forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Zivot na splavu tokom cele godine umesto na kopnu?
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Suncokret

Pridružio: 19 Sep 2008

PorukaPoslao: Pet, 19 Sep 2008 22:15:26    Naslov: Zivot na splavu tokom cele godine umesto na kopnu? Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima!
Sajt mi je preporucio jedan clan Vrelih guma i odusevljena sam. Gledala sam postove o splavovima i katamatanima. Ne znam nista o nautici ali sam odusevljena vodom i svime sto ima veze sa njom.
Zanima me kolika bi bila po dimenzijama i koliko bi kostala platforma na ta dva velika plovka, sa kucicom koja bi imala zatvoren prostor za zivot 25 - 40 kvadrata, potpuno opremljenom za zivot, a da krov bude terasa, sa dobrom izolacijom tako da se tu moe iveti tokom cele godine : kupatilo, prozori, kao mali stan. Nadam se da bih tako mogla u doglednoj buducnosti resiti svoje stambeno pitanje, jer cena kvadrata stanova skace a stambeni krediti nisu dovoljno povoljni. Ili mislite da je to bezveze ideja?
Nadam se da mi mozete dati bar okvirne informacije, da imam bar neki putokaz!
Hvala vam unapred!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
GatkaBGD

Pridružio: 24 Dec 2007

PorukaPoslao: Sub, 20 Sep 2008 03:39:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prosetaj se do Tose, 7 km reke Save, okretnica tramvaja u bloku 45 splav se zove SKY WALKER i o nce ti sve reci i za mesto , i za gradnju, i za cenu, i vrlo je profesionalan po tom pitanju.
Nazad na vrh
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Sub, 20 Sep 2008 17:15:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bilo bi mi od pomoci ako bi mogla informacije koje dobijes da podelis sa ostalim forumasima. Unapred hvala.
Suncokret

PorukaPoslao: Sub, 20 Sep 2008 23:15:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala puno, Gatka! prosetacu se, skoro svaki dan sam na Savi!
Colonelo, sve sto saznam stavljam na forum!
Pogledajte ovaj link, http://www.wonenopwater.info/pages/nl/het_concept/wat_zijn_waterwoningen
to i je predlozio jedan cnal sa Vrelih guma.
evo njegovog mejla u celosti, nadam se da se nece ljutiti
`U Holandiji su usavrsili pravljanje kuca na pontonima - sve sa prikljuccima na kanalizaciju i sve ostalo. U teoriji sto veca i teza kuca stabilnija je. A moze da se lako napravi u fabrici i odvuce na lokaciju. Spolja potpuno isto zigleda kao obicna kuca (znaci ima 120 - 150kvadrata) a neki imaju i garaze Na svakom uglu ima po jednu sipku koja ide uvis koja sluzi za drzanje u mestu i tu se obicno nalaze prikljuci za sve. Kao i obicno najskuplja je lokacija, kada se i to uracuna ispada skuplje nego obicna kuca - To isto vazi i za Beograd - bolju lokaciju je tesko naci, a uz lokaciju jako je zeznuta priprema za osnovu i kucu zbog vlage - mada koliko sam video oni prave pontone od betona i sve su usavrsili do beskonacnosti...`
Nazad na vrh
Suncokret

PorukaPoslao: Ned, 21 Sep 2008 20:53:40    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav!

Evo sta sam saznala. Pogledajte ove slike na http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=24513, ili na Vrelim gumama od korisnika Zux, on ih izradjuje, inace covek je radio one surcinske katamarane koji voze za GSP blok 44-blok 70-Ada Ciganlija. Covek zvuci vrlo korektno i profesionalno, mozete ga kontaktirati. Ti plovci na kojima lezi ploca se valjda prave od neke plastike visoke gustine i pune se stiroporom visoke gustine. Pa sam mislila da ponton bude bas takav, a kucica drvena, vidim da ih pravi neka firma jela iz Vrnjacke Banje i Ardi iz Novog Sada. Jesu li te drvene kuce dovoljno tople kao one sto radi Ivanjica?
Eto to su trenutna razmisljanja....
Kuckamo se.....
Nazad na vrh
Giganova

Pridružio: 24 Nov 2007

PorukaPoslao: Ned, 21 Sep 2008 21:44:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Suncokret pozdrav,podrzavam tvoju ideju a i sam sam je nekada gajio.
Drugar mi je pre par meseci spustio u vodu kako je on zove 'SIGURNU KUCU' U principu to je letnja kucica za odmor,uradjena na tri vodovodne poliesterske cevi fi600mm.Dimenzije su 6m sa 4m,veoma je pokretljiva,sasvim solidno je gura motor od 10ks.Sve komplet sa majstorima ga je kostalo oko 2500e.Ako ste zainteresovani za slicnu izvedbu mogu se raspitati o detaljima.
Giganova
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
mala sirena

Pridružio: 22 Sep 2008

PorukaPoslao: Pon, 22 Sep 2008 00:50:33    Naslov: Sava je... Odgovoriti sa citatom

Narocito zimi..i kad je kisa...kad nigde nikog nema...lepota...Kad smo kod Tosinoga splava...Decko ..hm...sa kosicom sto tamo radi..(kad kazem decko..mislim, najmladji od osoblja..ili sam a tako ukapirala...sladak, pametnica...itd...da..mrzi da kuva kafu) nadam se da mi je pomislio sto i ja njemu...nazalost...nisam tamo cesto...ukradem malo vetra...da se nadisem reke..Ne znam ni sta sam htela da kazem..zaljubljena u Savu na prvi pogled..
Nazad na vrh
GatkaBGD

PorukaPoslao: Pon, 22 Sep 2008 07:06:23    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ha, ha... licno poznajem tog lepog decka sa kosicom pa ako treba da te malo poguram preko veze :)
Nazad na vrh
mala sirena

PorukaPoslao: Pon, 22 Sep 2008 14:58:35    Naslov: ej..hvala Odgovoriti sa citatom

Ali, ne, hvala. Embarassed To je bila opaska, retko mi se desava, da sretnem muskarca ..hm..glupo ce zvucati, ali ne bih razmisljala ni trena.Bas je..Ali, naravno, draz toga jeste da je obostrano, pa ako jeste, desice se i bez tvog 'guranja' .. Smile Svejedno, hvala.Cisto da zadovoljim radoznalost..Ako zelis da mi kazes..Koliko godina on ima..i kako se zove..Gosspode..zvucim kao klinka..a nisam..Pozdrav..I sad, bas je bezveze..nema veze sa temom..i ima..prednost zivota na Savi..sem sto je lepa..mirna..eto...ima i drugih drazi..
Nazad na vrh
TATANGA

Pridružio: 29 Maj 2006

PorukaPoslao: Pon, 22 Sep 2008 16:35:07    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi Gataka, nisam znao da pored tajni nautike poznajes i tajne provodadzisanja. Wink
Na kraju krajeva, sta ima lepse od ljubavi i nautike. A tek kad se "uvezu".....
Jos ako bude kakve svadbe na vodi, rado se prijavljujem u "vodene" svatove.
GatkaBGD

PorukaPoslao: Pon, 22 Sep 2008 17:37:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ma ja se salim sa malom sirenom, dragi moj prijatelju. Ako nesto i bude, vec cemo znati. Sto se tice licnih podataka o decku sa kosicom, draga sirenice, nisu za javnu upotrebu. U svakom slucaju maestro je par exselence.
Nazad na vrh
mala sirena

PorukaPoslao: Pon, 22 Sep 2008 18:06:08    Naslov: ALO..GOSPODO Odgovoriti sa citatom

nema sanse da ono dete nije ozenjeno..eh...i da jeste ne bih mu zamerila..elem..sala..rekoh..sladak itd..Tema je zivot na Savi...mozda nisam expert..Vi sigurno jeste..Ne bavim se ni nautikom..Nisam from the block..Ali...Pobegnem tamo...i uzivam..uzas je kad naucis da uzivas u 38 godina...Ali...bolje ikad nego nikad..Sto se tice poverljivih podataka..Bas su poverljivi..jbg..mogla da ga pitam..ili nekog drugog..Tosu? Bebu? Nekog..Kucu..vucka, koji nikako da umre...Bar ste se nasmejali..i imate o cemu...neka tamo...hm...Ma...simpaticno.Sad ovo svi citaju..Pa..zivnite malo...Zivot na Savi je ljubav..Gde god se okrenes pusta svaleracija...Prosto mirise na to....Sem kad pada kisa...Odoh..bre..Necu da se vracam..kvarim omladinu
Nazad na vrh
Suncokret

PorukaPoslao: Pon, 22 Sep 2008 18:19:51    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Jao Giganova sto ste me obradovali!
Divno, divno! Nadala sam se da moze za toliko novca! Pa to je stvarno divno! Vec lakse disem! Meni nije potrebno da to bude neki veliki prostor, moze bas takva kucica kakvu ste opisali,
mala garsonjera, samo da je hidro i termicki izolovano (ususkano), da tu mogu ziveti cele godine i tako resiti svoje stambeno pitanje.
A pretpostavljam da taj vas prijatelj nije ulagao mnogo u termoizolaciju, ako je kucica za boravak leti? Mislim, verovatno bi to bilo jos skuplje da se lepo `ususka`? Ako mozete i zelite, molim vas opisite mi tu kucicu! Je l` to drvena kucica, je l` sam pravio ili uzeo montaznu? I ako znate koliko kosta mesto na Savi, Savski blokovi, ili prekoputa, u produzetku Ade? Cula sam da se tesko nalazi i da kosta mesto oko 5000 - 6000 eur!
Puno vam hvala!
Veliki pozdrav svima!
Kuckamo se....
Nazad na vrh
Giganova

Pridružio: 24 Nov 2007

PorukaPoslao: Uto, 23 Sep 2008 13:38:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kucica je bas letnja bez termo izolacije.Konstrukcija kucice je metalna,masivna i cvrsta.Oblozena je brodskim podom,a pokrivena tegulom.Prozori su mali i metalni .Na samom pontonu nebi nista menjao,jak je dobro ucvrscen cevi su poliesterske i neunistive,ali kucicu treba uraditi funkcionalnije,sto je stvar ukusa.Pontonska konstrukcija dozvoljava da se upotrebi sva kreativnost.Slikacu je ovih dana pa postaviti na forum.
Nisam upucen u cene lokacija uBG. kod nas u Sapcu je to jos sve divlje kaci se gde ti srcu drago.
Usput kod Stenke imas par pontona za prodaju,pa se raspitaj mozda bude nesto povoljno.Izbegavaj pontone na buricima.
Pozdrav Giganova
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Gedoras

Pridružio: 24 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto, 23 Sep 2008 17:08:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne bih da miniram ideju, ali bi bilo lepo da neko od vlasnika splava pojasni i uputi na dodatne probleme i poslove oko splava.

Popustanje i zatezanje sajli u zavisnosti od vodostaja, ciscenje ispod platforme, podesavanje prilaznog mostica?

Struju je na adi ciganliji moguce uvesti, ali cini mi se da leti voda mora da se tegli u kantama sa cesme, a zimi se vodovodna mreza zatvara?

Koliko je sigurno uopste ziveti zimi na splavu kada nema nigde nikoga, sem narkomana, beskucnika i lopovcica koji te iste splavove pljackaju. Znam da je to problem sa vikendicama u Slankamenu?

Znam da ovo zvuci poprilicno ruzno, ali mislim da treba razmisliti i na tu temu.

Pozdrav,
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci
Strana 1 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016