:: Pogledaj teme - Kupovina nauticke opreme
 forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Kupovina nauticke opreme
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
COKI

Pridružio: 11 Nov 2006

PorukaPoslao: Uto, 12 Avg 2008 21:05:25    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za vlasnike sajta:
niste otkrili rupu na saksiji, ali radite pravu stvar u pravo vreme.
Cene artikala u eshop-u su korektne, sto se ne moze reci za prave prodavnice nauticke opreme.
Nadam se da ce tako i ostati, mislim na cene iz eshop-a. A ostali prodavci mogu samo da vas mrze. Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gremlin
Gost

PorukaPoslao: Pet, 15 Avg 2008 18:36:36    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NEMA PORUKE

Poslednji izmenio Gremlin dana Pon, 09 Feb 2009 19:34:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
espresso

Pridružio: 28 Feb 2008

PorukaPoslao: Pon, 18 Avg 2008 09:03:51    Naslov: Pitanje Odgovoriti sa citatom

Gremline,

molim te da objasnis skracenicu SVB. Hvala.
Nazad na vrh
slalic

Pridružio: 24 Apr 2007

PorukaPoslao: Pon, 18 Avg 2008 09:21:43    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"SVB - Spezialversand fr technisches Wassersportzubehr" imas ih na adresi: https://www.svb.de/
Online shop nauticke opreme
Nazad na vrh
Sale NB

Pridružio: 13 Jun 2008

PorukaPoslao: Pet, 05 Sep 2008 10:05:13    Naslov: E-shop Odgovoriti sa citatom

Proitao sam malopre stvarno koristan lanak o struji na brodu i akumulatorima. Sve su to interesantne stvari za nas poetnike .
Ceo sajt i ovaj forum su sjajni upravo zbog toga to moemo da razmenimo miljenja , dobijemo savet, a otkad postoji e-shop, i da nabavimo stvari koje nam trebaju.
Iz tog razloga sam bio malkice razoaran kad sam shvatio da u E-shopu nigde nema nijednog akumulatora! Bilo bi dobro da ponudite liniju proizvoda nekog solidnog proizvoaa, a ne , kao to ovek napisa, da nas razni varaju i uvaljuju nam svata!
Inae, e-shop je dobro ureen, samo jo malo da proirite asortiman.
Jo jedino da kod opisa za sidra navedete za koju veliinu amca su optimalni, to bi mi pomoglo u izboru... Embarassed
Pozdrav
cause he's the last rebel
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
galiot

Pridružio: 13 Nov 2006

PorukaPoslao: Pet, 05 Sep 2008 11:06:33    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za manja plovila (do 10m duine) se u praksi najee uzima koliko metara duine toliko i kg teine sidro.
E sad se to - zavisno od teine broda, posebno metalnih, pomnoi sa 1,2 do 1,5 zbog sigurnosti i zlu ne trebalo.
Zavisno od tipa sidra i podloge na kojoj najee sidri (recimo Halovo sidro, a muljevito dno) sme i manje, ali se ne preporuuje, jer nije nikakva uteda ni u parama ni u teini.
Super je zgodno i veoma sigurno ovako izraunatom sidru dodati i 5 do 10 metara sidrenog lanca i onda mirno spava. Sidro lepo unvati za dno, lanac smanjuje optereenje na sidrenom konopu i amortizuje udare vetra a tebe glava ne boli.
IPAK STALNO OSMATRAJ OKOLINU I DRUGE BRODOVE KOJI SU U BLIZINI!
im sidro "zaore" u problemu si. Pali motor bez obzira to e moda da stane samo posle par metara oranja.

Procenjuj i kome u okolini ore sidro, jer tvoja sigurnost zavisi i od njegovog sidra.

NAJGORE to moe da se desi i to je nona mora svim kapetanima je kada su dva broda blizu jedan drugome, jedan pone da ore i u oranju svojim sidrom uhvati sidreni lanac ili konop onog drugog. U tom trenutku sidro koje dri za dno dri oba broda, ali mu je to preveliko optereenje, pa ponu zajedno da oru, a ne mogu da se raspetljaju i podignu sidra.

U oluji i salauki jedini nain da se spasi iz ove situacije je da ree sidreni konop i bei to dalje od ostalih brodova. Zbog toga iskusni pomorci ne vole da im ceo sidreni vez bude lanac, jer njega bez odgovarajueg alata i ekia ne moe presei. Za konop je uvek pri ruci no.

I jo neto. Kupi i jedno manje sidro i podui konop, makar ga nikada ne upotrebio, jer posle seenja glavnog e negde opet morati da sidri.

Gledao sam vie puta kada pred oluju na moru u marinu ponu da stiu brodovi sa svih strana. Pretrpavaju marinu i bacaju sidra jedan preko drugog ko besni.

Iskusni momci onda diu svoja sidra i odvezuju se od obale beei na otvoreno more, dok oluja jo ne stigne. Na bezbednih pet do deset milja brod okrenu ka oluji dre mali gas na motoru i saekaju da se oluja smiri. Ne ogrebani brod vrate u marinu i u marini najee zateknu haos.
Nazad na vrh
RainMan

Pridružio: 26 Jan 2008

PorukaPoslao: Pet, 05 Sep 2008 11:26:18    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bravo GALIOTE - od sad ti ime piem samo velikim slovima.
Odavno nisam proitao krai tekst sa vie informacija i iskustava!
Ono za obavezan konop pre lanca nisam znao, a mnogo je vano i sasvim logino.
GatkaBGD

Pridružio: 24 Dec 2007

PorukaPoslao: Ned, 07 Sep 2008 18:29:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

iZVINI GALIOTE, bez obzira na obozavaoce tvog pisanija, ali konfuzniji tekst o sidrenju nisam davno citao. Toliko povrsnih i netacnih podataka da sam jednostavno prisiljen da ti izreknem slabu prelaznu ocenu. Ocigledno ti je iskustvo i teorijsko znanje sidrenja tanusno ali ali u odgovarajucim situacijama, nadam se bez posledica,sve ces sam dokuciti u cemu je gvint.
Nazad na vrh
outboard master
Gost

PorukaPoslao: Ned, 07 Sep 2008 19:53:37    Naslov: Odgovoriti sa citatom

GatkaBGD ::
iZVINI GALIOTE, bez obzira na obozavaoce tvog pisanija, ali konfuzniji tekst o sidrenju nisam davno citao. Toliko povrsnih i netacnih podataka da sam jednostavno prisiljen da ti izreknem slabu prelaznu ocenu. Ocigledno ti je iskustvo i teorijsko znanje sidrenja tanusno ali ali u odgovarajucim situacijama, nadam se bez posledica,sve ces sam dokuciti u cemu je gvint.

gatka dali mozes da objasnis tacnije sta je na tom tekstu tako konfusno??
bas bi me interesovalo.. Shocked pozdrav gatki
Nazad na vrh
Gremlin
Gost

PorukaPoslao: Ned, 07 Sep 2008 21:57:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NEMA PORUKE

Poslednji izmenio Gremlin dana Pon, 09 Feb 2009 19:34:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
GatkaBGD

PorukaPoslao: Ned, 07 Sep 2008 22:38:23    Naslov: Odgovoriti sa citatom

mogu, ali necu da se upustam u polemiku. Ima toliko strucne literature na tu temu i tekstova na internetu sa prakticnim animacijama da je smesno da sada izmisljamo kuvanu vodu. Sidrenje je ozbiljna procedura sa toliko promenljivih i medjusobno zavisnih faktora i koji ne trpe amaterizam, ispisan u nekoliko setenci.
Nazad na vrh
GatkaBGD

PorukaPoslao: Ned, 07 Sep 2008 22:44:18    Naslov: Odgovoriti sa citatom

saglasan sa gremlinom uz mali dodatak da i sve sto je na sidru na moru na olujnom vetru, ne vazno odakle on dolazio je od nemerljivog iskustva
Nazad na vrh
Gremlin
Gost

PorukaPoslao: Pon, 08 Sep 2008 05:44:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NEMA PORUKE

Poslednji izmenio Gremlin dana Pon, 09 Feb 2009 19:35:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Sale NB

Pridružio: 13 Jun 2008

PorukaPoslao: Pon, 08 Sep 2008 08:00:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

uuups, izgleda da sam nehotice pokrenuo "ozbiljnu" raspravu! Shocked Laughing Laughing
alu na stranu, na reci i moru, u svakoj situaciji, neozbiljnost i greke se najee skupo plaaju!
Koliko god nekom iskusnom moreplovcu poput Gatke saveti Galiota izgedali konfuzni, meni znae, jer ni to nisam znao.
U svakom sluaju, te situacije koje Galiot navodi, ne bi eleo da nauim "iz sopstvenih greaka"!
Ja sam, barem za sada, obini "weekend sailor" i ne mrdam nigde sa mog BBB-Dunava ( Belegi, Banovci ,Bataja )! ak jo ni do Zemuna i Save nisam stigao! ( mada to ima neke veze sa registacijom amca, ali neemo sad o tome Wink ).
Moja "laa" je jedan mali Opatija G-370 gliseri, 3.70 m duine, cca. 350kg sa motorom, gorivom i 2 putnika. Sidro mi treba bukvalno samo za retke prilike kad zbog suvie kamenitog dna ne elim da pristajem uz obalu, znai u pliaku , za vreme odmora i kupanja, ili za ne daj boe sluaj nekog kvara.
Da li mi je dovoljno ono najmanje sklopivo sidro od 2,5kg ili da ipak uzmem ono od 4 kg? S obzirom na teinu amca, mislio sam da koristim neki malo jai konopac. Da li ipak treba da uzmem lanac?

Ajd' hvala svima i mirno more! Very Happy
cause he's the last rebel
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
espresso

Pridružio: 28 Feb 2008

PorukaPoslao: Pon, 08 Sep 2008 10:00:54    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sidro 4kg + 5 metara lanca 6mm + 25 metara sidrenog kanapa 12mm + pazljivo pracenje vremenske prognoze i mislim da nikada neces imati problema na Savi i Dunavu.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016