forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Plovila clanova foruma
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Uto, 22 Dec 2009 09:18:36    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovanje, gospodine Dunav 1315.

Jako smo se obradovali i ja i Ljilja, kada smo videli na forumu fotografiju Seve, koju ste vi snimili 2005 godine u marini "Brodograditelj", odnosno dve godine, nakon sto smo je prodali. Prodali smo je Vladi Dorcolcu, vlasniku jednog sah - kliba, koji ju je u pocetku vozio i bez da otvori ventil za protok vode za hladjenje motora itd.

U svakom slucaju fotografija je lepa i postaracu se da se na leto 2010-te godine vidimo ( kada dodjemo na odmor ), da odemo u neku od dobrih kafana na rucak i da izmenimo iskustva sa vode. Podrazumeva se da cete doci sa suprugom.

Hvala Vam najlepse za zadovoljstvo, koje ste nam priredili sa fotografijom nase drage Seve.

Pozdrav Moma S.
seva-2

PorukaPoslao: Uto, 22 Dec 2009 10:27:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobar dan gospodine DusanF.

Izabrati ovakvu ladju, kao sto je Vasa, sve greske su tolerantne i sa ljubavlju se isprave. Ja iz svog ugla gledano, kada radim na camcu, radim sa takvim zadovoljstvom, da zaboravim da rucam, kada je vreme rucku.

Camac je naravno za zabavu sa prijateljima i drustvom. I uvek iz mog iskustva govorim, kada nesto radim na camcu, svi moji prijatelji su zauzeti i nema nikoga da pomogne, a kada se pravi rostilj, svi su tu i oni koji nisu pozvani. Valjda je to ljudski faktor. Priroda mog posla je bila takva, da sam morao, da bih sacuvao svoj nervni sistem, da sam isplovljavam na nekoliko dana. Da pored vatre, na obali, gledam kako gori i sedeci na krmenom delu, gledam u vodu koja odlazi i prolazi i tim terapijama sam sacuvao stabilnost nervnog sistema. Naravno da je bilo i slucajeva i to ne jednom da ostavim Sevu na sidru i Ljilju i Malisu u njoj, a odem da podavim mreze. Kada se vratim, a prijatelji sa svojim camcima pristali uz i svi se preselili na Sevu. Mnoge noci sam provodio sedeci na prednjoj platformi na sidru. Spavaca soba je bila puna dece, koja su skakala i igrala se, a njihovi tate i mame svuda po camcu. Neka su zivi i zdravi. Ja ih volim, ali vojim i sebe.

Gos-in DusanF. Morate da uvezbate, da sami opsluzujete ladju i tada cete moci da sami isplovite, kad god pozelite. Ja sa Sevom, sam imao sistem da kada stanem u obalu na izabrano mesto, pod odgovarajucim gasom, "guram obalu". Kada stabiliziram kretanje u pasivno, odnosno da se camac ne pomera ni levo ni desno u odnosu na bocni udar vode, onda izadjem na obalu sa bocnim konopcima, koji su mi uvek pri ruci na prednjoj palubi i vezem camac, za vrbe ili koceve. Zatim se vracam u camac i menjam smer elise u nazad. Tada se pramac camca spusti sa obale i bocni konopci se zategnu. Onda izgasim motor. Prilikom izlaska sa obale, sve ponovim, samo obrnutim redom. Tako se vezujem za obalu i kada je Ljilja sa mnom, stim sto tada ona izlazi ili drzi kormilo. U ovom sistemu, jedino morate uraditi nacin fiksiranja tocka kormila.

Sto se tice izbora, kupiti manji camac, ja nisam za to. Kako smo stariji, slabiji smo sa zivcima ( sve nam smeta ) i fakticki treba nam prostor. To isto vazi i za stembeni prostor, a pogotovu na camcu. Ja sam sebi i Ljilji napravio Sevu-2 12,50 X 4,00 metara. Veci nisam hteo da pravim, bas iz razloga sto bi mi tada trebao mornar i onda nisam samostalan. Ovako do 12 metara, mogu sam. Za izlazenje iz marine i da se ne bih cakljom oslanjao o necije camce, sto i sam ne bih dozvolio drugome, ugradio sa "bow-truster", da bih imao mogucnost pramcanog manevra.

Naravno ovo je moj komentar, gledan na probleme iz mog ugla. Vi cete sami odluciti sta Vam je najbolje, jer tada cete i biti zadovoljni resenjem.

Sve najbolje i uzivajte.

Moma Stosic
seva-2

PorukaPoslao: Pon, 28 Mar 2011 12:30:18    Naslov: Nepravedno Odgovoriti sa citatom

*

Gospodo Forumasi

Skoro svi na ovom forumu imamo camce, pa zato smatram da je ova tema nepravedno zapostavljena i da bi svakome od nas bile interesantne novosti u smislu pozitivnih prepravki ili kupovine novih ladja i camaca, kao i opreme za iste. Napisite ... pohvalite se ... !

S postovanjem Moma Stosic

Poslednji put izmenio seva-2 dana Pet, 22 Avg 2014 16:56:23, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
seva-2

PorukaPoslao: Pet, 17 Jan 2014 13:11:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Tema zasluzuje vise paznje ... !
ZoranT

Pridružio: 23 Nov 2016

PorukaPoslao: Čet, 01 Dec 2016 22:07:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovo je moj rucni rad za 6 osoba(za poneti)
screengrab

image hosting 10mb limit
dimenzije su mu 4.95 sa 1.6m sa tomosom 4 postize 8-11kmh...spremam materijal za drugi malo veci sa kabinom pa kad malo otopli...
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Sub, 03 Dec 2016 15:47:15    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ZoranT mi je poslao nekoliko PDF fajlova sa planovima novog plovila koje pravi, i zamolio me da ih ja okacim na forum.
Posto jos uvek nije moguce postaviti PDF fajlove, kacim slike koje su generisane od tih pdf-ova:

UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Pon, 05 Dec 2016 10:24:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zorane, sa kojim motorom planiras da guras novi camac i kakve performanse ocekujes?
ZoranT

PorukaPoslao: Uto, 06 Dec 2016 10:10:54    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Imam za camac jamahu 9.9 2t za pocetak na koriscenje...sa njom i njenom postojecom elisom na 3500-4000rpm oko 10km/h sa lakocom...camac je oko 1000kg(jos radim korekcije tezine) a teoretska brzina korita(brzina po VL) je 12km/h sa Fn+0.404(Froude number) sa 10kmh Fn jo 0.314...
taj Fn je jedan koeficijent a sluzi za predstavljanje otpora korita za odredjenu brzinu...kada dodje do vrednosti od 0.5 tada plovilo pokusava da izglisira i otpori dramaticno rastu sve do vrednosti Fn1.2...kad predje vrednost od 1.2 smatra se da glisira,onda nastaju neke druge sile i ide neka druga racunica...
...tako da ce najverovatnije dobiti neki motor od 4t i 9.9ks
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Uto, 06 Dec 2016 10:58:42    Naslov: Odgovoriti sa citatom

To je odlicno, iz mog iskustva, za deplasmansku plovidbu kad je veci camac u pitanju, 10-12kmh je skroz ok brzina. Ako uspes da nabavis 4t, i potrosnja ce biti zanemarljiva, pa jos ako bude Yamaha High Trust ih... Smile
ZoranT

PorukaPoslao: Uto, 06 Dec 2016 13:17:15    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ova 9.9 ce da pokaze sta mu treba...za high trust nema potrebe ispod 1-1.5t deplasmana a camac je tu negde...i tomos 4 ce da se oproba cisto radi reda iz postovanja prema tom motoru...generalno sam jos daleko od toga...iduce nedelje tek druga tura lima za bokove i jos po nesto od materijala...lagano
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Uto, 06 Dec 2016 14:10:49    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Najbitnije je da si krenuo Wink
Mileta

Pridružio: 13 Dec 2016

PorukaPoslao: Uto, 13 Dec 2016 22:38:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima. Evo i ja da predstavim svoju flotu Smile , Do skoro sam imao Pasaru Vodičanku, sada je na prodaju. Kupio Pasaru Istranku pre par meseci, usidrena je u dvorištu i čeka proleće da se malo sredi i najverovatnije ide u marinu Radecki, a onda uživanaje na Dunavu.
Postavio bih slike ali nisam vičan u tome, pa ako neko zna neka objasni. Uroše ako hoćeš možeš postaviti umesto mene, znaš već gde ih možeš naći Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Mileta

PorukaPoslao: Uto, 13 Dec 2016 22:43:16    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Samo ti Zorane napravi to, za početak možemo da probamo sa mojom Yamahom 8 ks 4 takta. Jedva čekam, verujem da će to biri super brod.
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Sre, 14 Dec 2016 09:25:16    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno Mileta, hvala ti sto si se predstavio u temi.

Evo slika Vodicanke koja se sad prodaje:

A ovo su slike novog Miletinog plovila, pasare Istranke:

Mileta

PorukaPoslao: Sre, 14 Dec 2016 09:30:37    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala Uroše na postavljeniim slikama. Bravo. Ubrzo ću valjda i ja naučiti kako se slike postavljaju, ili ću doći kod tebe na kurs informatike. Smile Samo da napomenem Istranka se prodaje bez komandi i Yamahe. Uz nju u prodaju ide Tomos 4.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 9 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016