forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Navigacija - review

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Thalasoma

Pridružio: 31 Okt 2008

PorukaPoslao: Pon, 29 Nov 2010 00:27:40    Naslov: Navigacija - review Odgovoriti sa citatom

Zanima me da li neko ima iskustva sa GARMIN-om 420S i da li znate mozda neke sajtove gde mogu da se nadju stucna misljenja o ovom uredjaju.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Pon, 29 Nov 2010 08:05:05    Naslov: Odgovoriti sa citatom

*

Dobar dan g. Thalasoma.

Odgovor se zove Petar Maksimovic. Aktivni je clan nekoliko foruma, kao i "Navodi-forum-a". Pronadjite ga i na "PP" mu se obratite.

Pozdrav Moma S.
Thalasoma

PorukaPoslao: Pon, 29 Nov 2010 09:04:16    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani g. Momo!
Hvala na pomoci. Probacu da pronadjem doticnog i da mu postavim isto ovo pitanje.
Nazad na vrh
Pera GARMIN

Pridružio: 10 Jan 2007

PorukaPoslao: Pon, 29 Nov 2010 11:37:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Potovani Thalasoma,

Ureaj Garmin GPSMAP 420s je portabilni GPS ploter sa integrisanom antenom i dvofrekeventnim sonarom u istom kuitu. Vie se ne proizvodi, nasledio ga je model 421s koji se razlikuje samo u NMEA2000 komunikacionom portu.

Uglavnom, to se 420ica tie, nemam nikakvih negativnih komentara. Nismo ih dobijali na reklamacije ili servis osim usled fizikog oteenja.

Karte se ubacuju preok SD slota, i podjednako dobro rade sa morskim Garmin g2 Vision kartama, a i sa naom kartom reka u Srbiji SCG Route.
Nazad na vrh
RBori

Pridružio: 10 Feb 2010

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 00:23:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Да и ја нешта питам: добио сам на поклон половни гармин нуви 1307, да ли то ваља? Где да купим мапе Србије (путеви, реке)? Колико коштају мапе заједно са кратким курсом како се с тим ради? (ја сам low tech особа).
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Thalasoma

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 09:27:48    Naslov: A karte Odgovoriti sa citatom

Postovani g. Pero!
S obzirom da sam i ja uz plovilo dobio nov uredjaj tj. do sada nije koriscen, da li u njemu vec postoje neke karte ili to mora da se dokupljuje?
Ako je ovo drugo, da li mozete da mi okvirno kazete cenu (zanimaju me karte Jadranskog mora)?
Nazad na vrh
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 09:59:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

RBori,
da li mislite na nvi 1370: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=32916
To je ureaj sa kartom EU i USA i Bluetooth modulom za a telefoniranje. Kartu Srbije i Crne Gore - SCG Route (sadri i kartu reka) moete dodati u internu memoriju ureaja, cena je 7.788 dinara. Kad doete kod nas po kartu, rado emo vam pokazati sve to vas zanima oko ureaja.

Thalasoma,
GPSMAP 420s nema karte u internoj memoriji. Njemu se karte dodaju na SD memorijskoj kartici. Pogledajte da li iza poklopca na prednjoj strani ureaja imate karticu u slotu ili ne.

g2 Vision karte omoguavaju 3D prikaz iznad i ispod vode, sadre satelitske i aerofoto snimke. Detalje pogledajte na: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=9618&pvID=11018

Garmin BlueChart g2Vision kartica junog jadrana (Od Splita do Korinta EU453s) kota 24.662 dinara. Ceo Jadran, od Korinta do jezera u severnoj Italiji na SD kartici kota 35.695 dinara.

Nazad na vrh
Misha DIPLOMAT

Pridružio: 21 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 10:12:38    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koristim 420s, kupljen ovde u Garminu, vec 2 sezonu na Dunavu, Savi i Tisi. Karte su precizne, a sonar bez greske. Koriscenje jednostavno, a potrosnja struje minimalna.
Nazad na vrh
Thalasoma

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 10:55:04    Naslov: To je najjeftinija varijanta? Odgovoriti sa citatom

Hvala na odgovorima.
Ipak, malo ta karta deluje skupo s obzirom da je sam uredjaj bio negde oko 400 EVRA dok ga je bilo u prodaji (ako se ne varam).
Nazad na vrh
Pera GARMIN

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 13:46:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Thalasoma,
cenu karti odreuje Garmin, i ona je u celoj Evropi slina, oko 190+porez.

GPSMAP 421s koji je nasledio 420s trenutno kota 62.304 dinara sa krmenom sondom i kartom reka koju poklanjamo uz ureaj.

Slaem se da su morske karte poprilino skupe u odnosu na cenu ureaja, ali sama karta - tj. podaci koje sadri donose veliki deo funkcionalnosti ureaja.

Na moju veliku alost, vei deo tih funkcija g2 Vision karte: automatsko generisanje ruta prema parametrima plovidbe, 3D prikaziznad vode: reljefi, bove, svetionici, 3D prikaz ispod vode na osnovu podataka sa karte i druge ne moemo primeniti na kartu reka zbog trenutne garminove politike licenciranja tih funkcija...
Nazad na vrh
Thalasoma

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 14:44:40    Naslov: Niko me ne tera... Odgovoriti sa citatom

[quote="Pera GARMIN"]
Na moju veliku alost, vei deo tih funkcija g2 Vision karte: automatsko generisanje ruta prema parametrima plovidbe, 3D prikaziznad vode: reljefi, bove, svetionici, 3D prikaz ispod vode na osnovu podataka sa karte i druge ne moemo primeniti na kartu reka zbog trenutne garminove politike licenciranja tih funkcija...[/quote]

Meni i onako nije potrebna navigacija po rekama posto cu da plovim po moru (Jadranskom). A da budem realan, i treba takve informacije tj. karta (g2 Vision) da kosta. Samo, sto mi to deluje ipak malo preterano. No, s obzirom na ono sto nudi... Svaki komfor se placa.
Uostalom, KO VOLI, NEK' IZVOLI. Niko me ne tera da koristim te uredjaje. Uvek imam mogucnost da koristim pomorske karte, sekstant, kompas itd. Zar ne?
Nazad na vrh
RBori

PorukaPoslao: Uto, 30 Nov 2010 17:29:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pera GARMIN ::

da li mislite na nvi 1370: Kartu Srbije je 7.788 dinara.
Kad doete kod nas...

Тај. Купујем мапу и успут да упознам Перу Гармина.
Где сте и кад?
Nazad na vrh
RBori

PorukaPoslao: Čet, 16 Avg 2012 13:56:08    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Користим пар година "Гармин", одлично ради, стварно помаже у сналажењу по градовима.

Анегдота у вези са ГПСом: говор стављамо енглески или немачки (да се деца успут уче) а онда смо оставили неко време хрватски јер нас је подсећало на стрип Алан Форд. Дете од 2 године је почело да идентично као ГПС прича у колима: "скријените лијево", па смо морали да вратимо на српски. Кад је расположена за шалу понекад тако проговори и у кући, мада је прошло више од годину дана.
Nazad na vrh
RBori

PorukaPoslao: Čet, 16 Avg 2012 13:56:31    Naslov: Odgovoriti sa citatom

...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016