forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Obale reka-javno dobro ili "naiso po zaiso"?
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mika

Pridružio: 03 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre, 11 Feb 2009 10:35:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Не знам њихове прописе, али у САД оно што сам видео плацеви су до воде, са оградом, не можеш да приђеш са пута а са воде су упозорења "no trespassing" и много воле да пуцају.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Čet, 12 Feb 2009 09:03:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda se plase da im indijanci traze da im vrate ono sto su im pokrali,djavo bi ga znao.
Al sto kod nas niko nezna dokle je drzavno a dokle privatno.mozda se i ovi plase?
Nazad na vrh
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Pet, 13 Feb 2009 17:19:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani FORUMASI.
Ova tema je stvarni problem i za ubuduce ne obecava boljitak.Proslo leto sam plovio sa brodom "IPO"do Porecke reke i nazalost bio razocaran kada sam video moje ranije omiljeno mesto RANKOV SLJIVIK , gde sam provodio mnogo lepih dana.Nazalost sada na teritoriji slivika su izgradjene kuce.Od Mikija , vlasnika broda "IPO", saznao sam da je prosle godine,hteo blizu tih kuca,samo na kratko da ostavi mali camac i ode do prodavnice po provijante.To zadovoljstvo mu je bilo uskraceno, od strane dvojice muskaraca sa neprijatnim izrazima lica.
S obzirom da sam po prirodi posla vezan za boravak na teritoriji Rusije i Ukraine , a zaljubljenik sam reka i jezera , pa naravno i obracam paznju na obale istih. Mogu Vam reci da je kultura zauzimanja prostora na obalama reka i jezera vrlo izrazena i ograde nicu bez pardona.

Pozdrav s postovanjem MOMA S.
RainMan

Pridružio: 26 Jan 2008

PorukaPoslao: Sub, 14 Nov 2009 00:42:58    Naslov: Odgovoriti sa citatom

itam i (ne)verijem da se ovo deava...
Treba napraviti kartu reka pa je podeliti po kilometrima, ali i po vlasnicima...
LJilja Radmanovic

Pridružio: 06 Feb 2009

PorukaPoslao: Sub, 14 Nov 2009 11:57:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovanje RainMan i gospodo Forumasi.

Progres zauzimanja obala reka, primetno traje zadnjih 20 godina. I kako koja godina, a ono sve progresivnije. Razmisljao sam o toj anomaliji i dosao do saznanja, da je sve pa i to posledica kulture drustva u celini. Tu leka nema. I mogu samo da zamislim, kako ce sve to izgledati, kroz deset godina. Ja ne odustajem od svojih planova da za koju godinu se sasvim preselim na vodu i raduje me sto imamo veoma lepe reke, a nagla urbanizacija obala, ne moze da mi oduzme to zadovoljstvo. Ipak svaka reka ima dve obale i mnogo kilometara. Mene vise brine sta se sve baca u vodu.

Pozdrav Moma S.
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Ned, 22 Nov 2009 20:39:17    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani gospodine Lj.Radmanovic,na zna se sta je gore da li nebriga vlasti koja makar po definiciji trebala da se bori da spreci sve ove pojave uzurpacije obale.Ocigledno je da mnogima odgovara ovo bezakonje koje caruje u svim segmentima delovanja naseg drustva.Sto se tice otpada koje se besomucno izbacuje u reke to je vise civilizacijska stvar i tu treba vremena ali i truda na svim frontovima da bi se nesto promenilo.Reke se sistematski degradiraju po svim kriterijuma i poneki put se pitam dokle ce to tako i gde su granice tog bezumlja kad ono za par dana se dogodi nesto jos gore.i tako stalno.
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pet, 12 Jan 2018 21:32:42    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

I bilo je i trajalo je ... ! I svi bi da se ponovi ... a ono traje i bez da se desi ... !
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016