dubinjaka som i smudj grizu odlicno.
Kafana sa ribljom corbom i rostiljem, moze samo da se pohvali.

--nastavak sledi--

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Sub, 18 Apr 2009 18:58:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Sub, 14 Feb 2009 12:50:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

--nastavak--

DVANAESTA: pored sela Zatonja, kod brane Srebrnog jezera je odlicno mesto za boravak ali je zapostavljeno zbog blizine Velikog Gradista. Pogled koji se prostire, prema Kalinovcic Adi i Rumunskim planinama je predivan. Pecanje je za pricu, a snabdevanje u selu Zatonju odlicno.

Boravak u Velikom Gradistu i u Golubcu imaju i svoje dobre i lose osobine. Meni se licno Gradiste svidja kao varosica dok Golubac nema tu formu, vec je razmesten kome se kako svidjalo. Jedino lepo mesto kod tvrdjave, kada Gornjak duva je nesnosljivo. Uredu nabavka goriva je prilagodjena i sta jos?

Dobra tj. usce reke Dobre je zaraslo u nekoj travi, Boljetinska reka takodje, Ostaje Porecka reka i Hajducke Vodenice kao najbolje destinacije.

Mogao bih da predlozim, posle brane usce reke Kladusnice. Jeste da se nivo vode znacajno podize i spusta, ali je okolina predivna. Kao da se nalazite na sred lepog pasnjaka.

Sva mesta imaju svoju specifiku i svoju lepotu. Ostaje da je mi ljudi ne upropastimo i da u njoj uzivamo, koliko god mozemo sebe da organizujemo.

Sve najbolje Vam zelim i odaberite svoju destinaciju.

Pozdrav Moma S.

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Sub, 18 Apr 2009 19:06:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
MiaF

Pridružio: 01 Feb 2007

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 10:36:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Momo svaka cast na izboru i opisima. Pozdrav sa ua Morave.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Uto, 17 Feb 2009 18:15:50    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovanje MisaF.
Ja sam inace rodjen na Juznoj Moravi. Do svoje pete godine sam se tri puta davio i zatim naucio da plivam, tako sto me je otac bacio u duboku vodu i ja od straha poceo da lupam i tako naucio da plivam. Kroz zivot do sada naucio sam sve "stilove" plivanja, ali nikada nisam podcenio peku i njene cudi.

Po zodijaku sam rak, ali mislim da to nije razlog sto sam i do sada mnogo voleo sve vodene sastave, a narocito reke i jezera. I cinim sve da tu svoju ljubav ispostujem i ucinim sve da bih zivot provodio na vodi i ubuduce.

Pozdrav Moravi .

Moma S. .

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Sub, 18 Apr 2009 19:09:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
MiaF

Pridružio: 01 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 07:37:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tako ti je to kad se naguta malo moravske vode. Inficirao si se...
Pozdrav do nekog susreta na vodi!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Miljan

Pridružio: 07 Feb 2008

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 14:03:40    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Samo kratka digresija,sidre se NE BACA vec se OBARA
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 18:16:16    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Miljane, dobar dan.
Mogu vam reci da sam svedok nekoliko ''bacanja" sidra, sobzirom da drugi kraj konopca nije bio vezan za camac.

A zargon je zargon. Vazno je da se razumemo.

Sve najbolje Moma S.

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Sub, 18 Apr 2009 19:11:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Miljan

Pridružio: 07 Feb 2008

PorukaPoslao: Čet, 19 Feb 2009 01:40:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobar dan,ja sam takodje prisustvovao svemu i svacemu.Ali sta da se radi,ima nas svakakvih.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016