forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Zivot na splavu tokom cele godine umesto na kopnu?
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Pet, 13 Mar 2009 23:25:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gospodine Avram,

Ima mnogo dobrih resenja po pitanju plovnih objekata , koji mogu da se iskoriste za zivot na vodi .

Glavno je imati ideju , koja raste u zelju , pa zatim prerasta u planiranje i na kraju treba izdrzati realizaciju . Kada sve to prezivimo , onda smo super ako nismo promasili temu . Zato svaki drugi plovni objekat , kada se gradi , dopunjava se onim sto je u prvom promaseno .

Ja sam deset godina prevrtao u glavi , razne ideje plovila i mucila me je velika dilema : splav ili camac . Mozda zato sto sam imao svo vreme konforni camac , preovladala je ideja za camcem, ali sa svim udobnostima koje nisam imao na predhodnom camcu .

U svemu tome jedna od presudnih uloga za realizaciju je i zajednicka ideja sa suprugom . Ako joj se vrti ili ljulja u glavi , ili joj smeta sunce itd .Tu nema srece .

Ja smatram , sta god da se realizuje , i ako se covek na tom objektu oseca srecnim i zadovoljnim , to je prava stvar i treba samo dobro organizovati zivot na objektu i umeti zapazati prirodu oko sebe.

Pozdrav Moma S .
MiaF

Pridružio: 01 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon, 16 Mar 2009 10:19:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kao da sam ja napisao, potpuno isto imam miljenje.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Mika

Pridružio: 03 Feb 2009

PorukaPoslao: Pon, 16 Mar 2009 14:30:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

[quote="tomm"]Trscani krov se ne menja nikad i trajniji je od bilo kog crepa. [/quote]
На кућама са кровом од трске се ради овако: сваке две године се додаје нове трске јер стара трули и слеже, а сваких 10-15 година се све скида и ставља нова трска. Ово је све теже радити јер изумиру мајстори и трска. Мајстори од старости, омладина је по кафићима, трска изумире од хемикалија које испуштамо у воде
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Suncokret

Pridružio: 19 Sep 2008

PorukaPoslao: Čet, 30 Apr 2009 22:34:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Drugari, pozdrav posle mnogo vremena Smile

Nadam se da uzivate u lepim i suncanim danima na vodi ili pored vode.

Pratim vase postove pazljivo, skupljajuci znanje i sa istom zeljom da jednog dana zivim na vodi.

Pozdrav svima i svako dobro!
Nazad na vrh
Mika

Pridružio: 03 Feb 2009

PorukaPoslao: Pet, 15 Maj 2009 11:10:06    Naslov: ivot na vodi Odgovoriti sa citatom

Живот на води, о коме многи маштамо се чини као могућност све даље. Непредвидљиво повећање пореза за пловило и будућа повећања намета за место на води учиниће сваку инвестицију у брод или сплав неивесном. Сигурна варијанта је само нека лако преносива. Например, пар камп приколица са простором између њих и са цирадом преко свега на демонтажном понтону. Ружно али остварљиво.

Poslednji izmenio Mika dana Pet, 15 Maj 2009 13:58:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pet, 15 Maj 2009 12:19:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovanje Gospodine Mika

Beograd je grad na obalama dveju reka. A same obale umesto da su uredjene, urbanisticki isplanirane i prilagodjene ugodnom zivotu ljudi, u gradskoj sredini, u Beogradu je sve obrnuto.

Zasto?

Moje misljenje je da su pre Drugog svetskog rata, Beogradom upravljali svinjski trgovci, kojima izgled grada nije bio bitan. Posle Drugog svetskog rata, Beogradom su upravljali "Kontinentalci", koji nisu imali smisao za reku. Za njih je reka nesto opasno i mesto gde se baca djubre.

Ostaci te "kulture" se i danas mogu videti sa reke. Sidrenje brodova koji su za rezanje i zapustene radionice i kovacnice su u centru grada, pored Brankovog mosta. Drobilica za sljunak i betonjerka se nalazi takodje u centru grada i dovoljan je blagi severni vetar i centar Terazija je kao u magli od prasine. Sto je jos gore, ta betonjerka ima sudsko resenje za iselenje staro preko 20 godina. Kada duva kosava ja izbegavam da idem na camac, jer sva proizvodna prasina prolazi preko nase marine.

A danas se sve gleda kroz novac, tj. kroz mnogo novca. A mi koji imamo ljudski smisao za lepo i udobno, a proizvedeno sopstvenim rukama, smo samo materijal iz koga ce na racun nase ljubavi prema camcima i ponton-kucicama neko izvuci maksimalno novca, jer cemo na kraju morati da platimo nasu ljubav.

Pozdrav Moma S.
draganzavicaj

Pridružio: 28 Nov 2008

PorukaPoslao: Ned, 10 Feb 2013 16:11:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na pocetku ove teme imao sam zarku zelju za gradnju splava da ima dvostruku funkciju i to za odmor i za stanovanje pitao sam ima li neko iskustva i o razlicitosti zivota na vodi i na kopnu . Ja mislim d je velika prednost na vodi samo da se nadje neka lokacija ako ima ko neka javi za dobrog komsiju .Pozdrav svim ljudima na reci .
Nazad na vrh
draganzavicaj

Pridružio: 28 Nov 2008

PorukaPoslao: Ned, 10 Feb 2013 16:18:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam jedan od onih sto zarko zeli da sagradi splav za zivot i za uzivanje ovom prilikom pitam da li moze neko da preporuci nesto prikladno na savsku stranu novog Beograda . Neko meato ili nesto na pontonima za rekonstrukciju kako biste imali dobrog komsiju. POZDRAV ZA SVE LJUDE NA VODI JAVITE AKO JE PRIHVATLJIVO POZDRAV.
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pet, 12 Jan 2018 20:41:29    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

I bilo je i trajalo je ... ! I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strana 13 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016