forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Plovidba Beograd-Tekija-Beograd
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
voja zurka

Pridružio: 08 Avg 2008

PorukaPoslao: Pet, 08 Avg 2008 09:58:33    Naslov: Plovidba Beograd-Tekija-Beograd Odgovoriti sa citatom

Dragi forumasi,

evo posle dosta citanja vasih postova i surfovanja kroz sait www.navodi.com resio sam da Vam se pridruzim. U periodu od 11.09-19.09.2008 godine bicu na odmor plovidbi od Beograda-Tekija-Beograd . Posto na brodu imam sve vrste gadget-a izvestavacu vas kako tekstom tako i slikom sa ovog kratkog ali slatkog puta. Smile Citajuci razne postove na ovom forumu mogu da porucim clanovima da cu slusati 16 i 81 kanal Smile tako da ako je neko raspolozen nek pozove.
Nadam se da ce tekstovi i slike ohrabriti jos vise ljudi da krene duz dunava i otisne se iz beogradskog akvatorijuma

vidimo se
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
voja zurka

PorukaPoslao: Pet, 08 Avg 2008 10:36:12    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zaboravi da porucim da je brod snabdeven kako gorivom za motore tako i gorivom za kapetane. Pa svi ste pozvani na pice i ice Smile
Nazad na vrh
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Pet, 08 Avg 2008 14:03:18    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Daj nam malo dodatnih informacija, sa cime ides, koji je brod sta ga tera, kakvu imas opremu i slicno.
Srecno i postoji mogucnost da se negde usput i sretnemo i popijemo jednu za srecan put.
Gorio

Pridružio: 23 Mar 2008

PorukaPoslao: Pet, 08 Avg 2008 20:58:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svaka cast.Evo ja krecem u nedelju 10-og,pa sad lagano zavrsavam pripreme.
eravg
Gost

PorukaPoslao: Pet, 08 Avg 2008 22:37:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U ponedeljak sam na ili oko vode na 16 ili 81 pa se javi, bar na pie.
Nazad na vrh
voja zurka

PorukaPoslao: Ned, 10 Avg 2008 22:26:21    Naslov: Odgovoriti sa citatom

evo posto ste trazili par kratkih crta o mojoj ladji. Metalni brod proizveden 2003 godine u bg-u. Dimenizje 10.5 x 3.11 metara a tera ga mecka 220d cuvena 123-ojka koja je marinizirana sa elisom od 580 mm Smile ( znam dimenzije posto sam prosle godine usled zamora materijala izgubio elisu sa delom osovine i morao novu da pravim ) , brod je ofarban u plavo a sa strane u belo. Prepoznatljiv je po zelenim stolicama koje se nalaze na terasi . Pored glavnog broda uzeo sam i jedan pomocni i to honda marine 2.5 metara sa yamahom 6 konja.
Posto sam pisao da sam pun gadgeta evo ovaj post vam pisem lezeci u krevetu usidren kod toplane na reci savi. Sutra ujutru krecem na put oko 10 sati pa se svi cujemo i saljemo slike . Da zaboravih da kazem da na put krece i brod stariji brat koji je slicnih dimenzija samo je bele boje

zelim Vam svima lepu nedelju
Nazad na vrh
IvanJ

Pridružio: 07 Jun 2008

PorukaPoslao: Pon, 11 Avg 2008 10:21:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vojo, srecan put. Znaci bio si parkiran pored moje marine! Wink
Kako 'vatas internet? Satelit ili vajerles?
Colonelo

PorukaPoslao: Pon, 11 Avg 2008 22:51:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vojo srecno, pa ti si odlicno opremljen za put do Tekije. Miran Dunav i salji nam izvestaje sa slikama da i mi forumasi malo uzivamo. Molim te sto vise detalja o plovidbi.SRECNO
voja zurka

PorukaPoslao: Pon, 11 Avg 2008 23:28:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

evo prvog kratkog izvestaja. Plovidbu krenuli tek oko 14 h posto je jedan od clanova imao poslovnih obaveza. Vezani sa dva motora na pola gasa isli smo skoro 11 km nizvodno. Trenutno smo se vezali u Smederevu ( sto je 51 km od Beograda ) i to na splavu Monca. Pitali smo gazdu i on je rekao da mozemo da ostanemo i da nocimo ali da platimo po 10 eura po brodu. I to je posteno imamo struju i mozemo wc da koristimo a i vez je dobar. Sutra nastavljamo do jezera . Slike cu sutra smisliti kako da prebacim posto sam zaboravio kabl . Inace interent koristim preko 3g mreze i to zavidnih 3,6 mgb . Ovom prilikom bih pohvalio telekom posto internet radi perfektno duz celog puta Smile
Inace klopali smo u gradu i prosetali smo se duz njihove setacke zone i moram vam priznati da nema samo Beograd silikonsku dolinu Smile .
Saobracaj na dunavu je bio uzasno gust . U jednom trenutko kod Smedereva pet brodova je islo paralelno ka Beogradu .
Odoh da spavam pa ujutru da lovim kedere jel blizi se zabacivanje stapova Smile

ps: 16 kanal funkionise besprekorno i koristan je a na 81 kanalu nema nikoga . Da prosla su dva turisticka broda i moram priznati da smo imali lep rodeo na vodi Smile !

pps: Zaboravi da pomenem da posadu ove male regate cine Mcko , Nesa i moja malenkost Vojkan Zurka Smile ! Sutra ce nam se pridruziti i prijatelj sa gliserom Milija a od petka je sa nama i Nikola ( sitna riba ) !!!
Nazad na vrh
voja zurka

PorukaPoslao: Pon, 11 Avg 2008 23:31:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

zaboravi da kazem da smo skratili put presekavsi kroz male vode koje su inace divne i trebali bi svi Beogradjani da se makar odluce na taj put jel je to samo 12 km od Beograda. Temperatura dunava je bila 22 stepena a dunav je sam nosio brzinom od 3.2 km/h .
Do sutrasnjeg izvestaja Laku noc
Nazad na vrh
Colonelo

PorukaPoslao: Uto, 12 Avg 2008 13:26:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bravo Vojo samo napred.
voja zurka

PorukaPoslao: Sre, 13 Avg 2008 06:28:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pitate se sto nije bilo izvestaja uvece ali ima dva razloga jedan je da smo se lepo opili a drugi je zato sto verovali ili ne na srebrnom jezeru ne radi 3g pa mi je konekcija bila spora i odustao sam od pisanja izvestaja u kasne sate.
Pa da krenem jutro u Smederev u je divno. Ustao sam oko 7h i naravno skuvao sebi jednu nes kafu i popio dunju za dobro jutro. Veslaci su vec uveliko radili svoj tening kada je ustao i nesa .
Dok je micko spavao otisao sam do prodavnice koja se nalazi odmah preko puta ulice tj kod splava monca i kupio vruc hleb za dorucak.
Krenuli smo oko 8h sa idejom da odemo na gajevu plazu . U toku plovidbe spremio sam dorucak ( kajgana,virsle,prsuta,sir,kajmak,jogurt ( cim postavim slike videcete o cemu pricam ) ). Gajeva plaza je ustvari privatna plaza koja se zove Raj i stvarno je treba posetiti . Poseduje sve sto treba da ima jedna plaza ( restoran, sljunkovitu plazu, lezajke .... ). Na plazi raj nam se pridruzio i nas prijatelj Mladja sa brodom Beograd koji je plovio ka Beogradu posle boravka na Srebrnom jezeru.
Po zavrsetku tenisa koji smo gledali na plazi krenuli smo put Kostolca tj pristana kod restorana Dunavski dragulj gde nam je nas kapetan Nesa priredio iznenadjenje i organizovao posetu najvecem rimskom gradu iz 2 veka Viminacijumu. Ljudi tamo je stvarno nesvakidasnje i morate obavezno da posetite isti ( 30 avgusta se organizuje koncert na lokaciji Viminacijuma i mislim da trebate doci i videti sta nasa zemlja poseduje ). Oko 18h nastavljamo plovidbu do Srebrnog jezera . Spremam izvrsnu italijansku veceru spagete sa tri vrste sira, prsutu i naravno perfektno belo francusko vino Chablis premier cru . Vece pada mi ulazimo u Ram a kosava pojacava i pravi talase. Naravno ne bi ram bio ono sto jeste da tu ne susretosmo i dva turisticka broda sa kojima smo opet imali rodeo Smile . U nocnoj voznji a i preko dana nam je dosta pomagala navigacija garmin nuvi 660 koja nam je pokazivala gde je plovni put a sonar garmin fishfinder 140 koja je dubina.
Oko 2230 uplovljavamo u zimovnik Kiseljevo gde smo i zanocili. E sada u zimovniku na starom mestu gde je vojska bila nalazi se slatka marina ali vez je 2600 dinara po brodu po danu ( a za duzi period postoji i popust ) . Naravno da je stari dobar nacin vezivanja na jezeru opet upalio i pristali smo na bedem od jezera i privezali se . Dubina je 2.6 metara i bezbedno je da se pristane naravno sa nacinom vezivanja dva kanapa napred kratko,dva kanapa nazad na dugo i sidro koje te odvlaci od bedema naravno ne treba zaboraviti gumu ispod pramca za slucaj pada nivo reke. Posle krace setnje po jezeru vracamo se na nase brodove i odlazimo na pocinak posto nas ocekuje mnogo prijatelja u sredu. Temperatura dunava je 22 stepena. Toliko od mene cujemo se uskoro i nadam se sa slikama .
Nazad na vrh
MiaF

Pridružio: 01 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre, 13 Avg 2008 07:28:14    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vojo, dobar si izveta, a vidim i da je dobra uivancija na tvom brodu. Primetio sam vreme slanja tvog posta, pa verujem da si i ti oboavalac ranih jutara na vodi, po ovako lepom vremenu ona su na Dunavu oaravajua. Ba mi se dopada kako se odmara.
Dobro je i to si obijasnio nain vezivanja uz nasip sa gumom, za neiskusnije, jer na tom delu Dunava nekada iznenaujue varira vodostaj, u zavisnosti od reima rada hidrocentrale.
Ne znam od kud' ti to da se zimovnik zove Kiseljevo (malo se i zbunih, jer sam iz tog kraja), zimovnik je graditanski, a selo Kisiljevo je na odprilike pola Srebrnog jezerea.
Dobra voda i uitak i kai slike...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MiaF

Pridružio: 01 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre, 13 Avg 2008 07:30:39    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tek sam sad primetio da sat na sajtu-forumu kasni malo vie od dva sata!?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
voja zurka

PorukaPoslao: Čet, 14 Avg 2008 12:08:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

evo mene opet. Znaci potvrdjeno je da 3g mreza neradi ni u gradistu ni u golubcu. Ali dobro. Jucerasnja etapa je bila od srebnog jezera do Golupca. Lezernih 22 kilometara posto smo imali goste kako iz Letonije tako i iz Beograda. Rostilj je raspaljen u rumuniji i peklo se meso malo u evropskoj uniji malo u srbiji. Posle jedno sat vremena prisao nam je rumunski patrolni brod i samo mahnuo posto je video da smo normalni. Usidrili smo se u marini u Golupcu. Tacna je prica da mozete sipati gorivo na crevo ali samo vece kolicine. Manje kolicine donose u kanisterima. Ali jednu cinjenicu moram da kazem i napomenem voda koja ima na pumpi je tehnicka voda a ne voda za pice. Naravno nama to covek nije rekao i ja sam dopunio svoj tank kao i bure od 170 litara na brodu. Srecom covek koji radi na tehnickom pregledu nam je to rekao tako da sam odmah ispraznio tank sa vodom i bure prosuo. Srecom ostalo mi je 150 litara vode iz Beograda tako da imamo. Temperatura vode je 22-23 a spoljasnja juce je bila 37 stepeni. Danas u cetvrtak cekamo prijatelja da dodje iz Beograda i krecemo ka Donjem Milanovcu gde cemo i prespavati. Nadam se da ce mi prijatelj doneti card reader i da cu moci da postavim i slike. Inace danas je pored nas prosao jedan sastav od cetiri broda iz Beograda. Kada ih sustignemo pisacu ko su . Do sledeceg izvestaja mirna nam reka.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016