forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Jedrenje, pocetak
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
squashyu

Pridružio: 17 Jun 2008

PorukaPoslao: Uto, 17 Jun 2008 11:07:01    Naslov: Jedrenje, pocetak Odgovoriti sa citatom

Vec dugo vremena razmisljam o jedrenju i evo konacno sam odlucio da napravim prvi korak. interesuju me iskustva iskusnijih ljudi i njihove preporuke gde i kako krenuti sa jedrenjem u beogradu. moja je namera da kupim jedrilicu do 6-7 metara, ali voleo bi prvo da nesto naucim o samom jedrenju. cenim sve preporuke i unapred se zahvaljujem
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
maksimilijan

Pridružio: 30 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre, 18 Jun 2008 00:18:23    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Super tema,
ajde ako moze neko da prenese svoja iskustva, koju bi skolu jedrenja preporucili, vidim da ih ima vise, da li za obuku za skipera ici odma na more ili provo steci nesto parakse na reci itd. uopste kako se postaje dkipper od nule ....
Nazad na vrh
espresso

Pridružio: 28 Feb 2008

PorukaPoslao: Sre, 18 Jun 2008 22:26:57    Naslov: Odgovoriti sa citatom

obrisano

Poslednji izmenio espresso dana Čet, 14 Maj 2009 12:13:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
squashyu

Pridružio: 17 Jun 2008

PorukaPoslao: Čet, 19 Jun 2008 12:35:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

smisao ove teme je da vi, iskusni (iskusniji) jedrilicari podelite iskustva sa nama koji bi probali. da nam kazete nesto vise o samom jedrenju, na sta da obratimo paznju, kako, kada i gde da pocnemo itd.
ps espresso, ajde slobodno postavi link ili mi sibni na mail kontakt
Nazad na vrh
tangabravo

Pridružio: 21 Mar 2008

PorukaPoslao: Čet, 19 Jun 2008 14:50:08    Naslov: jedranje Odgovoriti sa citatom

E padrage moje i dragi moji i mene muci isti problem, s tim sto sam ja imao makar nekakva iskustva u samostalnomjedrenju, naime kada sam
bio sa ADRIJOM500 koju sam ojedrio u kumboru imao sam par sati samostalnog jedrenja , sto bi bokelji rekli vozio sam se na djenovu, a sto u stvari znaci jedrio sam samo pomocu djenove jedinice i to sa bocnim vetrom koji skoro prelazi u krmeni , a koji jedva moze da ugasi svecu.
Pokupio sam sa googla sve raspolozive adrese JK- koji drze skole jedrenja i cene su mugu vam reci za obicnog radnog coveka zelenaske .
Idu od 150 evrica za 15 sati na mikrotoneru do 700 na krstasu u Grckoj.
Simulacije jedrenja sudobra stvar alineznam gde nabaviti posto su najbliza prodajna mesta u Grckoj i Turskoj. Pa sad ko je pametan neka kaze sta da se radi. Dobro more
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zemun_munze

Pridružio: 20 Jun 2008

PorukaPoslao: Pet, 20 Jun 2008 08:51:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pa evo i ja da pomognem,sto se tice simulacije preporucujem virtual skiper 5 america's cup,sjajna simulacija i za pocetnike i za iskusnije jedrilicare(naravno za ove druge zimi)......ima da se kupi na nbg-u piratski cd naravno,koga zanima nek mi posalje poruku objasnicu mu gde se nalazi tacno....a sto se tice obuke ako je neko zainteresovan mogli bi da se organizujemo za neki cas na mikrotoneru..naravno ne bas po toj ceni,posto sat vremena prodje brzo kad je dobar vetar,pa bi onda za dobro jedrenje neko uzeo 20,30 evra...

P.S. naravno neka osnovnija obuka...
Nazad na vrh
dima
Site Admin

Pridružio: 19 Jun 2006

PorukaPoslao: Pet, 20 Jun 2008 14:35:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sutra 21. juna u 11h u jedriliarskom klubu Zemun poinje kola za najmlae jedriliare u klasi OPTIMIST.
Nazad na vrh
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Pet, 02 Jan 2009 23:34:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo zanimljivog "bloga" na ovu temu

http://sonshi.blogger.ba/arhiva/2007/10/12/1171286
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
sloba

Pridružio: 23 Avg 2007

PorukaPoslao: Sub, 03 Jan 2009 09:54:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam poeo u MSC-u.

SY Argo
H350#148
Nazad na vrh
captjerry

Pridružio: 21 Dec 2008

PorukaPoslao: Sub, 03 Jan 2009 19:41:40    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam poceo u Lamaru....nisam vise tamo ali ih preporcujem
Nazad na vrh
Avram

Pridružio: 16 Maj 2007

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 22:53:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav! Ja sam uzimao privatne casove iz jedrenja na Dunavu i procitao gomilu knjiga i casopisa na tu temu. To je po meni najbolji pocetak pa ti preporucujem da procitas neku dobru literaturu npr. "Sve o jedrenju " Bob Bond i da pocnes da trazis jedrilicu za sebe. Casove jedrenja nemoras da uzimas, ako imas literaturu i jedrilicu , brzo ces savladati osnove jedrenja. Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
mcc

Pridružio: 17 Avg 2007

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 23:01:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U pravu je Avram. Jedriti nije tesko ali je zahtevnije od voznje na motor.
Drasticna je razlika u jedrenju na malim jedrilicama u odnosu na krstase.
Zato nemoj da bacas pare na skolu. Nadji neku literaturu da sebi razjasnis obicne pojmove.
Uz put razmisljaj o nabavci jedrilice po sopstvenoj meri.
Nije nedostizno.
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Pet, 09 Jan 2009 08:51:17    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I ja bi voleo da probam iako sam mator.To je vrhunac kretanja po vodi,u tisini.A dal je neko probo a ja se nosom idejom da najobicniji apatinac,gvozdenjak pretvorim u jedrilicu.Na dnu otvorim rupu za stabilizator,stavim jarbol,kormilo,kupim jedro i polako.necu odma preko okeana.
Nazad na vrh
sloba

Pridružio: 23 Avg 2007

PorukaPoslao: Pet, 09 Jan 2009 09:50:39    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Smatram da je apsolutno pogresno krenuti u jedrenje samouk. Isuvise je opasno i greske mogu skupo da kostaju. Ne mora to da bude skupa komercijalna skola jedrenja, ali za pocetak je neophodno iskustvo nekoga ko je to vec radio.
Ima suprotnih primera, ali su retki. Mnogo vise primera je kako su nastradali neiskusni arterai na jedirlicama koje su iznajmili.
Nije potrebno da neko nastrada, dovoljno je otetiti svoj ili tui brod da celo zadovoljstvo propadne.
Naravno, knjige su potrebne i mora se mnogo, mnogo citati.

SY Argo
H350#148
Nazad na vrh
Avram

Pridružio: 16 Maj 2007

PorukaPoslao: Pet, 09 Jan 2009 12:35:20    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dunavko to je sasvim izvodljivo. Jedino stabilizator mozes da stavis na bokove camca , mnogo je jednostavnije . Video sam apatinca od staklo plastike koji je preradjen u trimaran( ima dva pomocna plovka ) i ima latinsko jedro . Covek je sa njim bez problema jedrio Savom.

Slobo u pravu si kada kazes da postoji opasnost da samouki jedrilicar izadje sam da jedri , ali ta opasnost se dosta smanjuje ako je predhodno teoretski dobro potkovan. Drugo , uvek moze da pozove iskusnije forumase da krenu sa njim na jedrenje. Trece , covek hoce da jedri po Savi ili Dunavu a ne odma da prelazi okean.

Zato Squashyu ako zelis da jedris moras prvo kupiti jedrilicu , procitati dosta literature i kada budes bio spreman pozoves forumase da zajedno jedrimo , a usput i naucimo te osnovama jedrenja. Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016