forum
NAUTIČKI FORUM

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Zivot na splavu tokom cele godine umesto na kopnu?
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
draganzavicaj

Pridružio: 28 Nov 2008

PorukaPoslao: Ned, 18 Jan 2009 21:44:48    Naslov: Odgovoriti sa citatom

svima cestitam novu godinu i zelim da u novoj godini bude vise ucesnika na sajtu i da bude vise ljubitelja koji ce ziveti na vodi. Ja se javljam evo nekoliko nekoliko puta sa idejom da kupim neki splav na strani novog beograda neki stari a da tu sagradim novi i tu bih ziveo.Da li ima neko neki podatak o tome pa ukoliko zeli neka mi javi .
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Suncokret

Pridružio: 19 Sep 2008

PorukaPoslao: Pon, 19 Jan 2009 22:05:07    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, Dragane!

Drago mi je da delimo istu ideju.
Procitajte temu od pocetka, mnoge stvari oko gradnje i mesta gde se splav moze graditi su detaljno objasnjene. Ja sam bila potpuno neupucena u gradnju splavova, samo mi se jako svidjala ideja (i sad mi se jako svidja), a mnogi su se potrudili da mi do detalja objasne sve sto sam pitala. Ovde ima dovoljno dobrih ljudi koje vezuje ista ideja, da i potpunom pocetniku odgovore na sva pitanja.
Priblizava se Sajam Nautike, mogu vam reci da jedva cekam!

Pozdrav veliki do sledeceg posta.
Nazad na vrh
tomm

Pridružio: 26 Avg 2008

PorukaPoslao: Pon, 26 Jan 2009 20:45:36    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Trscani krov se ne menja nikad i trajniji je od bilo kog crepa. Ubedljivo je najbolji izolator, ali ima veliku manu. Zapaljiv je. "Mala Koliba" je izgorela jer se zapalio odzak iznad rostilja. Mostic je krivudav, jer je tako bilo zgodno. Hrana im je odvratna...
Jel se sad zove "Stara Koliba"?
Za izvidjanje splavova na Savi, predlazem voznju turistickim brodom SIRONA. Voznja traje oko 50min. Na prolece-naravno.
slalic

Pridružio: 24 Apr 2007

PorukaPoslao: Pon, 26 Jan 2009 21:43:28    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Stara koliba" nikada nije bila "Mala koliba". Krov kolibe se zapalio jer nije imao dovoljno veliku metalnu zatitu , i iskra se sa centralnog rotilja jednostavno ugnezdila u trsku, i izazvala poar. To je trajalo, i osoblje se nije na vreme snalo. Mi smo bili prepijani da reagujemo...
Hrana je sasvim pristojna, atmosfera veoma prijatna, ambijent nesvakidanji. Sama arhitektura splava je veoma interesantna, savreno reeno noenje krova, i rashladnih ureaja i magacina koji su smeteni u vodeni prostor, sve je u drvetu, metal se gotovo i ne vidi... Mislim da je ovo najlepe uraen splav-restoran, posmatrajui obe obale obe reke, i ako elite nekoga da obradujete, ambijentom, prizorom i atmosferom, preporuujem.
Edit: slovne greske.

Poslednji put izmenio slalic dana Uto, 27 Jan 2009 17:02:54, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Colonelo

Pridružio: 20 Jan 2008

PorukaPoslao: Pon, 26 Jan 2009 22:46:47    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel to onaj restoran na samom uscu?
tomm

PorukaPoslao: Uto, 27 Jan 2009 15:29:12    Naslov: Odgovoriti sa citatom

istisnina: "Mi smo bili prepijani da reagujemo..."

Brate verujem da je hrana bila sasvim pristojna...

usput...kad platis pice za camac koji si kupio...objasnices mi...kad se prepijemo...kolika je "dovoljna" metalna zastita

Idi na ZABAR, ja sam se dugo branio, ali sam se pokajao.
tomm

PorukaPoslao: Uto, 27 Jan 2009 15:31:09    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Colonelo: To je taj restoran-vredi probati
slalic

PorukaPoslao: Uto, 27 Jan 2009 17:06:03    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jeste Colonelo,
to je splav na samom uu.
Naravno da ima jo lepih mesta vrednih pomena, ali ovo svakako nije za kuenje.
Nazad na vrh
captjerry

Pridružio: 21 Dec 2008

PorukaPoslao: Uto, 27 Jan 2009 18:50:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije istina da se trscani krov nikad ne menja...zavisi od tipa krova...mmoja firma je radila zamenu trscanog krova na jednom splavu, ti ne mozes da zamislis na sta lici trska posle 7-8 godina...i sta je sve ispalo odatle....ali je svakako odlicna izolacija i mnogo lepa na oko....
stvar je ukusa da li ti se svidja stara koliba, meni je jedan od najlepsih....ako ne i najlepsi...
Nazad na vrh
tomm

PorukaPoslao: Uto, 27 Jan 2009 21:45:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

captjerry: Taj krov sto je tvoja firma menjala, da li je proshiven ili su to presovane table slagane?
7 godina nije uopste normalno za vek trske. Po tvojoj teoriji se trscani krov nikako ne isplati. Sta mislis?

Sto se ukusa tice, o tome ne bih raspravljao, jer se o tome ne raspravlja. Ja sam primetio da je Stara Koliba mnogima na nasem forumu estetski uzor, i nemam tu nista protiv. To je stvar svezine i kolicine informacije, senzibiliteta na osnovu koje mi formiramo stavove o lepom. Moram da priznam da mi je "Koliba" provalila jedan, meni mnogo gotivan fazon, a to je lakiranje trske (bloka i stukature). Bilo je to pre ravno 6 godina. Od tada, pa do danas, mnogo promena u mojoj glavi prijatelju.

slalic: zadnji put sam tamo bio odmah posle obnove, i moram da ti kazem da je usluga bila grozna i fileti ugljenisani, a cena previsoka. Ja sam tamo odveo ljude da ih odusevim enterijerom i pogledom, i obruko sam se. Mozda je u tvom slucaju sve bilo drugacije. Ima tih fenomena u ugostiteljstvu. Ali zapara taj dan, rasvalila nas je. Ona beda od vazduha kad se spusti posle velikih vrucina.
slalic

PorukaPoslao: Sre, 28 Jan 2009 09:37:06    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Odavno smo otisli van teme ovog topic-a. Mislim da je interesantan detalj nivelacija "Stare kolibe". Koliko sam razumeo oveka koji ju je radio, postoji sistem regulacije nakrivljenosti/potonua uduvavanjem vazduha u pontone otvorene sa donje strane...
Nazad na vrh
seva-2

Pridružio: 11 Dec 2008

PorukaPoslao: Sre, 04 Feb 2009 13:44:55    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ziveti na splavu i svakog jutra buditi se u ambijentu na vodi - pa ima li sta lepse ?Sedis na terasi i pecas , suncas se , kupas . Zadovoljstvo je i kada sam preuredjujes,renoviras.
ALI sva ta zadovoljstva padaju pod znakom pitanja , ako vam se na susedni splav dosele komsije sa razlicitim ukusom u odnosu na buku , novokomponovanu muziku svadju ...
Pre izvestan broj godina , ta dilema me je opredelila da pravim komforan camac umesto splava . Mogucnost promeniti mesto - obalu sa camcem je mnogo lakse no sa splavom .
Godine 2002 sam sa Ljiljom , psom Malisom , jednim piletom [golosijanom] i pet pacica , proveli smo 5,5 meseci u cugu na Zilavoj adi , na Dunavu kod Kostolca.Ziveli smo na camcu vezani za obalu ade. Sve je to vise nego PREDIVNO . Medjutim posao mi ne dozvoljava da tako i nastavim.
Medjutim za koju godinu , konacno prelazimo da zivimo na camcu .
Svima koji imaju iste zelje kao i ja , zelim da istraju i ostvare iste. Sve najbolje .
Suncokret

PorukaPoslao: Pet, 13 Mar 2009 18:44:41    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, drugari! Very Happy

Poslednji izmenio Suncokret dana Ned, 15 Mar 2009 12:14:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Avram

Pridružio: 16 Maj 2007

PorukaPoslao: Pet, 13 Mar 2009 19:08:01    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svaka cast sevo-2 to je i moj san da jednog dana zivim na camcu. Mozda je bolja varijanta haus-bote neka vrsta pokretne kuce na vodi jer si onda u mogucnosti da menjas lokaciju i komsije a imas komfor priblizno kao na splavu. pozdrav Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Suncokret

PorukaPoslao: Pet, 13 Mar 2009 21:50:30    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Samo da je reka Smile

Captjerry, kako napreduje vasa kancelarija na vodi, zivo me zanima? Hocete li postaviti neke slike kad je zavrsite?

Izvinjavam se zbog duze pauze, ispiti su bili u toku.

Lep vikend vam zelim, drugari!
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku     forum -> Na vodi Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeci
Strana 12 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Portal NA VODI © 2016