forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Dunja
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Pon, 21 Apr 2008 21:23:13    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako ne bude vie popravki/prepravki,
ovim postom u zavriti moje pisanije na ovoj temi.
Naravno da sam za pitanja uvek otvoren....

Posle dosta razmiljanja i preraunavanja, na kraju sam se ipak odluio da prikolica bude Metalkov Mitrovi, ozbiljne nosivosti, sa konicom. Ipak sam namerio da Dunju vuem na more barem jednom godinje, jeste jaka cifra, ali je zaista i ozbiljno uraena. Malo predimenzionirana (ukupna nosivost 1200kg, inerciona konica). Dobar kredit u banci i eto dobre prikolice za "malo" para meseno...

Provereno vozilo, i provereni voza su opet bili odgovorni za sputanje. Bozza je dokazao da ume da manevrie, lako je izvukao Dunju na prikolici do navoza, i jo je lake spustio.
Radost na licu mornara, napokon u vodi posle 5 meseci!

Prva ovogodinja plovidba u dobrom drutvu! Kratak izlet do Dunava... ponovo plovimo!

[
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
vuk od vode

Pridružio: 26 Okt 2007

PorukaPoslao: Uto, 22 Apr 2008 10:53:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

prikolica je odlicna sve cestitke!
ako nije tajna koja je cifra u pitanju posto se razmisljam da i ja nabavim jednu bas takvu takodje samokocecu. ja je nabi uzimao na kredit vec cu stedeti do jeseni kada ce mi u stvari i biti potrebna.
unapred hvala
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Uto, 22 Apr 2008 15:47:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ova prikolica po cenovniku kota 2100
Osovina nosi 1500kg, sopstvena masa je 300kg tako da je korisna nosivost 1200kg. Ima inercionu konicu, C gume (i rezervni toak), kompletnu signalizaciju, i sve moe da se teluje i prilagoava plovilu. Kompletna prikolica je toplo cinkovana.
Ja sam vie nego zadovoljan kvalitetom izrade!
Uporeivao sam cene sa cenama u okruenju (Hrvatska, uvozne Austrijske), i shvatio da je kod nas ovakva prikolica jeftinija! Kad uzme u obzir lokalni atest, garanciju i servis, jednostavnu registraciju (zahvaljujui VIN broju), mislim da je usluga proizvoaa ba na nivou.
Uzeo sam je sad da iskoristim priliku da je podesim prema koritu dok je Dunja na suvom. Kad je budem izvlaio na zimu, znam da je na prikolici sve spremno.
Nazad na vrh
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Uto, 27 Okt 2009 22:17:34    Naslov: Prodaje se prijatelj... Odgovoriti sa citatom

Posle tri godine i 350 sati, stekli su se uslovi da se pree na vei brod...

Dunja se prodaje:
http://www.navodi.com/Berza_008/019.html
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 08:59:15    Naslov: Dunja se prodaje Odgovoriti sa citatom

Gospodine Maksimovicu,

cestitam Vam na resenju da obezbedite sebi veci plovni objekat. Resenje je pohvalno. Mozete li reci sta je u perspektivi, ili je to jos uvek u razmatranju ?

Pozdrav Moma S.
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 09:14:34    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Potovani Momo,
razmatram razvoj jednog projekta 6.5x2.5 metara, poludeplasmanac, koji bi izradio u sendvi konstrukciji per+epoksi.
Za sada stvari teku po planu, im budem imao "gotove" skice, prikazau ih ovde.

Ali mi je i dalje ao to prodajem Dunju...
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 11:20:51    Naslov: Odgovoriti sa citatom

EH, da gos-in Maksimovicu.

Vi se vezujete za stvari, kao i ja. Ja se i danas rado secam svih mojih camaca, cak i dozivljaja vezanih za njih. "Dunja" je letnja varijanta camca, a Vi ste vec, svojim iskustvom, prerasli tu varijantu.

Pozdrav Moma S.
Actros1841

Pridružio: 22 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 20:09:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pratio sam putovanja Dunje i znao da je pitanje vremena kad ce trebat vece plovilo.

Ono sto me iznenadilo jeste odluka o samogradnji, i cestitam na toj odluci!
Bit ce da je donesena zbog lakse mogucnosti nabavke materijala nego sto je bilo do sada. Prema dosadasnjim plovidbama iznenadilo me jedino izbor poludeplasmanca, koji su u biti neefikasni prema potrosnji goriva te da se ide na ca. metar duze plovilo.

Uz duzno postovanje spram odluke ipak bi predlozio ne "jedan broj" vec 2 broja vece plovilo tj. ca. 7.20 do 7,50 m duzine jer neznatno vece plovilo od Dunje ce za kratko vreme brzo doc do svojih granica mogucnosti....

Ono sto me zanima jeste model i plan... neko vlastito resenje ili adaptacija plana?
Koja snaga motora te vanbrodski ili brodski motor? U samogradnji manjih plovila razlika u duzini od jednog metra nije i znatno skuplja investicija...

Kada biste malo vise opisali vase zellje za novo plovilo (mozda cak i u posebnom treadu) mogli bismo prodiskutirat moguce modele a imam i neke sugestije ako bi vasa plovidba bila ogranicena na rijecnu plovidbu i zasticene vode na moru...naravno ne debelo more....ali opet pogodno. Zalim sto ovo pisem preko pda inace bi postavio nekoliko predloga u slici ...nesto u deplasmanskom modelu ala Maya 24 od Bateau ili Comuter 27 koji je interesantan bas zbog brzine i gaza kojim je moguce i u plitke rukavce reke zalazit...naravno sve sper i epoksi....ako Vas zanima mogu poslat na mail pdf izdanje woodenboat njihov spec publikaciju small boat gdje je isto tako jedan prekrasan model koji sa 40 ks ide i do 19mph.....

Pozdrav
Rudi
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 20:59:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Momo,
zahvaljujem jo jednom na podrci...

Rudi,
hvala na ponuenoj pomoi. Razmena ideja i iskustava uvek moe da koristi!

Trenutno se trudim "da se pruim prema guberu", i da uem u gradnju plovila koje mogu da priutim u ovom trenutku. Znam tano ta mi je nedostajalo na Dunji, i potrudiu se to da nadomestim, a ne da jurim "ono to bih eleo", jer je u protivnom velika ansa da "Dunja 2" ostane nedovrena na ormanu. Odatle i odluka da izgradim "samo" za broj vee plovilo od Dunje.

Razne skice su na stolu, i razne ideje u glavi, pouzdam se u ekipu dobrih projektanata i dizajnera, a trudim se da uskladim iskustva i savete prijatelja i poznanika sa mojim idejama i eljama.

Ako uspem u tome, verujem da e Dunja 2, kao projekat doiveti uspeh i kod drugih samograditelja i nautiara.

p.s. mail za pdf je petar@vario19.net
Nazad na vrh
nauticant

Pridružio: 16 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 21:40:13    Naslov: iskoristi sansu, ne propusti priliku, upoznaj cari jedrenja Odgovoriti sa citatom

Moj iskreni savet je jedrilica i samo jedrilica. Pritom samogradnja je vrlo zahtevna obzirom da je na trzistu toliko toga u ponudi, a i odvlaci ti prilicno vremena od plovidbe i uzivanja na vodi. Na kraju, kosta i znatno znatno vise

pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 21:49:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gorane,
na moju veliku alost, "ojedravanje" Dunje e izgleda ostati samo pusti san Sad

Nadam se, i iskreno verujem u to, da e ova "samogradnja" biti efikasna i brza, i da u ve do prolea biti ponovo plovan.
Nazad na vrh
Actros1841

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 22:15:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo pdf poslan na mail Petre, malo je dui jer pdf ima 18mb ( celo izdanje smallboats 2007) a design je blackbird 23 stope ca 7,20m....i motor sa Dunje bi izvrstan bio za njega...
Nazad na vrh
Actros1841

PorukaPoslao: Sre, 28 Okt 2009 22:39:21    Naslov: Odgovoriti sa citatom

evo uspio sam suprugu odvojit desktop raunala da postiram slike
iz tog pdf i za druge forumae....ja bi mu samo izmjenio tj dodao drugaiju nadgradnju da dobijem krov iznad cockpita.....
ak se na slici vidi koliko blizu moe na sprudove....a opet dovoljn jaki V da moe i val na moru....gradnja u cold molded tehnici

Nazad na vrh
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Pon, 02 Nov 2009 20:24:24    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vreme je da otvorimo novu temu, prve, preliminarne skice pogledajte u temi Dunja 2
Nazad na vrh
seva-2

PorukaPoslao: Pet, 17 Jan 2014 13:29:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Tema zasluzuje vise paznje ... !
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 7 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016