:: Pogledaj teme - Uradi sam splav
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Uradi sam splav
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
vladapop

Pridružio: 02 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 03 Dec 2008 23:35:07    Naslov: Odgovoriti sa citatom

burici su zabranjeni samo za restorane i klubove a za splavove za sport i rekreaciju nisu u proseku svako bure traje od 4 do 5 godina stim sto ti ja licno preporucujem da kad prvo bure posle 5 god. pusti vodu onda treba promeniti sve burice i opet si miran 5god. a ne ove godine 5 bureta pa dogodine jos 5 i tako svake godine ovako uhvatis ritam da svake 5 godine menjas komplet burice i neces imati nikad problema
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
vladapop

PorukaPoslao: Sre, 03 Dec 2008 23:40:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sto se tice onih 800e nije tacno da nemozete da napravite nesto pogotovo ako svako od vas nabavi jos po nesto materijala.
EVO JA KAO ZALJUBLJENIK U SAVU SE NUDIM DA VAM POMOGNEM NESTO U MAJSTORSKOM DELU !!!!!!!!
PS: M I S L I M D A SAM VAS DOVOLJNO OHRABRIO!!!!!!
POZDRAV ZA VAS OD "POPA"
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
daxsm

Pridružio: 16 Nov 2008

PorukaPoslao: Čet, 04 Dec 2008 11:45:46    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pope hvala puno, jeste nas ohrabrili, i dobro je sto moze na burice, jer mislim da nam to dodje najjeftinije, aj posto je sad zima da prikupljamo informacije, koliko mislite da nam treba burica za to? nek su dimenzije kao sto je dax rekao na pocetku nekih 6,5*3,5, a nece biti mnogo tezak jer nece imati kucicu... i kako i gde se to registruje(ako mora uopste)?
p.s. Pope, mnogo su vam dobri splavovi...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vladapop

PorukaPoslao: Čet, 04 Dec 2008 23:26:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

za ove dimenzije minimum 18 a sto se tice registracije mozes lano da se provlacis jedno dve god. ako ce da bude stacioniran na jednom mestu a ako stavljas neku pentu onda ces morati odmah da ga registrujes
Nazad na vrh
daxsm

PorukaPoslao: Pet, 05 Dec 2008 10:13:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala, fino, toliko mozemo nabaviti bez problema, mislim da bi najbolje bilo da ih poredjamo u dva ili tri reda, jedan iza drugog? pa jednom ako stavimo pentu da moze da ide, video sam ljude koji su burice poredjali na sve strane, pa se ni sa 2X25 konja nisu pomerali uzvodno na savi... posto ne planiramo pentu za pocetak, verovatno necemo ni registrovati dotle, no otom potom, samo da mi to napravimo...sto se same konstrukcije tice, kakve nam sipke trebaju i koliko? i za pod, da li same daske, ili i nesto preko njih? ne bih da budem dosadan, ali mislim da je ovo najbolje mesto za prikupljanje informacija, jer vidim da ima vas koji ste veoma strucni u ovoj oblasti...hvala unapred
Nazad na vrh
vladapop

PorukaPoslao: Pet, 05 Dec 2008 20:24:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za ramove ti trebaju kutije 50*30*2.5
Za redove burica 40*30*2.5
Za nosace patosa 40*20*2.5
A patos se radi od obradjene daske i to 12*3*?
Daska se zasticuje samo sa gornje i sa bocnih strana a odozdo ne da bi vlaga koja udje u dasku imala kuda i da ode jar ako daku zatvoris sa svih strana onda ona nema kuda da dise i 50% brze truli ( to ja provereno )
a sto se tice pokrivaca preko dasaka to nikako jer sta god stavis zadrzavace vlagu i opet skracujes vek dasci mada je to sve stvar ukusa i naravno finansija..
Nazad na vrh
daxsm

PorukaPoslao: Pet, 05 Dec 2008 22:24:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala puno, Pope, posto verujem da te sipke koristite stalno pretpostavljam da znate bar neku okvirnu cenu?
Nazad na vrh
daxsm

PorukaPoslao: Pet, 05 Dec 2008 22:25:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

i sta mislite, da li bi nas camac sa pentom od 10ks(2t) mogao odvuci malo, da ne budemo bas stalno na obali?
Nazad na vrh
vladapop

PorukaPoslao: Sub, 06 Dec 2008 22:23:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za cenu mogu da te uputim na "JEEP COMERC" na vilinim vodama i na METALKOMERC (SENJAK) isto na vilinim vodama
Asto se tice camca ja vam to nebih preporucio ako to niste radili do sada to jest da ste gurali splavove ili platforme jer to i nije tako jednostavno a i vrlo je "OPASNO" zato bolje ostanite uz obalu
PS:Prijateljski savet!!!!!
Nazad na vrh
daxsm

PorukaPoslao: Pon, 08 Dec 2008 15:00:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala, ali zaboravili smo da pomenemo da smo iz sr. mitrovice pa nam se verovatno ne bi isplatilo da dolazimo u bg zbog toga, ako nije neka velika razlika...ako znate neke okvirne cene, otprilike, za daske i sipke, malo da racunamo...nismo mislili da guramo, nego da vucemo, ali verovatno cemo se drzati obale...
p.s. ako neko prodaje nekakav splav, neka se javi
Nazad na vrh
captjerry
Gost

PorukaPoslao: Sre, 10 Dec 2008 04:52:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pozdrav,
na brzinu procitah ovu temu (sorry) i vidim da je u pitanju drustvo koje voli vodu i zeli splav, uprkos materijalonoj situaciji. to me podseca na vreme kada smo drugari i ja isto tako isli i raspitivali se (nije bilo neta) o tome kako sagraditi najjednostavniji splav i stekali svaki dinar za isti. koliko vidim radi se o platformi, 6 x 3m (dosta mali ali za pocetak...) bez nagradnje, da bude dobar a jeftin i evo sta mi mozemo da uradimo. na brzaka sam sracunao cenu materijala i troskova (moram to sutra da proverim zbog oscilacija evra i cena se stalno menja) i mogu da vam ponudim da uradimo tu platformu kao klasicnu tvz. "samonosecu" konstrukciju (binderi), znaci potpuno isto kao bilo koji veci splav,kazem to jer sam procitao da neko spominje cevi i spojnice, da je ofarbamo i brodom dovezemo do S.Mitrovice a daske mozete sami da postavite. Materijal (metal i farba/ ne poliuretan) , elektrode, brusne i rezne ploce, prevoz materijala do nas, burad (koliko da prebacimo splav), troskovi prevoza vodom (gorivo za brod do vas i nazad i uvek propratno pice) bi vas kostalo (grubo izracunato) oko 650 evra. cena je formirana iskljucivo da pokrije troskove ali moram da proverim jos sutra mada mislim da je to to. Naravno, placanje ide preko racuna firme i dobicete garanciju kao da ste platili punu i normalnu cenu. takodje, pogledajte i po mitrovici, moguce da postoji drugo resenje, samo izbegavajte varijantu drugar je nekad probao da vari pa moze i on, uzmite iskljucivo profesionalca jer u suprotnom sve to moze mnogo vise da vas kosta.
Mozda vlada ili neko moze da ponudi i nesto nizu cenu, jer npr. mi uglavnom radimo spl na pontonima i burad nabavljamo po klasicnoj ceni dok verujem da neki to mogu i povoljnije. U svakom slucaju tu smo da pomognemo.
Nazad na vrh
captjerry
Gost

PorukaPoslao: Sre, 10 Dec 2008 14:15:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kao sto sam i mislio...proverio sam cene i nesto su nize....sve bi izaslo 530 evra....znaci kao sto sam rekao, materijal, svi troskovi i prevoz do S.M...
Nazad na vrh
daxsm

PorukaPoslao: Čet, 11 Dec 2008 14:03:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

captjerry, hvala puno...vidim da nas razumete... vasa ponuda se cini vrlo pristojnom i trenutno je razmatramo...Koliko smo shvatlili u cenu ne ulaze daske? I da li mislite da su burici, s obzirom na cenu, najbolje resenje?
Nazad na vrh
captjerry
Gost

PorukaPoslao: Čet, 11 Dec 2008 18:39:49    Naslov: Odgovoriti sa citatom

nazalost daske ne ulaze u tu cenu, to bi vec bilo iz mog dzepa...mislim da za daske mozda i mozete nekako da se snadjete ili mozete za pocetak da stavite OSB (nemojte nikome da kazete da sam vam ja ovo rekao Smile ali mismo to radili kad nam je hitno potrebna podloga na nekoj platformi a posle stavljamo normalan pod). Da stvar bude bolja, ja kad kupujem OSB ploce za nesto uvek ih kupujem u Sremskoj Mitrovici, najkvalitetnije su...
u pravu si da vas razumem, ja jos cuvam "nacrt" (crtez) naseg prvog splava...i mi smo se krpili, mozda cak i vise....ako se desi da mi ostane od jednog projekta nesto materijala, mozda ce to biti i jeftinije, ali ne obecavam...poslacu vam broj na pp...
Nazad na vrh
captjerry
Gost

PorukaPoslao: Čet, 11 Dec 2008 18:46:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

a da, burici su vam za sada najoptimalnije resenje....valjda ce biti bolja situacija dok dodje vreme za zamenu pa cete tada moci da stavite pontone...za sada je splavovima za odmor i rekreaciju dozvoljeno da budu na buricima...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016