forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Male vode
Idi na stranu Prethodni  1, 2

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Marke

Pridružio: 05 Sep 2008

PorukaPoslao: Sub, 07 Feb 2009 03:42:40    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bojim se da je opravdan strah za ovaj deo dunava jer sam u Richmondu u Virginiji USA prolazio pored naprednog ekoloskog postrojenja za preradu vode iz koga na izlazu voda moze da se pije i smrad je na tri kilometra bio nepodnosljiv. Cena pitke vode koja izlazi iz postrojenja je smrad u vazduhu oko njega. Naime to se prirodno preciscava uz pomoc pumpi i tehnike bakterije razgradjuju necistoce ali smrdi i okolina je kontaminirana smradom. Mozda i gresim videcemo......

Poslednji izmenio Marke dana Čet, 12 Feb 2009 13:17:15, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
autarh
Gost

PorukaPoslao: Sub, 07 Feb 2009 04:59:53    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pera GARMIN ::
Citat:
ako se dobro secam od letos pocela je izgradnja kolektora za otpadne vode ispod velikog sela.nadam se da gresim ali nesto se gradi.ako je nedajboze kolektor cao

Peco,
na obali malih voda se zaista gradi, ali ne kolektor otpadnih voda kakav postoji kod panevakog mosta, koji taloi go*na, a prljavu vodu preliva u reku, nego "fabrika za preradu" otpadnih voda, koja e navodno u Dunav isputati preienu i potpuno "istu" otpadnu vodu. Zbog te fabrike je produbljen ulaz u male vode, a to kopanje je napravilo sprud na poetku srednjih voda. Probija se tunel kroz brdo koji bi trebalo da pokupi svu vodu sa Mirijeva (Mirijsevski potok), Karaburme, i Vinjike Banje i da je odvede u tu "fabirku"... Voleo bih da bude ba tako kako su nam opisali kada su kod nas kupovali opremu za snimanje dna u Malim vodama.

mirijevski potok mi prolazi 30 metara od kuce... SVI KOJI SU MOGLI su sproveli kanalizaciju ...
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 18 Feb 2009 11:06:04    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Eh---dragi prijatelji.Kada proradi taj kolektor,verovatno na tom mestu ce viseti pecarosi sa svojim prilagodjenim camcima za tu vrstu uzivanja, dok svi mi ostali koji pored pecanja uzivamo i u lepotama prirode , ostacemo bez destinacije o kojoj bismo kasnije mogli da pricamo lepe price.Nazalost to je cena civilizacije.

POZDRAV I NE KLONITE DUHOM MOMA S.
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Čet, 22 Jun 2017 10:06:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Stara tema, ali uvek aktuelna destinacija.

Planiram u julu da se spustim do Malih Voda. Interesuje me da li ima nekih detalja koje bi bilo poželjno znati, vezanih za bezbednost plobidbe do tog terena? Koliko ja znam, od Zemuna do Malih Voda nema vodenih pregrada ili napera, mada bi bilo dobro ako je neko skoro bio da napiše ako eventualno ima drugih prepreka.

Iako to nije neka kilometraža, meni bi ovo bila prva ozbiljnija(dalja) plovidba Dunavom, pa nije loše da se unapred raspitam.

Imaću pomoćni motor, sonar i dovoljno goriva...!
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 22 Jun 2017 13:24:14    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Uroše imaš sve što ti je neophodno. Kreni i nemoj razmišljati "šta sve može da ti se desi"? Prepusti se uživanju !

Jedino bih mogao da te upozorim da kada uđeš u Male Vode, ploviš nizvodno i u svaku krivinu uđi sa spoljašnje strane. U par tih krinina, unutrašnja strana je veoma plitka.

Pozdrav i javi se ... !

UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Čet, 22 Jun 2017 15:01:49    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala Momo, imacu to u vidu.
Javljam se, a bice i slika sigurno Wink

Pozdrav!
UrosP
Moderator

PorukaPoslao: Uto, 01 Avg 2017 09:06:56    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kao što sam planirao, uspeo sam u nameri da se spustim do Malih Voda krajem jula. Prognoze vremena su unazad već bile prilično neprecizne zbog promenljivog vremena, pa su tako i za tu sredu najavili mirno i sunčano vreme, bez kiše. Kad sam se probudio, video sam da vremenski uslovi nemaju veze sa prognozom, i da je kiša ozbiljno padala...Rešio sam da sačekam da prođe, pa da krenem na vodu. Tek negde oko 11h, nebo se razvedrilo i kiša je stala, pa sam ja brže bolje ubacio sve stvari u čamac, napravio jedan rezervoar mešavine i krenuo. Vetra nema, sunčano, prosto neuporedivo sa situacijom od pre samo jednog sata.

Zemun polako ostaje iza mene:

Prolazim Staru Centralu, gledam da ne vidim negde kolegu sa foruma, Jagu, ali ga ne videh i nastavljam dalje ispod Pančevačkog mosta, i pored Paradajz Ostrva, nailazim na jednu baržu i na belu lađu koje plove uzvodno. Pošteno su me izljuljale na talasima.

Paradajz ostrvo:

Iza krivine posle Višnjice, ukazuje mi se plaža Bela Stena, i izgledalo je prelepo pa sam odlučio da napravim pauzu baš tu. Slike će bolje dočarati tu lepotu, a iznenadilo me je koliko je voda bistra. Krupan bucov je radio na površini, i bio je uporan...

Bela Stena, klik na sliku za uvećanje:

Tu se Dunav deli na tri dela, i odlučujem da se spustim Malim Vodama, a posle ću da se vratim Srednjim Vodama. U Malim Vodama je mnogo lepo, kao da je to mesto izolovano od svega ostalog, kao da ne pripada Dunavu. Ribolovaca ima, i uživaju, neki su u kabinašima, neki su napravili lep kamp na obali i sede u hladovini.

Male Vode:

Dolazim do donjeg špica ostrva gde se Dunav ponovo spaja u jedno, iznenađuje me dubina koja je 12m skoro do same obale sa leve strane tog dela ostrva. Vidim da je neko tu kampovao, jer je obala sređena od niskog rastinja, i napravljen je sto sa dve klupe. Pomislio sam da je to pravo mesto da se ruča, i izašao da vidim da nema nekoga već tu. Nikog nije bilo, pa sam izneo stvari i bacio pogled u daljinu ka Vinči i Ritopeku...a pogled....malo je reći da je prelep:

Pogled ka Vinči i Ritopeku:

Taman kad sam počeo da ručam, primetio sam jedan kabinaš kako se kreće uzvodno od Vinče. Polako prilaze dva čoveka, gledaju ka ostrvu i mom čamcu i kad su bili dovoljno blizu, ja im se javljam i oni me pozdravljaju a jedan pita:
"Jel ti nećemo mi smetati ovde?"
-"Nećete ljudi, slobodno stanite gde vam odgovara jer ne pecam, ručam."

I prilazim da im prihvatim pramac, a čovek mi kaže:
"Mi smo napravili ovaj sto i klupe, da imamo tako kad dođemo, a i da može neko da svrati i odmori. Mi inače ne pecamo, samo volimo Dunav i prirodu...!"

I sedosmo zajedno da ručamo, upoznao sam Savu i Raleta, obojica su taksisti u penziji. Sava je otišao po pivo do svog kabinaša, mada se setio da treba da popije i neki lek, ali sad trenutno, pivo je imalo prioritet. Podelismo tu šta je ko imao za ručak, ispričasmo svoje doživljaje sa vode i planove, i kaže mi Sava čiji je i kabinaš kojim su došli, da planira da dođe u Zemun sutradan i da ostane par dana na Velikom Ratnom ostrvu da se vidi sa nekim prijateljima, a polako će da krene uzvodno pa da prenoći na Beloj Steni. Posle nekog vremena smo odlučili da krenemo zajedno, kroz Srednje Vode i malo posle toga smo se rastali. 

Srednje vode:

Stigao sam u Zemun, mada je počeo da duva jugoistočni vetar i voda je bila namreškana talasima, a ispod Pančevca i malo krupnijim talasima.

Košava ispod Pančevca:

Uglavnom, stigao sam bez problema nazad, i bio sam veoma zadovoljan Džonikom. Nosio sam Tomosa kao pomoćni motor, i srećom, nije korišćen Smile

Sutradan smo žena i ja otišli u Vojne Bašte i ona se oduševila ambientom. Tu smo proveli celo prepodne i ona je morala nazad da završi neke obaveze, pa sam je ostavio na Starom Šlepu.

U povratku sam primetio da je stigao i kabinaš "Iva" na Veliko Ratno ostrvo, a to je bio Sava iz Vinče. Znao sam da će doći, pa sam već pripremio za njega par piva i vodu, jer voda uvek treba a i od piva se ožedni.
Svratio sam do njega i on me poslužio coca colom, i obradovao se što se ponovo vidimo. Sedeli smo na njegovom kabinašu i on mi je pokazao sve što me interesovalo, a interesovalo me je sve o čamcu...!
Pošto se spremalo nevreme, nismo mogli duže da sedimo jer sam morao da se vratim na vez. Pozdravili smo se i poželeli jedan drugom sve najbolje, i da se opet vidimo na vodi!

Sve u svemu, prelepo iskustvo i samo je ojačalo moju volju da nabavim većeg kabinaša sa kojim mogu bez problema da provedem više dana na vodi.

Link ka albumu sa svim slikama i video zapisima:
https://goo.gl/aH1hwt
seva-2

PorukaPoslao: Čet, 03 Avg 2017 12:22:35    Naslov: Odgovoriti sa citatom

#

Dobar dan Uroše.

Hvala za trud i snimke sa Malih Vova, Srednjih Voda i Dunava. Kada se budemo videli, pokazaću ti kako se "informativno" fotografiše ... ! A dotle .... sve najbolje ....

Pozdrav od Mome

#
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016