forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

camcem od prnjavora macvanskog drinom do beograda

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
dunavko

Pridružio: 16 Apr 2008

PorukaPoslao: Uto, 04 Jul 2017 14:47:43    Naslov: camcem od prnjavora macvanskog drinom do beograda Odgovoriti sa citatom

Nas nekoliko bi hteli da se spustimo metalnim camcem od prnjavora macvanskog do beograda,drinom,savom i dunav.gledajuci karte vidimo da granica bih i srbije nije uvek tok reke .Da li neko zna kakve sve neprilke mogu da nas prate u vezi granica a i opasnosti od reka .camac bi bio smederevac metalni,registrovan sa hondom od 7.5 hp.pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Uto, 04 Jul 2017 16:08:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dunavko pozdrav!

Kreces iz mesta u kom sam odrastao, i gde sam proveo najlepse vreme na reci i vikendici, pa ti mozda mogu dati neki savet...!

Recne policije ima, ali ne verujem da cete imati problema sa njima. Ono sto nikako ne smete da radite je da izlazite na levu obalu Drine. Ako vas snime, moze da bude kaznjivo. Siguran sam da vas nece niko dirati i ako se nalazite na levoj strani matice reke, ali Drina i nije nesto siroka pa se zato verovatno i tolerise. Druga stvar, ima mnogo sprudova i delova gde se reka racva na dva rukavca, pa mozda nekad necete ni znati sta gde je glavni tok. Brza je, zna da bude plitka, i na mestima moze da bude dosta podvodnih panjeva i stabala. Na vodi ste i vi dugo koliko ja znam, pa cete moci da prepoznate vecinu prepreka.

Kao i na Dunavu, vazi pravilo da su spoljne krivine dublje. Vodostaj u toku dana zna da varira i do 1m, ali izvestaj mozete pratiti na RHMZ sajtu na mernoj stanici "Radalj":
http://www.hidmet.gov.rs/latin/osmotreni/nrt_tabela_grafik.php?hm_id=45882&period=7

Ono sto je izmereno na Radalju, u Macvanski Prnjavor stize nakon 8 sati, tako da mozete znati stanje u napred 8 sati sto je svakako od pomoci.

To je bas ozbiljan poduhvat po mom misljenju, pa bi verovatno pomocni motor dobro dosao, dva vesla obavezno i neka caklja da se prihvatite za obalu po potrebi. Da li je neko iz ekipe koja ce da plovi iz M.Prnjavora?

Ako vas jos nesto zanima pitajte!

Pozdrav,
Uros
dunavko

PorukaPoslao: Pet, 07 Jul 2017 07:56:02    Naslov: Odgovoriti sa citatom

imam drugara iz m.prnjavora,Srdanovic Vlastimir,trenutno je u londonu.Ali on ni za zivu glavu ne bi isao sa nama,daje nam peceno prase-mangulica i gajbu piva kao sponzor ali u camac-jok.camac je registrovan,da li trebaju pasosi?
Nazad na vrh
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Pet, 07 Jul 2017 08:05:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gajba piva i mangulica....nije za bacanje Laughing

Dobro, mozda covek ima strah od Drine, ili vode, ili ne uziva u tome kao mi.
Pasosi vam sigurno ne trebaju, ali mozete da ih ponesete da budete mirne glave. Iskreno, ne verujem da ce vas iko zaustaviti, bar sto se tice Drine.

Kad planirate avanturu?
dunavko

PorukaPoslao: Sub, 08 Jul 2017 07:57:04    Naslov: Odgovoriti sa citatom

posle petrovdana otprilike . ima jedna varijanta da pojedemo prase i popijemo pivo i vratimo se kuci a za spust sledece godine...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016