forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Omoza?

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
mile_blok1

Pridružio: 02 Mar 2012

PorukaPoslao: Uto, 21 Mar 2017 23:11:34    Naslov: Omoza? Odgovoriti sa citatom

Danas dok sam pripremao camac za ubacivanje u vodu,primetio sam neka ispupcenja velicine do 3 mm ,koji po slikama koje sam video na netu izgledaju kao osmoza. Molio bih iskusnije kolege da me posavetuju sta da radim,camac je 2008 godiste, tri princeze primus 17. Dosta je u vodi, nisam stavljao nikakve zastite ni antialgin. Tih ispupcenja ima na dnu camca i ispod vodene linije,vodenom smirglom sam par njih skinuo lako,ali sam dosao do granica bele boje tj malo se nazire neka plava ispod . Koliko je to opsano, ako je u pitanju osmoza i kakve posledice mogu biti po camac i u kom roku ? I sto je najbitnije sta mi je najpametnije da radim ,da li mogu da to zaustavim ,sprecim ? Molim vas ako neko zna da mi objasni detaljno i da imate u vidu da nemam pojma ama bas nista o farbama za camac ,premazima, i slicno . Jedino sto sam radio na camcu od kad ga imam je brisanje sundjerom Embarassed

Evo i slika (losa je kamera,ali se otprilike nazire )

Hvala unapred ,svaka pomoc mi je dobro dosla.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Čet, 23 Mar 2017 08:59:02    Naslov: Osmoza Odgovoriti sa citatom

Zdravo mile_blok1!
Posto se jos niko nije javio, bar malo da podignemo temu.
I ja sam totalno nestrucan po tom pitanju, ali i meni ovo lici na osmozu sudeci po slikama se interneta. To je malo cudno s obzirom da camac nema jos ni 10 godina.
Verovatno je najpametnije da prvo telefon kontaktiras nauticki centar "Tri Princeze", pa onda i da im posaljes slike, pretpostavljam da bi ti izasli u susret sa savetima kako dalje, jer sezona samo sto nije Wink

http://www.triprinceze.com/kontakt.html
UrosP
Moderator

Pridružio: 16 Avg 2016

PorukaPoslao: Uto, 28 Mar 2017 12:37:33    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@mile_blok1
Da li si uspeo nesto da saznas u medjuvremenu?
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016