forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Ljubimci na vodi
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
phillips

Pridružio: 09 Feb 2009

PorukaPoslao: Ned, 08 Mar 2009 18:38:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Marko SKM ::
Bas simpaticna maca.Pazite samo da se ne prejede Very Happy . Mnogo je lepa.

Marko , dobro si primetio , kada se Gonzo prejede kedera Twisted Evil , nema nita od pecanja .
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Pon, 09 Mar 2009 19:10:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

*
Dobar dan !

Koki je bio moj trei pas. Pre bih rekao osoba od poverenja, ili... ! Znam da mi je bilo udno kada sam dobijajui Оekija na poklon uo ono dobro poznato ''Ako hoe da kupi ljubav za pare kupi psa". To je bila ljubav za . Оeki je umro sa 19 godina! Da tano toliko. A bio je meanac terijera i ??? Drugog psa su mi otrovali neki zli ljudi kada je imao tri godine. Tada sam se zarekao da nikad vie neu imati psa, jer napraviu zlo ako ponem da se svetim. Supriga me je ubedila, jednog leta da svratimo kod kominice da pogledamo male kuie koje je njena kuja okotila. Bili su crne pufnice na majku koja je neka teko definisana meavina, iako se moglo pronai tragova i setera. ''Tatka na maliani'' smo pronali kod nekog kontejnera. Solidne grae i dranja - iako malo ofucan. Ipak davao je nade da e potomstvo biti reprezentativno. Prvi od tenaca koji je doao do mene bio je Koki (umetniko ime ''ika'' dao mu je ika-bambus narednog leta na plai ispod lida). Koki je rastao - igrali smo se (ja sam bio onaj veliki pas koji ume i da ugrize za uho) a kada je bilo gusto na ulici, znao je da dotri do leve noge i odatle da laje - po sistemu sada emo da vam pokaemo ovaj veliki i ja. Vodu nije mnogo voleo, a i ni kupanje sa ili bez kereeg ampona. Na jednoj od vakcinacija zamolio sam tehniara da u potvrdu upie kao rasu ne ono uobiajeno ''meanac'' nego Dugodlaki donjevodovaki goni. ovek je malo razmislio i shvatio da to lepe zvui. I dan danas uvam tu potvrdu.
Pre neku godinu, kada smo otili na odmor, Koki je ostao da uva kuu. moja majka ga je obilazila, hranila... Jednoga jutra nala je otkopan kai (ne pokidan) i tada je nastala potraga. Naalost bez rezultata. Znam da nije otiao od kue, jer kada je po nekad otutnjao u etnju za devojkama, vraao se posle dan-dva umoran, zadovoljan i prljav. Kuica u dvoritu nije sklonjena. U njoj je gumena koska za igranje i jedna do pola oglodana - prava. I ostale su uspomene, fotografije. A znao je da se namesti pred objektiv.

Koki na svom omiljenom mestu pod suncobranom, a na sprudu kod VRO !

Koki, Istranka i Ja - bili smo ... pravi prijatelji ... !

Pozdrav B.
DorcolAC

Pridružio: 10 Feb 2009

PorukaPoslao: Pon, 09 Mar 2009 19:19:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U čamcu - na pramcu!

Poslednji izmenio DorcolAC dana Pon, 06 Sep 2010 21:23:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 14 Mar 2009 13:01:49    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zdravo Boki

Ljubav za ljubimcem nikada ne prolazi . Ti si dobar covek , a imas i odlicne uslove da imas ljubimca . Imas Kokijevu kucicu u dvoristu i umesto da te podseca na tugu za Kokijem , dozvoli sebi i uzmi nemackog lovnog Terijera i smesti ga u Kokijevu kucicu . Sacekivace te sa neopisivom radoscu i tuga za Kokijem pretvorice se u radost , a mozda je dusa Kokijeva u tom malom Terijeru .

Nece ti smetati kada podjes u selo , da ga povedes sa sobom . Unece ti svojim ponasanjem radost u kucu . Boki , dozvoli to sebi i verujem da ce se ta ideja svidjati i Ankici .

U nadi da ces me obradovati svojom pozitivnom odlukom

Pozdrav Moma S .
phillips

Pridružio: 09 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre, 18 Mar 2009 17:24:23    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sve se slaem sa Momom Exclamation
Koki je stvarno bio predivan , ali bol za Kokijem se najbolje lei nekim novim Kokijem .
I mi svake godine na splavu imamo po nekoliko predivnih najpametnijih i najodanih pasa , boljih od svih pedigriranih koje sam ikada upoznala , lutalica , a cesto i odbaenih pedigriranih pasa koje su neodgovorni vlasnici izbacili na ulicu . Medjutim naalost svi oni zimi esto stradaju od strane lokalnih lovaca . Stvarno mi nije jasno da ovek koji ima sopstvenog lovakog psa moe da ubije drugog psa pa makar bio i lutalica .
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Uto, 24 Avg 2010 09:30:00    Naslov: MALISA Odgovoriti sa citatom

*

Gospodo Forumasi dobar Vam dan.

Sada kada smo bili na godisnjem odmoru, otvorili smo nas album sa fotografijama i radovali se tim vremenima, a ja nisam propustio mogućnost da ponesem neke fotografije, da i Vas upoznam sa njima. Pre svega Mališa je veći deo života proveo na Ševi, tako da s pravom mogu reci da je on mornar unutrašnje plovidbe. Oplovio je sve plovne reke i kanale ove nase lepe Srbije.

Jeste se ikada zapitali zašto nam svet preko granice naše domovine nikada ne može prušiti stalnu sreću?
Odgovor na ovo pitanje je što se mi koji smo tamo došli nismo navikli na taj život koji se tamo odvija i uvek žalimo za našim starim navikama.
Na primer, možda Vam se jako sviđa novi posao koji ste tek dobili i smatrate da Vas obogaćuje i stimuliše za rad. No, što se događa kad protekne nekoliko godina i posao se počne ponavljati, ili se članovi Vašeg tima promene i vi više ne uživate u njihovom društvu ? Inostrani svet se stalno menja pa se u njemu ne može naći trajna i stalna sreća.
Dakle, ako želimo trajnu sreću, trebamo se posvetiti onome što je nepromjenjivo i večno. Duša u nama je nepromenjiva i večna. A kada se posvetimo nečemu što je po samoj svojoj prirodi nestalno i sreća koju iz toga dobijemo je nestalna, a to nije to !

Ovaj trenutak je zabelezen na trijanglu u Backom Petrovcu. Na ovoj fotografiji smo sa jednim radio-amaterom iz Backog Petrovca ili okoline, ne secam se. Na Malisinim zadnjim nogama se vide sesti prsti, koje smo kasnije operisali kod Dr. Vere na Veterinarskom Fakultetu.

Negde na nekoj obali uz kotlić, a Ljilja nešto plete, dok Malisa sa pažnjom sluša sta mu Ljilja govori. Pošto sam ga uzeo sa 15 dana starosti ( da ga ne bi neko drugi uzeo ). I ja i Ljilja smo mu poklonili svu paznju, a on je pokazao da je veoma inteligentan i brzo je učio. Nikada ga nisam tukao da bi zapamtio. Pa i kada bi nesto uradio sto ne treba, savetovali smo ga da je to pogrešno. Jedino kada bi nešto loše uradio specijalno, onda bi dobio vaspitno po zadnjici, ali ne jako.

Ovde smo sa Borislavom Vuceticem, nasim dragim Borom. I opet kotlic. U stvari mi smo i dok smo radili, svaki petak uveče pa do nedelje uveče, provodili na Sevi i obalama Dunava i Save.

================nastavak sledi======================

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 28 Maj 2013 07:08:32, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Ned, 29 Avg 2010 08:56:56    Naslov: MALISA-prvi nastavak Odgovoriti sa citatom

*

=================prvi nastavak======================

Vec sam rekao da je Malisa bio veoma inteligentan i mene i Ljilju je veoma prijatno s malih nogu iznenadjivao svojim stavovima i reakcijama. Camce ( Sevu i cun ) je okvalifikovao kao svojinu i njegov terijerski karakter je dolazio do izrazaja u smislu cuvanja camaca. Teritoriju camaca i blizu obalu, kao i blizi deo vodenog prostora je drzao pod svojom kontrolom i primeceno kretanje u tom prostoru je najavljivao lavezom. Lajao je razlicito, prema datoj situaciji i njegovoj proceni. Kada sa Sevom "stojimo u obalu" a neki camac u plovidbi prolazi blize nego inace, Malisa se vec nadje na zadnjoj platformi i lanuo je kratko par puta. Ako camac pristaje uz nas, lavez duze traje. Ako neko pristaje uz nas, a bilo kako pokazuje nedostojno ponasanje, onda je lavez agresivan i stalni. Skoro isto takvo ponasanje je pokazivao, ako se nepoznato lice krece obalom, ali blize Seve. Razlika je samo u tome, sto se Malisa u slucaju agresivnog ponasanja "lica" povlaci na prednju palubu Seve i tada je mogao i da ugrize. Upoznavsi njegovo nepogresivo lajanje, ja sam ga slobodno i sa poverenjem ostavljao na Sevu dok sam i danju i nocu isao u ribarenje sa mrezama. U slucaju njegovog agresivnog lajanja, za kraj mreze sam vezivao praznu kantu i brzo stizao sa cunom do Seve, a Malisa je bio nepogresiv. Cak i ako sam ja tu na Sevi, Malisa je imao svoje pravilne rezone:

PRIMER: Jednom sam krpio mreze na krovu Seve, a jedan pecaros koga nismo poznavali, zakacio mu se plovak prilikom zabacivanja na vodu i dosao do nas da me zamoli da mu pozajmim caklju da bi njome otkacio svoj plovak sa grane vrbe. Malisa je u to vreme leskario na prednjoj platformi i rezanjem ga je upozorio da ne prilazi. Kada sam mu rekao da je "u redu" pustio je pecarosa na platformu, ali kada je ovaj uzeo caklju sa krova Seve, odjednom je zastao i rasirenih ociju rekao:
-" Kazi mu da me pusti. Drzi me za nogu".
-" Malisa, u redu je, pusti coveka". I pustio ga je. Zatim kada je pecaros vracao caklju, popeo se na platformu, ostavio je, zahvalio se i otisao, a Malisa ga nije dirao, niti rezao na njega.

Od malih nogu je voleo da se sa mnom vozi cunom gde je sebi opredelio mesto na pramcu cuna, a u kolima na suvozackom mestu je obozavao, ali kada bi da spava, isao je na zadnje sediste !

Malisa na krovu Seve, medju mrezama koje se suse.

====================nastavak sledi==================

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 28 Maj 2013 07:12:14, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Pon, 30 Avg 2010 20:41:13    Naslov: MALISA-drugi nastavak Odgovoriti sa citatom

*

====================nastavak drugi==================

Godine 1994, april mesec i Malisa sa nama odlazi za Belorusiju. Do Budimpeste agencijskim autobusom, pa iz Budimpeste avionom do Minska. I tamo smo proveli 2,5 godine. Imali smo novi "Volvo- 440" i najmanje 6-7 puta isli smo njime za Beograd. Malisa je bio interesantan, nocu kada smo mi spavali on nije trenuo, a kada smo se mi probudimo, on je istog trenutka legao na zadnje sediste i zaspao. A tome ga niko nije ucio. U slucaju da nam neko nocu prilazi kolima, rezanjem me je upozoravao da se neko suvise priblizio.

Malisa se kupao u jezeru Narac na severu Belorusije, zatim na Vilejskom vodohraniliscu 70-tak kilometara od Minska na sever i na Beloje ozero, oko 300 km. juzno od Minska, prema Ukrainskoj granici. Na Minskom moru i u reci Svisloc, u samom Minsku, mnogo puta se kupao. Pored ostalog tamo je ostavio i svoj porod koji je proizasao iz ljubavi sa jednom malom kucom.

Na "Minskom moru", cesto smo provodili vikende i zimi i leti !

Napolju ( -34 celziusa ) i sapice mu se lepe za led, pa smo morali da napravimo cizmice. Ovo je trenutak generalne probe.

Na daci ( vikendici ) kod Gambergovih, sa lopticom naravno.

Pozdrav Moma S.

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 28 Maj 2013 07:16:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 01 Sep 2010 21:32:20    Naslov: MALISA-treci nastavak Odgovoriti sa citatom

*

================treci nastavak=====================

Ljiljina majka Desa, je obozavala Malisu. Vise puta je Malisa ostajao sa njom, dok smo mi isli u posete gde nismo mogli da ga povedemo. Desa je u tim prilikama upoznala specificnost Malise i jako ga je zavolela. Mozete zamisliti kada je ona Malisi pravila original pljeskavice ili mu je przila pilece dzigerice za rucak. I malisa joj se iskreno radovao kad god bi se ona pojavila na ulaznim vratima naseg stana ili camca Seve. Dok Ljiljin otac Mladja ga nije voleo. On je smatrao da je psu mesto na lancu i napolje, a ne u krevetu.

Obostrano, Malisa i moja tasta Desa su voleli da se medjusobno igraju.

Desa je nekada malo preterivala.

A Malisa je bio ubedljiv kada je Desa presla crtu.

I sve jedno, njih dvoje su prosto bili drugari.

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Pet, 22 Avg 2014 17:52:17, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 02 Sep 2010 18:01:41    Naslov: MALISA-cetvrti nastavak Odgovoriti sa citatom

*

==================nastavak cetvrti==================

Medju nasim prijateljima je bio srecan i obozavao ih je, a njihovu decu je prosto voleo. Sta su mu sve radila, a nikada ni jedno dete nije povredio, cak ni slucajno. Secam se kako su ga deca zvala sa polovine Dunavca pri dolasku na Lido. A on ih je sacekivao sa lopticom u ustima. Deca su vriskala od radosti, bacajuci mu lopticu cas u vrbak, cas u vodu, a Malisa je neumorno donosio im lopticu. Secam se kada su se dva klinca odvazila, pa su mu odneli lopticu sa druge strane Lida do plovnog puta i hteli da ga unesu u camac i verovatno ukradu. Ja im nisam smetao u nameri, ali sam izdaleka pratio situaciju. Malisa kada se nasao u rukama jednog od klinaca, tako je "prijatno" zarezao da ga je klinac u strahu ispustio, a Malisa je uzeo svoju lopticu, okrenuo im ledja i polako se vratio u kamp. Camce nasih prijatelja je obavezno obilazio i ulazio unutra, ne da bi nesto jeo, i nikada nista nije uzeo jer on nikada nije bio gladan, vec da bi prekontrolisao camac, da li se neko bez dozvole mozda uselio ( mis, zmija, zaba ). Kod Njokija je pronasao misa, koji mu je pre toga napravio "dobru" stetu. Interesantno je kako je nase prijatelje prepoznavao? Desavalo se da nam nocu prilaze sa svojim camcima, kada smo "na sidru". On je uvek na vreme se nasao napolju i lanuo na njih upozoravajuce i kada je neko od njih progovorio, odmah je dolazio kod mene i zabacenih usiju i mrdanjem repa, ukazivao da nam dolazi prijatelj. U redu, prepoznavao je po glasu, ali kako u stanu, kada neko zazvoni, prvi je kod vrata i mirise spoljnji vazduh na stokovima vrata. Nepogresivo je ukazivao ko je iza vrata. Kada mu je rep podignut i usi ispravljene, znaci neko koga je negde upoznao, znaci poznat covek. Kada repom mase, a usi zabacene nazad, znaci prijatelj, koji nam cesto dolazi u stan ili na camac. A kada rep drzi vodoravno i usi podignute, znaci neko nepoznat. Nikada za 12 godina zivota nije pogresio u prepoznavanju. A nije podnosio cigane koji prose na raskrsnicama i uniformisana lica, u tom smislu i perace ulica.

U Sremskim Karlovcima preko Dunava na plazi sa prijateljima

Kod nas u stanu, prati pricu Ljube Zeca

Na obali Tise

=================nastavak sledi=====================

Pozdrav Moma S.

Poslednji put izmenio seva-2 dana Pet, 22 Avg 2014 18:00:19, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Ned, 05 Sep 2010 11:51:54    Naslov: Malisa-peti nastavak Odgovoriti sa citatom

*

===============peti nastavak=======================

Malisa je na Sevi i na cunu odrastao. U pocetku je bilo raznih slucajnih padova u vodu :
1 ) U rejonu Krcedinskih ada, plovimo cuge sa "Asteriksom", a na adama krave. Malisa ih prvi put u zivotu vidi i verovatno se uplasio ( predpostavljam ) i lajuci na njih pao je sa krova u Dunav. Kepena ga je video i alarmirao, a Malisa je pokusavao da pliva uz Dunav ka nama. Napravio sam zaokret i pokupili smo ga. Ali svaki sledeci put se pentrao na krov Seve i lajao na stado krava, koje su ga lenjo posmatrale.
2 ) Voleo je sa mnom da ide u ribarenje, kako dnevno tako i nocno. Dozvoljavao sam mu kad god je to bilo moguce. Jedino nije isao sa mnom kada je morao da cuva Sevu. Na cunu je obozavao da leskari na prednjoj platformi, ali kada naidje neko sa camcem ili kada naidju talasi, on je ustajao i lajao. Pri takvim svojim "intervencijama", ne mali broj puta je pao sa camca. Uspesno sam ga pokupio iz vode, zahvaljujuci tome sto je svaki put plivao ka meni. I uvek sam ga savetovao da bude oprezan.
3 ) Kada kisa pada, vise puta se okliznuo sa nogostupa i pao u vodu. Zato sam morao da po nogostupu postavim "tepison" i onda je za njegove sape bilo dovoljno bezbedno.
4 ) U toku plovidbe, voleo je da "zvrnda" oko Seve po nogostupima. Na zadnjem bocnom delu Seve bio je uzan nogostup. U stvari bio je tako napravljen, odnosno prilagodjen za pristajanje cunom. I kada se Malisa nadje na njemu, a Seva preskacuci kakve talase i pocela da se ljulja, Malisa je redovno, da ne bi pao u vodu, naslanjao se na zid Seve, ali tako refleksno da se u stvari odbijao od zida i padao u vodu. Da bih sprecio, a da ga negde u plovidbi ne izgubim, napravio sam od metalnih cevi ogradu u njegovoj bezbednoj visini i cak ispleo mrezu, tako da je zatim godinama hodao po nogostupu i vise nije padao u vodu.

Inace je Sevu smatrao svojom teritorijom i mnogo se puta borio i sa Rot Fajlerima, Nemackim Ovcarima i sa velikim seoskim dzukelama, kako sam ih ja iz sale zvao " obalskim gonicima". U stvari on je lajanjem upozoravao i mnogo jace pse od sebe da je Seva njegova teritorija. Medjutim, desavalo se da nisam prisutam kada takvi psi u prolazu ne postuju njegov teren i napadnu ga. On je uvek bezao sa obale na prednju platformu Seve, ali tu je mogao i glavu da izgubi, ali nije popustao. Sobzirom da je njegova krv sastavljena od majke ( nemacki lovni terijer ) i oca ( dobermana ), u situacijama borbe, pobedjivao je, nekada i zahvaljujuci sto sam se na vreme vratio do Seve, ali nije popustao. Ja sam vrlo brzo morao da naucim da mu lecim rane i imao sam dobre veterinare koji su ga lecili kako je trebalo, a ne kako je jeftinije. A desavalo se da ga napadne nemacki ovcar, a ja ga u rukama podignem iznad glave, a ovcar uz mene skace da bi ga dohvatio, dok sam ga ja tukao nogama. Obojica smo imali srece u zivotu.

Ovo je fotografija sa Lida. Septembar mesec. Malisa je doneo neko drvo i veoma je neraspolozen sto sedimo u Sevi. Zasto ne izadjemo napolje i malo mu bacamo lopticu ili drvo ?

Na krovu Seve u toku plovidbe, snasao se gre da legne. Kako neko od nas ustane, on se odmah tu "nacrta".

Vezali smo se za Ukrainsku barzu u satavu sa guracem i putovali sa njim do Sremskih Karlovaca.

====================nastavak sledi==================

Pozdarv Moma S.

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 28 Maj 2013 07:19:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Uto, 07 Sep 2010 20:04:52    Naslov: MALISA-sesti nastavak Odgovoriti sa citatom

*

===================sesti nastavak===================

Malisa je na Sevi sa mnom i sa Ljiljom proveo ceo svoj zivot. I kada smo zbog problematicnih situacija u nasoj zemlji, morali da odemo u inostranstvo, uvek smo se rado vracali kuci, ali na Sevu posebno. Malisa je imao zadatak oficira bezbednosti camca Seve i njenog vernog druga ribarskog cuna. Malisa se na Sevi i u njenoj blizini, osecao kao kuci. Svaki kutak mu je bio poznat. Znao je kao mali da u Sevu utrcu sav blatnjav i zato smo radi njega na patosu imali linoleum, u kolima specijalnu prostirku na zadnjem sedistu, ali u stanu mu Ljilja i njena mama kada nam dodje u goste, nisu dozvoljavale da ulazi prljav. Tako su ga jos kao malog naucile da od napolje udje pravo u kupatilo, tacnije da skoci u kadu i ceka da mu se operu noge i stomak. U pocetku je to shvatao kao kulturno civilizovani problem, pa je sa oborenim usima jedva pristajao na taj tretman. Ali, brzo je pravilno shvatio taj problem, pa je vracajuci se sam od napolje skocio u kadu i po nekada i lanuo da nas upozori da on nije nameran da dugo ceka u kadi.

Sa Sevom prolazimo pored bombardovanih mostova kod Ostruznice. Malisa je spustio rep i on razume sta se desilo mostovima, pored kojih smo godinama provodili vikende i ribarili kod stare sljunkare na 14-om kilometru reke Save.

I kada sam dremljiv, Malisa je voleo da bude pored mene, ili da makar legne pored mene u Sevi.

Ovde smo u marini "Brodograditelj" u zimovniku i okruzenju brodogradilista "Tito". Malisa stoji izmedju Beare i Ljilje, a preko puta Seve je Seva-2, bez tende u izgradnji.

=============nastavak sledi=========================

Pozdrav Moma S.

Poslednji izmenio LJilja Radmanovic dana Uto, 28 Maj 2013 07:26:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Sre, 08 Sep 2010 18:40:01    Naslov: MALISA-sedmi nastavak Odgovoriti sa citatom

*

=================sedmi nastavak====================

Malisa kao mali pasic, voleo je da sedi na prednjem sedistu auta i da posmatra okolinu. Medjutim on se na tom mestu osecao kao pravi suvozac i saputnik. Dok se nije privikao na po nekada ekstremnu voznju, znao je da kada mu se ucini momenat rizicne voznje, da sa prednjeg sedista skoci na patos, ili da skoci na zadnje sediste ( da se sakrije, predpostavljam ). Znao je takodje da kada Ljilja sedi na mestu suvozaca, da joj se popne na noge i tako sedi. To mu nije smetalo kada prolazimo pored nekog psa ili neceg sto ga izaziva, da skoci na prednji deo i nos nasloni u sofersajbnu. Posto smo kolima cesto imali duge ture: Beograd-Minsk, Beograd-Bukurest, Beograd-Moskva, voleo je da stane prednjim nogama na naslon za ruku izmedju prednja sedista, a na zadnje sediste da sedne i iz miloste da nasloni meni ili Ljilji glavu na rame.

Stan , kola, camac u plovidbi su staticna mesta za njegove terijerske nerve i misice. I zato smo ga naucili od malena da trci trotoarima ili po travi pored auto puta, a da pri tom ne istrcava na ulicu ili na autoput. Znao je na semaforu da stoji i ceka. Kada ja prelazim ulicu sa kolima, tada je i on prelazi preko pesackog prelaza. U slucaju da mu masa ljudi zasmeta na pesackom prelazu, ja sam samo par puta signalio sirenom na kratko i njemu je bolo dovoljno da se orjentise i nadje nas. U svakom gradu, gde smo ziveli, imao je svoju stazu za trcanje u vidu trotoara ili puta. Kada smo putovali, na primer iz Moskve za Beograd, onda sam na pogodnim relacijama, otvarao mu vrata i on bi istrcao napolje, a onda bih ja ukljucio cetiri migavca i isao potrebnom brzinom koliko je Malisi bilo potrebno da brzo trci. I tako svakog dana od 3-5 km. U Beogradu je obicno trcao po travi, a ja sam vocio kola putem oko Usca par krugova.

Posto ga nikada nismo vezivali, fakticki nije imao ni kais, onda smo mu stavljali lastih-traku oko vrata da bi ljudi znali da nije lutalica.

Do duse, desavalo se da ja naglo prikocim u odnosu na saobracajnu situaciju ispred nasih kola, a Malisa se tada stroposta na patos. Ja sam mu se tada obicno smejao, a on bi me ljut pogledao i rezao na mene.

================nastavak sledi======================

Pozdrav Moma S.
LJilja Radmanovic

PorukaPoslao: Pet, 10 Sep 2010 20:27:21    Naslov: MALISA-osmi nastavak Odgovoriti sa citatom

*

===================osmi nastavak===================

Moja omiljena poza i popodnevni odmor, Malisi nije smetalo da kada se njemu to svidja, da skoci na fotelju i ta mi stavi lopticu na rame, a onda skoci na patos i ceka da mu je bacim. Ako ne reagujem, odnosno spavam, on je ponovo uzme i ugurava je izmedju mojih ledja i naslona fotelje. Rezultat toga je da se obavezno probudim.

Na obali reke Kljazme u Moskvi, produzetak Dmitrovskog sasea, preko Kaljcevoje daroge prema naselju Dubno, otkrili smo jednu dostupnu platformu gde se moze doci kolima do same reke. Regina Beloruskinja iz Minska je radila kod nas u stanu i ona svakog dana pored svojih obaveza uredjenja stana, spremala nam je rucak. Ja kada idem s posla prodjem pored stana, pokupim Reginu sa spakovanim ruckom u termos torbi. zatim prodjemo pored Ljiljaninog radnog mesta, pokupimo je i idemo na pomenutu obalu. Tamo rasklopimo stocic i stolice, rucamo jos uvek topao rucak i do zalaska sunca sedimo i odmaramo se. A ja bih rekao "punimo baterije". Medjutim Malisa je vec tada bio oboleo i postao je veoma debeo i naravno trom. Lecio ga je najbolji Moskovski veterinar i sam ljubitelj pasa Dr. Loginov.

Bez obzira na njegov problem, ja sam se trudio da ga zadovoljim nekom lakom igrom sa lopticom.

Ovde je trenutak sa Zilave Ade, gde smo kampovali 5,5 meseci i gde nam je bilo veoma interesantno i lepo. Taj deo zivota nam je ostao u lepom secanju.

Takodje trenutak sa Zilave Ade, gde ja sa Malisom razgovaram, a ljubomorna Coka mi se popela na ledja.

I tako, ostase samo uspomene, koje me podsecaju na lepi period zivota, kada sam imao pravog druga i prijatelja, Malisu....

"I BILO JE
I TRAJALO JE
I SVI BI DA SE PONOVI,
A ONO TRAJE
I BEZ DA SE DESI."

Pozdrav Moma S.
seva-2

PorukaPoslao: Sub, 15 Jan 2011 18:38:24    Naslov: Secanja Odgovoriti sa citatom

*

Gospodo Forumasi, dobar Vam dan zelim.

Pocetkom oktobra 2002-ge godine, Malisa star, debeo i nedovoljno pokretan leskario je u Sevi i na travi oko Seve. Ceo zivot ili tacnije veci deo zivota je proveo obezbedjujuci Sevu od lukavih i upornih miseva bizamaca i velikih bezobraznih pacova. Te njegove fizicke nedostatke, podcenio je jedan mis pacov i priblizio se Sevi u nadi da ce se domoci njene unutrasnjosti i omrsiti brke sa rezervama hrane dobro cuvanim. Pri tom pokusaju u Malisi je proradio terijerski potencijal i unistio je pacova. Kao i do tada, doneo ga je ispred Seve i zalajao. Ovo je trenutak kada je Ljilja zabelezila taj trenutak lovackog zadovoljstva.

Pozdrav Moma S

Poslednji put izmenio seva-2 dana Uto, 26 Avg 2014 13:53:03, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016