forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

KODEKS - TA ZNAI BITI NAUTIAR ???
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Gedoras

Pridružio: 24 Maj 2008

PorukaPoslao: Pet, 02 Jan 2009 13:43:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Nautiar je osoba koja ima profesionalan pristup i odnos prema toj disciplini. Nautiar ne mora da ima plavilo, niti ga veliina sopstvenog plovila ini veim ili manjim. Raunaju se dani i milje plovidbe. Raunaju se bure, salauke, poari, spasavanja, incidenti, vruine i mrazevi, pristani, lepovanja, prevozi, navozi, krpljenja, farbanja..prepravke, fond alata, pozajmice, saveti i veoma esto litraa maligana (preteno vinskih destilata).

E sa ovim se vec u potpunosti slazem.

@dunavko

Nazalost, ovaj se nesrecni narod menja, ali na gore. Koliko god taj nazovi komunizam bio los, proizvodili smo avione, podmornice, automobile, televizore, igle, cackalice, imali odlicne trgovinske lance, kocku kockicu, solidan skolski sistem, kakve takve zakone koji su se postovali i naravno gomilu neotesanih dojucerasnjih seljaka. Danas nista ne proizvodimo, skole su nam kao u Harlemu, zakoni vaze samo za gologuziju i to ponekad, sela takoreci i nemamo, ali zato neotesanih seljobera imamo vise nego ikad. OK, oni sada imaju ajfone, blekberije, dzipiesove (Pero ovo nema veze sa tobom), samo mi nije jasno kako bre sednu na stolicu? (Od onolikog praziluka)
Dule

Pridružio: 23 Dec 2008

PorukaPoslao: Sub, 03 Jan 2009 23:36:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ok drugari.
Evo ja se odriem toga da sebe nazivam nautiarem.
Preputam mesto gospodi kojoj je flaa osnovni deo opreme za navigaciju, otvara za istu osnovni deo opreme za spaavanje a pljuvanje po svima koji misle drugacije ili imaju drugaije - prva taka njihovog "nautikog kodeksa".
Ja lino u se potruditi da gledam da se praziluk to manje vidi, i sa "nautiarima" se neu uputati u diskusiju. Porazbijau sve uredjaje koje sam mukom stekao a amac u potopiti. Kupiu metalni amac, etkau njim po Dunavu, gledau obavezno da ga uvek dobro nasuem na obalu da mi treba pomo trojice da isplovim, uvek u nositi sa sobom samo flaicu benzina, za do pola Dunava, a posle u navatati negoga da mi da za ostatak puta jer ako nee... eto diskusije na forumu, gurau se medju one kojima viri praziluk i iz inata im udarati u amce, ta e oni tu kada nisu nautiari. A tek one to iza sebe ostavljaju talase... grrrrrr.
Neka vade motore. Veslo je naa tradicija. Kakvi bre motori i konjske snage.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger
autarh
Gost

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 01:12:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

al ste smorili temu....

koj vam je vise ?

neko voli gliser, neko deplasmanca, neko trotinet.. ako smo svi vaspitani nema prblema.. ne mogu bas da poverujem da su svi gliserasi seljaci za prazilukom a da su svi sa deplasmancima pijanci sa litrom benzina...
Nazad na vrh
igogitar

Pridružio: 05 Maj 2008

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 01:33:22    Naslov: Odgovoriti sa citatom

tomm ::
Nautiar je osoba koja ima profesionalan pristup i odnos prema toj disciplini. Nautiar ne mora da ima plavilo, niti ga veliina sopstvenog plovila ini veim ili manjim. Raunaju se dani i milje plovidbe. Raunaju se bure, salauke, poari, spasavanja, incidenti, vruine i mrazevi, pristani, lepovanja, prevozi, navozi, krpljenja, farbanja..prepravke, fond alata, pozajmice, saveti i veoma esto litraa maligana (preteno vinskih destilata).

Svaka cast Tomm!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 02:34:08    Naslov: Odgovoriti sa citatom

autarh ::
al ste smorili temu....

koj vam je vise ?

neko voli gliser, neko deplasmanca, neko trotinet.. ako smo svi vaspitani nema prblema.. ne mogu bas da poverujem da su svi gliserasi seljaci za prazilukom a da su svi sa deplasmancima pijanci sa litrom benzina...

Svaka cast Autarh. Ne znam dokle ce jos da se dokazuju ko je nauticar a ko nije.
Dule

Pridružio: 23 Dec 2008

PorukaPoslao: Ned, 04 Jan 2009 02:52:44    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako je tako onda se izvinjavam.
Ja sam mislio da je u redu da svako kaze sta misli o tome TA JE a ne KO JE nautiar.
Ova diskusija a ne svadja, je pokazala kakvih sve misljenja ima i to je dobro i korisno. To to ponekada ima i prepucavanja... boe moj, mora da ih ima kad je tema takva.
Kako da se vidi kakvi su ljudi koje sreete na vodi ako ne na ovaj nain. Zao mi je samo to neki nisu ba razumeli moje diskusije i shvatili da ja branim gliserae pa osuli paljbu. Lino, ne marim mnogo za one kojima je naduza destinacija Ada medjica, bili oni na gliseru. deplasmancu ili iklji. Potujem i skidam kapu onima koje sreem ispod 1070-og km ili iznad 1150og km plovnog puta a jo vie ih cenim ako su u kanuu ili kajaku.
Nije ovo prava tema, ali eto.. sama se je namestila.
Gatki svi mi koji smo je "zloupotrebili" dugujemo izvinjenje.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pet, 12 Jan 2018 21:59:00    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

I bilo je i trajalo je ... ! I svi bi da se ponovi ... a ono traje i bez da se desi ... !
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016