forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

ZIVOT NA CAMCU - lepsi deo zivota
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Pon, 17 Sep 2018 08:14:07    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uvek me je malo kopkalo cemu je sluzilo plavo rotaciono svetlo na staroj Sevi, sad mi je jasnije Smile

Pozdrav za vas!
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pon, 17 Sep 2018 10:31:18    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Dok sam radio u Sedmoj Upravi SSUP-a, na Ševi su boravili znameniti ljudi iz našeg tada kulturnog života, kao i Predsednik Jugoslavije. Iz ribolova smo se kao po pravilu vraćali kasno uveče, a plovnih objekata je uvek bilo na vodi. Ja sam uvek u plovidbi uključivao rotaciono svetlo i brodovi su bolje obraćali pažnju na nas.

Pozdrav

seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sub, 06 Okt 2018 15:55:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Posebno interesantne priče sa vode ( 1 )

Ideja da otvorim ovu temu, rodila se posle jedne neprospavane noći, na jednom rođendanu kod naših dobrih prijatelja, jer niko od prisutnih nije hteo da ide na spavanje i propusti neku od priča koje smo ja i Ljilja prepričavali prisutnima i dopunjujući se, kako smo se kog događaja setili. I samo još da napomenem da smo sa Ševom plovili punih 17 godina. Za to vreme, naše destinacije su bile gradovi i sela pored ili kroz koje protiču : Dunav, Tisa, Sava, Tamiš i Banatsko Bački kanali Dunav Tisa Dunav. Dozvolili smo sebi da rekom Tisom plovimo čeriri puta i u Mađarskoj takođe i u tim prilikama smo posetili gradove Segedin, Mincent i Čongrad. To se dešavalo u vreme „Embarga” nad Jugoslavijom, pa smo u tim gradovima kupovali namirnice za sledeći mesec dana, ali tamo smo i kupili novi plinski frižider i plinski šporet, kao i mnogo šta drugo nama tada potrebno. Gradovi, a posebno tržni centri u njima, su nam se veoma dopali i mi nikuda ne žureći, u svakom od pomenutih gradova smo prenoćili, izuzev Segedina gde smo u obalu pored Segedinske Banje ostajali i po nedelju dana, kupajući se u bazenima sa toplom vodom. Preko puta Tise bio je veliki tržni centar gde smo jedan dan kupovali dimljeno meso i slaninu, kao i kobasice, po 200 grama uz „somun“, izuzetno kvalitetan beli hleb, koji sam kao mali klinac kupovao u pekari na železničkoj stanici „Korman“ u Aleksinačkoj opštini. Sutradan, sve što nam se sviđalo, kupovali smo po nekoliko kilograma, sve dok je bilo mesta u malom ( 64 litara ) plinskom frižideru. Samo da napomenem da sam Jugoslaviju poslovno prokrstario i uzduž i popreko i to više puta, ali beli hleba „somun“, nigde nisam našao. U Subotici se jedan pekar hvalio da ima somun. Meni je odmah bilo sumnjivo, jer u pekari nije prijatno mirisalo. I uzeo sam jedan „somun” i probao ga. Sve je bilo u redu, bio je još vruć i mekan i prijatan za jelo, ali je i bio daleko od onog somuna iz mog detinjstva.

I baš tog leta u Segedinu, pored naše Ševe je stao veliki čamac ( spasilačko korito sa velikog broda ) ! Iz tog prepravljenog čamca ( ugrađen motor i putnička kabina ), izašli su troje mladih. Naime muškarac oko 30-tak godina, nešto mlađa njegova žena i mala njihova devojčica. Boravak na obali Tise u Segedinskoj Banji je bio interesantan i lep. Preko dana smo se kupali na toplim bazenima ( na 20-tak koraka od naših čamaca ), a uveče smo uz vatru pravili roštilj, ili neko od jela u kotliću. Požalili su nam se da nemaju dovoljno para, a da bi rado kupili naš mali gasni frižider, koji nama više nije trebao, jer smo kupili novi i veći ovde u Mađarskoj i pustili ga u rad. Ja sam porazgovarao sa mojom Ljiljom i sobzirom da imaju malo dete i da im je frižider neophodan za zdravu ishranu, dogovorili smo se da im mi damo naš mali frižider za 100 D Maraka ( a vredeo je bolje od 400DM. ) Dogovoreno ... urađeno. A oni ... bili su presrećni, a posebno njegova supruga. I prođe leto i mada su oni Zemunci, nismo se viđali jer i ja sam na mom poslu bio prezauzet. I jednog dana, prolazeći pored moje marine, vidi me on i svrati. Srdačno smo se pozdravili i on mi tom prilikom reče :
-„Momo, znaš da sam onaj tvoj frižider prodao za mnogo veće pare, neg što sam ga kupio od tebe !?“
-„Lepo si zaradio ... !?“ Pa se mislim, ja i Ljilja smo mu učinili drugarsku uslugu kada mu je bilo najpotrebnije. A on nas sada napravi budalama i neznalicama, jer smo mu prodali frižider ispod realne cene ... !?“ Ispričao sam Ljilji taj susret i ona je bila razočarana :
-„Ništa Momo ! Plovimo mi dalje bez njih ... nema druge !?“

----------------------------------------------nastavak sledi-----------------------------------------------

Pozdrav od Mome Stošića

#

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strana 21 od 21

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016